Hořčice mi stoupá do nosu

• Francie La Moutarde me monte au nez (více)
TV spot 2

Chtivé studentky, žádostivá snoubenka a svůdná hvězda, ale ve skutečnosti toho má Pierre Richard plné zuby. Pierre je učitelem v provinčním francouzském městečku. Ve volném čase píše pro svého přítele-fotografa články do místních novin a pro svého otce připravuje projevy do jeho volební kampaně. Jeho snoubenka Daniela učí na téže škole tělocvik a neustále na něj dohlíží, protože Pierre je obklopen drzými a vyzývavými studentkami. Takto klidně a spokojeně by žil Pierre i nadále, kdyby nedošlo k výměně tří složek s různým obsahem. V jedné jsou písemky z matematiky, ve druhé otcův předvolební proslov a ve třetí pikantní fotografie filmové hvězdy, která v blízkosti jejich města právě natáčí svůj film. Pierre okamžitě sedne do svého malého autíčka a jede vše napravit. S nonšalancí sobě vlastní mění vše kolem sebe v naprostou katastrofu. (Česká televize)

filmmovier

Jedna z těch lepších komedií Pierra Richarda. Ono se ani není co divit, když to režíroval Claude Zidi, jeden z největších mistrů francouzské komedie. Zajímavá zápletka, spoustu humorných situací (natáčení westernu, vana, výuka matiky) spoustu klasických omylů a gagů a skvělé herewcké výkony... Pro mě to byl opět požitek aneb další z francouzkých komedií, na které se rád podívám kdykoliv a jedna z Richardovek, kde to blondýn opravdu rozjíždí ve velkém. Mě se to tedy líbilo a i když to místy bylo trochu slabší, musím prostě dát 5*. ()

LeoH

Tak tahle jednoduchá, místy až přihlouplá (ale ani na chvíli ne nevkusná) taškařice, dnes dobrá tak na sobotní odpolední bezstarostné zasmání s dětmi, byla prosím za našeho dětství mládeži nepřístupná a rodiče se nám styděli vyprávět, oč tam jde. Český název je prý doslovným překladem francouzského idiomu – a ve své absurditě k filmu výborně sedí. Víc takových originálních překladatelských omylů a méně opičí tvořivosti českých distributorů, prosím. ()

andrii

Úkolů až nad hlavu. Richardovské trampoty, výměny, záměny, ....a kotel plný bublajícího humoru, až do úmoru. ()

plechulka

Docela slušná "záležitost Velkého Blondýna". Ale hlavně děkuji ALTAMIRIMU, že mi po desetiletích objasnil ZÁHADU NÁZVU - odjakživa mě to mátlo: kde je k čertu jaká hořčice?! - a to ještě, pokud si taky pamatujete, tak hořčice figurovala i na tehdejším plakátu (kytky hořčice lezly Richardovi do obrovských nosních dírek)! ()

Mrkvič

Klasika s několika nezapomenutelnýma scénama. Pierre Richard poblázněný jako vždy potěší jako obvykle. Po letech už to třeba není takové, ale zase zahřeje u srdce, když se dočkám humoru, který se dnes už moc nevede. Bláznivé, střeštěné, místy dost prdlé. Prostě jako hlavní představitel. ()

noriaki

Francouzská situační komedie ve své vrcholné formě. Pierre Richard si střihl svou typickou roli tak nešikovného zmatkáře, že před ním bledne i inspektor Clouseau. Scénárista přidal nějaký ten sociální apel, a děj by tak dost možná fungoval i jako vážné drama. Věčně polorozhalená Jane Birkin sama přidává alespoň jednu hvězdičku. ()

jitrnic

Francouzská bláznivá komedie s Pierrem Richardem - nevím, jak pro ostatní, ale pro mně je to dostatečné varování. Ale komu připadá humorné různé roztržité pobíhání, rozličné padání např. do vany (a znovu a ještě jednou), či růžový přeliv ústředního poplety, ten si přijde na své. ()

Stasz

Dobrý den, posaďte se.. F je fci X kde X naléží k R+P a X = E na druhou - X sin x.. Nejdříve provedeme výpočet v intervalu 0 až 2 PÍ :D ()

Pecival

Podíval jsem se na to hlavně kvůli Jane Birkin (protože v poslední době přicházím na chuť Gainsbourgově hudbě), ale tady jsem její půvab nemohl tolik ocenit, protože ta její role je občas docela protivná. Jinak ale film rozhodně obsahuje slušnou porci vtipu a pár dokonalých scén (útok indiánů, nepovedenou operaci, hodina matematiky), standartního Richarda a celkově docela pohodovou atmosféru. Škoda, že se film tak pomalu rozjíždí, protože je čím dál lepší a graduje do docela překvapivého finále. Tři a půl. ()

Ironfood

Povedená komedie s Pierrem Richardem, i když je pravda, že v nejlepší scéně (na operačním sále) Pierre nevystupuje... ()

klúčik

Piere Richard s rúžovou hlavou. Výborná francúzska komédia akoby ani nezostarla. Výborné gegy, tento učiteľ matematiky je zábavný. klasika, klasika 80%. ()

Lukoboss

Klasický nešika a smolař Pierre Richard v jedné ze svých komedií. Přestože je to všechno více než přehnané, musíte se tomu smát. Tohle byly vrcholné časy francouzských komedií (a nejen těch), kdy vznikala jedna za druhou, a stejně si udržely určitou kvalitu. ()

Chegi

Přestože francouzské komedie nepatří k mým srdcovým zážitostem, tak Pierre Richard a naprosto neuvěřitelná zápletka mě ani chvilku nenudili. Ke všemu byl film i velmi příjemně obsazen. A že mám dobrou náladu a nikomu to neuškodí, tak tomu dám pět hvězd. ()