Když skupina gangsterů zjistí, že jejich dosavadní profesionální snažení už nenese kýžené výsledky, rozhodne se lehce pozměnit pole svého zájmu a přeorientuje se na únosy. Plán na rychlé zbohatnutí se sice v případě populárního zpěváka osvědčí, ale u politiků v Jižní Americe už vše podle původních představ nevychází. Únosů přibývá, situace se komplikuje a zločinní hradinové to nebudou mít vůbec snadné.... (oficiální text distributora)

Enšpígl

No ty krávo, to bylo fámozní. Takový flákance humoru jsem nezažil už nějakej ten rok. Vtip v dialozích, jednotlivých scénkách i celkovém vyznění filmu je tak monstrózní, že mě smíchy sroloval z křesla na zem. Tahle banda gangsterů je taková kombinace Dannyho partťáků a mě . To snad ani není možný že tenhle film moje bránice přežila. Na důkaz toho, že je tohle luxusní, co luxusní, to je přímo nejluxusnější filmová prdel na světě sem nebudu psát jednotlivé scény, protože bych měl komentář dlouhej jak Argentinu, ale napíši sem herce a jejich jména ve filmu : Lino Ventura - Lino ; Jacques Brel - Jacques;, Johnny Hallyday - Johnny Hallyday / vynikajcí titulní píseň :) / ; Aldo Maccione - Aldo; Nicole Courcel - Nicole. Mě ten film připoměl dlouhej nákladní vlak , který má každej vagon naloženej až po okraj super kvalitním humorem. 8.4. 2008 - Musím snížit své hodnocení o jednu hvězdičku a ještě je to nahraně, asi jsem minule vykouřil moc trávy. 21.4.2015 - Musím zvýšit své hodnocení o jednu hvězdičku a ještě je to na hraně, asi jsem při minulém snižování hvězdiček vypil moc alkoholu. ()

Faidra

Francouzský humor, latinskoamerické tempo, lelouchovské snílkovství, politické žďuchance, herecká třída a veverky v ekrazitově výbušné směsi. Nikdy jsem nepobrala, proč lidé ve výčtu slov označujících věci, které považují za sexy, tak velkoryse opomíjejí "dobrodružství" a nahrazují ho pojmy "BMW," "stříbrná liška," "diamanty" a "Bahamy," leč na tuhle bolest je tu pro nás staromilce velice příjemná náplast. Na cestě za nalezením nečekaných souvislostí mezi marxismem a bratry Marxovými se sice nalézá pár zakopnutí a zvolnění, ale jinak se trysku meze nekladou. Vlády, tajné služby a odbojáři celého světa, dělat si z vaší snahy předmět sázek byla pro normální lidi vždycky sranda, Lino Venturo, pokud se dostanu na stejné místo jako vy, budu vás nutit, abyste mi přehrával všechny své role pořád dokola, Johnny, dodatečně se omlouvám za to, že jsem tě přes všechny tvoje filmy a písničky brala jako "toho sraba, co se ve Zvířeti nechal zastupovat Belmondem," protože i když jsi i tady hrál sám sebe, zachoval ses jako grand, čímž nemyslím to výkupné, ale to, že i díky tobě aventure c'est l'aventure et l'aventure est la terre promise. ()

DaViD´82

Klasický zločin nenese. V politice jsou prachy. Kupa prachů. Stačí chvíli kutat u levice, poté u pravice, hned na to u extrémní levice a nebo nejlépe u všech najednou. A přesně to má v plánu partička "gangsterů" okolo Lina (Ventury). Nápadů mají nepočítaně, ale s jejich provedením to nějak vázne. Zdařilá komedie, která je místy na pomezí trefné satiry, zvláště pak v závěru. Scéna s ruskou ruletou je jednoduše geniální... Zamrzí však, že takových nezapomenutelných momentů není během docela dlouhé stopáže více. A po skončení nezapomeňte přispět však-vy-víte-na-koho, ať mají chlapci dostatek financí na ty své špagety, sluneční brýle a plány do budoucna. Minimálně to setkání s Pelém bych jim od srdce přál. Vždyť dobrodružství je přeci dobrodružství, no ne? ()

Pohrobek

Povedená bláznivá dobrodružná komedie s přídechem politické satiry. Banda gangsterů se dala na politiku a unáší velvyslance i marxistické povstalce, jak se dá. 120 minut plných absurdních i vyloženě komických scén - příklad: pět kumpánů unseslo hledaného vůdce guerilly. Byl prodán svým stoupencům, vládě i americké tajné službě. Ti se pro něj nyní jedou. Naši hrdinové to sledují a sázejí se, kdo bude úspěšnější. Mezinárodní skvostné herecké obsazení - Lino Ventura, Jacques Brel, Charles Gérard, Aldo Maccione a režie i scénář upomínající na Allena nebo Tatiho. Paráda. ()

CheGuevara

To jsou mi ale vypečení rabiáti. Partička vypočítavých zlodějíčků se nechá zlákat mamonem politického zločinu. Film bohužel postrádá jakoukoliv hlavní dějovou linku, a v konečném dojmu působí značně epizodně. Naštěstí tyto drobné nedostatky mi vynahradil šarm a břink titulních hrdinů. Originálními zápletkami se vine rozpustilá politická satira, která mě obzvlášť uzemnila ve scéně, kde začínající únosci hledají vhodné kandidáty a potenciální klienty. Avšak ve chvíli, kdy se ze sympatických hrdinů stávají bezskrupulózní zloduši, začínám mít s filmem výrazný problém. Ti, co by v libovolném filmu byli za zákeřné záporáky neřkuli teroristy (!), jsou zde za fajn strejčky. Nu, ale tuto skutečnost připisuji na vrub nekorektní nadsázce. ()

• Během natáčení vzniklo mezi Linem Venturou a Jacquesem Brelem přátelství, které přetrvalo až do Brelovy smrti v roce 1978, která Venturu velmi těžce zasáhla. (vesper001)
  • Při natáčení se Jacques Brel seznámil s mladou herečkou Maddly Bamy, která ve filmu hrála epizodní roli. Jejich vztah vydržel až do Brelovy smrti v roce 1978. (vesper001)