poster

Zdraví vás Gorila

 • francouzský

  Le gorille vous salue bien

Akční / Krimi / Thriller / Drama

Francie, 1958, 90 min

 • Hal_Moore
  ***

  Zdraví vás Gorila se od začátku tváří jako seriózní francouzská kriminálka. Nenechte se ale zmást, pod pokličkou totiž dříme mírně špionážní komedie - díky mnoha náznakům chtěná. Lino Ventura jako nadlidsky silná gorila ohýbá vězeňské mříže, otevírá zamčené dveře a lidští protivníci jsou pro něj hadroví panáci (doslovně). Tady Lino Ventura předvádí fyzičku a vzezření hromotluka spíše než herectví, ale přesně tohle postava Gorily potřebovala. Jako špionážní komedie film jakž takž obstojí, jako vážně míněný akční thriller nebo dokonce detektivka však nikoliv. "Gorily žijí v džungli, ne?"(11.2.2019)

 • Snorlax
  ***

  První hlavní role Lino Ventury se setkala u diváků s velmi kladnou odezvou. Ventura však nechtěl zůstat zaškatulkován v jedné roli a tak učinkování v dalších pokračováních filmů o agentu Gorile odmítl. Zdraví vás Gorila je akčním snímkem dle obsahu měřitelným s dnešními filmy. Nechybí pěstní souboje, střelba i honičky v autech. Vzhledem k době vzniku dokážu odpustit tehdy zcela běžnou zadní projekci. Ale již hůře se smiřuju s tím, že hlavní hrdina si pohazuje s hadrovými panáky. Lino Ventura v tomto snímku dokazuje svoji fyzickou kondici na úkor hereckého talentu. Zkrátka akční snímek se vším všudy. Žádné velké umění, ale pro milovníky Lina Ventury určitě zajímavý kousek.(7.8.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace