Reklama

Reklama

Max Fischer, bývalý příslušník speciální vojenské jednotky, je najat, aby chránil problémovou puberťačku Ninu. Její problém spočívá v tom, že se stala svědkem brutální vraždy a jedni velmi zlí lidé si přejí, aby byla velmi...mrtvá. Max a Nina jsou na útěku z vražedných spárů dealera Thomase Backera, kterého nikdo a nic nezastaví...Samotář Max a osiřelá Nina se sblíží – z cizích lidí se stanou přátelé, kteří se na sebe mohou spolehnout a tím si vzájemně krýt záda. Max a Nina se dostanou pod ochranu bývaleho Maxova „kamaráda ve zbrani" – hendikepovaného Ruddiho – ovšem jedná se o bezpečí pouze dočasné. Posléze nalézají útočiště u Sáry – Maxovy životní lásky. Hrají závod s časem, ale Sáře se podaří objevit dvě únikové cesty do bezpečí před zběsilým Backerem. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (87)

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Parádny akčný thriller, v ktorom Til Schweiger ukázal, že si dokáže ukočírovať nielen nápadité drámy a komédie, ale aj klasickú akciu, na ktorú sa pozerá lepšie než na väčšinu amerických trhákov. Jednoduchý príbeh bývalého vojaka, ktorý sa rozhodne za každú cenu ochrániť svojskú sirotu, čo sa stala svedkom vraždy pritom v podstate nie je ničím výnimočný, za to je však natočený s citom, realisticky, profesionálne, bez zbytočných trikov, ale so zmyslom pre detaily a navyše je aj pri dvojhodinovej minutáži stále chytľavý a zábavný. Možno, že je to trochu klišé, ale čo na tom, keď to vyznieva tak dobre. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Umím naprosto jedinečně nevidět a neslyšet, pokud někdo mocný někoho zabije, něco ukradne nebo špatně zaparkuje. Nechci totiž náhodně vypadnout z okna, otrávit se nebo spáchat sebevraždu osmi ranami ze tří různých zbraní. Jenže tady máme svědkyni a ochránce, kteří ve jménu pravdy jdou do souboje s penězi. Není to poprvé a určitě ani naposledy, kdy se tak stalo, ale v tomto provedení to bylo hodně koukatelné. Tedy první hodinu, pak začal Max příliš připomínat přenášený cedník a zábava ustoupila zdvořile stranou. Být to však o půl hodiny kratší, tak z toho mohla být čtyřhvězdičková záležitost. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Til Schweiger už mě svými filmy dokázal překvapit víc, než právě tímhle kouskem. Celý film jsem vlastně přemýšlel, co bych k němu dokázal říct, když by se mě na něj někdo zeptal. Na konci filmu mi došlo, že vlastně nic. Ochránce nic nenabídne, maximálně tak Tilovu dceru, která ještě kdekoho může nasrat. Přestřelky jsou sice relativně v pohodě, ale všechno ostatní je v tomhle filmu špatně. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to mierne nadpriemerný akčný thriller z nemeckej produkcie. Má dosť dobrý príbeh o prvotriednom bývalom vojakovi, ktorý dostane za úlohu chrániť problémové dievča, svedkyňu vraždy svojho priateľa, ktorú má na svedomí dvojica vplyvných mužov a keďže prípadné väzenie si nemôžu dovoliť, nezastavia sa, kým nebude mŕtva. A tak musí veterán urobiť všetko preto, aby ju ochránil pred najatými zabijakmi a navyše si k sebe postupne nachádzajú cestu. Spracovanie nie je zlé, ale aj tak mám z neho dosť rozporuplné pocity. Táto tématika už samozrejme bola použitá nespočetnekrát, ale aj tak v tomto žánri patrí medzi moje obľúbenejšie a preto filmy s ňou rád vyhľadávam. Kvôli tomu mi to sadlo už od začiatku, kde sú ideálne predstavené postavy a aj celá situácia a dlhší čas sa na to pozerá viac než dobre, aj keď cítiť, že to nie je úplne ideálne. A to kvôli tomu, že občas sa tu objaví niečo, z čoho som nemal najlepšie pocity, či už nejaká maličkosť alebo aj celá scéna a tiež by som viac ocenil trochu vážnejšie prevedenie, pretože tých odľahčených situácií je tu trochu viac. No nad to sa dá ľahko povzniesť, keďže nie sú zlé. No časom sa to už predsa len trochu zhorší, našťastie ani raz to neupadne až tak moc, aby to už bolo neznesiteľné, ale len predsa postupne začnú čím ďalej viac pribúdať úplne zbytočné scény, ktoré zbytočne kazia tempo, čo sa nezmení až do konca, kde to už miestami pôsobí takmer ako z paródie a navyše mi vôbec nesadol prístup tvorcov ku strane záporákov, toto by potrebovalo výrazné zmeny. A tak sa na to celkom dobre pozerá, kladov a zaujímavých situácií je tu dosť, ale nanešťastie po svižnom úvode už úroveň filmu len upadá. Akcie tu nie je až tak moc, ale páči sa mi. Tvoria ju takmer výhradne prestrelky, ktoré sú slušne natočené, odohrávajú sa v rozmanitých prostrediach, oceňujem dostatočný počet zabitých, ale majú aj jednu zaujímavú zvláštnosť, toľko výmen zásobníkov z rôznych typov zbraní som teda ešte nevidel, prišlo mi to už nechcene smiešne a časom som si už všímal hlavne toto, lebo to až príli bilo do očí. Ale kladný dojem z nich rozhodne pretrváva. Herecké obsadenie je celkom slušné, Til Schweiger v hlavnej úlohe mi sedí, aj keď mohol byť trochu väčší drsniak, až na pár scén ma nesklamala ani postava dievčaťa, poteší aj pár zaujímavých vedľajších postáv, či už invalidný veterán alebo právnička, len by to chcelo lepších výrazných záporákov. A čo sa týka réžie a technickej stránky, vizuálna stránka je v poriadku a aj akcia je celkom dobre zvládnutá, ale rozhodne by to potrebovalo zbaviť tých zbytočností. A tak ma síce mrzí, že Ochranca nedopadol až tak dobre, ako som spočiatku očakával, ale aj tak ma to celkom bavilo, slušná zápletka, akcia, herci a vizuál, kladov je tu dosť, ale to množstvo zbytočných scén to nanešťastie zhadzuje do priemeru. 55% ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,KDYŽ MĚ NAŠLI TAM, NAJDOU MĚ VŠUDE.“ … ,,NE, KDYŽ PŮJDEŠ SE MNOU“.…“ /// Svědek, kterýho se snaží zlikvidovat sráč pracháč, kterej místo aby bručel s Rathem, může - díky prachům flirtovat s Pancovou. Nina záhy zjistí, že Max je ten… dobrá přestřelka po ,,nutným“ úvodu a fakt, že Til Schweiger nechává zbytečně moc vykecávat lidi kolem sebe. Naštěstí mívá i dobrý nápady. Třeba ten, jak vyřešit problém…Škoda toho plkání. Hodnotu má nulovou a celkovýmu výsledku kurevsky škodí. Že nemá dceru hezčí? To je věc názoru, stejně jako to, že dlouho zdá se bejt ,,Ochránce“ tím nejlepším, co jsem z filmový dílny brouka pytlíka německýho filmu viděl. Til zvládá akci, napětí, moc mu nejde citová linie a ty kecy – to je fakt hnus! Tile, kurva, kdybys zapracoval na vodsejpání děje… bohužel v závěru je to taková klasika – pravděpodobnost se rovná nule. Strašně moc bych ti chtěl dát víc než než 3*, ale ty emoce… ty kecy… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu zjistit, jestli všeuměl Schweiger trumfne všeuměla Sandlera. (já doporučuju to nezkoumat, Zkoukni ,,Ochránce“ a táhni…) 2.) Chystám se hlídat. Nevím, kolik si mám vzít zásobníků? 3.) Thx za titule ,,smith22“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Galerie (19)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama