dospely seriozny film, ktory sa nesnazi byt cool, a v ktorom perfektne funguje drama, ako aj akcia. pribeh sice jednoduchy, ale scenar a rezia nadpriemerna. akcne sekvencie perfektne nasnimane ze clovek zabudne aj dychat.hollywoodski rutineri akcnych trhakov by si mali zobrat priklad.Til Schweiger je vyborny herec aj reziser. klobuk dole. 90%(18.10.2013)

• Dale

Ak máte jednoduchý a 100-krát sfilmovaný námet a urobíte z neho scenár, kde sa postavy správajú predvídateľne debilne, tak z toho žiadne filmové veľdielo neurobíte. Zvlášť, keď zabudnete vystrihnúť 30-40 minút prázdnych dialógov, ktoré v akčnom thrilleri nemajú čo robiť, iba ho zbytočne spomaľujú. A pritom to začalo skoro tak dobre, ako Bessonov Leon, no veľmi rýchlo sa to vydalo kvalitatívne úplne iným smerom, navyše záporák tu má nulovú charizmu a máme tu jeden veľký castingový omyl v podobe Schweigerovej dcéry, lebo je zúfalstvo vyše dve hodiny sledovať jej odutý ksicht, z ktorého máte dojem, že je v tomto filme z donútenia a za trest. Aspoň Til je ako akčný hrdina v pohode a aj prestrelky sú na nemecké pomery nadpriemerné. A aj Bleibtreu bol fajn.(20.9.2014)

Ani náhodou odpad, to si myslím zaslouží jinačí filmy! Tohle je dost dobrý akčňák, příběh sice pravda není příliž originální, ale zato dle mého názoru, dobře natočený. Til si to celé odrežíroval a do role si obsadil i vlastní dceru, a ta také nehraje špatně. Jo tenhle film mě potěšil, a jelikož žeru Tila Sweigera dám mu s radostí ty 4.(19.10.2013)

• ti88na

Pozitíva tohto filmu sú Til Schweiger a to, že to nepôsobí nemecky. Tu sa však môj výpočet kladov končí. Negatíva sú, že námet je ohratý, scenár je tupý, stopáž je pridlhá a vlastne je to nudná a úplne zabudnutia hodná záležitosť. Tak nesympatickú hrdinku ako tu som vážne dlho nevidela až by som mohla povedať, že Nemci objavili svoju Kristen Stewart. Tie nekonečné drísty boli ubíjajúce, a keď konečne došlo k nejakej akcii, všetky scény boli s nejakého umeleckého dôvodu spomalené a teda rovnako ubíjajúce. Záver to už bola trápnosť nad trápnosť.(24.9.2014)

Parádny akčný thriller, v ktorom Til Schweiger ukázal, že si dokáže ukočírovať nielen nápadité drámy a komédie, ale aj klasickú akciu, na ktorú sa pozerá lepšie než na väčšinu amerických trhákov. Jednoduchý príbeh bývalého vojaka, ktorý sa rozhodne za každú cenu ochrániť svojskú sirotu, čo sa stala svedkom vraždy pritom v podstate nie je ničím výnimočný, za to je však natočený s citom, realisticky, profesionálne, bez zbytočných trikov, ale so zmyslom pre detaily a navyše je aj pri dvojhodinovej minutáži stále chytľavý a zábavný. Možno, že je to trochu klišé, ale čo na tom, keď to vyznieva tak dobre.(13.3.2013)