Reklama

Reklama

Max Fischer, bývalý příslušník speciální vojenské jednotky, je najat, aby chránil problémovou puberťačku Ninu. Její problém spočívá v tom, že se stala svědkem brutální vraždy a jedni velmi zlí lidé si přejí, aby byla velmi...mrtvá. Max a Nina jsou na útěku z vražedných spárů dealera Thomase Backera, kterého nikdo a nic nezastaví...Samotář Max a osiřelá Nina se sblíží – z cizích lidí se stanou přátelé, kteří se na sebe mohou spolehnout a tím si vzájemně krýt záda. Max a Nina se dostanou pod ochranu bývaleho Maxova „kamaráda ve zbrani" – hendikepovaného Ruddiho – ovšem jedná se o bezpečí pouze dočasné. Posléze nalézají útočiště u Sáry – Maxovy životní lásky. Hrají závod s časem, ale Sáře se podaří objevit dvě únikové cesty do bezpečí před zběsilým Backerem. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (87)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,KDYŽ MĚ NAŠLI TAM, NAJDOU MĚ VŠUDE.“ … ,,NE, KDYŽ PŮJDEŠ SE MNOU“.…“ /// Svědek, kterýho se snaží zlikvidovat sráč pracháč, kterej místo aby bručel s Rathem, může - díky prachům flirtovat s Pancovou. Nina záhy zjistí, že Max je ten… dobrá přestřelka po ,,nutným“ úvodu a fakt, že Til Schweiger nechává zbytečně moc vykecávat lidi kolem sebe. Naštěstí mívá i dobrý nápady. Třeba ten, jak vyřešit problém…Škoda toho plkání. Hodnotu má nulovou a celkovýmu výsledku kurevsky škodí. Že nemá dceru hezčí? To je věc názoru, stejně jako to, že dlouho zdá se bejt ,,Ochránce“ tím nejlepším, co jsem z filmový dílny brouka pytlíka německýho filmu viděl. Til zvládá akci, napětí, moc mu nejde citová linie a ty kecy – to je fakt hnus! Tile, kurva, kdybys zapracoval na vodsejpání děje… bohužel v závěru je to taková klasika – pravděpodobnost se rovná nule. Strašně moc bych ti chtěl dát víc než než 3*, ale ty emoce… ty kecy… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu zjistit, jestli všeuměl Schweiger trumfne všeuměla Sandlera. (já doporučuju to nezkoumat, Zkoukni ,,Ochránce“ a táhni…) 2.) Chystám se hlídat. Nevím, kolik si mám vzít zásobníků? 3.) Thx za titule ,,smith22“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Luxusná prvá hodina bola zdevastovaná druhou. Krásna akcia, uvedenie od deja, prestrelky, napätie a následne siahodlhé dialógy, ktoré nikam neviedli. Finálny masaker mohli kľudne spraviť tak ako v Skyfalle a vôbec by mi to nevadilo. Východzí bod na to mali dobrý. Takto to vyznelo len ako finále na pozadí dlhšieho konfliktu a spleti udalostí. Til ako bývalý vojak ( kde som to už zažil?? ) s tým svojím drsným pohľadom a skvelou technikou práce so zbraňami ma potešil. Til ako režisér už ale nie. Zbytočne dlhé, strata tempa. Pozeratelné, ale radí sa k ostatným filmom s touto tématikou a nejak extra nevyčnieva z radu. 3 z 5 ()

Reklama

lennyd 

všechny recenze uživatele

Patnáctiletá Nina se stane svědkem vraždy v luxusním hotelu, a je jediným svědkem, který může dostat mezinárodního zbrojního magnáta Thomase Backera za mříže. Ten ale neváhá využít jakýchkoliv prostředků, aby se nechtěného svědka zbavil. Nina se ale dostane do programu na ochranu svědků, a její bezpečnost dostane na starost Max Fischer (Til Schweiger), který naopak udělá cokoliv, aby Ninu uchránil, včetně nasazení vlastního života... Tak nějak mi začíná připadat, že Til Schweiger (obdobně jako třeba Steven Seagal) začíná dělat cokoliv, aby jej někdo postavil do dalšího filmu - a když už nikoho nenajde, tak si filmy se sebou začne točit sám. Naštěstí Til ještě nepadá tak hluboko do sra*ek jako ten druhý výše zmíněný, a tak se na jeho "sám sobě" filmy dá docela koukat. A i tento akční snímek není špatný, a kdyby se víc postavil do akční roviny, a méně do té rodinné a kecací, tak by byl ještě lepší. Ze začátku mi Til jako akční hrdina neseděl, ale postupem filmu jsem si na něj zvykl a bylo to fajn. Jako otec patnáctileté puberťačky už to bylo horší. Trochu mně zklamal závěr filmu, protože i když se smířím s tím, že by se to celé hypoteticky mohlo stát, tak ten konec je ultra-nereálný. Na podobné téma bych možná doporučil spíše Schwarzeneggerova Likvidátora... ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Max si myslí, že je Rambo. Till Schweiger si myslí, že je Eastwood alebo Stallone. Celkom ma potešilo, že ak som si chcel pozrieť nejaký akčný triler plný klišé, nemusel som siahnuť po 80. a 90. výplachoch, stačilo si pozrieť súčasný film nemecký. Nie je tu absolútne nič originálne, v podstate je predvídateľnosť a pátos neustále viac menej k smiechu, ale aj vďaka tomu to celkom funguje. Nebolo by vôbec od veci si všímať všetky americké motívy okolo a vnútri Schweigera/Maxa a z tohoto hľadiska film rozobrať. Prvá vec, čo ma v tomto smere napadá je fakt, že Ochranca rovnako ako jeho us predobrazy nepôsobí v rámci nemeckej produkcie televízne. ()

Ouwen 

všechny recenze uživatele

Ty dvě hodiny mi stály za to! Musím uznat, že tohle je efektní akční nářez, kterému dodávají body atmosféricky zpomalené přestřelky. 4 velké přestřelky film obsahuje a není to klasická akce, jak jsem řekl, jsou zpomalené, plná přehlednost, neuvěřitelně stabilní kamera, záporáků je dost, spousta zbraní, navíc přestřelky působí realisticky, zásobníky se přebijí, takže s akcí jsem naprosto spokojen. Kamera je taky teda stabilní, dál herecké obsazení, Til bezpochyby nejlepší, krásná Nina, nebo sympatický vozíčkář a abych nezapomněl, jedná se o jeden z nejnáhlaškovanějších filmů, co jsem kdy viděl, takže je film laděný trefnými narážkami. Co se týče hudby, je skvělá, skvělý song od OneRepublic, či hra na klavír, anebo v titulkách moje oblíbená písnička Waiting For The End, od Linkin Park, to je důvod, proč dávám pátou hvězdu. Výhoda tohohle filmu je, že nenudí i přes nespočet dialogů. Takže jsem velice spokojen, jinak co se týče záporů, tak samotní záporáci umírají velmi rychle, oni si dokonce jdou pro smrt, akce mohlo být klidně víc, méně dialogů by prospělo, postrádám tu nějakej souboj, dál sice jsou přestřelky přehledné a jak jsem říkal, efektivně zpomalené, ale přeci bych uvítal nějakou rychlejší akční scénu, ale jinak jsem spokojen a nemám co vytknout, možná konec mohl být trošku lepší. // Na tenhle film jsem se neuvěřitelně těšil, už kvůli námětu a hlavnímu hrdinovi. Nakonec jsem spokojený, jedná se o akční nářez, kterému nechybí slušný počet hlášek a i přes mnoho dialogů film jen tak nepustí. Tile, měl bys takové akční pecky točit častěji! Těším se na Adrenalin! 9/10! "Když jsi ve válce, je to jiné. Jsi sice na válku trénován, ale realita je úplně jiná. Musíš se rozhodovat, náhle se ti celej život promítne před očima a ty už jen myslíš na smrt, tak se snažíš přežít. Náhle se v tobě ozve, tvé svědomí, které říká: 'NE!' Dnes ještě nechci zemřít..." ()

Galerie (19)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama