100x viděné téma bývalého vojáka, nyní profesionálního bodyguarda, který má za úkol chránit nepohodlného svědka. Til Schweiger se poprvé vydává na pole akčního thrilleru a i když film nenabízí nic nového (ačkoliv se překvapivě hodně zaměřuje na postavy a jejich dramatickou minulost) dokáže pobavit. Kdyby se režisér a hlavní hrdina zároveň, více soustředil na samotnou akci a akční scény by obohatil o něco více než jen věčné zpomalování, mohlo se jednat o jeden z lepších kousků v rámci žánru. Takhle pouze neškodný průměr.(19.11.2013)

• sochoking

Mladá Schweigerová je jedna neuveriteľne otravná puča, ktorá mi pila celý film krv, či už tými jej debilnými kecami, alebo tými neustálymi tikami držky, na ktorú by si zaslúžila nahádzať pár prepleskov! Celý film mi skurvila, takže ti za to veľmi pekne ďakujem, otecko Schweiger!!! Zrejme tiež vyberala aj muziku, ktorá bola asi mienená k úplne žánrovo inej snímke. Shitengel síce začal ako thriller, ale kôli sirote z ulice evidentne každému zmäkol mozog a tak postupne film rozvíril mútne vody telenovely a vzťahovej drámy, takže sa to každých desať minút hemžilo sračkoidno- klišovitými scénkami a momentmi, ktoré, keby sa vystrihli, tak dostaneme takých dvadsať minút skutočnej zábavy. (Ale aj to preháňam!) P.S. Dokonca je i možné, že to točila mladá a nie starý!(12.3.2013)

• bohemia_regent

Neskutečná koncentrace klišé všeho druhu. Na hranici kýče se film pohybuje celou dobu, přičemž s postupujícím časem se mu ji daří stále častěji prolamovat. Asi jedinou světlou výjimkou mezi vesměs zoufalými hereckými výkony, kterým vévodí "hrající" rejža se svojí dcerou, je Moritz Bleibtreu (jindy většinou výborný až vynikající, tady aspoň jakž takž dobrý), který ale tenhle paskvil těžko zachrání, protože ani on tu nemá moc co hrát.(1.9.2015)

Mnohokrát ohrané téma o nepohodlném svědkovi, tentokrát v německém balení, a Til Schweiger nestíhá měnit zásobníky, zatímco protivníci si jdou bez pudu sebezáchovy pro nějakou tu kulku. Přestřelky a další konfrontace se zlem jsou sice velmi svižné a zdařilé, vedle toho tu však chybí cokoli, co by děj pohánělo kupředu. Snaha o přesah nevychází, sbližování se s bývalou partnerkou neuspokojí, kontrastní vztah ochránce x svědek ne vždy využije svého potenciálu. Schweiger, který u našich západních sousedů patří k největším hereckým hvězdám a občas se objeví i v některém zámořském kousku, se stejně jako zbytek osazenstva pohybuje po jasně určených drahách (kdy příliš nepřekvapí) až do nevyhnutelného předvídatelného finále.(9.8.2014)

• joelly01

Driv mel Tila kazdy rad, byl to velky kamarad! Ted uz ho nema skoro nikdo rad, uz to neni nici kamarad. No tak jo. Jak jsem ho kdysi milovala tak ted uz teda fakt ne. Uz mi vsechny ty jeho filmy a vsechny ty jeho deti strasne splyvaji. Jo, jako chapu ze je mu kosile blizsi nez kabat, ale a) tohle muze fungovat tak u jednoho, max. 2 filmu. Kdyz uz se to, pardon my language, do prdele, opakuje porad dokola tak to eventuelne zacne byt nudne a trapne b) kdyby se o Luny jednalo o nejaky vyjimecny talent. Coz se nejedna. Jak rikam, nic proti protekcnim spratkum, chapu a neodsuzuju. Ale, jak my nemci rikame "genug ist genug". Na dalsi film s Lunou a Tilem se asi ani nebudu divat a rovnou ho splachnu do odpadu. Tile, Tile, dve z nostalgie. Ale uz naposledy. Priste uz bude nasledovat jen rana z milosti. UPDATE: ted jsem se na to divala znovu a nevim co mi hrabalo ze jsem dala dve. Ted na podruhe jsem zvladla jen prvnich 45 minut, pak uz bylo nutkani vypichnout si oci prilis silne, procez jsem projekci v zajmu zachovani zraku (a dusevniho zdravi) radeji ukoncila. Traumatizujici. Brrr.(25.8.2015)