poster

Kid Cannabis

Drama / Krimi / Komedie

USA, 2014, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Když jste tlustej, neoblíbenej a obrýlenej, asi to na kariéru herce nebo modela nebude. Když se ale v hlavě zrodí nápad, může být vyhráno. Pokud se teda obklopíte spolehlivými lidmi. Což Nate (film má cejch podle skutečné události) hned od začátku neudělal. Přesto jeho byznys nějakou dobu sypal dolary po velkých sumách, takže luxus, chlast, drogy a podbízivé dívčiny se jen hrnuly. Tématika drog a drogové závislosti nejlépe fungovala z těch známějších kousků v Trafficu: Nadvládě gangů nebo v tíživém dramatu Requiem za sen Darrena Aronofského. Dneska se šňupe v každém druhém braku pro mladé. Kid Cannabis chce ukázat, jak se k drogám (ač „pouze“ k marihuaně) jde snáz dostat, a solidně z nich zmagořit. Dva mladíci vidí možnost v pašování trávy přes kanadskou hranici, nejprve se film nese v odlehčené rovině, aby se pak mohl překlopit do té vážnější. V obou přesto pouze klouže po povrchu, pod kůži se prakticky nedostane. Tempo má navíc celoživotní rutinér Stockwell tentokrát hodně rozvláčné, dialogy sice netahají uši, ale i přes nevelké očekávání má scénář pořádné mezery.(5.6.2014)

 • VanTom
  ****

  Dvojice školních outsiderů s pár pochybnými kámoši se vrhne na pašování vysoce kvalitní trávy z Kanady do USA, čímž záhy vydělají majlant (68 miliónů dolarů!). Náhodou velmi povedený oddechový snímek podle skutečnosti, jenž v žádném případě nespadá do škatulky "teenagerská komedie" (třebaže tak vypadá), skvěle baví zejména v první polovině (jeho adorace hulení ve mně vyvolávala chutě :-)); když pak jde do tuhého, tak se dramatizace přece jen trochu sype.(23.2.2016)

 • Morholt
  **

  Nemám nic proti tomu, bay se skutečné příběhy podávaly odlehčenou formou, byť to ve skutečnosti žádná legrace nebyla. Jenže tady byla ta snaha o to být cool a vtipný natolik křečovitá, že jsem se nemohl smát ani při nejlepší vůli. Špatnou volbou byla i volba hlavního hrdiny, který postrádal byť jen náznak charizmatu a za mnoho nestála ani partička nespolehlivých loserů, kterými se obklopil. Pár hezkých holek, vtipný McGinley a nevyužitý Perlman zvedají procenta nahoru, ale i přesto jsem hodně zklamaný. 30%(25.7.2015)

 • kaylin
  ***

  Celkem moderně natočený film, který se hodně tváří jako komedie, ale přece jen má hlubší rovinu. Srovnání s "Vlkem z Wall Street" nesnese, i když téma je velmi podobné. Docela důležité je, že je to podle skutečné události, což tomu přidává na zajímavosti. Film se ale až moc soustředí na tu pohodovou část, kde je vidět, že chce zaujmout mladé, kteří se chtějí bavit a chtějí se dívat na to, jak se baví jiní, přičemž bavit se znamená chlastat a fetovat. Je to ale celkem solidně zvládnuté.(29.6.2014)

 • Facerr
  ***

  Netradiční mix dealerskejch reálií s brejlatou popelkou, který "úspěch" trochu stoupnul do hlavy. Nicméně nebyla to jeho hlava, co způsobila vlastní pád. V balení alá American pie bez fórů a "prciček", zato s přehlednou koncepcí, si Kid Cannabis zaslouží minimálně tři hvězdy ... a kdyby to skončilo trochu veselejš, dal bych i čtyři:)(25.6.2014)