Dávám tomu rok

I Give It a Year

Dávam tomu rok

Komedie / Romantický

Velká Británie, 2013, 98 min

Myslím, že filmařům se povedlo vytvořit romantickou komedii s dalším originálním průběhem. Vážně, takový milostný čtyřúhelník tu ještě nebyl! Navíc film doslova srší anglickým humorem, který mi byl, je a bude záhadou. Spletenec herců Anglie, Ameriky a Austrálie odvedl dobrý herecký výkon. Až na pár trapných situací a nevkusných situací ( ty obstarával z velké většiny Stephen Merchant) mě film potěšil a líbil se mi. Dávám tři hvězdy(7.3.2014)

Super milostnej čtyřúhelník. Vůbec ne romanťárna, spíš taková ta americká slaďoučká klasika přesprejovaná britskou dávkou cynismu a patřičnýho nadhledu. Ale to byl záměr, aspoň myslim/doufám, a já si teda docela slušně pošmák. Sem tam sice na scénu pronikavějc, než by bylo bývalo zdrávo, nakoukl Mazerův kámoš Borat alias Brüno (threesome), ale to šlo fakt hladce přežít - stejně jako přehrávající Rose (který to výjimečně ani moc neslušelo) s plakátovym Bakerem. A to hlavně proto, že Rafe Spall (!!!) a určitý scény jako quim (!!) nebo promítání fotek (!) byli doslova k popukání. Jako vážně - bejt tohle romanťárna na slovo vzatá, šlo by asi o vůbec nejvtipnější kousek, s kterym jsem zatim měl tu čest.(31.5.2013)

Já vlastně ani nevím, proč jsem hodnotil třemi hvězdami. Asi to nebylo až tak špatné. Vlastně jo, už si vzpomínám, v některých momentech jsem se fakt dobře zasmál. Hlavně u toho pitomce, co byl kámošem hlavního hrdiny, který měl především v úvodu (na svatbě) dost dobré výstupy. Film byl celkem vulgární. V kontextu s jistou uhlazeností ale tato vulgárnost působila celkem vhodně.(12.1.2015)

Je to sice takové krkolomné, ale docela zábavné. Sice ta zábavnost plyne spíš jen ze sexuálních narážek, které jsou na hranici nevkusu a trapnosti, ale závěr a herecké obsazení za dokoukání stojí. Žádost v závěru je prostě super. Určitě je takových vztahů spousta, ale bohužel takto ne všechny skončí. Potom je tu Anna Faris a Simon "Mentalista" Baker, které mám rád, takže pro jedna z těch lepších romantických komedií.(7.4.2014)

• rigby

Romantika? Možná trochu ano. Humor? Scény, kde by se měl divák smát, jsou neskutečně trapné, že jsem něco podobného snad ještě neviděl. Jediným plusem tak vidím představitelku hlavní role. Ale tím to končí. Jinak je to dost nepovedený pokus o romantickou komedii. Příště si raději pustím něco osvědčeného, abych si nekazil vkus. 2-(4.6.2013)

• Simon Baker

• - Když Josh (Rafe Spall) poslouchá hlasovou zprávu od Chloe (Anna Faris), jeho iPhone je stále zamčený. (Mrs.Blue)