Dávám tomu rok

I Give It a Year

Dávam tomu rok

Komedie / Romantický

Velká Británie, 2013, 98 min

Smůla filmu spočívá v tom, že tvůrci táhnou diváky do kina na slovní spojení "britská komedie - Láska nebeská". Tu tedy rozhodně nečekejte. Jde o průměrnou romantickou komedii s křečovitě trapným nádražním závěrem, který výsledný dojem sráží až k břehům "odpadu". Z této závěrečné stoky jsem však zpětně ( a čistě subjektivně) vydolovala hodnocení zhruba ve výši 60%. Jednak jsem za vší tou nadsazenou řachandou překvapivě odhalila spoustu situací a vět v mém okolí již prožitou či řečenou, další body dávám za ukrutnou Minnie Driver (z níž padají nepřikrášlené manželské pravdy v celé své holé hrůznosti) a poslední hvězduchu u mě bez jakékoli herecké námahy vybojoval Simon Baker, z něhož testosteron odkapává po litrech.(6.10.2013)

• Slartibarkfast

Příběh dvou lidí, kteří se potkali, zamilovali, vzali a hned po svatbě zjistili, že si nejsou souzeni, ale zkusili to spolu dál. Takto v jedné větě to vypadá na celkem solidní romantickou komedii plnou srdceryvných momentů, opak je však pravdou. Ani v nejmenším netuším, kam mířil Dan Mazer tímto dílkem, ale pro mne to bylo jedno z největších utrpení, jaké jsem kdy u filmu zažil. Pouťová moudra tu létala jak v Sexu ve městě a dávala podobný smysl - žádný. Trapnost je zde výplní prakticky každé minuty v různých podobách a není zřejmě jediného dialogu, u kterého bych neměl chuť hlavním protagonistům urazit hlavu a jejich krví vymalovat nejbližší kostel. Vtip se do vás snaží nacpat tak jemně, jako se šiškami krmí husy. Bohužel se není čemu smát, jelikož ony vtipy postrádají základní vlastnost a působí spíš jako facka v neděli v šest ráno. Celou dobu jsem si říkal, že se snad postupně vyhrabeme z těch sraček, ale naopak jsme zabředávali stále hlouběji a já už neměl sílu pokračovat. Nakonec jsem to na tři pokusy dokoukal, ale musím říci, že s obrovským sebezapřením. Rose Byrne a Simon Baker museli být velmi zoufalí, že kývli a vzali tyto role. Naopak u Anny Faris překvapen nejsem, jen si tak říkám, jak až hluboko může klesnout. Hrůzostrašná záležitost a naprosto tupá slátanina, které se budu vyhýbat velice širokým obloukem. 0%(20.10.2016)

• neoBlast

Aj, tahle "trefa" zabolela... Naprosto nezajímavý, britsky sterilní romkom, která mi nemá co nabídnout. Postavy jsou nesympatické, krvácel jsem z uší u každé jejich interakce v rámci scénářem vynucené zápletky, která působí hrozně neoriginálně. Rose Byrne je sice sexy, ale trpí, Stephena Merchanta je málo (pokud jste zde kvůli němu, utečte k HBO a Zdravím dámy), takže jestli hledáte anglickou náhradu za okoukanou Lásku nebeskou, skočte třeba k nedávnému a povedenému Vzmuž se. 15 %(29.12.2015)

• Riddick77

Romantická komedie? A kde je romantika? A humor? Vždyť se střídají příšerné scény s ještě horšími, aby vše vygradovalo v tak umělý, sterilní a trapný závěr, až se mi z toho udělalo nevolno. Dnešní nestabilitu ve vztazích to problematizuje naprosto nevhodným a hloupým způsobem, přičemž důraz na zábavnou nefunkčnost se naprosto míjí účinkem. Hovadina nejhrubšího zrna. Proč Rose? Proč?? 2/10!(2.6.2013)

• Gaia.M

Není to hit, není to nejhorší. Tak nějak ze života. Znají se chviličku, myslí si, jak jsou zamilovaní a tak se vezmou.. ale ejhle, začnou spolu pořádně žít, opadne ta smetánka a oni se začnou pořádně poznávat a bohužel zjistí, že to není vončo. A co s tím? Pokusí se to zachránit... Jenže ona pozná někoho nového, on se s někým sblíží a pak si zachraňujte mrtvý vztah.. Klasika.(11.3.2014)

• - Když Josh (Rafe Spall) poslouchá hlasovou zprávu od Chloe (Anna Faris), jeho iPhone je stále zamčený. (Mrs.Blue)