Peter Devereaux (P. Brosnan) je bývalý tajný agent CIA, co si užívá poklidného života ve švýcarském Lausanne do chvíle, než jej vyhledá jeho někdejší šéf. Ten jej přesvědčí, aby se vydal na další misi a z Moskvy eskortoval Nataliu Ulanovovou (M. Musliovic) – asistentku bývalého generála Arkadyje Federova (L. Ristovski) a horkého kandidáta na ruského prezidenta. Natalia je totiž ve skutečnosti agentkou pracující pro CIA. Té se podaří získat tajné informace z Federovova trezoru, které jej usvědčují z válečných zločinů v Čečensku. Netrvá to dlouho a Federov si této zrady všimne a chce ji dopadnout. Peter se k ní však dostává dřív než ostatní, ale během útěku je dle rozkazu zastřelena dalším agentem CIA a Peterovým bývalým žákem Davidem Masonem (L. Bracey). Těsně před svou smrtí stačí dát Peterovi usvědčující fotky a říct mu jedno jméno – Mira Filipova. O ní však nejsou žádné informace a jediný, kdo s ní byl v kontaktu, byla Alice Fournierová (O. Kurylenková). Peter se tak rozhodne Alice vypátrat, aby zjistil, proč musela Natalia – ve skutečnosti jeho utajená láska, zemřít. A aby toho dosáhl, je odhodlán se vypořádat se všemi, kteří mu budou stát v cestě. (Česká televize)

v.indruchova

Viděla jsem dva akčňáky v jeden zamračený den. Vše bylo slabé. Je to slabší průměr, nic závratného, nic nového. SPoiler:Unesená dcera. Ohromte mě něčím novým. I když uznávám to že bylo věřejně řečeno co amerikáni opravdu dělají, aby zase rozmíchali válku. Za to si to nějakou tu hvězdu zaslouží a Pierce vypadá dobře na svůj věk. Nájemná vražedkyně byla opravdu jako pravá, šíleně ošklivá, tím pádem kompenzující si svůj velký problém, zabíjením lidí. Je to Béčko, které zapomenu, hned jak se zase vyspím. ()

paradoxman

Slušně natočená oldschool klasika o učiteli a žáku, kteří se potkávají v souboji na život a na smrt, aby se rozešli jako přátelé. Místy to ztrácí tempo a místy je to naopak příliš zkratkovité, ale v jednoduchosti je síla a proto jedna hvězda navíc. Brosnan pořád umí. ()

david666

Pohodový Brosnan, sexy Olga - aneb zahoĎte intelekt a nechte se unášet akční jízdou. Solidní práce - skvělý oddych ()

BoKo_CzT

Nepomôžem si. Špionážne knihy a potažmo filmy proste milujem. Presnejšie tie, kde je čo najmemší výskyt strelných, studených, balistických, či iných zbraní. A k samotnému filmu? Udržal celý čas moju pozornosť a udržal ju v príjemnom napätí. Scénarista, či autor predlohy mohol síce použiť viacero dejových zvratov, no Ludlum to predsa len nie je. Hold nemôžem dostať všetko. Každopádne mi bolo po x-týkrát tvorcami dokázané, že to ide aj s menším množstvom akcie, ako napr. v agentovi bez minulosti s Damonom (R. Ludlum mi iste odpustí, myslím že sa tiež musí sám prevracať v hrobe). No ale končím... :-) ()

fafejt001

Ta Olga je pěknůčká , dobře mu ji vybrali klucííí . Občas nevíte kdo je kdo , ale spád to mělo , nápad dobrý , akce také i když na oskara to není . LEČ , Pierce jěště umí. Ten náraz do zdi celkem věrohodné , ale pak vystoupit z vozu a běžet --- scifi . Také na tom nádraží , no nevím , práskla jí lopatou a finíto . Hlavně vše dobře dopadlo a odjezd i s dcerkou do neznáma . Úvod byl zajímavý . Tož za tři***. ()

FEAR99

Strašná chujovina aneb koho pořád baví vymýšlet a posléze realizovat takové unylé, nicneříkající, "akční" ptákoviny s prominutím s dědkem v hlavní roli? Jasně, Pierce Brosnan na svůj již pokročilý věk vypadá pořád dobře (vypadat tak v 50ti bych se asi nezlobil) a je tím nejmenším problémem November Mana. Ale ten zbytek je zatracená škoda slov, kde nic moc nefunguje a hlavně to docela dost nudí. Brosnanovi bych doporučil nějaký závěrečný "akční" štěk v Slyových Expendables a poté už se nepatlat v další variací na Bourneovky, protože...protože November Man. Akce nudná, scénář nudný, herci povětšinou nudní (kde jsou ty času, kdy to Kurylenko v Centurionu řezala hlava nehlava), záporák nudný, zápletka nudná a pro změnu zápletka hodně předvídatelná. Nenapadá mě moc pozitiv a u toho asi skončím. November Mana vidím ideálně na Novu ve večerních (nebýt eRka, tak odpoledních) hodinách. 2/10 ()

veverysiak

Ani akcia, ani príbeh, taký nemastný-neslaný "európsky" pokus o špionážny akčňák, Brosnan je síce spoľahlivý artikel, ale jeho performácie sú ako cez kopír a teda otrepané, tým pádom neprekvapuje, k tomu veľa nelogičnosti a je po paráde a aj po kvalite, takže 35%. ()

VLADEK

Smyslem tohoto filmu je, že je nezpochybnitelným důkazem o tom, že se uživatel verbal definitivně odhalil jako esence oportunisty. ()

Dvorka96

Jeho jméno je Deveraux, Peter Deveraux a zaručeně nezná agenta 007. Brosnan se vrací do žánru špionážních thrillerů s bondgirl a plným zasobníkem. A sekne mu to, přirovnal bych to k serii 96 hodin, kde je hlavní kosič Neeson, ale Pierce vůbec nezaostává. Zapletka je průměrná, a nějaký ten zvrat v ději se taky najde. Orientace filmu do východní Evropy je fajn a najemná vražedkyně s obličejem Babčákové dodavá špetku napětí (než dostane do hlavy lopatou). Takže hezký návrat ke kořenům Pierci. ()

Nugat

Voloďu to zřejmě pobavilo, ale pro mne špičkový špionský film se skvělým Brosnanem. Takový ten nugátový bonbon v bonboniéře :-) ()

Kozlowski8

Skvěle propracovaná špionážní zápletka v akčním a místy vcelku krvavém balení. Má to hlavu a patu, není to hloupé, má to koule, spád, napětí, smyslnou Olgu Kurylenko a charismatického (a v tomto případě i docela přirozeného) Pierce Brosnana. Pro mne velice příjemné překvapení a výborný zážitek. 80 %. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

PTuranyi

Celkom slušne natočený špionážno-politický thriller. Pierce Brosnan sa pri natáčaní Jamesa Bonda čo to podučil. Jemný humor a šarm mu tu však bol nanič. Jeho drsný agent  Devereaux nepracuje v rukavičkách ale zároveň je dostatočne prefíkaný aby sa postavil svoju nadriadenému aj svojmu žiakovi. Nejde tu o nič menej ako medzinárodný konflikt v Čečensku a vysokú politiku. Klišé sa nevyhneme ale snaha o prekvapivé rozuzlenie tu je. 70% ()