Peter Devereaux (P. Brosnan) je bývalý tajný agent CIA, co si užívá poklidného života ve švýcarském Lausanne do chvíle, než jej vyhledá jeho někdejší šéf. Ten jej přesvědčí, aby se vydal na další misi a z Moskvy eskortoval Nataliu Ulanovovou (M. Musliovic) – asistentku bývalého generála Arkadyje Federova (L. Ristovski) a horkého kandidáta na ruského prezidenta. Natalia je totiž ve skutečnosti agentkou pracující pro CIA. Té se podaří získat tajné informace z Federovova trezoru, které jej usvědčují z válečných zločinů v Čečensku. Netrvá to dlouho a Federov si této zrady všimne a chce ji dopadnout. Peter se k ní však dostává dřív než ostatní, ale během útěku je dle rozkazu zastřelena dalším agentem CIA a Peterovým bývalým žákem Davidem Masonem (L. Bracey). Těsně před svou smrtí stačí dát Peterovi usvědčující fotky a říct mu jedno jméno – Mira Filipova. O ní však nejsou žádné informace a jediný, kdo s ní byl v kontaktu, byla Alice Fournierová (O. Kurylenková). Peter se tak rozhodne Alice vypátrat, aby zjistil, proč musela Natalia – ve skutečnosti jeho utajená láska, zemřít. A aby toho dosáhl, je odhodlán se vypořádat se všemi, kteří mu budou stát v cestě. (Česká televize)

Bluerider

Slabé, slabé, slabé... Mišmaš motivů ze špionážních a akčních filmů od Štíra až po Bourna (o bondovkách nemluvě), scénář plný klišé a nesmyslů. Dokážu ocenit i dobré béčko, ale tohle bylo zklamání. Hvězdičku snad jen za neokoukané balkánské lokace a za lecarréovský název. ()

pepca72

Pálím plný počet *, protože tohle byl přesně ten typ filmu pro Brosnana, přesně ten typ špionážní akční podívané, které není nikdy dost a navíc slušně natočené. Dějově to drží pohromadě, žádná nuda, pořád se něco děje, akce příjemná, lokace také, celkově řemeslně nadprůměrně natočeno. Chyběla mi tam jen větší razance při střihu akčních scén, což by hodilo film o level výše. Celkově jsem se bavil na 100 % po celou stopáž filmu. ()

Da_reba

Pierce Brosnan sa vráca po jeden posledný výplatový šek aby ukázal Jeremymu Rennerovy ako má vyzerať správny špionážny film! Je to tak trocha mix Bourna, 007 a ku koncu 48 hodín. Zato je to dobre strávená hodinka a pol. 80% ()

NeverEver

Stary dobry "triller", tak jak ma byt. Charismaticky Pierce navic dava filmu opravdovou stavu. Dobry pribeh, zajimava zapletka, dost akce, strilecek a honicek... k tomu nekolik dobrych hlasek a dejovy spad. Proste vsechno jak ma spravny akcnak mit (teda pokud to nema byt pouha strilecka a destrukce). Za me 4**** a konecne trochu klidu na dusi, ze klasicke remeslo akcnich filmu jeste "zaplat bohu" nevymrelo. ()

naytsirk

stručný, jasný, přímý…. takhle má vypadat akční thriller from USA, co dávaj ve středu večer… i když je pravda, že Brosnan už teda nevypadá nejlíp…. holt nikdo nemládne… ()

spalep

Ano, mělo to hluché pasáže. Ano, potřebovalo to scénáristické berličky. Ale Pierce bude pořád lepší Bond než Craig i když je to v úplně jiném filmu s úplně jinými agenty. Faktem je, že kdyby tu nehrál, dal bych filmu úplně jiné hodnocení. Nejspíš je to tím, že jsem na Bondovkách s ním vyrůstal. Na druhou stranu jsou tu staré dobré old school efekty. Krev stříká ze sáčků a není digitální, to se v dnešní době moc nevidí. Product placement je snesitelný, i když Mercedes potřeboval očividně vyzdvihnout bezpečnost posádky při nárazu. Ale celkově je film dobrá špiónská oddechovka. Prostě přesně to, co jsem potřeboval. Své mouchy má, ale dají se překousnout. ()

sitmin

Jako špatná epizoda nějakého seriálu. Příběh je dementní, jak jen může být a originálních myšlenek tu uvidíte přesně 0... Postavy nemají absolutně žádný rozměr, náhled do psyché hlavního hrdiny neexistuje, spojení tak nevznikne a celý ten film vám proběhne před očima bez zájmu... Nutno dodat, že to ještě k tomu celé trvá moc dlouho. Pierce nezaujme a zbytek filmu spíš nasere. Proč někdo točí film, který už tu byl milionkrát? Příšerná klišoidní hovadina... ()

Mraxis

Klasický špionážní thriller, příběh je OK, akce je OK a já zavzpomínal na staré dobré akčáky s Brosnanem. Rozhodně to neuškodí a tu hodinu a půl nebudete litovat. Já se dobře bavil 75% ()

zipS

Zbytocny film so zbytocnymi hercami.. Film bez zmyslu v pribehu. Dve hviezdy za len za to, ze jedna je malo a na odpad to nie je. ()

raru

Veľmi príjemná oddychovka s fajn kočkou Olgou a Piersom celkom vo forme vo svojom veku.Dal by som tri,ale za posledné sekundy dávam štyri****. ()

mire.k

Slušný akční thriller. Nepřekvapuje ale ani nenudí. Má to švih a není tam tolik blbostí, jak v moderních akčňácích. Příjemná zábava na večer. Pro nás milovníky akčňáků 70. a 80. let srdeční záležitost. ()

Allein4

Slušná svižná akční jízda s bývalým 007. Pozitivní je, že Pierce umí zahrát. Scénář nebyl nikterak originální, ani dostaečně nápaditý, ale Peter Deveraux, ztvárněný právě Piercem, filmu dodal značné kouzlo. Potěšilo také to, že se bývalý 007 sešel s bývalou bond-girl. Jak jsem psal výše, je to slušná jízda ve stylu přelomu 80. a 90. let. 65 % ()

gael83

Slušná práce, Pierce ve své snad nejlepší pobondovské roli, chytré, akční tak akorát, jedna tajná služba za druhou, tempo příjemně gradační. Olga Kurylenko neskutečně sexy a Luke Bracey oddaně nebezpečný. ()

teseth

Povedený nepřeboostovaný R, kde to stojí hlavně na Brosnanovi, který opět dokazuje že ještě nepatří do starého železa. Sice to nerve koule v každým záběru, ale rozhodně to člověka nepustí a můžeme si tak užít parádní thriller až do samotného konce. ()

Lukkyn

V první řadě bych rád podotknul , že Brosnana žeru, takže podle toho hodnotím ten film. Nebýt jeho, je to průměrná trojčička, ale on se vrátil do role agenta elegantně , tak jak jsem ho miloval v Bondovkách ,ale pozor není to žádnej měkejš. Hraje si na svým písečku , nikoho nemusí poslouchat a jelikož ho hned na začátku filmu slušně naserou, tak se s nikým a ničím nemaže. Film má slušné tempo, zajímavý příběh s pár nečekanými zvraty. Jako špinonážní thriller to určitě obstojí a proto mě trochu mrzí to slabé hodnocení. Olga Kurylenko je kooča a umí pracovat, jak s pistolí tak s lopatou :-) Souhasím s názorem , že si Brosnan řekl o místenku v Postradatelných!!!! ()