Uznávaný irský režisér Lenny Abrahamson navazuje na své oceněné snímky originální komedií o rádoby muzikantovi Jonovi (Domhnall Gleeson), který zjistí, že si ukousl větší sousto, než na jaké stačí, když se přidá k avantgardní popové kapele vedené tajemným a záhadným Frankem (Michael Fassbender), hudebním géniem, který se schovává za obří umělou hlavu, a jeho děsivou kolegyní Clarou (Maggie Gyllenhaal). (AČFK)

Babous

Parádně hipsterský film o tom, že k inspiraci člověk nepotřebuje těžké dětství - stačí jen být sám sebou. Absurdní provedení a humorná jiskra doplňují originální námět. Soundtrack mluví za vše! Mám chuť jít a složit pár písniček! ()

Arkanoid

Film o experimentálnej hudbe, kde je takejto hudby a vecí vo filme nevídaných dosť málo, resp. všetko ide len na pol plynu. Zaujme postava Domhballa Gleesona (lebo doňho jediného sa môže divák vcítiť), všadeprítomné čudáctvo a napojenie na sociálne siete. Je to film tak divný, že Michael Fassbender je zaujímavejší s umelou hlavou, ako bez nej. Film taký, ako postava, po ktorej je pomenovaný: zaujal, no svoj potenciál nevyužil. ()

sedm.1

Frank je opravdu hodně nevšední film, který se dá sice díky výrazným hercům a poměrně nenudícímu zpracování úspěšně přežít, za což by měl pan režisér získat ovšem o to větší uznání, jelikož naprosto zásadním problémem této podívané je, že je prakticky o ničem. Mladík, lačnící po hudební kariéře, se přidá jako klávesák k jakémusi podivnému hudebnímu seskupení, se kterým odjede na odlehlou chatu nahrát album, aby nakonec postupně přispěl k rozpadnutí oné skupiny, což ho zamrzí, tak z ní sám jakoby odejde, aby se ostatní zase dali zpět dohromady. Toť vše. Ano, jak triviálně to zní, tak to ale bohužel i je, navíc se zde zároveň prakticky o žádné z postav příliš divák nedozví, tedy krom toho, že zřejmě všichni členové skupiny jsou bývalými chovanci psychiatrických léčeben, což sice vysvětlí podivné chování postav a několik vážně mimózních scén, ovšem nic to nezmění na tom, že je zde ve výsledku velmi těžké jakkoliv s někým sympatizovat a zároveň tím musí být zákonitě i každému jedno, jak se to v podstatě i celé vyvíjí a jak to dopadne. Frank jinak postrádá i nějaký osobitější tvůrčí styl, zcela postrádá atmosféru a co se týče samotné hudby, kterou prezentuje ono ústřední hudební těleso, tak to mi poser kozy, to byl hodně alternativní zážitek. Celkově je tak Franka poměrně těžké hodnotit, já se tedy sice u tohoto filmu nenudil, ale abych ho komukoliv, na základě čehokoliv, doporučil, tak to ani náhodou. ()

Matts

Hipsterska pseudointelektualni sracka. Navic jsou vsechny posyavy filmu extremne nesympaticky a na ranu. Na nektery filmy jsem asi uz starej. Nastesti. ()

Devadesát Dva

Film pro cílovou skupinu. Těžko uchopitelné pro kohokoliv, kdo nikdy nebyl v kapele, nikdy si nedal jam a nikdy si nevyřval duši, protože se otvíral a tvořil něco vyjímečnýho s bandou dalších lidí, jenže borci v tomhle filmu to berou na další level (samozřejmě nadsazeně). Ač už s klukama z kapely nejedu, protože zkrátka nejsem hudebník (ale malíř, výtvarník - i tak se tam někdy objevím), nikdy nezapomenu na atmosféru a pocity z některých jamů a zkoušek, z psaní textů na chodbě, z vydýchanýho vzduchu ve zkušebně a THC kruhů a žvanění venku o přestávkách. Skoro spirituální zážitky. Samozřejmě, 'Frank' je vyveden v určitém bodě do extrému, ale líbí se mi ta nadsázka a humor v tom. ()

klukluka

Frank na mě nejdřív působil jako nezávislý film o nezávislé kapele. Pak jsem si ale uvědomil, že je to hodně závislý film (někdo do něj nasypal hafo peněz na drahé herce a na reklamu, která byla hodně vidět) o nezávislé kapele. A ta kombinace - závislý/nezávislá nevěstí nic dobrého. Zavání to v lepším případě nepochopením, v horším případě výsměchem. Soronprfbs slízli obojí. A divák nedostal skoro nic. Jenom rozpačitou podívanou o partičce mladých, psychicky nemocných a nešťastných lidí. ()

Benedygtus

Tak nejak me ta genialita asi presahuje... Kazdopadne za vyhozeny cas to rozhodne nepovazuji a nebudu se branit ani jeste jednomu zhlednuti a treba i lepsimu pochopeni. ()

Ivusha

Byla to spravna uchylarna. :-) Nevim, jak by to s hvezdickama dopadlo, kdybych film opravdu 'videla'. Byla jsem totiz na promitani pro nevidome a jen obcas jsem si pasku pres oci vytahla, abych nacouhla a neusnula (ale to filmem fakt nebylo, to ta paska, vecerni hodina a unava z prace!). ()

SpaceOdyseus

Frank je docela originalni a zabavny snimek, kteremu paradoxne trosku ublizuje treti akt, kde se vse az zbytecne hroti. Ten twist hlavni postavy v mych ocich zbytecne delal z do te doby prijemneho originalniho hudebniho filmu neco vic s nudnym a vsednim poselstvim. ()

aquiver

Nezávislý, malý, milý a celkem originální snímek, kde bohužel nejlepší obsazený herec nosí skoro po celou stopáž nasazenou umělou hlavu. Prvotní rozpaky však přeci jen vylepší poslední třetina snímku, kde se dostaneme tomuto podivínovi pod povrch. Kuriózní filmové popsání preference samoty. 70 % ()

Ondracius

Já jsem tak rád, že jsem kvůli tomuhle nestál frontu na LFŠ. Super ulítlej triler, který ale láká na úplně jiný film, než na který pak 95minut koukáte. Asi nejsem cílová skupina, ale zajímalo by mě, jakou cílovou skupinu tenhle film vlastně má a co tak chtěl říct. Neuvěřitelná nuda a přetrvávajíci wtf feeling. The movie is shit! ()

Disease

Milovníci Syda Baretta zaplesají. Také jsem zaplesal. Hodně dlouho jsem přemýšlel, proč tomu nedat plný počet, ale na nic jsem nepřišel. ()

angloumene

Ačkoliv má Frank ambici mířit ke hvězdám, zůstává zapomenutý v prachu. A tak to má být. Tohle dílko příliš nezaujme svou pointou a tak mu zbytečně rozvleklá stopáž neskutečně škodí. 20 minut a bylo by to fajn, ale takto se dočkáváme rutinního až prázdného děje, které se nekonečně dlouho blíží k očekávanému finále a to je určitě škoda. ()

Marla Singer

Hudební komedie o vyšinutém frontmanovi experimentální kapely s přílepkem v podobě zrzavého loosera od pohledu slibovala vítanou přestávku mezi publikum devastujícími molochy převlečené za artové filmy - bohužel pro Franka jde ale o jednorázové divácké použití a smutné zjištění, že ostrovní produkce nezajišťuje už ani průměrné dávkování suchého humoru. Při příjemně trapném úvodu s 'vnitřně' skládajícím Jonem bez hudebního sluchu za to se zoufalou potřebou po pozornosti ještě netušíte, že přebere roli vypravěče po celou dobu filmu, navíc z velké části typickým haha glosováním na sociálních sítí (kritika společnosti jemná a nenápadná jak rána kladivem do hlavy), jež se ke konci mění v srdceryvné pokání. Film zachraňuje jen papundeklová hlava Fassbendera, pohrdající pohled Gyllenhaal, pár pokusů o sebevraždu a záznam z nahrávání jedné celé skladby. Hashtag: gingersdonthavesouls ()

Mikino00

Čekal jsem více než přehlídku podivínů v čele s Fassbenderem, kteří si nechají rozložit svou skupinu nevýrazným mladíkem, který je nakonec dá zase dohromady. Film samozřejmě není jen o tom, kreativita či tvořivost respektive pokoušení se k ním přiblížit v jakémsi sarkastickém duchu funguje, na druhou stranu jakási stagnace (nejen dějová) film brzdí. Film mi přišel sice originální, ale ne vyjímečný (jakkoliv podivně to zní). ()

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji