Paolo Villaggio hraje roli Ciottoliho, nešťastného novináře, který chtěl spáchat sebevraždu, dokud nezjistil, že vyhrál v Novoroční loterii. Svůj vítězný tiket dobře schová ve svém psacím stroji a odejde z domu oslavit své štěstí. Když se vrátí zpátky, stane se tragedie - všechen nábytek je odstěhován výběrčím daní, včetně psacího stroje. Samozřejmě se pokouší získat ho zpět i za přehnanou cenu na dražbě. Ovšem, tiket tam není, ale může být v kterémkoli jiném podobném stroji, které byly prodány v to ráno. Film vypráví příběh Ciottoliho, který hledá svůj miliónový tiket, ohrožován berňáky. Konec je absolutní překvapení. (Butterfly Video Entertainment)

Martrix

Pokud nejste fandové italských stupído infantilíto komedií a la Maléry pana účetního, tak asi tento film neoceníte. Ten poměr mezi opravdu dementním humorem a povedenými fórky, je v mých očích tak 40:20. Zbytek jsou předvídatelné a většinou hloupé gagy, které ale neurazí a udržují diváky u vědomí, že sledují komedii. Pokud máte infantilní, zběsile přitroublý humor rádi, tak vám dokonce prokrví bránice. Tak trochu závidím všem, které rozveselí pohled na klaunské vystoupení. Současně ale dodávám, že "práci" klaunů považuji za velmi těžkou. V případě Paola Villaggia smekám klobouk i s příčeskem. Jeho výkon byl v mezích fyzického herectví obdivuhodný. Když jde o nebezpečné a fyzicky náročné scény, mluví se nejčastěji o Cruisovi, J. Chanovi nebo Belmondovi, ale tenhle mužíček si s nimi vůbec nezadal. I proto nebudu tuto komedii dál dehonestovat. Prostě je to stará italská blbina. Pro mě je vrcholem tohoto "žánru" Bonnie a Clyde po italsku, na kterou tento film zdaleka nemá. ()

MJMilan

Jeden z nejlepsich filmu Paola Villaggia. Kdo je citlivy na otazku slepych lidi, at ceka ze jich tu uvidi celkem hodne v nejruznejsich komickych situacich. Povedene, nevsedni. ()

Mrkvič

Jedna z klasik mistra Villaggia. Ikdyž jsem to tolik let neviděl, hned jsem si při scénách vybavoval pointy a znovu se jim smál. A to i přes to, že většinu z nich jsem mezitím viděl v různých filmech. Prostě klasika a stále zdroj inspirace. ()

pytlik...

Pádný argument proti zastáncům euthanázie. Ve Švýcarsku by Fantozzi dostal chutný koktejl a už by nezažil tu bžundu s losem. A my s ním. ()

JohnSmith

Slušná bláznivá komedie a jednom losu a jednom psacím stroji. Je to fakt docela vtipný a má to spád. Prima pokoukání. ()

wosho

Schovat výherní los do psacího stroje a ten pak stratit v exekuci stačí na tuny šílených bláznivin,kde slepí udeří do rozkroku častěji než kdekoliv jinde.Vypnout mozek a nechat se unášet je jediná má rada ve všech italských komedií. ()

TERRORDROME

Toto som kedysi videl x-krát na videu a dnes môžem povedať že je to jedna z úplne najlepších Vilaggiových komédií, presne taká akú by jeho fanúšik čakal a chcel... a prečo by niekto iný skonštatoval že je to absolútne dementná zhovädilosť kde ide len o to schytávať slepeckou palicou do rozkroku či písacím strojom do ksichtu. Ale fakt je že to divoko fičí od začiatku až do konca bez hluchých miest a Vilaggio v plnom nasadení a s obrovskou chuťou všetko demoluje a vyhadzuje do vzduchu. Bavilo ma to v každej scéne, na začiatku sa typicky Vilaggiovsky smoliarsky hrdina, neúspešný novinár Ciotolli všemožne snaží spáchať samovraždu, potom zistí že vyhral v lotérii 5 miliárd ( scéna kde začne vo víťaznom amoku demolovať zasadačku ) a všetci sa mu začnú klaňať, lenže písací stroj do ktorého ukryl tiket sa medzitým ocitol na dražbe kvôli dlhom. A rovnakých strojov tam bolo ešte 5, takže začne naháňačka za tým pravým počas ktorej Ciotolli uplatňuje taktiku spálenej zeme a každé miesto kde sa objaví ľahne popolom. A aj po rokoch som sa v niektorých momentoch naozaj rehotal, hlavne v scéne kde efektom domina zničí vzácnu historickú zbierku a potom pri megagrganci spôsobujúcom víchor na ulici ( ja viem že ten fór už bol aj vo Fantozzim, ale tu to bolo dotiahnuté na ďalší level ) Taktiež scéna v rozpadajúcom sa ústave pre nevidomých ( "chytte ho! koho máme chytiť?" ) s polievkou v cylindri a pľutím do ksichtu v rámci umývania okien bola kompletne vymakaná a keď dôjde na záchranu písacieho stroja z horiaceho bytu je to ako tretia svetová s ľudmi skáčucimi hasičom rovno na hlavy miesto do plachty. Takže je jasné že sa mi to páčilo, proste brutálna Vilaggiovská groteska dotiahnutá na maximum. ()

HonzaSim

Musím říct, že k francouzským komediím mám averzi, protože pro mě vtipné nejsou. V rámci rozšíření obzoru jsem tedy namátkou sedl k této italské komedii. Tohle jsem ale fakt nečekal, velice příjemné překvapení. Nevím, jestli jsem Paola Villaggia už v nějakém filmu viděl, ale je mi povědomý a co víc, sympatický. Ovšem, že se našly slabší pasáže, ale převažovaly ty vtipné. Neříkám, že jsem se válel smíchy, ale mnohokrát se pousmál a celkem se bavil. Teď už vím, že na italskou komedii zvlášt s tímto hercem se rád zase někdy podívám. 70% ()

arcticsky

...já tomu Vilaggiovi ne a ne přijít na chuť...bláznivost většiny scén je dovedena do pro mne nepříjemné trapnosti. Jak vždy ve filmech s tímto hercem. ()

Rathalos

Kde je Paolo Villaggio,tam je zaruka skvelej zabavy,vyhra v loterii a moze zacat dalsie blaznive talianske komedialne vycinanie...:-) ()

kokes

Ještě jsem to teda ani nedokoukal, ale jsou to bohužel většinou furt ty stejný vtipy, který už jsme viděli ve Fantozzim....:-( Slabý 3* ()

Stanix

Villaggio dokázal oprášit svou pitomou postavu Fantozziho hned několikrát po svém prvním hitu Maléry pana účetního, ovšem málokdy se mu podařilo dosáhnout alespoň průměrné kvality. Tady to dokázal zvednout malinko nadprůměr. Masakrální a doslova genitální je scéna se slepcem v chodbě a samozřejmě neustálé "obtěžování" sousedů. ()

Forsetino

Blaznivá komedie díky vynikajícímu Paolo Villaggiovi! Bláznivé scény vyhnané do takového extrému, že to bylo tak blbý, až neskutečně vtipný. Dlouho jsem se takhle nezasmál. Jednoduché, ale na bránici učinné! ()

MaxForValue

Typická talianska komédia vtedajšej doby. Žiadny komplikovaný dej, jednoduchá zábava, ktorá cez to všetko spoľahlivo pobaví i nevyhnutné morálne posolstvo na záver. Nič viac, nič menej, nesklame, neprekvapí. ()

subic

Paolo Villaggio ve své asi nejslabší roli, co jsem kdy viděl. Pár dobrých fórů tam je, ale to mě nepřesvědčí, že bych to chtěl někdy znovu vidět. ()

TonyStark

Komediím s Paolem Villaggiem jsem nikdy tak nějak nerozuměl, nejspíš se jim ani porozumět nedá....je to až moc velkej úlet. Kdyby trochu ubrali na plynu a dali těm filmům hlavu a patu....Jenže to už by právě nebylo ono. Každopádně je to sranda - chtěl bych být při tom natáčení. ()

kubina86

Sice v tomto filmu Paolo Villaggio nevystupuje jako Fantozzi, ale hned první scéna s ním je typicky "fantozziovská" (podobně se snažil zasebevraždit už ve filmu Maléry pana účetního). Našlo by se tu i více scén, které byly použity už v jeho předchozích filmech, ale na to už jsem si zvykl. Nicméně na mě film působil velice příjemně a můj oblíbený Villaggio nezklamal. ()