Jack Irish: Bad Debts (TV film)

Krimi / Drama

Austrálie, 2012, 90 min

Vcelku slušná televizní kriminálka. Pravda, první dvě třetiny se trochu táhly, ale ke konci už se iněco dělo. Dialogy vyvážené, námět smysluplný, jako celek dobré. Za mne 60%.(7.9.2018)

Slušná detektivka (na TV), jen těm australanům je prd rozumět.(8.7.2014)

Tohle mě baví. Jack Irish je solidně postavený právník, ale když mu jeden z jeho bývalých nespokojených klientů zavraždí manželku, Jack svou praxi opouští a stává se vymahačem dluhům pracujícím často na hraně zákona. Po deseti letech ho kontaktuje další z klientů, který se snaží jacka přesvědčit ke schůzce, ale brzy poté umírá. Jack se na to konto jeho případu začne věnovat a brzy poté zjišťuje, že nic nebylo jak se zdálo a znovuotevřená kauza ho zavádí do vyšších politických pater. Svižně natočené i odlehčené krimi, ve kterém se kecá i střílí a Guy Pearce čas od času vypustí nějakou tu suchou hlášku. K ruce má šmrncovní Martu Dusseldorp, která s ním řeší zamotaný, ale nikoliv překombinovaný případ. Bez scénáristických děr, bez hloupého chování postav. Irishovi osudy budu se zájmem sledovat. 80%(1.4.2014)

Veľmi príjemná televízna kriminálka. Zápletka je tradičná korporátno-politická konšpirácia, nič objavné, ale celé je to dobre vystavané, pekne to odsýpa, aj hláška sa sem-tam urodí, Guy Pearce je výborný, jeho baroví kamoši ešte lepší a je to dosť drsné s hnusnými mŕtvolami, ostrými dialógmi a nečakane akčným finále.(15.4.2014)

Příjemné televizní detektivce podráží nohy totální průměrnost předlohy. Ničím nepřekvapí. Peter Temple je v Austrálii populární a po přečtení jiné jeho knihy...nechápu proč.(29.4.2014)