Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bývalý trestný právnik Jack Irish (Guy Pearce) sa snaží usporiadať si život, a preto vykonáva najrôznejšie zamestnania. Stáva sa vyšetrovateľom na polovičný úväzok, pracovníkom daňového úradu, stolárskym učňom, stávkarom a hľadačom tých, ktorí nechcú byť nájdení, či už sú to mŕtvi alebo živí. Keď ho jeden z jeho bývalých klientov požiada o pomoc, odmietne ho. Krátko nato však chlapík záhadným spôsobom zomrie a táto skutočnosť Jacka prinúti oživiť svoju temnú minulosť, o ktorej veril, že ju navždy zanechal za sebou. (Incantator)

(více)

Recenze (7)

Illy 

všechny recenze uživatele

Příjemné televizní detektivce podráží nohy totální průměrnost předlohy. Ničím nepřekvapí. Peter Temple je v Austrálii populární a po přečtení jiné jeho knihy...nechápu proč. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Potenciál to má, ale není to tak dokonale vystavěno jako třeba Endeavour, River, Bron nebo True Detective. 60% ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Veľmi príjemná televízna kriminálka. Zápletka je tradičná korporátno-politická konšpirácia, nič objavné, ale celé je to dobre vystavané, pekne to odsýpa, aj hláška sa sem-tam urodí, Guy Pearce je výborný, jeho baroví kamoši ešte lepší a je to dosť drsné s hnusnými mŕtvolami, ostrými dialógmi a nečakane akčným finále. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Tohle mě baví. Jack Irish je solidně postavený právník, ale když mu jeden z jeho bývalých nespokojených klientů zavraždí manželku, Jack svou praxi opouští a stává se vymahačem dluhům pracujícím často na hraně zákona. Po deseti letech ho kontaktuje další z klientů, který se snaží jacka přesvědčit ke schůzce, ale brzy poté umírá. Jack se na to konto jeho případu začne věnovat a brzy poté zjišťuje, že nic nebylo jak se zdálo a znovuotevřená kauza ho zavádí do vyšších politických pater. Svižně natočené i odlehčené krimi, ve kterém se kecá i střílí a Guy Pearce čas od času vypustí nějakou tu suchou hlášku. K ruce má šmrncovní Martu Dusseldorp, která s ním řeší zamotaný, ale nikoliv překombinovaný případ. Bez scénáristických děr, bez hloupého chování postav. Irishovi osudy budu se zájmem sledovat. 80% ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama