poster

Jack Irish: Bad Debts (TV film)

Krimi / Drama

Austrálie, 2012, 90 min

 • Morholt
  ****

  Tohle mě baví. Jack Irish je solidně postavený právník, ale když mu jeden z jeho bývalých nespokojených klientů zavraždí manželku, Jack svou praxi opouští a stává se vymahačem dluhům pracujícím často na hraně zákona. Po deseti letech ho kontaktuje další z klientů, který se snaží jacka přesvědčit ke schůzce, ale brzy poté umírá. Jack se na to konto jeho případu začne věnovat a brzy poté zjišťuje, že nic nebylo jak se zdálo a znovuotevřená kauza ho zavádí do vyšších politických pater. Svižně natočené i odlehčené krimi, ve kterém se kecá i střílí a Guy Pearce čas od času vypustí nějakou tu suchou hlášku. K ruce má šmrncovní Martu Dusseldorp, která s ním řeší zamotaný, ale nikoliv překombinovaný případ. Bez scénáristických děr, bez hloupého chování postav. Irishovi osudy budu se zájmem sledovat. 80%(1.4.2014)

 • Illy
  ***

  Příjemné televizní detektivce podráží nohy totální průměrnost předlohy. Ničím nepřekvapí. Peter Temple je v Austrálii populární a po přečtení jiné jeho knihy...nechápu proč.(29.4.2014)

 • Cervenak
  ****

  Veľmi príjemná televízna kriminálka. Zápletka je tradičná korporátno-politická konšpirácia, nič objavné, ale celé je to dobre vystavané, pekne to odsýpa, aj hláška sa sem-tam urodí, Guy Pearce je výborný, jeho baroví kamoši ešte lepší a je to dosť drsné s hnusnými mŕtvolami, ostrými dialógmi a nečakane akčným finále.(15.4.2014)

 • Bozvav
  ***

  Vcelku slušná televizní kriminálka. Pravda, první dvě třetiny se trochu táhly, ale ke konci už se iněco dělo. Dialogy vyvážené, námět smysluplný, jako celek dobré. Za mne 60%.(7.9.2018)

 • bouncer
  ***

  Slušná detektivka (na TV), jen těm australanům je prd rozumět.(8.7.2014)

 • Guy Pearce