Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Petr (J. Čenský) je mladý horolezec, který právě prožívá trauma z tragické smrti svého staršího bratra na výpravě do Himálají. Přijíždí do Vysokých Tater, aby se dozvěděl od Filipa (R. Brzobohatý), tehdejšího vůdce expedice, jak se tragická příhoda udála. Domnívá se totiž, že Filip mohl jeho bratra zachránit, ale že byl zbabělý, neprokázal dostatek odvahy a dal přednost svému vlastnímu bezpečí. Tragická situace mu brání posuzovat věci racionálně a přes nabízenou pomoc psychologa, terapeuta i bývalé bratrovy přítelkyně (L. Šafránková) situaci vyhrotí. Vyprovokuje Filipa k výstupu na nebezpečnou horu právě ve chvíli, kdy se počasí začíná kazit… (Česká televize)

(více)

Recenze (47)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Moskalyk /Kukacka v temnem lese, Dyta saxova/ natocil celkom dobry, ale stale len priemerny normalizacny film o horolezectve. Film ma akysi pribeh, dobru pointu, Brzochudobny sa ulohy zhostil dobre, horsie je to uz s Censkym, ktory nema herecky na Brzochudobneho. Priroda vysokych Tatier je krasna a vystup na horu mal hodne do seba. Celkovo vladne u mna spokojnost s tymto normalizacnym priemerom : 56 % ()

kingik 

všechny recenze uživatele

V tomto tv filmu byl Jan Čenský poněkud neklidný. Skoro jako starý Brůna. Není se co divit. Jeho bratr zařval na horolezecké výpravě v Himálají. A on měl na něj velkou citovou vazbu. Teď je nucen sledovat, jak se do jeho pietního pokoje v horském penzionu nastěhovali dva noví hosté a ten mladší z nich, Lukáš Vaculík, dokonce vyjíždí po dívce jeho zesnulého bratra. Libuško Šafránková, to jsi tedy k jeho bratrovi velmi neuctivá. Honza Čenský musí vyzvat na horolezecký souboj Radka Brzobohatého, kterého viní z bratrovi smrti, aby si na "prokleté" hoře, kterou nikdo nikdy nepokořil, vyjasnil pravdu za nevyjasněným úmrtím. Ještě než Čenský zešedivěl a dal se na moderování, uměl být i kvalitním hercem. A tady dokazuje, že je rovnocenným hereckým partnerem zkušeným kolegům, jakými tehdy byli Radek Brzobohatý a Luděk Munzar. Sice ustavičně vyšiluje, ovšem neměl jsem s tím problém. Majestátní Vysoké Tatry, respektive prostředí TANAP, se pěkně tyčí na pozadí psychologického dramatu. Antonín Moskalyk se režijně činil, jen ten Ivan Hubač ho v závěru moc scenáristicky nepodržel. Finální horolezeckou skobu zatloukl dost ledabyle a rozuzlení příběhu moc v úžas nepřivedlo. A příliš neoslnila ani vizuální stránka. Kdo má rád ty nejhnusněji nasnímané tv filmy, bude skákat do výšky osmitisícovky. A za minulého režimu protěžované horolezectví dnes působí  značně naivně a čistě archaicky. Jedná se o celkem snesitelný snímek s psychologickými prvky, co má s přibývajícími léty stoupající technickou a obrazovou nekvalitu, dobří  herci zůstali a příběh se nedá řadit k těm imbecilním. 6/10 ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Celkem milé překvapení které jsem doposud vůbec neznal, nádherně nasnímané prostředí Vysokých Tater (Brnčalova chata), zajímavý scénář, možství kvalitních dialogů, trocha psychologie, jistá míra dobrodružsrví a velké množství známých herců a jejich velice dobré herecké výkony (hodně netradiční Čenský v roli téměř dokonalého psychouše apošuka, Munzar nebo Brzobohatý jako sympatáci). Doporučuji. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Krásně nasnímané prostředí Vysokých Tater. Hory jsou to opravdu majestátní. Ta horská chata, kde se skoro všechno odehrávalo mi přišla strašně známá. Měla jsem pocit, že jsem ji někde už viděla. Jestli to náhodou nebyla ta samá, kde točila Poledňáková svoje "Krokodýly". Radek Brzobohatý byl hodně uvěřitelný. Stačilo se mu podívat do tváře. Jeho rysy prostě patřily horolezci. Jan Čenský mohl být ještě bláznivější. Očekávala jsem, že se na té Jestřábí věži stane něco víc, něco, při čem budu mít nervy napnuté jako struny u kytary. ()

Rosalinda 

všechny recenze uživatele

Nechápu jednu věc, jak tu mohl někdo v půlce filmu hlasovat jako "odpad" a ostatní snad ještě dřív hodnotili třemi hvězdicemi. Jasný, mrku jedním okem na kousek filmu a pak ho pošlu do kopru, v lepším případě do průměru. Ale to si tenhle snímek, ač hodně neznámý, opravdu nezaslouží. Myslím si, že tohle je hodně sympatický a věrohodný a dobře natočený film. Skvělé obsazení a celkově skoro dokonale využité. S trochou nadhedu bych si troufla tvrdit, že i docela slušně věrohodné. Atmostéra je působivá, hudba ve svých místech působivá... Nejsem naivní divák, ale při lezení na "Jestřábí věž" jsem skoro ani nedýchala čekajíc nějakou katastrofu a hlavně vyvrcholení. A k tomu došlo. Já jsem tedy velice spokojený nedělně odpolední divák. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (2)

  • Radek Brzobohatý (Filip) přiznal, že trpí ve výškách závratěmi, takže si místy sahal na samou hranici své odvahy. (sator)
  • Film sa natáčal vo Vysokých Tatrách na Lomnickom sedle a na chate pri Zelenom plese. (dyfur)

Reklama

Reklama