Jak ztratit kluka v 10 dnech

How to Lose a Guy in 10 Days

• Německo

Wie werde ich ihn los - in 10 Tagen?

Ako prísť o muža za 10 dní

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2003, 116 min

Nic nového mi tato průměrná romantická komedie nepřinesla,v koutku duše jsem očekával,že by to mohlo být trochu podobné,mé oblíbené Animální přitažlivosti,ale zůstalo jen u očekávání. Co mně ve filmu nejvíce dostalo byl "neodolatelný" Matthew McConaughey:)- dámy,ženy,dívky,slečny to jste jako Kate Hudson také bez vkusu,že vám tento týpek přijde NEODOLATELNÝ. Právě této myšlence jsem se v průběhu filmu smál nejvíc,a to trestuhodně špatně vybrané hlavní mužské roli,nic proti Mattovi,ale nehodil se na to. Kate sice trošku přehrávala,ale dala se překousnout. Konec byl zbytečně natahovaný až trapný(zpěv na pódiu,nahánění taxi motorkou a hlavně "diamantový" manželský pár). Celkově slabší průměr,který na zabití nedělního odpoledne vpoho vystačí..(19.10.2008)

Kate Hudson působí na první (i druhý:) pohled docela dobře. Je sympatická, usměvavá, chytrá a navíc dobře hraje. Matthew McConaughey se ovšem nenechává zahanbit a rozjíždí s ní hru, které budou na konci oba litovat. Ale jak už to tak u romantických komedií bývá, vše dobře dopadne. :) "'Our love fern! You let it die!' 'No, honey, it's just sleeping.'"(5.9.2006)

Chvílemi jsem se solidně bavila, zejména když Andie přejde do útoku, ale jakmile se najelo na vážnější strunu, bylo to v háji. Některé klišovité scény byly opravdu úplně zbytečné, bez nich by mohl mít celý snímek větší šmrnc, takhle plnily funkci pro mě naprosto zbytečných natahovaček. Já osobně ale řadím mezi vcelku příjemné oddechovky, protože ďábelská Kate se úporně snaží třičtvrtě filmu, aby jí protějšek Matthew uškrtil, chemie mezi nimi je i funkční. Zbytek filmu většinou přeskakuju...(7.11.2011)

Jedna z dalsich priemernych romantickych komedii, pri ktorej budete poznat zaver filmu hned na jeho zaciatku, ale to ani tak nevadi. Pri niektorych scenach som sa zasmial, niektore boli len mierne usmevne, alebo zbytocne. Koniec dopadol presne tak, ako som ocakaval. McConaughey a Hudson su celkom sympaticki, takze je to taka lahka pohodovka na zlepsenie nalady... 07.11.2008 _____Kate Hudson - (Andie) +++ Matthew McConaughey - (Ben) +++ Kathryn Hahn - (Michelle) +++ Adam Goldberg - (Tony) +++ Hudba: David Newman +++(7.11.2008)

Som veľmi príjemne prekvapený. Podobné zaškatuľkované americké sladké nevtipné cukrovinky niekedy radšej obídem, no táto ma vyviedla z omylu. Veľmi príjemné osvieženie s veľmi sympatickou hereckou dvojkou. Najviac ma však tešilo, že celé je to na svoj čas veľmi čerstvé, milé a hlavne neurevané! 75%.(1.2.2007)

• - Ve scéně, kdy na zápase Andie (Kate Hudson) pošle Bena (Matthew McConaughey) pro další pití, má zbývat do konce zápasu minuta, na tabuli je ale jiný čas. (Tera257)

• - Většina scén, kdy Andie naruší Benovi jeho chlapskou noc, byla improvizovaná. Kate Hudson napadlo, že by chlapům hodila na pokerový stůl mísu se zeleninou. Režisér Donald Petrie o tom věděl, avšak herci v této scéně ne, takže byli doopravdy překvapení. (HappySmile)

• - Jeden z filmů, o kterých je zde zmínka, je Mystic Pizza - taktéž od režiséra Donalda Petrie. (HappySmile)