Jak ztratit kluka v 10 dnech

How to Lose a Guy in 10 Days

• Německo

Wie werde ich ihn los - in 10 Tagen?

Ako prísť o muža za 10 dní

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2003, 116 min

Som veľmi príjemne prekvapený. Podobné zaškatuľkované americké sladké nevtipné cukrovinky niekedy radšej obídem, no táto ma vyviedla z omylu. Veľmi príjemné osvieženie s veľmi sympatickou hereckou dvojkou. Najviac ma však tešilo, že celé je to na svoj čas veľmi čerstvé, milé a hlavne neurevané! 75%.(1.2.2007)

• žvanimírek

Bejt "šestnáctkou" (nic proti 16kám) tak by se mi asi podlomila kolena, nicméně vzhledem k tomu, že mi je o pár let víc a jsem opačného pohlaví, tak mi tenhle kousek z dílny Donalda Petrie přišel spíš vhod jako celkem slušnej podkres pro pracovní sobotu u pc a ještě nutno dodat, že Kate Hudson je marná, nevěřím jí ani nos mezi očima....(22.1.2011)

To bolo pekné, vážne. Ani mi to nepripadalo take "cheesy" a trápne a pritom je to "romantická komédia". Takéto filmy si vždy rád pozriem, ale málokedy im dám viac ako len priemerné hodnotenie, avšak tu urobím výnimku za chémiu aká bola medzi hlavnými predstaviteľmi a hlavne za neodolateľnú Kate Hudson, ktorá sa v roztomilosti môže prirovnať k mladej Meg Ryan. McConaughey sa držal "nízko", čo tiež určite prispelo k úspechu...Ďalším tromfom bol pre mňa osobne New York, je to moje srdcové mesto a strašne mi chýba. Tento film mi pripomenul aké je to úžasné miesto a preto je táto moja recenzia asi poriadne subjektívna, ale aj napriek tomu to odporúčam ako príjemnú romantiku na spoločný večer s našimi polovičkami ;-)(11.2.2007)

• Slarque

Rozjezd je trochu pomalejší, ale když konečně začne Kate Hudson provádět Matthewovi McConaugheymu naschvály a snažit se donutit ho, aby ji pustil k vodě, je to slušně zábavné. Bohužel si pak autoři vzpomněli, že to měla být romantická komedie, nechali je opravdu se zamilovat a mě jako diváka začali nudit. A nepřiměřeně dlouhá stopáž výsledku taky zrovna nepřidala. Škoda, ve střední části to vypadalo celkem nadějně.(28.10.2006)

Dle mého názoru jeden z nejvíce nedoceněných filmů zde. Ano, nepřináší vlastně nic nového, jedná se o klasickou zápletku romanticky laděných snímků s více než kýčovitým závěrem, ale hodnocení 61% je velmi zavádějící. Upřímně, já jsem se u tohoto filmu výtečně bavil. Rozhodně bych se nepouštěl do „pitvání“ samotného filmu na lepší a horší části (jako někteří uživatelé), je přece pochopitelné, že má každý film své lepší a slabší chvilky a tady musím říct, že byla drtivá převaha těch lepších. Některé scénky, jako kapradí lásky, ten jejich úžasně roztomilý pejsánek Krull, návštěva „terapeutky“ po sedmi - denním vztahu, koncert Celine Dione místo vyhlášeného basketbalového utkání Knicks, karetní derby u Benových rodičů ve Staten Island, si budu zajisté pamatovat ještě hodně dlouhou dobu. A o mimořádných hereckých výkonech obou hlavních postav se asi netřeba zmiňovat. Myslím, že se tímto zařadili mezi absolutní špičku „nejúžasnějších a nejroztomilejších“ filmových párů. Máte tady krásně naznačen téměř ideální (a hlavně reálný) vztah dvou lidí – jednou si dole, jednou nahoře (a nehledejte v tom dvojsmysl). Tak jako tak zůstávají spolu (jedním z klíčových prvků, proč se od sebe „nedokáží“ odtrhnout, je velmi podobný styl života, podobné koníčky a zájmy atd.). To vše v krásném prostředí New Yorku a s notnou dávkou humoru (všichni dobře víme, jak důležitý prvek takové to správné „pošťuchování“ mezi partnery je), grácie a elegance. Sečteno podtrženo, pro mě jeden z nejlepších snímků ve své kategorii. Pokud hledáte něco, u čeho strávíte příjemné dvě hodinky a co vám zajisté vykouzlí úsměv na tváři, tak tohle bude ta správná volba. :)(25.3.2011)

• - Ve scéně, kdy Andie (Kate Hudson) vchází do betonové kanceláře s čínským naháčem, pije kávu z černého šálku. V dalším střihu, kdy se otáčí, pije už kávu z krémového šálku. (Fevas)

• - Na plese si Andie (Kate Hudson) půjčí náhrdelník a najednou má i naušnice, které při příchodu neměla. Při odchodu pak musí vrátit jen náhrdelník. (Tera257)

• - Ben Barry (Matthew McConaughey) nosí ve filmu hodinky Tag Heuer Monaco. (Roland Sands)