Jak ztratit kluka v 10 dnech

How to Lose a Guy in 10 Days

• Německo

Wie werde ich ihn los - in 10 Tagen?

Ako prísť o muža za 10 dní

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2003, 116 min

Klasická atmosféra romantických komedii, ale ne úplně zabitá zápletka. Komické je už to, jak mají ti dva protichůdné motivace, které se v jednotlivých situacích vyhrocují tak, že už si říkáte, kterému dřív cáknou nervy a položí to. Kate a Matthew jsou k sobě dobře vybraní a uhrát právě některé z těch na nervy hrajících scén není až taková brnkačka, ale jde jim to fakt dobře. Ale proč musí být v každé druhé RK vyřizování osobních traumátek na podiu s mikrofonem před fórem a nebo ujíždění jednoho z páru taxíkem a dohánění druhým..........? Toť otázka.(29.11.2004)

Na film jsem se koukla až dneska, nic jsem od něj nečekala, ale když už ho dávali, nahrála jsem si ho. No, nic extra to není. Neurazí a už vůbec nenadchne. Námět se jeví jako fajn, někdy film není stoprocentní, ale jinak docela v klídku. Prostě americká romantická něco jako komedie, na kterou se stačí podívat jednou a pak film klidně zapomenout...(27.6.2013)

Som veľmi príjemne prekvapený. Podobné zaškatuľkované americké sladké nevtipné cukrovinky niekedy radšej obídem, no táto ma vyviedla z omylu. Veľmi príjemné osvieženie s veľmi sympatickou hereckou dvojkou. Najviac ma však tešilo, že celé je to na svoj čas veľmi čerstvé, milé a hlavne neurevané! 75%.(1.2.2007)

Nemůžu si pomoci , ale na mě tenhle filmek zapůsobil velice pozitivně , ústřední dvojice je vybrána perfektně , krásně jim to spolu sekne , jiskří to mezi nimi , filmu by sice slušela kratší stopáž , ovšem až na pár momentů se jedná o velice zdařilou romantickou komedii s neuvěřitelně sympatickou Kate Hudson , které zdárně sekunduje Matthew McConaughey. Mám pro tenhle snímeček prostě a jednoduše velkou slabost. ;-) Film: 85%(24.8.2007)

• Lennnnna

Jaké holce by se nelíbilo, když kluk dostává pořádnou sodu:o) Ale teď vážně....Když se Andie snaží vyprovokovat Bena k rozchodu, skutečně jsem se bavila, co na tom, že některé scény jsou přemrštěné, nicméně splňují účel. A navíc je to po Klíči už druhý film, ve kterém mi v hlavě utkvěla a zaujala tvář Kate Hudson, takže budu tenhle nový talent určitě dál sledovat a čekat, copak se z ní asi vyklube, vypadá to totiž nadějně. Konečné scény filmu jsou ovšem katastrofální, uječené a nudné. Ale co, nesmíme zapomínat, že jde o romantickou komedii, takže už tím, že jsme dobrovolně zmáčkli tlačítko PLAY, jsme si o to koledovali sami.(6.1.2006)

• - Když Matthew McConaughey daroval Kate Hudson nového pejska, zaimprovizovala a radostně na něj skočila a zasypala ho pusinkami. Proto McConaughey vypadá v této scéně tak překvapeně. (HappySmile)

• - Záznam basketbalového zápasu, který je ve filmu k vidění, byl pořízen 6. listopadu 2002, když spolu hráli Knicks a King (Knicks vyhráli 96:88). (HappySmile)

• - Když si Ben (Matthew McConaughey) přiťukává v kanceláři s kolegou, prohodí si v následujícím střihu hrnky. (Tera257)