Jak ztratit kluka v 10 dnech

• USA How to Lose a Guy in 10 Days (více)
Trailer

Redaktorka Andie Andersonová (Kate Hudsonová) má na starosti rubriku praktických rad pro ženy. Jednoho dne ji napadne napsat návod, jak spolehlivě zapudit muže v průběhu deseti dnů. Její šéfredaktorka Lana je nápadem nadšená a dá jí při psaní volnou ruku. Muž, kterého si Andie pro svůj experiment vybere, je sebevědomý manažer reklamní agentury Ben Barry (Matthew McConaughey), přesvědčený o tom, že dokáže přimět jakoukoli ženu, aby se do něj během deseti dnů zamilovala. Když se oba krátce po uzavření sázky setkají v baru, jejich životní cesty se začnou ubírat zcela nečekaným směrem. (HBO Europe)

Trailer

golfista

Tak tuhle romantickou komedii jsem si půjčil fakt jenom proto, že už nic jiného z novinek neměli (hlavní důvod byly recenze, které film totálně odepsaly). A ono to není až tak špatné ! Mezi hlavními hrdiny to jiskří a to je u takových filmů předpoklad "koukatelnosti". Oddychovka u které jsem se zasmál víckrát než u "vyhlášených" komedií tohoto roku ... P.S. Kate Hudson by to svým zjevem a hlavně výkonem stejně vytáhla do nadprůměru :) ()

Gemini

Dvě herecké pseudoosobnosti ani zdaleka nevyhovující mému vkusu, se sešly u romantické komedie. To není dobrý vklad ani pro hodnotitele, který se snaží být objektivní;) Řeči o originalitě zápletky nejsou ničím než snůškou lží, neboť - a u po všech stránkách průměrného žánrového vzorku nemůže být řeč o spoileru - vše dopadne tak, jak by divák čekal. Anebo jinak - pro moji (tehdejší) přítelkyni velmi vtipný a zábavný film s tím správným koncem, pro mě takřka ztracené takřka dvě hodiny. Divná a bezvkusá Kate Hudson ale dokáže (coby prodloužení ruky scénáristovy samozřejmě) vytvořit několik skutečně lahůdkových "ja toho Bacigalu zabijem" scének - u mě osobně vede Celine Dion - které mi brání toto směšné dílko zdupat do placata. I o jakési jiskře mezi těmi dvěma hentými onými by se dalo mluvit, takže i přes silné osobní antipatie dám 40%. ()

Dever

Soundtrack David Newman: 1. Somebody Like You - Keith Urban [3:51] ,2. Good Day - Luce [4:06] ,3. Feels Like Home - Chantal Kreviazuk [4:41] ,4. Who Do You Love - George Thorogood [4:21] ,5. Let's Stay Together - Al Green [3:15] ,6. Follow You Down - Gin Blossoms [4:29] ,7. You're So Vain - Carly Simon [4:18] ,8. Kiss Me - Sixpence None The Richer [3:19] ,9. L-O-V-E - Fisher [2:37] ,10. Catch Me If You Can - The Beu Sisters [3:35] ,11. Weight of the World - Chantal Kreviazuk [3:34], ()

kleopatra

Klasická atmosféra romantických komedii, ale ne úplně zabitá zápletka. Komické je už to, jak mají ti dva protichůdné motivace, které se v jednotlivých situacích vyhrocují tak, že už si říkáte, kterému dřív cáknou nervy a položí to. Kate a Matthew jsou k sobě dobře vybraní a uhrát právě některé z těch na nervy hrajících scén není až taková brnkačka, ale jde jim to fakt dobře. Ale proč musí být v každé druhé RK vyřizování osobních traumátek na podiu s mikrofonem před fórem a nebo ujíždění jednoho z páru taxíkem a dohánění druhým..........? Toť otázka. ()

Fr

Andie je novinářka. a aby měla úspěch v práci, dostane nápad, že napíše článek o tom, JAK ZTRATIT........ . Benjamin dělá v reklamě a aby získal kšeft o který moc stojí, vsadí se, že vydrží s ,,ženskou" víc jak 10 dní. lstí spolupracovníků se dají dohromady právě oni dva. zápletka a děj je potom jasný. oběma se dílo ze začátku daří (kupodivu). pak Andie začíná být nesnesitelná, ale Benjamin musí všechno vydržet. a tak je to stále dokola. ženy ocení proporce (nic jinýho mě nenapadá) M.McConaughey a K.Hudson je taky hezká (a občas i hraje). sem tam se vyskytne úsměvná scéna, vtipný gag. ale celkově tuto komedii ocení spíš ženy, protože chlapi (všeobecně) ženským nerozumí. ()

• Jeden z filmů, o kterých je zde zmínka, je Mystic Pizza - taktéž od režiséra Donalda Petrie. (HappySmile)
  • Ve scéně, kdy Andie (Kate Hudson) jí burger, lze vidět, že se „snězená“ část burgeru mění. (CaptainBlaf)
  • Na plese si Andie (Kate Hudson) půjčí náhrdelník a najednou má i naušnice, které při příchodu neměla. Při odchodu pak musí vrátit jen náhrdelník. (Tera257)

Související novinky

Další hledači pokladů

Další hledači pokladů

09.08.2006

Matthew McConaughey a Kate Hudson budou hlavními hvězdami dobrodružné komedie FOOLS GOLD z dílny režiséra Andyho Tennanta (Hitch: Lék pro moderního muže). Nebude se však jednat o první spolupráci…