Jak ztratit kluka v 10 dnech

How to Lose a Guy in 10 Days

• Německo

Wie werde ich ihn los - in 10 Tagen?

Ako prísť o muža za 10 dní

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2003, 116 min

• Fr

Andie je novinářka. a aby měla úspěch v práci, dostane nápad, že napíše článek o tom, JAK ZTRATIT........ . Benjamin dělá v reklamě a aby získal kšeft o který moc stojí, vsadí se, že vydrží s ,,ženskou" víc jak 10 dní. lstí spolupracovníků se dají dohromady právě oni dva. zápletka a děj je potom jasný. oběma se dílo ze začátku daří (kupodivu). pak Andie začíná být nesnesitelná, ale Benjamin musí všechno vydržet. a tak je to stále dokola. ženy ocení proporce (nic jinýho mě nenapadá) M.McConaughey a K.Hudson je taky hezká (a občas i hraje). sem tam se vyskytne úsměvná scéna, vtipný gag. ale celkově tuto komedii ocení spíš ženy, protože chlapi (všeobecně) ženským nerozumí.(16.4.2006)

Tento film si takhle nízké hodnocení nezaslouží. Ano, je to sice romantická komedie, kterých je všude kolem spousta. Jenže na druhou stranu je rafinovaných způsobem netradiční a je třeba jí brát s nadsázkou. Kate a Matthew jsou dokonalý filmový pár. A Kate je úžasná. To, jakým způsobem zahrála všechny ty naschvály, klobouk dolů. Nedokážu si tam představit někoho jiného. Smála jsem se celý film, dokonce trochu poplakala. Myslím, že tato komedie patří mezi ty nejlepší. Režie skvělá.(24.7.2011)

Som veľmi príjemne prekvapený. Podobné zaškatuľkované americké sladké nevtipné cukrovinky niekedy radšej obídem, no táto ma vyviedla z omylu. Veľmi príjemné osvieženie s veľmi sympatickou hereckou dvojkou. Najviac ma však tešilo, že celé je to na svoj čas veľmi čerstvé, milé a hlavne neurevané! 75%.(1.2.2007)

• novoten

Kate na prahu svého nástupu do rom-com žánru a Matthew v období, kdy si neuměl vybírat filmy. Jinými slovy prvotřídní příklad toho, jak se několik dobře natočených romantických scén dá utopit v záplavě ukřičených pokusů o vtip. Jako celek na každý pád nepřijatelné, podivné a z logiky zápletky i zoufale děravé, v jednotlivostech s odstupem alespoň trochu fajn. 50%(4.9.2006)

• Gemini

Dvě herecké pseudoosobnosti ani zdaleka nevyhovující mému vkusu, se sešly u romantické komedie. To není dobrý vklad ani pro hodnotitele, který se snaží být objektivní;) Řeči o originalitě zápletky nejsou ničím než snůškou lží, neboť - a u po všech stránkách průměrného žánrového vzorku nemůže být řeč o spoileru - vše dopadne tak, jak by divák čekal. Anebo jinak - pro moji (tehdejší) přítelkyni velmi vtipný a zábavný film s tím správným koncem, pro mě takřka ztracené takřka dvě hodiny. Divná a bezvkusá Kate Hudson ale dokáže (coby prodloužení ruky scénáristovy samozřejmě) vytvořit několik skutečně lahůdkových "ja toho Bacigalu zabijem" scének - u mě osobně vede Celine Dion - které mi brání toto směšné dílko zdupat do placata. I o jakési jiskře mezi těmi dvěma hentými onými by se dalo mluvit, takže i přes silné osobní antipatie dám 40%.(7.3.2008)

• - Andie na slavnosti nosí diamantový náhrdelník od Harryho Winstona s 84-karátovým žlutým diamantem (nazvaný "Isadora") v ceně asi 5 280 000 $ a pár 5ti karátových naušnic se žlutým diamantem v ceně asi 125 000 $. (HappySmile)

• - Hlavní ženskou roli si původně měla zahrát Gwyneth Paltrow. (HappySmile)

• - Pro film byly zapůjčeny šperky v celkové hodnotě 14 200 000 $. (HappySmile)