Jak ztratit kluka v 10 dnech

How to Lose a Guy in 10 Days

• Německo

Wie werde ich ihn los - in 10 Tagen?

Ako prísť o muža za 10 dní

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2003, 116 min

Já bych tenhle film tolik nepodceňovala. Samozřejmě je to romantická komedie jako každá jiná, která se také nevyhýbá klišovitým situacím, ale takové situace jsou téměř ve všech takových komediích. Tahle byla navíc i vtipná. Všechen vtip vycházel z pohnůtek hlavních postav, které chtěli jít za svým hlavním cílem. Hlavní postavy byly opravdu dobře vybrané a krásně si sedly. To je taky velké plus.(27.8.2012)

Ale jo, já jako odpůrce ´slaďáckých´ komedií nemůžu tvrdit, že bychom se nebavili. Asi tomu dost vypomohl M. McCounaughey, který mě nezklame v žádné roli ani filmu a na K.Hudson se zase docela hezky dívá. I když muselo být jasné jak to dopadne, dospělo se k tomu zajímavým a i vtipným způsobem. Takže na oddech proč ne, rozhodně se ale ze mě nestane nějaký zastánce podobných filmů :).(22.10.2012)

• Rousse

Dvě hvězdy dávám proto, že servírka v restauraci měla stejné triko jako jsem si kdysi koupila i já (a mám ho doteď:-) - jinak se tahle hodně nenáročná limonádová komedie dá zhruba srovnat s Pravou blondýnkou - náročností děje, zápletkou a samozřejmě i klasickým hepáčem, který nesmí chybět v žádné správné americké romantické komedii. Ale musím hodnotit výkon Andie - dělala fakt maximum, aby to dotáhla dokonce:-)(24.12.2007)

Nemám ponětí, čím to může být, ale soudím, že je to ohromná legrace od začátku do konce! Vlastně hlavně ke konci, ty jednotlivé scénky na začátku "jak se ho zbavit" "jak s ní zůstat" možná ani nebyly to nejvtipnější. Kate Hudson i "sladký" Matthew McConaughey (není zrovna můj oblíbenec, ale oproti filmu Svatby podle Mary je tady perfektní) skrývají mnohem větší komediální možnosti než jsem myslela, k tomu skvělá hudba... Prostě po stopadesáté natočené staré téma, ale tentokrát jsem se smála!(5.1.2004)

Prostredníctvom tejto komédie som mala tú možnosť a česť spoznať McConaugheyho,a vdaka nej sme spolu už 10 rokov.Ten čas ale letí.. Myslím,že sa mi ťažko takto hodnotí,kedže som zaujatá.Tento snímok nie je z jeho dielne najsilnejší,ale nepatrí ani medzi tie najhoršie čo sa romantiky týka.Téma ženy vs. muži bude medzi nami živá stále a tak ako v tejto komédii vždy budú medzi sebou súperiť rozdielne pohlavia.No tentokrát navrch mala hl.hrdinka Andie a naopak chudáčik Ben ťahal za kratší koniec.V niektorých scénkach mi už poriadne liezla na nervy, potvora jedna.Nešťastník Ben.Jednoducho taká typická komédia na oddych pre nás ženy,čiže aj pre mňa.(10.10.2013)

• - Pro film byly zapůjčeny šperky v celkové hodnotě 14 200 000 $. (HappySmile)

• - Když Matthew McConaughey daroval Kate Hudson nového pejska, zaimprovizovala a radostně na něj skočila a zasypala ho pusinkami. Proto McConaughey vypadá v této scéně tak překvapeně. (HappySmile)

• - Většina scén, kdy Andie naruší Benovi jeho chlapskou noc, byla improvizovaná. Kate Hudson napadlo, že by chlapům hodila na pokerový stůl mísu se zeleninou. Režisér Donald Petrie o tom věděl, avšak herci v této scéně ne, takže byli doopravdy překvapení. (HappySmile)