Jak ztratit kluka v 10 dnech

How to Lose a Guy in 10 Days

• Německo

Wie werde ich ihn los - in 10 Tagen?

Ako prísť o muža za 10 dní

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2003, 116 min

• Gilmour93

Zaroste princezna Sofie kapradím lásky, nebo bude nakonec po stíhací jízdě na motocyklu ve stavu pohotovosti? Zkuste hádat.. Co se romantických komedií poslední dekády týká, tak K.Hudson podává jeden z nejpřirozenějších výkonů, zatímco McC stěží balancuje na tlusté hranici mezi okouzlujícím šarmem a slizkostí. Chtěl bych vědět, kdo mu kdy napovídal, že se pro takové role hodí, protože když si třeba vzpomenu na jeho výkon v 13 Conversations About One Thing, tak potenciál pro dramatičtější role v něm rozhodně dřímá, ale on zkrátka raději bude mrskat před kamerou Krullem válečníkem..(28.3.2011)

Klasická atmosféra romantických komedii, ale ne úplně zabitá zápletka. Komické je už to, jak mají ti dva protichůdné motivace, které se v jednotlivých situacích vyhrocují tak, že už si říkáte, kterému dřív cáknou nervy a položí to. Kate a Matthew jsou k sobě dobře vybraní a uhrát právě některé z těch na nervy hrajících scén není až taková brnkačka, ale jde jim to fakt dobře. Ale proč musí být v každé druhé RK vyřizování osobních traumátek na podiu s mikrofonem před fórem a nebo ujíždění jednoho z páru taxíkem a dohánění druhým..........? Toť otázka.(29.11.2004)

• kinej

Absolutně bezduchá, tupá a neoriginální komedie. Vše se zde odehrává dle vyjetých kolejí a zažitých šablon. Aby bylo vidět co postavy cítí, svěřují se kamarádům, popřípadě kamarádi jim radí. Scéna kdy hrají v rodině karty není vtipná, ale patetická. McConaughey je v hlavní roli doslova ubohý. Například ve scéně, kdy se snaží předstírat jak si užívá vaření, je prostě vidět, že to zkrátka nezvládá. Na konci ji honí trapně po New Yorku na motorce...Co dodat...zbytečnost. Až na pár štěků, navíc film opravdu není vtipný.(23.10.2007)

• Tommassi3

"Kdo je princezna Sofie ??" ;) Správná otázka zní poněkud jinak.. Kdo je tady vlastně větší princezna Sofie ?? Donald Petrie, protože vzal tuhle hrůzu ?? Nebo ten dobytek z distribuce, co vylhal obsah téhle žumpy, byť s několika opravdu vtipnými momenty, kterou nezachrání ani můj oblíbenec Mattie McConaughey v době, kdy by ještě nepoznal dobrý scénář, ani kdyby ho s ním hodinu a půl tloukli do hlavy ?? Zato já "poznal" za ta léta už velkou spoustu šílených žen, takže budu shovívavý, Donalde.. Ale nejdřív už konečně slez z toho lustru..;)(19.4.2015)

• adams89

Kvalita filmů s nálepkou Romantická komedie většinou kolísá, jsou to spíše jen takové oddechovky. Na tuhle jsem se moc těšil, protože mě dost zaujala zápletka a taky fakt, že celosvětově v kinech vydělala slušné peníze. Je fajn, že byl do mužské role také obsazen už někdo jiný než třeba Ben Stiller, který má podobných filmů spoustu a už je prostě okoukaný. Ta sázka o deseti dnech byl docela zajímavý nápad a já si sliboval parádní podívanou. Ale k mému velkému překvapení k ničemu takovému nedošlo a já se díval pouze na nudnou a ne zrovna moc vtipnou komedii. Můj dojem nespravil ani nemastný a už tolikrát viděný konec. Musím ale přiznat, že po jeho zhlédnutí jsem opravdu pár měsíců o novinářské práci do budoucna přemýšlel... Co říci závěrem? S holkou bych na tenhle film asi do kina šel, jí by se líbil a já bych už nějak tu hodinu a půl snad přetrpěl. 40%(11.8.2007)

• - Laniny šaty, které má na slavnosti, jsou od Chanelu a její čelenka je doopravdy diamantová. (HappySmile)

• - Na plese si Andie (Kate Hudson) půjčí náhrdelník a najednou má i naušnice, které při příchodu neměla. Při odchodu pak musí vrátit jen náhrdelník. (Tera257)

• - Hlavní ženskou roli si původně měla zahrát Gwyneth Paltrow. (HappySmile)