Jak ztratit kluka v 10 dnech

How to Lose a Guy in 10 Days

• Německo

Wie werde ich ihn los - in 10 Tagen?

Ako prísť o muža za 10 dní

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2003, 116 min

Pro mě příjemné překvapení, čekala jsem totiž úplnou blbost a nakonec se z toho vyklubal dosti zábavný film s vcelku originálním nápadem. Nejlepší je střední část filmu, kde jsou k dokonalosti dotaženy způsoby, jak může žena svým jednáním odradit chlapa, a která opravdu baví. Postupem času již film pochopitelně ztrácí na nadhledu a hlavně originalitě, ale celkový dojem si už nezkazí.(14.6.2007)

• sinp

Donald Petrie ztratil režijní um, jinak si to nedovedu vysvětlit. Nápaditostí nulová romantická komedie se zajímavým duem herců nemá šanci uspět díky vpravdě mizernému scénáři. Poté mě naprosto potopil konec, který jsem už určitě někdy viděl - klišé sama, v tu chvíli se i McConaughey stává nudným přihrávačem ohraného příběhu. Tenhle film se nemohl stát klasikou, ale oddychovou komedií, jenže ani to Petrie nedokázal.(17.8.2005)

Nemůžu si pomoci , ale na mě tenhle filmek zapůsobil velice pozitivně , ústřední dvojice je vybrána perfektně , krásně jim to spolu sekne , jiskří to mezi nimi , filmu by sice slušela kratší stopáž , ovšem až na pár momentů se jedná o velice zdařilou romantickou komedii s neuvěřitelně sympatickou Kate Hudson , které zdárně sekunduje Matthew McConaughey. Mám pro tenhle snímeček prostě a jednoduše velkou slabost. ;-) Film: 85%(24.8.2007)

To bolo pekné, vážne. Ani mi to nepripadalo take "cheesy" a trápne a pritom je to "romantická komédia". Takéto filmy si vždy rád pozriem, ale málokedy im dám viac ako len priemerné hodnotenie, avšak tu urobím výnimku za chémiu aká bola medzi hlavnými predstaviteľmi a hlavne za neodolateľnú Kate Hudson, ktorá sa v roztomilosti môže prirovnať k mladej Meg Ryan. McConaughey sa držal "nízko", čo tiež určite prispelo k úspechu...Ďalším tromfom bol pre mňa osobne New York, je to moje srdcové mesto a strašne mi chýba. Tento film mi pripomenul aké je to úžasné miesto a preto je táto moja recenzia asi poriadne subjektívna, ale aj napriek tomu to odporúčam ako príjemnú romantiku na spoločný večer s našimi polovičkami ;-)(11.2.2007)

• Slarque

Rozjezd je trochu pomalejší, ale když konečně začne Kate Hudson provádět Matthewovi McConaugheymu naschvály a snažit se donutit ho, aby ji pustil k vodě, je to slušně zábavné. Bohužel si pak autoři vzpomněli, že to měla být romantická komedie, nechali je opravdu se zamilovat a mě jako diváka začali nudit. A nepřiměřeně dlouhá stopáž výsledku taky zrovna nepřidala. Škoda, ve střední části to vypadalo celkem nadějně.(28.10.2006)

• - Spousta scén vznikla díky improvizaci - např. ta s rodinným albem. (HappySmile)

• - Šaty, ve kterých jde Andie na Warner Advertising gala večer, byly vymyšleny tak, aby se hodily k 84-karátovému žlutému diamatovému přívěsku, který měla na této slavnosti na krku. (HappySmile)

• - Pro film byly zapůjčeny šperky v celkové hodnotě 14 200 000 $. (HappySmile)