Jak ztratit kluka v 10 dnech

• USA How to Lose a Guy in 10 Days (více)
Trailer

Andie Andersonová je mladá novinářka, která by moc ráda psala články o politice, historii, umění a podobně, ale pracuje v ženském časopise Composure, kde píše do rubriky Jak na to, a to ji netěší. Když její kolegyně a kamarádka Michelle opět přijde o přítele ve velmi krátké době, rozhodne se, že napíše článek o tom, co takové dívky dělají špatně, když si neudrží přítele. Se šéfredaktorkou se dohodne, že sbalí muže a během deseti dnů se bude chovat tak, jak se mnoho žen na začátku vztahu chová a on se s ní raději rozejde. Pak napíše článek o tom Jak ztratit kluka v 10 dnech a pak si může psát, co chce. Večer s přítelkyněmi vyrazí do baru, kde narazí na Bena Barryho. Ben pracuje v reklamě a jejich firma právě dostala zakázku na reklamní kampaň na prodej diamantů. Ben tu práci moc chce a je si jistý, že ji také dostane, ale jeho šéf ji hodlá dát kolegyním Judy Spearsové a Judy Greenové. To Ben nemůže připustit a snaží se šéfa přesvědčit, že on je ten pravý pro tuto kampaň. Šéf je pobavený, a protože Ben je známý tím, že s žádnou dívkou nevydrží chodit více jak jeden den, vsadí se s ním, že pokud s někým vydrží 10 dní a přiměje ji, aby se do něj zamilovala, kampaň bude jeho. Na důkaz ji za 13 dní přivede na večírek, který se bude pořádat na počest firmy, která tuto zakázku zadala. Obě Judy jsou u toho, a protože shodou náhod byly v Composure v době, kdy Andie dostala za úkol napsat článek, navrhnou mu, aby sbalil právě ji a tím by neměl šanci vyhrát. Ben si je jistý, že Andie bude jeho, ale netuší, že Andie přišla do baru se záměrem někoho sbalit a během deseti dnů ho dokonale otrávit. Andie se do svého úkolu pustí s vervou a Ben má co dělat, aby její šílené nápady vůbec ustál. Přesto, že se ani jeden z nich nechová přirozeně, pomalu ale jistě si začínají trochu rozumět... (TV Prima)

Trailer

pakobylka

Vážně netuším, proč tomu tak je, nicméně ... patrně je to něco jako prokletí, které si zasedlo primárně na romantické komedie - možná na základě vlastní neblahé zkušenosti týkající se srdečních záležitostí. Bez ohledu na originalitu námětu dochází k postupné destrukci zápletky prostřednictvím nenápadného navyšování polo-trapných až zcela trapných scének, před nimiž není úniku, neboť jediný východ vede skrze finále, jehož útroby přičinlivě rozkládají kreativitu a kumulují stupiditu, která je schopna nabobtnat doslova do olbřímích rozměrů. Z toho vyplývá, že je daleko lepší romantiku aktivně prožívat nežli ji pasivně konzumovat, byť ve společnosti pravých filmových hvězd. ()

Falko

Jedna z dalsich priemernych romantickych komedii, pri ktorej budete poznat zaver filmu hned na jeho zaciatku, ale to ani tak nevadi. Pri niektorych scenach som sa zasmial, niektore boli len mierne usmevne, alebo zbytocne. Koniec dopadol presne tak, ako som ocakaval. McConaughey a Hudson su celkom sympaticki, takze je to taka lahka pohodovka na zlepsenie nalady... 07.11.2008 _____Kate Hudson - (Andie) +++ Matthew McConaughey - (Ben) +++ Kathryn Hahn - (Michelle) +++ Adam Goldberg - (Tony) +++ Hudba: David Newman +++ ()

Oskar

Kate Hudsonová je opravdu - jakkoli nerada to slyší - druhá Goldie. To je docela příjemné zjištění a jen díky tomu se dá tento film přežít. Jinak je to hrůza. Scénář psaný na koleně, humor odpovídající mentalitě dvanáctileté posluchačky Britney Spearsové a trapný Matthew McC, těžící z dojmu, že je neodolatelný. Prozradím vám překvapivé tajemství - není. 30% ()

kajda.l

Nic nového mi tato průměrná romantická komedie nepřinesla,v koutku duše jsem očekával,že by to mohlo být trochu podobné,mé oblíbené Animální přitažlivosti,ale zůstalo jen u očekávání. Co mně ve filmu nejvíce dostalo byl "neodolatelný" Matthew McConaughey:)- dámy,ženy,dívky,slečny to jste jako Kate Hudson také bez vkusu,že vám tento týpek přijde NEODOLATELNÝ. Právě této myšlence jsem se v průběhu filmu smál nejvíc,a to trestuhodně špatně vybrané hlavní mužské roli,nic proti Mattovi,ale nehodil se na to. Kate sice trošku přehrávala,ale dala se překousnout. Konec byl zbytečně natahovaný až trapný(zpěv na pódiu,nahánění taxi motorkou a hlavně "diamantový" manželský pár). Celkově slabší průměr,který na zabití nedělního odpoledne vpoho vystačí.. ()

Dever

Soundtrack David Newman: 1. Somebody Like You - Keith Urban [3:51] ,2. Good Day - Luce [4:06] ,3. Feels Like Home - Chantal Kreviazuk [4:41] ,4. Who Do You Love - George Thorogood [4:21] ,5. Let's Stay Together - Al Green [3:15] ,6. Follow You Down - Gin Blossoms [4:29] ,7. You're So Vain - Carly Simon [4:18] ,8. Kiss Me - Sixpence None The Richer [3:19] ,9. L-O-V-E - Fisher [2:37] ,10. Catch Me If You Can - The Beu Sisters [3:35] ,11. Weight of the World - Chantal Kreviazuk [3:34], ()

• Záznam basketbalového zápasu, který je ve filmu k vidění, byl pořízen 6. listopadu 2002, když spolu hráli Knicks a Kings (Knicks vyhráli 96:88). (HappySmile)
  • Tržby ze severoamerických kin byly 105,8 milionu dolarů, součet těch celosvětových pak dosáhl 177,5 mil. (NIRO)

Související novinky

Další hledači pokladů

Další hledači pokladů

09.08.2006

Matthew McConaughey a Kate Hudson budou hlavními hvězdami dobrodružné komedie FOOLS GOLD z dílny režiséra Andyho Tennanta (Hitch: Lék pro moderního muže). Nebude se však jednat o první spolupráci… (více)