Jak ztratit kluka v 10 dnech

How to Lose a Guy in 10 Days

• Německo

Wie werde ich ihn los - in 10 Tagen?

Ako prísť o muža za 10 dní

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2003, 116 min

Vlastně to vůbec nebylo špatné, mělo to i poměrně originální zápletku, jen ten romantický happy end na konci mi poměrně vadil. Už jsem na ně vážně nějáká alergická. Ústřední dvojci to spolu poměrně slušelo, jen Kate Hudson se mi zdála občas až moc uječená a lezla mi na nervy. Ale jinak nevidím důvod proč se na to za čas nepodívat znova. 3*(30.3.2011)

Dle mého názoru jeden z nejvíce nedoceněných filmů zde. Ano, nepřináší vlastně nic nového, jedná se o klasickou zápletku romanticky laděných snímků s více než kýčovitým závěrem, ale hodnocení 61% je velmi zavádějící. Upřímně, já jsem se u tohoto filmu výtečně bavil. Rozhodně bych se nepouštěl do „pitvání“ samotného filmu na lepší a horší části (jako někteří uživatelé), je přece pochopitelné, že má každý film své lepší a slabší chvilky a tady musím říct, že byla drtivá převaha těch lepších. Některé scénky, jako kapradí lásky, ten jejich úžasně roztomilý pejsánek Krull, návštěva „terapeutky“ po sedmi - denním vztahu, koncert Celine Dione místo vyhlášeného basketbalového utkání Knicks, karetní derby u Benových rodičů ve Staten Island, si budu zajisté pamatovat ještě hodně dlouhou dobu. A o mimořádných hereckých výkonech obou hlavních postav se asi netřeba zmiňovat. Myslím, že se tímto zařadili mezi absolutní špičku „nejúžasnějších a nejroztomilejších“ filmových párů. Máte tady krásně naznačen téměř ideální (a hlavně reálný) vztah dvou lidí – jednou si dole, jednou nahoře (a nehledejte v tom dvojsmysl). Tak jako tak zůstávají spolu (jedním z klíčových prvků, proč se od sebe „nedokáží“ odtrhnout, je velmi podobný styl života, podobné koníčky a zájmy atd.). To vše v krásném prostředí New Yorku a s notnou dávkou humoru (všichni dobře víme, jak důležitý prvek takové to správné „pošťuchování“ mezi partnery je), grácie a elegance. Sečteno podtrženo, pro mě jeden z nejlepších snímků ve své kategorii. Pokud hledáte něco, u čeho strávíte příjemné dvě hodinky a co vám zajisté vykouzlí úsměv na tváři, tak tohle bude ta správná volba. :)(25.3.2011)

• sinp

Donald Petrie ztratil režijní um, jinak si to nedovedu vysvětlit. Nápaditostí nulová romantická komedie se zajímavým duem herců nemá šanci uspět díky vpravdě mizernému scénáři. Poté mě naprosto potopil konec, který jsem už určitě někdy viděl - klišé sama, v tu chvíli se i McConaughey stává nudným přihrávačem ohraného příběhu. Tenhle film se nemohl stát klasikou, ale oddychovou komedií, jenže ani to Petrie nedokázal.(17.8.2005)

Viděl jsem sice jen útržky, ale dohromady jsem si z toho ten film sestavil a částečnou pozornost jsem udržel i díky sympatický ústřední dvojičce - Matthew je prostě lamač (skoro jak lorenzo lamaz/lamač srdcí) a na Kate Hudson se docela dobře kouká. Kolem kol dávam silný 3 hvězdy s tim, že jestli to zase někdy zahlídnu v TV, tak to dokoukam celý. (70%)(9.3.2016)

Klasická atmosféra romantických komedii, ale ne úplně zabitá zápletka. Komické je už to, jak mají ti dva protichůdné motivace, které se v jednotlivých situacích vyhrocují tak, že už si říkáte, kterému dřív cáknou nervy a položí to. Kate a Matthew jsou k sobě dobře vybraní a uhrát právě některé z těch na nervy hrajících scén není až taková brnkačka, ale jde jim to fakt dobře. Ale proč musí být v každé druhé RK vyřizování osobních traumátek na podiu s mikrofonem před fórem a nebo ujíždění jednoho z páru taxíkem a dohánění druhým..........? Toť otázka.(29.11.2004)

• - Jeden z filmů, o kterých je zde zmínka, je Mystic Pizza - taktéž od režiséra Donalda Petrie. (HappySmile)

• - Na plese si Andie (Kate Hudson) půjčí náhrdelník a najednou má i naušnice, které při příchodu neměla. Při odchodu pak musí vrátit jen náhrdelník. (Tera257)

• - Matthew McConaughey prozradil, že režisér využíval dobré chemie mezi ním a Kate Hudson, a proto byla spousta scén ve filmu improvizovaných. (TaNya_)