Jak ztratit kluka v 10 dnech

How to Lose a Guy in 10 Days

• Německo

Wie werde ich ihn los - in 10 Tagen?

Ako prísť o muža za 10 dní

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2003, 116 min

• Oskar

Kate Hudsonová je opravdu - jakkoli nerada to slyší - druhá Goldie. To je docela příjemné zjištění a jen díky tomu se dá tento film přežít. Jinak je to hrůza. Scénář psaný na koleně, humor odpovídající mentalitě dvanáctileté posluchačky Britney Spearsové a trapný Matthew McC, těžící z dojmu, že je neodolatelný. Prozradím vám překvapivé tajemství - není. 30%(8.3.2004)

Viděl jsem sice jen útržky, ale dohromady jsem si z toho ten film sestavil a částečnou pozornost jsem udržel i díky sympatický ústřední dvojičce - Matthew je prostě lamač (skoro jak lorenzo lamaz/lamač srdcí) a na Kate Hudson se docela dobře kouká. Kolem kol dávam silný 3 hvězdy s tim, že jestli to zase někdy zahlídnu v TV, tak to dokoukam celý. (70%)(9.3.2016)

• kingik

Andie je redaktorkou populárního časopisu. Má pro něho napsat živou reportáž, založenou na osobní zkušenosti, o tom, jak odplašit i toho nejzamilovanějšího chlapa v průběhu deseti dnů. Nemohla si však vybrat horší vzorek než je pohledný Benjamin, dravý agent reklamní agentury, který se právě vsadil se svým šéfem, že zlomí srdce každé, na kterou ukáže, jen aby získal lukrativní zakázku. A tak je stupidní, lehce předvídatelná a pouze svým námětem zajímavá komedie na světě. Vůbec mě to nebavilo. Dvě hodiny krystalicky čisté nudy.(31.1.2009)

Nemůžu si pomoci , ale na mě tenhle filmek zapůsobil velice pozitivně , ústřední dvojice je vybrána perfektně , krásně jim to spolu sekne , jiskří to mezi nimi , filmu by sice slušela kratší stopáž , ovšem až na pár momentů se jedná o velice zdařilou romantickou komedii s neuvěřitelně sympatickou Kate Hudson , které zdárně sekunduje Matthew McConaughey. Mám pro tenhle snímeček prostě a jednoduše velkou slabost. ;-) Film: 85%(24.8.2007)

Tak o tomhle víme svoje, že pánové? Copak deset dnů - pokud je holka vážně dobrá, stačí jí deset minut. Ale vážně. Zažít takovou desítku dnů musí být ještě větší peklo než prožít měsíc v Titanic Beach. Tři hvězdičky dávám hlavně proto, že mi jedna taková podobná ženská (au!) zrovna kouká přes rameno a říká, že si mám dávat bacha (au!) nebo už mně nikdy víc ne...au…! (Filmfest Hurghada 2012, 56/67)(29.12.2012)

• - Spousta scén vznikla díky improvizaci - např. ta s rodinným albem. (HappySmile)

• - Pro film byly zapůjčeny šperky v celkové hodnotě 14 200 000 $. (HappySmile)

• - Ve scéně, kdy Andie (Kate Hudson) vchází do betonové kanceláře s čínským naháčem, pije kávu z černého šálku. V dalším střihu, kdy se otáčí, pije už kávu z krémového šálku. (Fevas)