Jak ztratit kluka v 10 dnech

How to Lose a Guy in 10 Days

• Německo

Wie werde ich ihn los - in 10 Tagen?

Ako prísť o muža za 10 dní

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2003, 116 min

Nenáročná oddechovka postavená na vtipném nápadu, s několika vydařenými vtípky, sympatickou dvojkou a situacemi, ve kterých si jistě většina mužů nejednou položila otázku jak něco takového dokáže Benjamin vydržet a dokonce se zamilovat. Občas je sice některá scéna zbytečná a v závěru to doslova klopýtne scénou zpívané hádky, ale ve dvou se to dá přežit bez ztráty nálady.(31.3.2011)

Duo sympatických herců sice nedokáže zaplácat ty trhliny, které napáchali páni scénáristé, nicméně i přes promarněné příležitosti občas vykřesá tahle báchorka nějaký ten úsměv na tváři. Totální rutinér Donald Petrie se ani nepokusil překročit žánrové hranice, i když námět byl rozhodně slibný. Ve výsledku ale není. Roztomilá Andie je redaktorkou luxusního dámského magazínu a hodlá napsat na základě desetidenního sbalení chlapa článek, který má ukázat čtenářkám základní chyby, jakých se ženy dopouštějí ve vztahu k mužům. Paradoxně se ve stejnou dobu vsadí statný hezoun Ben, že vydrží s libovolnou holkou alespoň deset dní. Ať už tu maskujeme cokoliv, výsledek je zřejmý. I když několik scén je slušných.. třeba ty, ve kterých se Andie snaží Bena dovézt k šílenství svým chováním, zatímco on na její chování reaguje láskyplnými gesty. K happy-endu to je ale dobré dvě hodinky a scénáristé se neobtěžovali, aby si je divák trochu lépe užil. Toho, co nabízí, ale překvapivě není málo!!(3.1.2010)

• novoten

Kate na prahu svého nástupu do rom-com žánru a Matthew v období, kdy si neuměl vybírat filmy. Jinými slovy prvotřídní příklad toho, jak se několik dobře natočených romantických scén dá utopit v záplavě ukřičených pokusů o vtip. Jako celek na každý pád nepřijatelné, podivné a z logiky zápletky i zoufale děravé, v jednotlivostech s odstupem alespoň trochu fajn. 50%(4.9.2006)

• Slarque

Rozjezd je trochu pomalejší, ale když konečně začne Kate Hudson provádět Matthewovi McConaugheymu naschvály a snažit se donutit ho, aby ji pustil k vodě, je to slušně zábavné. Bohužel si pak autoři vzpomněli, že to měla být romantická komedie, nechali je opravdu se zamilovat a mě jako diváka začali nudit. A nepřiměřeně dlouhá stopáž výsledku taky zrovna nepřidala. Škoda, ve střední části to vypadalo celkem nadějně.(28.10.2006)

• Tommassi3

"Kdo je princezna Sofie ??" ;) Správná otázka zní poněkud jinak.. Kdo je tady vlastně větší princezna Sofie ?? Donald Petrie, protože vzal tuhle hrůzu ?? Nebo ten dobytek z distribuce, co vylhal obsah téhle žumpy, byť s několika opravdu vtipnými momenty, kterou nezachrání ani můj oblíbenec Mattie McConaughey v době, kdy by ještě nepoznal dobrý scénář, ani kdyby ho s ním hodinu a půl tloukli do hlavy ?? Zato já "poznal" za ta léta už velkou spoustu šílených žen, takže budu shovívavý, Donalde.. Ale nejdřív už konečně slez z toho lustru..;)(19.4.2015)

• - Andie na slavnosti nosí diamantový náhrdelník od Harryho Winstona s 84-karátovým žlutým diamantem (nazvaný "Isadora") v ceně asi 5 280 000 $ a pár 5ti karátových naušnic se žlutým diamantem v ceně asi 125 000 $. (HappySmile)

• - Hlavní ženskou roli si původně měla zahrát Gwyneth Paltrow. (HappySmile)

• - Když Matthew McConaughey daroval Kate Hudson nového pejska, zaimprovizovala a radostně na něj skočila a zasypala ho pusinkami. Proto McConaughey vypadá v této scéně tak překvapeně. (HappySmile)