Jak ztratit kluka v 10 dnech

• USA How to Lose a Guy in 10 Days (více)

Andie Andersonová je mladá novinářka, která by moc ráda psala články o politice, historii, umění a podobně, ale pracuje v ženském časopise Composure, kde píše do rubriky Jak na to, a to ji netěší. Když její kolegyně a kamarádka Michelle opět přijde o přítele ve velmi krátké době, rozhodne se, že napíše článek o tom, co takové dívky dělají špatně, když si neudrží přítele. Se šéfredaktorkou se dohodne, že sbalí muže a během deseti dnů se bude chovat tak, jak se mnoho žen na začátku vztahu chová a on se s ní raději rozejde. Pak napíše článek o tom Jak ztratit kluka v 10 dnech a pak si může psát, co chce. Večer s přítelkyněmi vyrazí do baru, kde narazí na Bena Barryho. Ben pracuje v reklamě a jejich firma právě dostala zakázku na reklamní kampaň na prodej diamantů. Ben tu práci moc chce a je si jistý, že ji také dostane, ale jeho šéf ji hodlá dát kolegyním Judy Spearsové a Judy Greenové. To Ben nemůže připustit a snaží se šéfa přesvědčit, že on je ten pravý pro tuto kampaň. Šéf je pobavený, a protože Ben je známý tím, že s žádnou dívkou nevydrží chodit více jak jeden den, vsadí se s ním, že pokud s někým vydrží 10 dní a přiměje ji, aby se do něj zamilovala, kampaň bude jeho. Na důkaz ji za 13 dní přivede na večírek, který se bude pořádat na počest firmy, která tuto zakázku zadala. Obě Judy jsou u toho, a protože shodou náhod byly v Composure v době, kdy Andie dostala za úkol napsat článek, navrhnou mu, aby sbalil právě ji a tím by neměl šanci vyhrát. Ben si je jistý, že Andie bude jeho, ale netuší, že Andie přišla do baru se záměrem někoho sbalit a během deseti dnů ho dokonale otrávit. Andie se do svého úkolu pustí s vervou a Ben má co dělat, aby její šílené nápady vůbec ustál. Přesto, že se ani jeden z nich nechová přirozeně, pomalu ale jistě si začínají trochu rozumět... (TV Prima)

Muso

Skutočne nie som vyznavačom žánru romantická komédia, pri tomto som sa ale dosť bavil. Bude to asi aj tým, že sa jedná viac o komédiu než o romantiku, plnú vtipných scénok, svižného spádu a kvalitného herectva zo strany Hudsonovej aj McConaughyho, ktorým som to naozaj veril. Z mojej strany škoda len toho záverečného klišé, ktorému ale chápem že sa tento žáner nevyhne. Nejakých 70%. ()

Dobrotka

Podarená komédia a v niektorých okamžikoch som videla veľa svojich kamarátok a niekedy aj seba. Ale na papraďku lásky som ešte nevsadila:-))) ()

Ellush

Nemůžu si pomoct, ale ta účelná křečovitost obou hlavních herců (zvláště pak Kate Hudson) mě místy vážně doháněla k šílenství. Navíc, ať jsem naivní jakkoliv, situace, kdy jeden druhého využijí pro kariérní postup a vznikne z toho láska jako trám, je na mě trošku moc. Ale na druhou stranu lze říct, že na obě hlavní postavy byl celkem hezký pohled a vlastnosti "pekelné mrchy" seděly jak pr*el na hrnec. Shlédnutí v povánoční atmosféře tomu navíc přidalo na snesitelnosti. ()

DansteR

"You can't lose something you never had."....Romantické komedie rád nemám, ale tohle jsem snesl a dokonce se i bavil. Co mě jediné štvalo bylo to, že film je trošku zdlouhavý. Skoro dvě hodiny je na "přiblblou" romantickou komedii trochu moc. Vše ostatní je v naprostém pořádku. Herecké výkony vypadají přirozeně a naprosto reálně, vtipných scén u kterých se člověk zasměje je víc než dost a Kate svým výkonem (ať už jen hereckým nebo i pouze svou přitomností) přidavá ještě nějáké to procento. Oddychovka, která překvapila a potěšila. 75% ()

unclejack

Zápletka je docela prekvapujúca a komédia sa nesie v pokľudnom tempe , na čom majú podiel hlavne Matthew McCounaghy a Kate Hudson. Veľa presvedčivých vedľajších postáv tu nie je a vyvrcholenie miestami strácalo balanc , ale zasa oceňujem aj hudbu Davida Newmana a výber piesní. Zľahka pozerateľná vec. ()

Keytt

Ačkoliv je tato komedie hodnocena jen jako průměrná, pro mě osobně je jednou z nejoblíbenějších. Baví mě totiž od začátku do konce. Romantický vývoj není sice nijak originální, ale legrační zápletka dává celé věci vyšší rozměr. 4* protože Bennybilibuliii aneb princezna Sofie mě vždycky rozesměje. ()

Vomaczka

Matthew, ty jseš ale bábovka! Nejenom, že ti vybrali k balení zrovna tuhle ošklivku, ale co ty si necháš líbit, no to mi ho vyndej! Kdyby se k mýmu Mr. Fantasticovi někdo choval jako ke kokotovi, dával mu stupidní jména a neprokazoval mu patřičnou úctu a respekt, tak bych ho prohodil oknem. Zavřeným. Je sice fajn vyhrávat sázky, ale chlape, měj kurva nějakou sebeúctu. Takhle jsem se musel hodinu a půl dívat skrz prsty a i přes neblahé tušení, jak to celé skončí doufat, že už se doprdele pochlapíš a praštíš tu fuchtli lopatou do hlavy. Minimálně 459x! Ksindl jeden blonďatej plochej! ()

Shimmy

Hodně povedená komedie, u které se vždycky ráda zasměju. Sice už od začátku víte, jak to celé dopadne, ale tak to je ostatně u každé romantické komedie. Přesto tahle se mi líbila moc a patří mezi mezi mé oblíbené. ()

axel01

V první části jsem se bavila, jde hlavně o ty směšné momenty, kterými se snaží hlavní hrdinka odradit a hlavní hrdina zase ,,nalákat". Potom už to ale šlo od desíti k pěti a všem bylo jasné, jak to skončí - romantické filmy si pouštím tak nějak na pohodu, takže jsem od toho víc nečekala. Smál se dokonce i přítel, kterej je spíš na akčňáky, ale myslim, že jsme se v druhé polovině nudili oba, což je co říct - vzhledem k tomu, že skousnu často slaďáren mnohem víc :D ()

Saxos

Nudnější romantika potvrzující, že funguje hlavně chemie. Výroky: unudlánky nemá nikdo rád; princezna Sofie. ()

Wourly

Některé komedie se prostě snaží být střelené až trapné, bohužel mnohdy bezdůvodně. Velký plus je v tomto filmu tedy odůvodnění šíleného chování hrdinů (tedy nešlo o trapnost, ale absurditu) a to právě tím, že Kate Hudson se snaží zjistit, jak moc otravnosti Matthew McConaughey snese (a trochu i naopak). ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

ElisR

Klasická romcom, ale bavilo mě to. Matthew nezklame asi nikdy, Kate mi nevadila. Konec se dal předvídat už na začátku, ale mělo to spád, humor a ráda na to kouknu znovu :) ()

Další hledači pokladů

Další hledači pokladů

09.08.2006

Matthew McConaughey a Kate Hudson budou hlavními hvězdami dobrodružné komedie FOOLS GOLD z dílny režiséra Andyho Tennanta (Hitch: Lék pro moderního muže). Nebude se však jednat o první spolupráci… (více)