Gwen Sheperdová žije v rodině, která má mnoho tajemství a zvláštností. Někteří její členové dědí zvláštní gen, který jim umožňuje cestovat v čase. Gwen však tento dar nemá a je za to ráda. Tuto zvláštnost zdědila její sestřenice Charlotte. Když se Charlotte narodila, byly hvězdy v naprosto mimořádné konstelaci. Datum jejího narození vypočítal sám Isaac Newton. Charlotte je díky tomu v samotném centru pozornosti rodiny a je na sebe patřičně pyšná. Celý svůj dosavadní život věnuje přípravě na svou roli cestovatelky v čase. Ke své sestřenici Gwen se chová povýšeně. Když však Gwen začne mít podivné potíže jako motání hlavy a pak se náhle ocitne na londýnské ulici 19.století, je jasné, že to byla Gwen, kdo cestovatelský gen zdědil, ne Charlotte. Její matka Grace přiznává, že se Gwen narodila ve stejný den jako Charlotte, jen doufala, že gen nezdědila a bude mít klid a tak podplatili lékaře v porodnici, aby jí do rodného listu zapsal jiné datum narození.... (TV Prima)

Trailer

Krnac

Prístup nič nevysvetliť a držať diváka spolu s hlavnou postavou niekde na poli špekulácii a dezinformácii sa veľmi nevidí, je super keď to niekto zvládne dobre, tak ako tu, strašne sa mi páči ako je tu spravené tá vás každý pokúša presvedčiť že on je ten dobrý a nakoniec im to aj začnete veriť, znie to klasicky ale je to inak ako u iných filmoch. ()

IZFNP

Toto je čiste fanúšikovský servis a ako taký funguje. Spracovanie je po technickej stránke na vysokej úrovni, pričom zaujímavý je fakt, že strihom i tempom tento nemecký snímok pôsobí autenticky britsky. Scenár potom zachováva všetko podstatné z knihy, niektoré scény dokonca stvárňujúc absolútne presne. Už knihy sú však synonymom MHD literatúry pre násťročných, a tak aj filmová adaptácia je najlepšia len na ukrátenie času a rozhodne nie je pre každého. ()

suzanne1997

Film mne zaujal natolik, že si musím co nejdříve pustit jeho pokračování. Nestává se mi to často, že bych byla tak zvědavá, nic mu nevytýkám, právě naopak, celý film chválím. Nechal člověka přemýšlet, úvod do děje několikalogie byl také srozumitelný, i když je pravdou, že zdaleka nevysvětlil všechno a nechal mě na pochybách. Právě proto potřebuji další díl! Já osobně a jenom za sebe film doporučuji, nebylo snad ještě nic podobného, co bych takto hltala pohledem. ()

pakobylka

Divácky vděčný, byť už maličko obehraný námět vede po celou stopáž nerovný, už předem prohraný boj s pragmaticky pojatým, poněkud přízemním a naprosto nevynalézavým zpracováním. Nenajdete v něm ani špetku volnomyšlenkářské fantazie, bezprostřední hravosti či nedejbože osvobozujícího nadhledu, třebaže prostoru pro jejich uplatnění je tady výrazný nadbytek. Nejspíš proto jsou kontury vyprávění až nepochopitelně tvrdé, ostře nasvícené a zbavené všech tajemství ... jeho duše se zdá být dočista zkrocená a navěky spoutaná ... a jeho hrdinové se projevují vesměs nevěrohodně a trochu otravně. Přesto se mu nějakým zázrakem podařilo uchovat alespoň náznak, vzdálený příslib něčeho, v co jste snad kdysi věřili ... ještě předtím, než jste dospěli ... 2,5* - a pro tentokrát, oproti všem svým zásadám, zaokrouhluju nahoru, na slabé 3* ()

klarajaja

Díky bohu za dabing (nevěděla jsem, že to někdy řeknu :D) ! Protože jsem se snažila na to koukat v původním znění s titulkami a nedalo se to (prostě se mi němčina nepříjemně poslouchá). Film jsem opravdu chtěla vidět, protože jsem před lety celou trilogii četla a moc se mi líbila. Každopádně jsem byla z filmu opravdu příjemně překvapená, dávalo to hlavu a patu. Žádné zpracování postavy mi nevadilo. Za mě krásné 3*. ()

• Natočeno podle knižní předlohy "Rudá jako rubín" od Kerstin Gier. (jlhgjh)

Související novinky

Gottfried John 1942 - 2014

Gottfried John 1942 - 2014

03.09.2014

Herec Gottfried John zemřel nedaleko Mnichova, kde dožíval svůj život po boku své ženy a kde prohrál svůj boj s rakovinou. Narodil se v Berlíně během bouřlivých dnů války. Otce nikdy nepoznal a… (více)