Reklama

Reklama

Gwen Sheperdová žije v rodině, která má mnoho tajemství a zvláštností. Někteří její členové dědí zvláštní gen, který jim umožňuje cestovat v čase. Gwen však tento dar nemá a je za to ráda. Tuto zvláštnost zdědila její sestřenice Charlotte. Když se Charlotte narodila, byly hvězdy v naprosto mimořádné konstelaci. Datum jejího narození vypočítal sám Isaac Newton. Charlotte je díky tomu v samotném centru pozornosti rodiny a je na sebe patřičně pyšná. Celý svůj dosavadní život věnuje přípravě na svou roli cestovatelky v čase. Ke své sestřenici Gwen se chová povýšeně. Když však Gwen začne mít podivné potíže jako motání hlavy a pak se náhle ocitne na londýnské ulici 19.století, je jasné, že to byla Gwen, kdo cestovatelský gen zdědil, ne Charlotte. Její matka Grace přiznává, že se Gwen narodila ve stejný den jako Charlotte, jen doufala, že gen nezdědila a bude mít klid a tak podplatili lékaře v porodnici, aby jí do rodného listu zapsal jiné datum narození.... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (59)

IZFNP 

všechny recenze uživatele

Toto je čiste fanúšikovský servis a ako taký funguje. Spracovanie je po technickej stránke na vysokej úrovni, pričom zaujímavý je fakt, že strihom i tempom tento nemecký snímok pôsobí autenticky britsky. Scenár potom zachováva všetko podstatné z knihy, niektoré scény dokonca stvárňujúc absolútne presne. Už knihy sú však synonymom MHD literatúry pre násťročných, a tak aj filmová adaptácia je najlepšia len na ukrátenie času a rozhodne nie je pre každého. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Zcela zmatená směska vzájemně nesouvisejících scén, jako kdyby někdo sestříhal seriál a vzal z něj jen nepodstatné věci. Celému filmu chybí nějaké sevřenost děje, nějaké jasnější směřování, a dokonce i dodržování vnitřních pravidel. Chápu, ano, teenegerovské záhady ze středních škol s podivnými týpky a velkou, romantickou láskou, kdy do té doby podceňovaná dívka zazáří, jsou moderní, až to bolí. Ale přece jen by to mohlo snad mít nějakou úroveň. Oč v tom filmu šlo? Proč tedy hrabě chce tu krev? A proč po ní tedy nejde daleko dravěji? Ty dvě sekty vedle sebe se střetnou jen jednou, náhodně, někde v parku při projížďce kočárem? Jinak totiž o té druhé sektě netušíme nic, a o téhle vlastně taky ne, protože sice pořád něco ochraňuje, ale jinak nevyvíjí žádnou činnost. Ale financí mají hodně. Spousta náznaků, nedovedených do nějakého vysvětlení - vize tety, rodinná historie, dědeček, havrani, samotný hrabě - vše je jen nahozeno, letmo, jako když jedete vlakem a za oknem proletí listí ze stromu. Jednání postav ani nemá smysl komentovat, každý se každou chvíli chová jinak. Někteří jsou chvíli za idioty, jindy jsou stateční. ale hlavně - nikomu nevěřte, jen svým citům! Také ta němčina v Londýně zněla divně, a navíc je evidentní, že musel vzniknout srdceryvný soundtrack pro dívčí srdíčka. Jdu pod pseudonymem napsat Tajuplnou Lenku s tajemným přívěskem, kterak se na gymplu v Legerově ulici zamiluje do nějakého podivína, třeba mi to Němci časem taky zfilmují. ()

Reklama

kaesko odpad!

všechny recenze uživatele

S knižní předlohou to nemá nic, nic společného. Jediné, co mi souhlasí je cestování časem, jinak je to bída. Větší zklamání nadšence knihy nemohla snad ani potkat. Jediné plus, které bohužel nestačí ani na jednu hvězdičku, je herec Jannis Niewohner v roli Gideona, slečna Laura Berlin v roli nádherné Charlotte a paní Chiara Schoras jako madame Rossini, kterou ztvárnila dokonale. Tyto tři postavy odpovídají obrazu, který byl v knize vytvořen. Mrzí mě za paní autorku, že její dílo bylo takhle pošlapáno. ()

Radek273 

všechny recenze uživatele

Rychlý, neučasaný střih záběrů, které mnohdy jakoby skáčou z jednoho do druhého, toť jeden z klasických znaků béčkového snímku. Zde je však příběh zasazen do nevšedního a poměrně zajímavého a propracovaného fantasy-světa, a tak lze určité nedokonalosti i odpustit. Ale prvky teenagerovské ? Achjo, zbytečné shození všeho. ()

Tom10000 

všechny recenze uživatele

Konečně jsem se dočkal fantasy, jež se němcům povedlo, a to i přesto, že se celý děj odehrává ve Velké Británii. Stručný příběh: Gwen žije jednoduchý život puberťačky. Je lehce šílená, má nejlepší kamarádku a sestřenici, ovšem její rodina je výjimečná. Jak její, tak i té sestřenice. Po staletí se u nich dědí gen, díky kterému se můžete pohybovat v čase. Zprvu si Gwen myslí, že ho má sestřenice Charlotte. Ta je na něj už připravena a pečlivě cvičila. Jenomže je to právě Gwen, u které se gen projevije. Párkrát již cestovala časem, než je přivedena před lóž a prohlášena za tu pravou. patří mezi jednu z dvanácti nejdůležitějších dětí předků, u kterých byl tento gen poznán. Zárověň je Rubínem, jednou z povah těchto cestovatelů. Spolu se svým spolucestovatelem Gideonem, který je povahou Diamant, plní mise lóže a s pomocí stroje času není cestování nepředvídatelné. Pokud se stroj naplní všemi dvanácti druhy krve členů, má prý tomu, kdo u něj bude, dát ohromnou sílu. Právě to Gideon a Gwen plní. Oba dva se do sebe zamilují, a to i přesto, že Gideon byl dřívě právě s Charlotte. I přesto mají pochyby o loajálnosti k lóži a proto se rozhodnou vypátrat Gwendoliino proroctví. Když ho najdou, zjistí, že Gwen čeká smrt, a proroctví se částečně vyplní, když Gwen spadne z věže. Kus ho však chybí, a proto se Gwen probudí a přežije. Příběh končí tancem Gwen a Gideona, kteří se poprvé políbí (...). Co jsem nečekal, byla výjimečná krása hlavní herečky, co vím, němky se povětšinou neukazují jako krásné ženy a dívky (bez urážky), tato mě ale svým vzhledem okouzlila. Těším se na pokračování. Doporučuji! (95 procent). ()

Galerie (30)

Zajímavosti (1)

  • Natočeno podle knižní předlohy "Rudá jako rubín" od Kerstin Gier. (jlhgjh)

Související novinky

Gottfried John 1942 - 2014

Gottfried John 1942 - 2014

03.09.2014

Herec Gottfried John zemřel nedaleko Mnichova, kde dožíval svůj život po boku své ženy a kde prohrál svůj boj s rakovinou. Narodil se v Berlíně během bouřlivých dnů války. Otce nikdy nepoznal a… (více)

Reklama

Reklama