Rudá jako rubín

Rubinrot

Rubínovo červená

Drama / Fantasy / Mysteriózní / Romantický

Německo, 2013, 122 min

Toto je čiste fanúšikovský servis a ako taký funguje. Spracovanie je po technickej stránke na vysokej úrovni, pričom zaujímavý je fakt, že strihom i tempom tento nemecký snímok pôsobí autenticky britsky. Scenár potom zachováva všetko podstatné z knihy, niektoré scény dokonca stvárňujúc absolútne presne. Už knihy sú však synonymom MHD literatúry pre násťročných, a tak aj filmová adaptácia je najlepšia len na ukrátenie času a rozhodne nie je pre každého.(20.1.2018)

Film mne zaujal natolik, že si musím co nejdříve pustit jeho pokračování. Nestává se mi to často, že bych byla tak zvědavá, nic mu nevytýkám, právě naopak, celý film chválím. Nechal člověka přemýšlet, úvod do děje několikalogie byl také srozumitelný, i když je pravdou, že zdaleka nevysvětlil všechno a nechal mě na pochybách. Právě proto potřebuji další díl! Já osobně a jenom za sebe film doporučuji, nebylo snad ještě nic podobného, co bych takto hltala pohledem.(27.10.2017)

Díky bohu za dabing (nevěděla jsem, že to někdy řeknu :D) ! Protože jsem se snažila na to koukat v původním znění s titulkami a nedalo se to (prostě se mi němčina nepříjemně poslouchá). Film jsem opravdu chtěla vidět, protože jsem před lety celou trilogii četla a moc se mi líbila. Každopádně jsem byla z filmu opravdu příjemně překvapená, dávalo to hlavu a patu. Žádné zpracování postavy mi nevadilo. Za mě krásné 3*.(24.1.2018)

Puberťácky filmík o mojej obľúbenej téme a to cestovaní v čase. O príbehu hovoriť nebudem, lebo je to skôr genialita knižnej predlohy. Niečo neokukané aj s mierne politickým podtextom (skutočne mierne) ma bavil, aj keď ma na začiatku neskutočne iritovalo, že vidím nemecky hovoriacich ľudkov na pozadí Londýna, ale časom som si zvykla. Prekvapil ma však scenár, od ktorého nikdy v takýchto puberťáckych filmov nič neočakávam, ale skutočne sa podaril. Nikde to neznelo trápne, len ma mrzí, že nás navnadili, no pritom nič nevysvetlili. Niečo načrtli, ale nechali to tak a postavám to ani neprekážalo. S nažili sa niečo zistiť a nezistili nič. Na konci ples a tak klišoidný prvý božtek.(5.2.2014)

Oceňuji, že se Němci chopili young adult fantasy a dokonce ho zfilmovali. Za tu snahu jim patří dík. Škoda ale, že to skončilo jenom u snahy a z nápadité fantasy pro mladé udělali růžovou knihovnu pro náctileté a to protkali nadpřirozenem. Některé momenty dobré, některé vysloveně na pár facek. Celkově průměr a budu hodně přemýšlet, zdali se pustit do dalších dílů.(25.3.2018)

• - Natočeno podle knižní předlohy "Rudá jako rubín" od Kerstin Gier. (jlhgjh)