Rudá jako rubín

Rubínovo červená

Drama / Fantasy / Mysteriózní / Romantický

Německo, 2013, 122 min

• kaesko

S knižní předlohou to nemá nic, nic společného. Jediné, co mi souhlasí je cestování časem, jinak je to bída. Větší zklamání nadšence knihy nemohla snad ani potkat. Jediné plus, které bohužel nestačí ani na jednu hvězdičku, je herec Jannis Niewohner v roli Gideona, slečna Laura Berlin v roli nádherné Charlotte a paní Chiara Schoras jako madame Rossini, kterou ztvárnila dokonale. Tyto tři postavy odpovídají obrazu, který byl v knize vytvořen. Mrzí mě za paní autorku, že její dílo bylo takhle pošlapáno.(5.8.2013)

Oceňuji, že se Němci chopili young adult fantasy a dokonce ho zfilmovali. Za tu snahu jim patří dík. Škoda ale, že to skončilo jenom u snahy a z nápadité fantasy pro mladé udělali růžovou knihovnu pro náctileté a to protkali nadpřirozenem. Některé momenty dobré, některé vysloveně na pár facek. Celkově průměr a budu hodně přemýšlet, zdali se pustit do dalších dílů.(25.3.2018)

No, jelikož jsem to viděla jen v němčině se španělskými titulkami a ani jeden jazyk jsem se neučila se mi film překvapivě líbil. Z reakcí herců - mimochodem moc dobrých herců, pasovaly mi tam i když na Jennise jako Gideona jsem si musela zvyknout - se dalo odvodit, o co v dané chvíli jde. Taky tomu dopomohla hlavně kniha kterou jsem přečetla ještě předtím, než jsem věděla, že je nějaký film. Ale to je jedno... A teď... PROSBA!!!=== Prosím, nevíte, kde sehnat tenhle film s českými titulkami nebo třeba už i v češtině nebo klidně i angličtině??? Dík °;D°(18.7.2013)

Díky bohu za dabing (nevěděla jsem, že to někdy řeknu :D) ! Protože jsem se snažila na to koukat v původním znění s titulkami a nedalo se to (prostě se mi němčina nepříjemně poslouchá). Film jsem opravdu chtěla vidět, protože jsem před lety celou trilogii četla a moc se mi líbila. Každopádně jsem byla z filmu opravdu příjemně překvapená, dávalo to hlavu a patu. Žádné zpracování postavy mi nevadilo. Za mě krásné 3*.(24.1.2018)

Toto je čiste fanúšikovský servis a ako taký funguje. Spracovanie je po technickej stránke na vysokej úrovni, pričom zaujímavý je fakt, že strihom i tempom tento nemecký snímok pôsobí autenticky britsky. Scenár potom zachováva všetko podstatné z knihy, niektoré scény dokonca stvárňujúc absolútne presne. Už knihy sú však synonymom MHD literatúry pre násťročných, a tak aj filmová adaptácia je najlepšia len na ukrátenie času a rozhodne nie je pre každého.(20.1.2018)

• - Natočeno podle knižní předlohy "Rudá jako rubín" od Kerstin Gier. (jlhgjh)