Vánoční čas umí přinášet podivuhodné příběhy, vtipné historky i nostalgii. Přijde letos Ježíšek? je příběh dvou rodin, které se rozhodly, že Vánoce jsou prostě od toho, aby se konaly dobré skutky, přání se plnila za každou cenu,   a aby na zázraky věřily nejen děti. Šarmantní šedesátník José (Josef Abrhám) se vrací po třiceti letech z emigrace v Mexiku do rodné Prahy. Podlehne totiž naléhání  své mexické manželky Dolores. Ta věří, že pro jejich dceru Penélope, která se marně snaží otěhotnět, je poslední nadějí zázrak, který by v předvánočním čase mohlo splnit slavné Pražské jezulátko. José má z návratu obavy, protože moc dobře ví, že by mu mohl přinést nečekaná překvapení. Ta mají podobu jeho dávného kamaráda Rudy (Václav Postránecký), který všemi rád manipuluje, ale hlavně jeho bývalé lásky Květy (Libuše Šafránková) a její velké, osobité rodiny, v čele s jejím synem Michalem (Igor Chmela). Rodné místo Josému připraví řadu svízelných situací. Bude potřebovat nadhled a všechen svůj smysl pro nápaditá řešení, aby se z malérů všichni dostali. Nakonec se ale ukáže, že i každý z členů Josého rodiny skrývá své tajemství, a že v Praze je kromě legendárního Pražského jezulátka i řada dalších bytostí, které jsou schopné konat zázraky. (Bioscop)

PinkButterfl

Bohužiaľ musím konštatovať, že toto je jeden z najhorších českých filmov, aké som kedy videla... Celý príbeh, jednotlivé postavy aj zápletka sa mi zdali nezmyselné. Pri filme som sa vyslovene nudila, hviezdičku dávam iba kvôli Libuške Šafránkovej a Josefovi Abrhámovi, škoda, pri takomto obsadení som čakala oveľa lepší zážitok, ()

PORTER44

Tak tohle jsem vůbec nepochopil o čem to vlastně bylo asi o ničem protože se na to nenechalo koukat,s tím hereckým obsazením absolutní propadák. ()

viax

Příběh to není špatný, jen co vážně nechápu, je použití anglických koled. Aspoň že toho Rybu tam nechali. ()

xterri

Obecně jsem skeptická k novodobým českým komediím. Ačkoliv tvůrci tvrdí, že je to romantický film. Co vím jistě, že když bych tento film neviděla, nic by se nestalo - vlastně jo, ušetřila bych hodinu a půl života na něco smysluplnějšího. Celý příběh a propojení českých Vánoc s návštěvou z Mexika jsem nepochopila - nebo možná pochopila a tím hůř. ()

kopretinka

Je mi to líto, ale k tomuto filmu mohu říci jediné - naprostý průser. Atmosféra celého filmu byla .... pesimistická, depresivní a pokud tohle má být romantický film, tak to si jdu rovnou prostřelit mozek, pokud by měl být můj život stejně romantický jako tento film. Herecké výkony - také žádná sláva. Ačkoliv mám české herce obsazené v tomto filmu obvykle ráda, tak pí. Šafránková - to je velké zklámání, pan Abrhám - ten ještě ušel v rámci své role, pan Postránecký - to ještě taky ušlo, ale u ostatních jsem cítila velké rezervy a nevyužitý potenciál. Film na mě působil tak nějak zmateně. Za sebe tento film, bohužel, musím hodnotit krapet negativně. ()

xray0045

Moje ocekavani se naplnilo, cekal jsem sracku a dostal jsem ji. Je to paskvil v kterem je tezke se orientovat. Zadna postava neni nijak vyrazna, pritom to je filmarsky dobre zmaknute a ma to i atmosferu, jen ten scenar je udesny. ()

Karel321

Jako když se banda ženských snaží napsat námět a scénář. Nacpou tam romantiku, city, vánoční atmosféru, vztahy, spoustu prázdných řečí o ničem a celé to slepí. Takto ale film neuděláte ženský. Film musí mít děj. ()

czprava

Náhodou se mi tento film dostal do hledáčku a tak jsem ho dal. Duo Abrhám Šafránková mám rád už od jejich Svatební cesty do Jiljí, vždy se mi jejich herectví líbilo. Ač i tu odvedli perfektní herecký výkon, nestačilo to na to, aby z toho byl tahák tlačící mě do ušáka po celý svůj průběhový čas. Jako je to pěkný, nadýchaný, vláčný, místy maličko bez potřebné šťávy a tedy zákonitě nuda, ale dá to protrpět se sklenkou červeného a vánočními svátky před dveřmi. Dýchne na díváka vánoční atmoška, krásné noční záběry nasvícené matičky Prahy a pohání to tak aspoň občas zastavující se scénaristický vláček. Musím ocenit kameru i zvuk, to bylo bravurní. Tématika "plaváčka" byla i trochu dojemná, celé je to takové až mírně pohádkové. Inu, to k Vánocům patří, tak asi to tak mělo být. Za mě tedy tři hvězdičky s tím, že jsem to viděl rád, ale jednou mi to asi fakt stačilo. Není to špatný, ale musí to sednout tak nějak k divákovi a ten se musí chtít nechat unášet dobrotivostí andělů tohoto snímku. ()

Redyx1

Naprosto zmatený děj trapné dialogy i laciný příběh.Na Tento počin vzít děti do kina byl naprostý nesmysl.Propadák roku a také hodnoceni zde naprosto odpovídá... ()

Jirkacek

Český film Přijde letos Ježíšek? z roku 2013 jsem zahlédl v nabídce společnosti NETFLIX a jednoho večera se rozběhl na obrazovce naší korejské televize. Podle kalendáře totiž zrovna nejblíže ohni seděl Prosinec a tak jsme doma měli náladu na něco českého, trochu i vánočního, potažmo zimního či něco v podobném duchu. Moc jsem si od vybraného filmu nesliboval, ale je pravda, že v poslední době mne už několik českých komedií příjemně překvapilo, například Ženy v běhu nebo Bezva ženská na krku. Dobré herecké obsazení Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Igor Chmela či Václav Postránecký slibovalo spíše pozitivní dojmy, ale i tak jsem byl zvědavý, jestli se i film Přijde letos Ježíšek? zařadí mezi ty úspěšné nebo zaujme místo v kolonce nuda a děs. Na začátku jsme se seznámili s šarmantním šedesátníkem jménem José (Josef Abrhám), který se po třiceti letech vrátil z emigrace v Mexiku do rodné Prahy. Podlehl totiž naléhání své mexické manželky Doloros (Dolores Heredita), která věřila, že pro jejich dceru Penélope (Aislinn Derbez), která se marně snažila otěhotnět, je poslední nadějí zázrak, který by v předvánočním čase mohlo splnit slavné Pražské jezulátko. Děda Dolores jej totiž za války ukradl a tak jej chtěla vrátit do kostela a vyprosit si zrušení údajné kletby. José měl z návratu obavy, protože moc dobře věděl, že by mu mohl přinést nečekaná překvapení, jež by mohl mít na svědomí jeho starý kamarád Rudy (Václav Postránecký), který všemi rád manipuluje, ale hlavně jeho bývalá láska Květy (Libuše Šafránková) a její osobitá rodina v čele s jejím synem Michalem (Igor Chmela) a manželkou Veronikou (Danica Jurčová). Po příletu do Prahy byla mexická rodina udivena z Mikulášů, andělů a čertů, chodících po ulici, kde panovala vánoční nálada. Dále jsme se seznámili s vrátným a hlídačem Jaroslavem (Marian Roden), který během noční směny objevil ve výtahu mimino. Strávil s ním noc, daroval mu šálu, kterou mu upletla žena, co od něj utekla a odnesl jej do kostela, kde jej ležící v Betlému našla Josého rodina. Mrně bylo nahlášeno kostelníkovi (Pavel Kříž) a než bylo odvezeno sanitkou do nemocnice, kde jej někteří členové rodiny navštěvovali, tak miminu Dolores ukradla onu šálu. Vzápětí José a mladík pronásledovali dívku (Natálie Řehořová), o které se domnívali, že je jeho matkou a měli pravdu. Když dívka zmizela v jednom domě, mladík se představil jako Michal, zatímco Pen mohla nechat oči na Martinovi (Radúz Mácha), který dělal Santa Clause. Vzápětí Michal pozval všechny k němu. Dolores pak dala dceři onu šálu, jako dar od Boha. Další den šel José randit s Květou, Pen s Martinem a Dolores mínila vrátit Jezulátko na své místo v kostele. Nikomu to nevyšlo podle představ, a tak se Květa ocitla druhý den v hotelu, aby si s Josém upřesnila věci stran otcovství jejího syna Michala. José se vymlouval na Rudu a šel za ní. Martina napadnul Jaroslav při střídání směn, protože na něm viděl svou vzácnou šálu. Mirek mu pověděl pravdu, že ji dostal od cizinky. Dolores se vracení jezulátka hodně vymklo z ruky a věc musela řešit policie, byla však propuštěna. Nakonec se všichni sešli u Michala v bytě, kde se mělo vše vyřešit. Jak to dopadlo, to už tradičně nebudu vyzrazovat, abych vás nepřipravil o zážitek. Z celkových 100 minut však do konce filmu zbývalo velmi málo a jednalo se o romantickou, trošku hořkou komedii z vánoční Prahy, takže se nic drastického nestalo. Víc už nepovím, jen že se mi film svou atmosférou hodně líbil, herci byli skvělí, příběh sice trochu zamotaný a málo uvěřitelný, ale budiž. Viděl jsem už daleko horší filmy a tento byl celkem slušný, leč více méně průměrný a podruhé se na něj už asi nepodívám. A tomu odpovídá i moje hodnocení, které původně mělo odpovídat většině zde na ČSFD, ale nakonec jsem za tu zimní scenérii v Praze jednu cípatou přidal. Suma sumárum, vánoční romantický film s dotazujícím se názvem film Přijde letos Ježíšek? Ode mne získal tři přicházející hvězdy ***. () (méně) (více)

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám