Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hennes
  **

  Jednoduchý vykonstruovaný příběh, kde do sebe vše až přehnaně zapadá. Každý je ve správnou chvíli na správném místě a k tomu je film prošpikován scénami jako s Uršulou Klukovou a podobnými nesmysly. Hlavně měl film skončit v ten pravý čas a přidaný dovětek "o rok později" je už přehnaný kýč. Shlédnout, nepřemýšlet a nerozebírat, pak to vezmu jako jednorázovou oddechovku a jde to. Těžko se však budu k filmu někdy vracet, snad jen Dolores Heredia by mohla být tím důvodem, ale raději ji budu hledat v jiném filmu.(28.12.2013)

 • bohemia_regent
  **

  Tak je to červená knihovna, to zas jo, ale na druhou stranu v rámci žánru docela inteligentní, rozhodně to neupadá do nevkusu. Pro mě typický případ filmu, kde šestibodová hodnotící škála je příliš hrubá, protože bych nejradši dal dvě a půl hvězdičky. Jenže se musím někam přiklonit, a tak se přikláním dolů, protože mi vadily anglické texty v písních. Začíná to už tím, že Josef Abrhám v roli Čecha, který žije třicet let v Mexiku, letí navštívit svoji rodnou vlast. A k tomu hraje píseň s refrénem "I'm coming home". Kdyby byl text český, mělo by to logiku, kdyby byl španělský, mělo by to logiku možná trochu menší, ale pořád ještě mělo. Angličtinu jsem nepochopil, stejně jako při pobytu v Praze v nejslavnější vánoční písni Stille Nacht - tady by se dalo kromě češtiny a španělštiny uvažovat i o němčině, jenže divák se musí dojímat při "Holy Night". Jestli měla být důvodem snaha učinit film světovým (španělština je asi málo světový jazyk), tak měli být tvůrci důslednější a s výhledem do budoucnosti vyšperkovat písně čínštinou. Takhle se může stát, že za nějakých 20-30 let začne pozlátko světovosti na jejich filmu ztrácet lesk.(7.3.2016)

 • PamelaJJK
  *

  Co to jako mělo být???!!! Rádoby vánoční příběh o ničem roztažený na nesnesitelnou stopáž, kdy příchod nudy je samozřejmostí a jen s notnou dávkou sebezapření se dá film dokoukat. Hlavní zápletka je neuvěřitelná a film celkově působí šíleně roztříštěně a nevyrovnaně. Jednotlivé scény na sebe nenavazují, postrádá to logiku a smysl. Vše je průhledné a předem jasné. Zábavnou byla postava kostelníka ztvárněná Pavlem Křížem. To je snad jediné plus tohoto příběhu nepříběhu. Přišlo mi, že ani vynikající herce jako paní Šafránkovou a pány Abrháma, Chmelu, Postráneckého či M. Rodena to nebavilo. A tohle nenadšení je z filmu cítit na sto honů a velice rychle se přenese i na diváka. Tu jednu hvězdičku tomuhle průšvihu vysloužil Pavel Kříž a krásné scenérie zimní Prahy.(25.12.2014)

 • LencaN
  **

  Nepodařený pokus o českou Lásku nebeskou. Vidíme několik jednotlivých příběhů, které se nakonec všechny protnou. Jenže kámen úrazu je, že je hned od začátku jasné, jak to celé dopadne. Mladá Mexičanka nemůže otěhotnět a tak jí její český otec (Abrhám) doporučí Františkovy lázně. Ale proč nakonec tedy jeli do Prahy mi nějak uniklo. Zasněžená nasvícená Praha vypadala krásně. Z filmu dýchal vánoční duch, až jsem se i trochu už začla těšit. Ale to je bohužel to největší pozitivum filmu. Možná ještě Abrhám se Šafránkovou jsou stále dobří, i Chmela a děti hráli fajn, ale jinak film ve všem pokulhává. Jednak ten zmíněný laciný scénář, který hlavně ze začátku působil otřepaně a trhaně. Kamera byla ucházející, ale střih špatný. Vidíme spoustu záběrů ušmiknutých v nevhodnou chvíli nebo naprosto zbytečných. Hudbu nevím proč, se snaží v nynějších filmech dávat anglickou, nazpívanou Čechy, někdy to zní dobře. Tady to byla trochu snaha o to být světový, ale nějak se to k tomuhle filmu moc nehodilo. Strašně mě mrzí ten konec bez rozřešení, bez pointy. A co bilo do očí, byl product placement. Chápu, že filmaři potřebují sponzory, ale proč to musí být takhle násilně vidět v samotném filmu? Akorát to veškeré snahy zprzní.(13.10.2014)

 • Wallis3
  odpad!

  Tuposti se meze nekladou, bohužoužel... Aneb češi zase vyblili, nebo alespoň spolupracovali na něčem... (Tu větu prostě nedokončím) Film naprosto prázdnej, bez pointy, s hluchýma místama, že by i naslouchátka pištěla tou tupostí. A může mi někdo vysvětlit, proč do toho nacpali tu nečeskou hudbu a sem tam to mázli záběrem na jako že santovýhoklause???(21.11.2015)

 • - Představitelé hlavních rolí Josef Abrhám a Libuše Šafránková jsou v osobním životě partnery. (M.B)

 • - V záběru, kdy Květa (Libuše Šafránková) vystupuje z auta a přechází silnici, je možné zahlédnout v horním rohu tehdejšího předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku. (ricky4)

 • - S mexickým koproducentem Edherem Camposem se tvůrci filmu seznámili na karlovarském festivalu. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace