Tvůrci chtěli asi vytvořit něco jako českou LÁSKU NEBESKOU. Nezačali úplně špatně, když se pokusili o mezinárodní spolupráci s Mexikem a Slovenskem. I prvky mateřství a početí k Vánocům mohou patřit. I Pražské Jezulátko nemusí být na škodu. Něco však v tom vánočním svařáku chybělo nebo možná bylo navíc. Nicméně film není tak hrozný, jak ho tu někteří označuji. Na závěr dárky na Vánoce, pokud je slavíte, může nosit Santa Claus (Severní Amerika), Papa Noel (Francie, možná Quebec), Děda Mráz (Rusko a okolí), kůň Magi (Argentina), Děda Koleda (Bulharsko), čarodějnice Befana (Itálie), Kašpar, Melichar, Baltazar (část Afriky a možná i jiné části světa), Ling Daan Lou Yan (Hong Kong a část Číny), svatý Mikulaš s Zwarte Pietem (Nizozemí), Tomtenise (Švédsko), Julenissen(Norsko a Dánsko) Joulupukki (Finsko). U nás vám dárky, SPOILER, dají vaši blízci, příbuzní, známý atd. jménem Ježíška maximálně Mikuláše a ne jménem prvního jmenovaného pána ze Severní Ameriky.(3.1.2015)

• rigby

Vánoční televizní film, který se snaží sdělit něco hlubšího, ale bohužel se mu to nedaří. Zmatené, nepřehledné, roztříštěné, bez hlavního tahu na branku. Dramaturgický zmatek podtrhují zbytečné scény, které divák nechápe, protože jsou jen slepou uličkou bez jakéhokoli poselství. Tudy cesta nevede...(14.10.2014)

Nestává se to často, ale letos tomu přihodím frčku. A proč? Když úplně pominu tu počáteční schízu a zaměřím se jen na děj, co se odehrává v Praze, pak je to dobře obsazené a i dobře zahrané, dvojice Šafránková a Abrahám je pro mě hodně v pohodě. Záběry na Prahu a vánoční atmosféra, z toho je jeden hned trochu naměkko. Na jeden film je tam až moc postav. V kině bych asi dost trpěl, ale kdyby to autorky trochu roztáhly na 2 televizní díly a rozvinuly děj i kolem dalších postav, bylo by to rázem zajímavější. Postránecký a hlavně Roden tam hrají 2 postavy, jejichž příběhy by mě docela zajímaly. 55%(22.11.2015)

• honajz

Tak kamera Saši Šurkaly fakt dobrá, jak ve scénách z jihu, tak z Prahy, ale scénář je poněkud variabilní, roztěkaný a neukotvený, jedna scéna nenavazuje na druhou. Když pak dojde k oné „vrcholné“ scéně s jezulátkem v chrámu, přijde mi to dokonce takové... ochotnické. Motivace postav jsou pro mne občas záhadou. A nakonec vlastně i vyznění. Pár postav, pár motivů, ne až tak špatné řemeslo, ale celkově mne to nemělo čím chytit a držet, natož dokonce vzbudit emoce.(25.12.2014)

• blackrain

Ježíšek letos přišel a přinesl si tenhle slabý příběh se sympatickým hereckým obsazením, které bylo trestuhodně nevyužito. Příběh mě po chvíli přestal bavit a začala jsem se zajímat o místa, kde se natáčelo. Byla to z nějvětší části hlavně Praha, když opomenu Mexiko. Jinak tu nic zajímavého nebylo. Abych řekla pravdu, čekala jsem od filmu mnohem víc.(29.12.2014)

• - Jedná se o první český film, ve kterém Danica Jurčová nebyla při postsynchronech předabována jinou herečkou. Doposud tak činily Andrea Elsnerová a Jitka Ježková. (funhouse)

• - V DVD verzi mluví herci a herečky mexické národnosti svým jazykem a jejich dialogy jsou doplněny titulky. Oproti tomu v televizní verzi byly jejich hlasy dodatečně předabovány, ovšem pouze scény odehrávající se v Mexiku.
    (funhouse)

• - Představitelé hlavních rolí Josef Abrhám a Libuše Šafránková jsou v osobním životě partnery. (M.B)