• El Pistolero

4/10. Zápletka jako z laciné mexické telenovely, několik (dříve) kvalitních herců a snaha o mozaikovité propojení osudů jednotlivých postav a lá „Láska nebeská“. A samozřejmě – Vánoce. Do Aislinn Derbez, jejích očí a rozkošné češtiny jsem se však stačil zamilovat, takže především kvůli ní hodnotím nakonec docela přívětivě.(25.12.2014)

• Marthos

Kýč jak bič. Španělé v Praze. Pražské Jezulátko. Odložené děťátko. Lásky dávné i současné. A naděje v cosi zázračného. Scénář šustí přemírou nevkusu a těžkopádné tempo, nesené na vlně všeobjímající adventní atmosféry na pozadí zasněžené (!) stověžaté matičky, nedokáží ubrzdit ani herecké veličiny v čele s Abrhámem, Šafránkovou a Postráneckým. Zhola zbytečný "složenkový" film, který lze se stoprocentní jistotou vynechat.(25.12.2014)

• kolodej1

přesto, že má tento film vskutku silné obsazení, byl jsem spíše zklamán. Podle mého názoru je problém především v naprosto nezvládnutém scénáři, který působí dojmem splácanosti a neschopnosti vyprávět příběh. Na to se marně čeká až do konce. Prázdnotu zkrátka nestačí vyplnit kýčovitými symboly místo nápadů a myslet si, že to bude stačit a diváci na to skočí. Vlastně ve filmu není žádný zajímavější příběhový motiv, který by zaujal a stálo by za to ho sledovat. Opravdu slabé a nudné. 30%(14.2.2015)

Nestává se to často, ale letos tomu přihodím frčku. A proč? Když úplně pominu tu počáteční schízu a zaměřím se jen na děj, co se odehrává v Praze, pak je to dobře obsazené a i dobře zahrané, dvojice Šafránková a Abrahám je pro mě hodně v pohodě. Záběry na Prahu a vánoční atmosféra, z toho je jeden hned trochu naměkko. Na jeden film je tam až moc postav. V kině bych asi dost trpěl, ale kdyby to autorky trochu roztáhly na 2 televizní díly a rozvinuly děj i kolem dalších postav, bylo by to rázem zajímavější. Postránecký a hlavně Roden tam hrají 2 postavy, jejichž příběhy by mě docela zajímaly. 55%(22.11.2015)

• Luk Skywalker

Do konce jsem to nevydržel a po hodině a pár minutách jsem to vzdal. Příběh není tradiční a myšlenka není špatná, ale způsob, jakým se film vleče a nudí je až zarážející navíc s takovou sestavou herců, kteří tu hrají. Navíc takový druh filmu bych na Vánoce nedal, i když kolonka romantický skryje dost. V tomto případě by bylo lepší, kdyby Ježíšek nepřišel. Ale co mě dostalo, to byla kometa nad Kauflandem, nad tím jsem si řekl Ty vole?! I anglické WTF?! by bylo na místě.(25.12.2014)

• - Ve filmu byla použita soukromá fotografie Libuše Šafránkové a Josefa Abrháma. (M.B)

• - Film se natáčel v Praze a v Mexiku ve městech Bernal a Colón. V české metropoli se filmovalo konkrétně například ve Wine & Cognac baru na Malé Straně, kde se filmovaly barové scény. Natáčelo se v prosinci a v lednu 2013. (Busmart)

• - S mexickým koproducentem Edherem Camposem se tvůrci filmu seznámili na karlovarském festivalu. (M.B)