Čekal jsem spíš průšvih a předpokládal i nucený posuv filmu. Vzhledem k této nedůvěře došlo na shlédnutí až teď, coby náhlá potřeba vyplnit část nočních hodin něčím, třeba i nezajímavým. V nevánoční atmosféře bylo možno více se soustředit na detaily a - šlo to. Není to špatné, dá se na dílko příjemně koukat. Trochu jemného humoru, mini příběhy lidiček i s jejich chybami, a jedna až dvě mexické krásky na území hlavního města Prahy. Trochu rušivě na mě působily koledy v angličtině. Neohromí, neuškodí.(11.3.2016)

• rigby

Vánoční televizní film, který se snaží sdělit něco hlubšího, ale bohužel se mu to nedaří. Zmatené, nepřehledné, roztříštěné, bez hlavního tahu na branku. Dramaturgický zmatek podtrhují zbytečné scény, které divák nechápe, protože jsou jen slepou uličkou bez jakéhokoli poselství. Tudy cesta nevede...(14.10.2014)

Je to česká, rodinná, filmová komedie. Je vhodná jak pro dospělé tak i pro malé děti. Je to romantická komedie o setkání Josefa Abrháma a Libušky Šafránkové. Budou chtít vědět proč to tenkrát nevyšlo. Příběh se ale zaměří na rodinu Igora Chmeli, potom na rodinu Josefa Abrháma a Mariána Rodena. Určitě se na tento krásný film s úžasnou hudbou v pozadí koukněte. Hodnotím 5 hvězdičkami.(9.12.2014)

,,A PŘIJDE LETOS TEDA TEN JEŽÍŠEK?"... /// Celej film přemejšlím, co bych jako chytrýho napsal. (ty vole… - TY? Chytrýho? Už to nehul…). Nic mě nenapadá! (dyť říkám – ZÁZRAK! To taková ,,Annie1987“ poznala, že seš idiot po přečtení jednoho (dementního) komentáře… I bez Jéžíška! (Asi!)) Tak jinak – nic mě netěší, nic mě nesere – v klidu, furt jsem u filmu. Plochá romantika, rozjímání nad bramborovým salátem, Praha plná sněhu (zázrak!) a nevrlejch Pražáků (zázrak! nebo…?), mexicko-českej flirt, jakýsi usmíření… Tak mě napadá, že mi tím asi chtěli něco říct (asi něco zajímavýho!). Nebo možná né. Není to divnej film s vánoční atmosférou. Spíš slabej. Nebo by třeba stačilo bejt vo pár let starší než já … (se prober, tak dlouho nikdo nežije!). Aha, fláknu 3*, a zmizím umřít! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, jak se mohl Ježíšek dostal z jesliček do špitálu. 2.) Zajímá mě, jestli (taky) letos přijde… /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(19.10.2014)

• Aljak

Márna snaha vytvoriť ten príjemný koncept príbehov, ktoré sa začínajú každý inde, postupne sa k sebe približujú a napokon sa spoja. Dlho predlho som čakal kým sa to vôbec nejako konzistentne rozbehne, a keď už prišiel prvý náznak prepojenosti príbehov, razom to bolo dosť predvídateľné. Navyše ani tá komediálna zložka, ktorá by to mohla ako tak zachrániť nijako nevynikla. Jediné čo bolo na tom dobré, bola asi fakt tá hudba a pekné zimné pražské scenérie. Ale inak obrovská bieda - od povrchného scenáru, cez slabú predvídateľnú dejovú líniu až po samotné postavy. V podstate dosť zbytočný film, akoby bolo treba nasilu na Vianoce niečo natočiť...(24.12.2014)

• - Představitelé hlavních rolí Josef Abrhám a Libuše Šafránková jsou v osobním životě partnery. (M.B)

• - S mexickým koproducentem Edherem Camposem se tvůrci filmu seznámili na karlovarském festivalu. (M.B)

• - Film se natáčel v Praze a v Mexiku ve městech Bernal a Colón. V české metropoli se filmovalo konkrétně například ve Wine & Cognac baru na Malé Straně, kde se filmovaly barové scény. Natáčelo se v prosinci a v lednu 2013. (Busmart)