• Snorlax

Tak jsem si myslela, že nejdivnější na celém filmu bude příjmení autorky a režisérky v jedné osobě. Omyl. Nejdivnější je to, že se do něčeho tak povrchního, hloupého, neoriginálního a zbytečného nechala zlanařit dvojice Abrhám + Šafránková. Možná bych dala jednu hvězdičku z milosti, ale prznění českých Vánoc všudypřítomnými anglicky zpívanými popěvky mi působí tak velkou nauzeu, že odhazuji záblesky laskavosti a krutě poprávu odsunuji tento nanicovatý snímek do zapomnění.(20.9.2015)

S ohledem na celkové hodnocení jsem se trošku toho filmu bál, ale když kvůli ničemu jinému, tak aspoň kvůli Šafránkové s Abrahámem jsem jej chtěl vidět. A nakonec jsem byl docela mile překvapený. Tedy ta hlavní dějová linka kolem návštěvy emigranta Joseho a jeho rodinky v Praze trošku pokulhává. Diskutabilní je třeba uvěřitelnost legendy o záměně pražského Jezulátka. Naopak bych ocenil určitou autenticitu filmu postavenou především na tom, že jednotlivé postavy spolu komunikují ve filmu vždy tím jazykem, který nejlépe odpovídá dané situaci. (tj. dočkáme se třeba komunikace J. Abrháma ve španělštině či roztomilým pokusům jeho dcery o češtinu). Díky tomu přitom vznikají někdy i vtipné momenty, resp. roztomilé trapasy (např. když se snaží Jose před svou ženou Doleres předstírat, že se nezná s Květou a začne ji vykat, i když Dolores zjevně neumí česky). Co mě každopádně zaujalo je vedlejší příběhová linka filmu spojena s rodinkou Igora Chmely. Ostatně je to právě hláška jeho malé dcery "A přijde letos Ježíšek," které vděčí film za název. Při těchto scénách má film docela příjemnou vánoční atmosféru, byť ji podbarvují koledy v nikoliv českém ale spíše mezinárodním hábitu. To lze ale asi vzhledem k mexické koprodukci pochopit. Ve svém žánru vánočního rodinného filmu tak jde celkově o stravitelný počin. I když vytěžit se z toho dalo určitě mnohem více.(19.12.2016)

Krásná Vánoční pohádka. Vzhledem k tomu, jak lidé často vyvádějí kvůli Vánocům. Tak mi tento film připadal jako krásné odlehčení. Dobře se na to dívalo. Velice zajímavý příběh kdy krásná dívka přijede z Mexika do Prahy otěhotnět. Krása. Prostě Relax. Klidně bych to vyděl znovu, abych si užil ten pohodový pocit který naplňuje člověka touhou až do Vánoc. A taky mě velice zaujalo to přirozené pojetí lidských problémů v mezilidských vztazích. Prostě Vánoční pohádka - Láska, naděje a štěstí.(24.5.2015)

• Wallis3

Tuposti se meze nekladou, bohužoužel... Aneb češi zase vyblili, nebo alespoň spolupracovali na něčem... (Tu větu prostě nedokončím) Film naprosto prázdnej, bez pointy, s hluchýma místama, že by i naslouchátka pištěla tou tupostí. A může mi někdo vysvětlit, proč do toho nacpali tu nečeskou hudbu a sem tam to mázli záběrem na jako že santovýhoklause???(21.11.2015)

Docela mě překvapuje to nízké hodnocení. Ten film se mi jako žádná tragédie nezdál. I když název zní víc než vánočně, tak na mě žádnou vánoční atmosférou nedýchl. Což je na jednu stranu škoda, ale na druhou ten film prostě o vánocích nebyl, jen byl zasazen do adventní doby. Jsem ráda, že pan Abrhám a paní Šafránková dostali pěknou roli, mám pocit, že v dnešní době se na starší herce zapomíná a když už si na ně tvůrci vzpomenou, tak je mi za ně v těch rolích smutno, jak jsou pitomé v pitomých filmech a zkrátka si nemyslím, že tohle by byl ten případ. Co mě na filmu mírně iritovalo byla postava Dolores, která byla v mých očích tak nějak pitomá, ale to neznamená, že nebyla uvěřitelná. Taky konec trochu pokulhává... ne proto, že byl hrozně průhlednej, ale SPOILER!! těma penězma mi to prostě přišlo, jako kdyby si koupila nejen dítě, ale i gigola ;) // Dojemný byl příběh matky s dítětem - nikdy bych neřekla, že se zařadím do řady těch, který po narození dítěte všechno ohledně dětí tak dojímá a když pan vrátný tomu drobečkovi šeptal, že ho do nemocnice prostě nedá, tak se mi úplně svíralo srdce :-)) - ale byla to spíš taková vata na výplň času. Co mě ještě mile překvapilo ta malá holčička - Emily Hrabáková. Ne, že by byla talent jako Tomáš Holý :D ale fakt mě příjemně překvapila její přirozenost před kamerou, což se poslední dobou u dětských rolí vůbec nevidí (k porovnání tu máme hned jejího brášku). No... sumasumárum to podle mě za podívání stojí... je to pohodový, oddechový (i když z toho mohli udělat pěkný drama a díky bohu neudělali) a ještě poznámka na závěr - někdo to tu nazýval jako pokus o Lásku nebeskou po česku... tak to je fakt mimo a lidi by měli vážně přestat srovnávat s tím filmem cokoliv jen proto, že je ve filmu víc postav a příběhů, co se dotýkají. "Hauk." (naštěstí, protože mám dnes pocit, že mi ty myšlenky vůbec nejdou do klávesnice nějak rozumně naťukat)(12.11.2017)

• - V DVD verzi mluví herci a herečky mexické národnosti svým jazykem a jejich dialogy jsou doplněny titulky. Oproti tomu v televizní verzi byly jejich hlasy dodatečně předabovány, ovšem pouze scény odehrávající se v Mexiku.
    (funhouse)

• - „Květa má svoj vlastný život. To, čo prežila v minulosti, ju vôbec neoslabilo, ale to neznamená, že by sa zdráhala občas uveriť na zázraky. Také typy žien majú moje sympatie," tvrdí Šafránková. „José už zakorenil v novej krajine a v ošemetných situáciách, ktoré mu priniesol návrat do Česka, ho zachraňujú jedine svojský nadhľad a zmysel pre rýchle riešenia," doplnil Abrhám. (kacer4)

• - Jedná se o první český film, ve kterém Danica Jurčová nebyla při postsynchronech předabována jinou herečkou. Doposud tak činily Andrea Elsnerová a Jitka Ježková. (funhouse)