• Hennes

Jednoduchý vykonstruovaný příběh, kde do sebe vše až přehnaně zapadá. Každý je ve správnou chvíli na správném místě a k tomu je film prošpikován scénami jako s Uršulou Klukovou a podobnými nesmysly. Hlavně měl film skončit v ten pravý čas a přidaný dovětek "o rok později" je už přehnaný kýč. Shlédnout, nepřemýšlet a nerozebírat, pak to vezmu jako jednorázovou oddechovku a jde to. Těžko se však budu k filmu někdy vracet, snad jen Dolores Heredia by mohla být tím důvodem, ale raději ji budu hledat v jiném filmu.(28.12.2013)

• Marrdaa

Tak sem si při tom Českým balastu co mi teď Netflix sype řekl, že si alespoň navodím Vánoční náladičku. Takže jsem jako podmaz k píglování pustil film s příznačným svátečním názvem a musím říct, že sem hned po 5ti minutách začal litovat. Netuším koho to napadlo, ale spojit Mexickou delegaci s babyboxem, zabíjením kapra a reklamou na Kaufland chtělo asi značnou dávku opiátů. Nechápejte mě špatně, Vánoce a všechno okolo nich miluju, ale než abych tohle pustil svým dětem o svátcích, tak to si ho radši ustřihnu.(1.12.2019)

Krásná Vánoční pohádka. Vzhledem k tomu, jak lidé často vyvádějí kvůli Vánocům. Tak mi tento film připadal jako krásné odlehčení. Dobře se na to dívalo. Velice zajímavý příběh kdy krásná dívka přijede z Mexika do Prahy otěhotnět. Krása. Prostě Relax. Klidně bych to vyděl znovu, abych si užil ten pohodový pocit který naplňuje člověka touhou až do Vánoc. A taky mě velice zaujalo to přirozené pojetí lidských problémů v mezilidských vztazích. Prostě Vánoční pohádka - Láska, naděje a štěstí.(24.5.2015)

• blackrain

Ježíšek letos přišel a přinesl si tenhle slabý příběh se sympatickým hereckým obsazením, které bylo trestuhodně nevyužito. Příběh mě po chvíli přestal bavit a začala jsem se zajímat o místa, kde se natáčelo. Byla to z nějvětší části hlavně Praha, když opomenu Mexiko. Jinak tu nic zajímavého nebylo. Abych řekla pravdu, čekala jsem od filmu mnohem víc.(29.12.2014)

Z plátna na vás dýchá adventní nálada lehce zasněžené Prahy. Kameraman si umě pohrává s hloubkou ostrosti a vytváří tak nevšední pohledy na známá místa našeho hlavního města. Rozluštění vánočního tajemství je na spadnutí. Osobně mě zaujal dotaz Dolores: "U vás se děti před spaním nemodlí?" Je to pěkný film vhodný na zhlédnutí o Vánocích.(4.1.2014)

• - Jedná se o první český film, ve kterém Danica Jurčová nebyla při postsynchronech předabována jinou herečkou. Doposud tak činily Andrea Elsnerová a Jitka Ježková. (funhouse)

• - V DVD verzi mluví herci a herečky mexické národnosti svým jazykem a jejich dialogy jsou doplněny titulky. Oproti tomu v televizní verzi byly jejich hlasy dodatečně předabovány, ovšem pouze scény odehrávající se v Mexiku.
    (funhouse)

• - Film se natáčel v Praze a v Mexiku ve městech Bernal a Colón. V české metropoli se filmovalo konkrétně například ve Wine & Cognac baru na Malé Straně, kde se filmovaly barové scény. Natáčelo se v prosinci a v lednu 2013. (Busmart)