Polly navštíví Adu a přinese jí potraviny pro dítě, ale Ada se mylně domnívá, že Freddieho zradil Thomas a nechce se s Polly setkat. Rodinu rozdělí i nečekaná návštěva Arthura staršího, otce Shelbyových, který před deseti lety rodinu opustil. Thomas ho odmítá, ale na Arthura juniora zapůsobí jeho vyprávění o životě v Americe, takže mu dá peníze na cestu do Nového světa. Jak se dalo předpokládat, starý pán ho okrade. Dalším návštěvníkem je vůdce IRA Byrne, který se snaží zjistit víc o osudu svého bratrance Ryana, kterého zabila Grace. Požaduje zbraně, ale Thomas nastraží na Byrna a jeho nohsleda Maguira past a spolu s Grace je zabijí. Grace je do Thomase zamilovaná, a proto Campbellovi nabídne dohodu: ona mu najde ty ukradené zbraně, a on nechá Thomase být; a zbraně opravdu našla - zakopané ve falešném hrobě rodinného přítele Billyho Whizz-Banga. Grace vystoupí z Campbellových služeb, odmítne jeho nabídku k sňatku a jde s Thomasem. Zdá se, že Peaky Blinders opět začínají mít navrch. (Filmbox)

PaTeXx

Moc se mi nelíbila "vsuvka" v podobě otcovského vztahu se syny. Přišlo mi to spíš jen jako zaplnění místa, aby se dodržela minutáž. Naopak nám nabobtnala zášť inspektora Campbell směrem k Tommymu. Takovou bloncku prostě nechceš nechat někomu jinému. ()

Elainne

Prozatím nejlepší díl první řady, který by dle obsahu mohl být klidně tím posledním. Nejlepší částí je pro mě odmítnutí, které Grace věnovala inspektoru Campbellovi, což pro Peaky Blinders nevěstí nic dobrého. Opět také vynikající hudební podkres. ()

swenyx

Arthur se nechal podvést Arthurem, i když to bylo obvious, pak se ještě ani nedokáže zabít, no prostě komedie :D Thomas se dá dohromady s Grace což moc rád vidím, čekal jsem v jejím charakteru zvrat jen jsem zvědavej kdy a jestli vůbec mu řekne celou její peprnou historii :D ()

Kritickej

Suverénně nejhorší díl série. Nesmyslně se přidává další postava, která ale velmi rychle zase mizí, přidává se další motiv, který nemá sebemenší oporu v předchozím ději. Jakoby se najednou vyměnil scénárista. ()