Isabel

Mysteriózní / Fantasy / Horor / Thriller / Drama

Česko, 2013, 90 min

• kaylin

Docela jsem byl zvědavý na to, co Češi tímhle snímkem předvedli, ale nakonec jsem přece jen mile překvapen nebyl. Má to něco z found footage žánru, což by mohl být fajn, ale ukázalo se to skoro zbytečné. Má to něco z "Underworldu", ale přitom to vůbec není akční, jen hodně ukecané s pár dobrými drsnými scénami.(31.7.2017)

• slunicko2

Inu, do hospody, kde čepuje 49letý Norbert Lichý bych zašel na pokec se štamgasty - 60letým Jarkem Nohavicou či 38letým Michalem Kavalčíkem (Ruda z Ostravy). 1) 32letý Šumperčan Lukáš Melník napsal se svým nejlepším kamarádem ze studií JAMU 34letým Žilinčanem Marcelem Škrhoněm scénář, snímek produkoval, režíroval a zahrál si jednu z hlavních rolí (Morel, léčí Azaela). 2) Velmi zajímavou hudbu napsal 30letý zvukař Ondřej Konvička, zatímco jeho bratr, 32letý Tomáš Konvička se postaral o střih a obrazovou postprodukci (to už bylo horší). 3) Ještě je tu pěkný 27letý Robert Urban (partner hlavní hrdinky Adam). 4) Kostrbatý poloamatérský film s herci "téměř zadarmo" natočený za tři týdny není až tak strašný, jak ze začátku působí. Těžko říci, jak dopadnou další počiny agilních tvůrců, však uvidíme.(1.4.2015)

Dnešní divák je velmi náročný a nikdo ze začínajících filmařů to nemají lehké, zvlášť když jsou hodnoceni pouze za výsledek...Sám tento snímek vnímám jako tvrdou práci v těžkých podmínkách a Isabel si zasluhuje mé uznání...Ano, jsou tam věci (scény), které mi výslovně vadily, ale je to dané spíše mým přesvědčením...Příběh má trhliny i scénaristické berličky, avšak omezenými možnostmi, kterými disponovali, dává děj smysl...Střídání různých hudebních žánrů dodalo filmu hodně energie a emocí...U herců (divadelních) bylo vidět jejich první větší zkušenost před kamerou, na druhou stranu, každý si tím musí projít...Pro mně lepší než vidět pořád ty stejné tváře...Lokace Ostravy využity na 70%, určitě by šlo "z Ostravy vydolovat" více, timelaps prostředí potěšil...Po technické stránce, kamera (absence jeřábku a pojezdů oželím), světla a zvuk kvalitní... Každopádně, málokteří nadšenci a tvůrci nezůstanou jen u svých představ, ti odhodlaní je dokážou realizovat a to včetně rizika kritiky...Teď záleží na tvůrcích samotných, zda se zaleknou nebo půjdou dál...Věřím, že vyberou to druhé...(12.5.2013)

• honajz

Slepenec toho nejhoršího ze zahraničních hororových-slasherových-upírských a kdovícodalšího céček. Proč v tom hraje Nohavica nebo Kavalčík, je mi záhadou. Kamera naprosto mizerná, střídání technik je o oči, střih dělal někdo náhodným výběrem, a příběh psal každou chvíli asi někdo jiný, na přeskáčku. Co ze zápletky zbude, je takové nic, že by to ani na Krajní meze, tedy jeden jejich kratší díl, nestačilo. O herectví a režii už vůbec mluvit nelze. Ty filtry byly rovněž přes čáru, a o scenáristické bezradnosti svědčí i ty dlouhé a zbytečné záběry na jízdy na motorce městem.(13.11.2016)

Vypadá to lehce. Sebereme se a natočíme si film. Koho z nás - milovníků filmů - to už někdy nenapadlo? Kdo ale byl takový magor, že se fakt sebral a vážně to udělal? A neskončil navíc u toho, že si to sestříhá a pustí na soukromé párty na domácím projektoru, ale procpal to do kin, sehnal alespoň nějaké prostředky a nadchnul pro svou věc lidi, kteří se normálně pohybují úplně v jiné lize? Jasně, Isabel není film který Vás připoutá na 90 minut do sedačky a sebere na jaře Oskara novému trháku Christopera Nolana. Některé scény dokonce místy vyznívají až úsměvně a zoufale volají po střihu. Na druhou stranu ale v rámci svého žánru dává smysl a dokonce se pokouuší o nějaký menší závěrečný mindblow. Což je mimochodem u českého filmu poslední desetiletí příznak častý jako zatmění slunce. Nebo jste za poslední dobu viděli český hororový thriller, který šel dokoukat? Každopádně jestli ale za něco hvězdičkuju, tak je to samotný fakt toho, že se tvůrci nebáli a šli do toho naplno. Nejen že se jim to nerozpadlo pod rukama, ale přidali navíc ucházející technické zpracování s vážně hodně povedenou hudbou. Dokážu si tak představit jak režiséři s dobrým scénářem (hledejte ho ale v Česku...) a vyšším rozpočtem natočí svůj další film, který se dostane na úplně jiná čísla než má v současnosti Isabel. A vůbec, podporujte české žánrové filmy. Mohlo by se totiž stát, že nás všechny sežerou miloučké párkové komedie s přívlastkem a "hvězdy" z Ulice opravu ovládnou český film. Nikdy jsem tomu nevěřila, ale žijí mezi námi (22.7.2013)

• - Natáčení probíhalo v Ostravě a okolí. (Terva)

• - Malé cameo barmana si ve filmu zahrál oblíbený ostravský herec Norbert Lichý. (Terva)

• - K natočení filmu stačily režijní dvojici jen tři týdny. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)