Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Thriller odehrávající se během jednoho dne a jedné noci v současné Ostravě je příběhem začínající novinářky Isabel, která se ve snaze o senzační reportáž vydává za tajemným mužem. Díky své naivitě a odvaze zároveň se dívka ocitá v pasti děsivé společnosti, ve které musí bojovat o holý život. Jsou však věci takové, jak se na první pohled zdají ? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (35)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Docela jsem byl zvědavý na to, co Češi tímhle snímkem předvedli, ale nakonec jsem přece jen mile překvapen nebyl. Má to něco z found footage žánru, což by mohl být fajn, ale ukázalo se to skoro zbytečné. Má to něco z "Underworldu", ale přitom to vůbec není akční, jen hodně ukecané s pár dobrými drsnými scénami. ()

F.man 

všechny recenze uživatele

Vypadá to lehce. Sebereme se a natočíme si film. Koho z nás - milovníků filmů - to už někdy nenapadlo? Kdo ale byl takový magor, že se fakt sebral a vážně to udělal? A neskončil navíc u toho, že si to sestříhá a pustí na soukromé párty na domácím projektoru, ale procpal to do kin, sehnal alespoň nějaké prostředky a nadchnul pro svou věc lidi, kteří se normálně pohybují úplně v jiné lize? Jasně, Isabel není film který Vás připoutá na 90 minut do sedačky a sebere na jaře Oskara novému trháku Christopera Nolana. Některé scény dokonce místy vyznívají až úsměvně a zoufale volají po střihu. Na druhou stranu ale v rámci svého žánru dává smysl a dokonce se pokouuší o nějaký menší závěrečný mindblow. Což je mimochodem u českého filmu poslední desetiletí příznak častý jako zatmění slunce. Nebo jste za poslední dobu viděli český hororový thriller, který šel dokoukat? Každopádně jestli ale za něco hvězdičkuju, tak je to samotný fakt toho, že se tvůrci nebáli a šli do toho naplno. Nejen že se jim to nerozpadlo pod rukama, ale přidali navíc ucházející technické zpracování s vážně hodně povedenou hudbou. Dokážu si tak představit jak režiséři s dobrým scénářem (hledejte ho ale v Česku...) a vyšším rozpočtem natočí svůj další film, který se dostane na úplně jiná čísla než má v současnosti Isabel. A vůbec, podporujte české žánrové filmy. Mohlo by se totiž stát, že nás všechny sežerou miloučké párkové komedie s přívlastkem a "hvězdy" z Ulice opravu ovládnou český film. Nikdy jsem tomu nevěřila, ale žijí mezi námi ()

Reklama

yakoob 

všechny recenze uživatele

Dnešní divák je velmi náročný a nikdo ze začínajících filmařů to nemají lehké, zvlášť když jsou hodnoceni pouze za výsledek...Sám tento snímek vnímám jako tvrdou práci v těžkých podmínkách a Isabel si zasluhuje mé uznání...Ano, jsou tam věci (scény), které mi výslovně vadily, ale je to dané spíše mým přesvědčením...Příběh má trhliny i scénaristické berličky, avšak omezenými možnostmi, kterými disponovali, dává děj smysl...Střídání různých hudebních žánrů dodalo filmu hodně energie a emocí...U herců (divadelních) bylo vidět jejich první větší zkušenost před kamerou, na druhou stranu, každý si tím musí projít...Pro mně lepší než vidět pořád ty stejné tváře...Lokace Ostravy využity na 70%, určitě by šlo "z Ostravy vydolovat" více, timelaps prostředí potěšil...Po technické stránce, kamera (absence jeřábku a pojezdů oželím), světla a zvuk kvalitní... Každopádně, málokteří nadšenci a tvůrci nezůstanou jen u svých představ, ti odhodlaní je dokážou realizovat a to včetně rizika kritiky...Teď záleží na tvůrcích samotných, zda se zaleknou nebo půjdou dál...Věřím, že vyberou to druhé... ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Kdo by řekl, že Ostrava kromě dolů, barů a romů má ještě upíry? No... Pořád nevím, jak bych TOHLE ohodnotil. Ok, herecké výkony stály za prd, scénář má spoustu děr a zvuk je na nic. Postavy jsou taky divné a celé to je takové zvláštní... Teď k samotnému příběhu: Film je o holce, kterou v práci povýšili a v noci jde někam s kamerou do tunelu, kde ji potká... je to zlo? Pak se dějí divné věci, divné scény... Z toho jsem filmu jsem pochopil, že je to o upírech... Konec stojí za prd. Dlouhou dobu jsem se snažil film sehnat zdarma, nakonec jsem ho viděl na Horor filmu. Nějaké plusové body: Hudba je skutečně dobrá, prostředí Ostravy se mi líbí, snaha se upřít nedá... Na závěr... Asi to je česká Twilight Sága, ve které se halvní hrdinka nechce nechat okamžitě pokousat... Má to zmatený příběh, možná, kdyby režiséři z toho udělali komedii, dám víc... Ale takhle to je jedna hvězdička, pokud si z toho filmu budu něco pamatovat za pár měsíců, možná i druhá... ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

Horlivá reportérka z redakce ztracených zvířátek versus velmi tajemná hospoda. Děj, ano i když Ti to tak na konci nemusí připadat, film skutečně má děj, se rozjede tak rychle, že divák stačí jen nechápavě pozvednout obočí. Více jak přepínání mezi ruční a filmovou kamerou, mě maximálně iritovaly americky laděné dialogy, přeložené do češtiny. Film tak vypadá, jako by byl celý předabován. Primitivní scénář, psaný dvěma lidmi, nutí k smíchu. Ať už se jedná o nahánění hrůzy či snaha o vážnost. Prazvláštní splácanina Záhady Blair Witch a Twilight ságy na ostravský způsob bez ostravského dialektu. Proč to proboha režisér nepojal jako komedii? Na druhou stranu, sebevědomí tvůrců bych chtěl mít, počítat s tím, že toto někdo bude brát vážně, už chce hodně odvahy. Celkovou naivitu lehce přebila slušná hudba, která ovšem někdy přehlušuje protagonisty a také povedený závěr, který se ovšem nevyhýbá tomu největšímu klišé ze všech. Tak byl to sen nebo ne? Pět vteřin s mlčícím Jarkem to fakt nezachrání. Podle mě celkově uspěchané. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (3)

  • K natočení filmu stačily režijní dvojici jen tři týdny. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)
  • Natáčení probíhalo v Ostravě a okolí. (Terva)
  • Malé cameo barmana si ve filmu zahrál oblíbený ostravský herec Norbert Lichý. (Terva)

Reklama

Reklama