Isabel

Mysteriózní / Fantasy / Horor / Thriller / Drama

Česko, 2013, 90 min

• troufalka

Marně jsem se snažila najít nějaký záchytný bod, nějaký kód, který by mi pomohl rozluštit, dešifrovat nedefinovatelné. U hororu bych čekala rostoucí napětí, tady byla jen prázdnota a otravný neustále se opakující hudbní motiv. Špatný herecký výkon hlavní hrdinky.(27.3.2015)

Dnešní divák je velmi náročný a nikdo ze začínajících filmařů to nemají lehké, zvlášť když jsou hodnoceni pouze za výsledek...Sám tento snímek vnímám jako tvrdou práci v těžkých podmínkách a Isabel si zasluhuje mé uznání...Ano, jsou tam věci (scény), které mi výslovně vadily, ale je to dané spíše mým přesvědčením...Příběh má trhliny i scénaristické berličky, avšak omezenými možnostmi, kterými disponovali, dává děj smysl...Střídání různých hudebních žánrů dodalo filmu hodně energie a emocí...U herců (divadelních) bylo vidět jejich první větší zkušenost před kamerou, na druhou stranu, každý si tím musí projít...Pro mně lepší než vidět pořád ty stejné tváře...Lokace Ostravy využity na 70%, určitě by šlo "z Ostravy vydolovat" více, timelaps prostředí potěšil...Po technické stránce, kamera (absence jeřábku a pojezdů oželím), světla a zvuk kvalitní... Každopádně, málokteří nadšenci a tvůrci nezůstanou jen u svých představ, ti odhodlaní je dokážou realizovat a to včetně rizika kritiky...Teď záleží na tvůrcích samotných, zda se zaleknou nebo půjdou dál...Věřím, že vyberou to druhé...(12.5.2013)

• civalII

Minulý týden Jedlíci, teď toto. Ale pravda proti Jedlíkům ještě nádhera. Nepovedený pokus rozvířit stojaté vody českého filmu. Jedna hvězda z úcty k Lichému.(11.5.2013)

• slunicko2

Inu, do hospody, kde čepuje 49letý Norbert Lichý bych zašel na pokec se štamgasty - 60letým Jarkem Nohavicou či 38letým Michalem Kavalčíkem (Ruda z Ostravy). 1) 32letý Šumperčan Lukáš Melník napsal se svým nejlepším kamarádem ze studií JAMU 34letým Žilinčanem Marcelem Škrhoněm scénář, snímek produkoval, režíroval a zahrál si jednu z hlavních rolí (Morel, léčí Azaela). 2) Velmi zajímavou hudbu napsal 30letý zvukař Ondřej Konvička, zatímco jeho bratr, 32letý Tomáš Konvička se postaral o střih a obrazovou postprodukci (to už bylo horší). 3) Ještě je tu pěkný 27letý Robert Urban (partner hlavní hrdinky Adam). 4) Kostrbatý poloamatérský film s herci "téměř zadarmo" natočený za tři týdny není až tak strašný, jak ze začátku působí. Těžko říci, jak dopadnou další počiny agilních tvůrců, však uvidíme.(1.4.2015)

• Bloody13

Viděno včera a už dnes si pamatuju pouze dvě věci: toho podivného transexuála, z něhož se vyklubala žena, a samozřejmě výborného Františka Strnada, který by si zasloužil vlastní film. Kde nic není, ani smrt nebere.(5.12.2015)

• - K natočení filmu stačily režijní dvojici jen tři týdny. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)

• - Malé cameo barmana si ve filmu zahrál oblíbený ostravský herec Norbert Lichý. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Ostravě a okolí. (Terva)