poster

Isabel

Mysteriózní / Fantasy / Horor / Thriller / Drama

Česko, 2013, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • F.man
  ***

  Vypadá to lehce. Sebereme se a natočíme si film. Koho z nás - milovníků filmů - to už někdy nenapadlo? Kdo ale byl takový magor, že se fakt sebral a vážně to udělal? A neskončil navíc u toho, že si to sestříhá a pustí na soukromé párty na domácím projektoru, ale procpal to do kin, sehnal alespoň nějaké prostředky a nadchnul pro svou věc lidi, kteří se normálně pohybují úplně v jiné lize? Jasně, Isabel není film který Vás připoutá na 90 minut do sedačky a sebere na jaře Oskara novému trháku Christopera Nolana. Některé scény dokonce místy vyznívají až úsměvně a zoufale volají po střihu. Na druhou stranu ale v rámci svého žánru dává smysl a dokonce se pokouuší o nějaký menší závěrečný mindblow. Což je mimochodem u českého filmu poslední desetiletí příznak častý jako zatmění slunce. Nebo jste za poslední dobu viděli český hororový thriller, který šel dokoukat? Každopádně jestli ale za něco hvězdičkuju, tak je to samotný fakt toho, že se tvůrci nebáli a šli do toho naplno. Nejen že se jim to nerozpadlo pod rukama, ale přidali navíc ucházející technické zpracování s vážně hodně povedenou hudbou. Dokážu si tak představit jak režiséři s dobrým scénářem (hledejte ho ale v Česku...) a vyšším rozpočtem natočí svůj další film, který se dostane na úplně jiná čísla než má v současnosti Isabel. A vůbec, podporujte české žánrové filmy. Mohlo by se totiž stát, že nás všechny sežerou miloučké párkové komedie s přívlastkem a "hvězdy" z Ulice opravu ovládnou český film. Nikdy jsem tomu nevěřila, ale žijí mezi námi (22.7.2013)

 • yakoob
  ****

  Dnešní divák je velmi náročný a nikdo ze začínajících filmařů to nemají lehké, zvlášť když jsou hodnoceni pouze za výsledek...Sám tento snímek vnímám jako tvrdou práci v těžkých podmínkách a Isabel si zasluhuje mé uznání...Ano, jsou tam věci (scény), které mi výslovně vadily, ale je to dané spíše mým přesvědčením...Příběh má trhliny i scénaristické berličky, avšak omezenými možnostmi, kterými disponovali, dává děj smysl...Střídání různých hudebních žánrů dodalo filmu hodně energie a emocí...U herců (divadelních) bylo vidět jejich první větší zkušenost před kamerou, na druhou stranu, každý si tím musí projít...Pro mně lepší než vidět pořád ty stejné tváře...Lokace Ostravy využity na 70%, určitě by šlo "z Ostravy vydolovat" více, timelaps prostředí potěšil...Po technické stránce, kamera (absence jeřábku a pojezdů oželím), světla a zvuk kvalitní... Každopádně, málokteří nadšenci a tvůrci nezůstanou jen u svých představ, ti odhodlaní je dokážou realizovat a to včetně rizika kritiky...Teď záleží na tvůrcích samotných, zda se zaleknou nebo půjdou dál...Věřím, že vyberou to druhé...(12.5.2013)

 • honajz
  odpad!

  Slepenec toho nejhoršího ze zahraničních hororových-slasherových-upírských a kdovícodalšího céček. Proč v tom hraje Nohavica nebo Kavalčík, je mi záhadou. Kamera naprosto mizerná, střídání technik je o oči, střih dělal někdo náhodným výběrem, a příběh psal každou chvíli asi někdo jiný, na přeskáčku. Co ze zápletky zbude, je takové nic, že by to ani na Krajní meze, tedy jeden jejich kratší díl, nestačilo. O herectví a režii už vůbec mluvit nelze. Ty filtry byly rovněž přes čáru, a o scenáristické bezradnosti svědčí i ty dlouhé a zbytečné záběry na jízdy na motorce městem.(13.11.2016)

 • Gekacuk
  ***

  Fanoušci českého studentského filmu se mohli seznámit se záměry obou režisérů v jednom z dílů pořadu Průvan, kde nedávno poskytli delší rozhovor. Tento projekt připravovali delší dobu. Nyní se s ním prostřednictvím CS filmu seznámila i širší divácká obec. Film lze rozdělit na tři části. První představuje ideální bezproblémový svět, druhá je ponurá a temná a ve třetí celý příběh graduje. Na začátku jsem se trošku nudil, uprostřed ušklíbal a mírně kroutil hlavou, třetí mne ale velmi zaujala, takže jsem si celkový dojem výrazně poopravil. Pokud divák vydrží do konce, možná bude překvapen a také vezme film na milost. Kromě dobrého výkonu představitelky hlavní role Petry Lorenccové potěší i samotný spolurežisér-herec Lukáš Melník. Své drobné roličky si odehrají Ruda z Ostravy, Norbert Lichý a Jaromír Nohavica. Na filmu oceňuji výbornou hudbu a kameru se zajímavými záběry na Ostravu. Místy ale úroveň zvuku kolísala a dialogům nebylo rozumět. Samotné dialogy ovšem mohly být napsány mnohem lépe. Důležité je, že celkově do sebe jednotlivé pasáže filmu logicky zapadají a skládají se v celek. Jako příznivec studentského filmu hodnotím tento nízkorozpočtový snímek poněkud jinou optikou než plnohodnotné filmy. Dávám 60 % a věřím, že se realizační tým bude dále zlepšovat.(5.10.2014)

 • mchnk
  **

  Horlivá reportérka z redakce ztracených zvířátek, versus velmi, ale opravdu velmi tajemná hospoda. Není na co čekat. Děj, ano i když Ti to tak na konci nemusí připadat, film má skutečně děj, se rozjede tak rychle, že divák stačí jen nechápavě pozvednout obočí. Více jak přepínání mezi ruční a filmovou kamerou, mně maximálně iritovaly americky laděné dialogy, přeložené do češtiny. Film tak vypadá, jako by byl celý předabován. Primitivní scénář, psaný dvěma lidmi, nutí k smíchu. Ať už se jedná o nahánění hrůzy, či snaha o vážnost. Prazvláštní splácanina Záhady Blair Witch a Twilight ságy na ostravský způsob bez ostravského dialektu. Proč to proboha režisér nepojal jako komedii ?? Na druhou stranu, sebevědomí tvůrců bych chtěl mít. Počítat s tím, že toto někdo bude brát vážně, už chce hodně odvahy. Celkovou naivitu lehce přebila slušná hudba, která ovšem někdy přehlušuje protagonisty (nechci psát herce, i když se fakt snažili) a také povedený závěr, který se ovšem nevyhýbá tomu největšímu klišé ze všech. Tak byl to sen, nebo ne ?? Pět vteřin s mlčícím Jarkem to fakt nezachrání. Podle mne celkově uspěchané.(4.10.2014)

 • - Malé cameo barmana si ve filmu zahrál oblíbený ostravský herec Norbert Lichý. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v Ostravě a okolí. (Terva)

 • - K natočení filmu stačily režijní dvojici jen tři týdny. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)