Dva ľahkovážne mladé páry cestujú po mokrom írskom vidieku a napokon odhalia vzrušujúce tajomstvo malého mestečka. Keď však obyvatelia mestečka ponúknu štvorici turistov na prenocovanie malú chatu na pokraji lesa, Ben (Brendan Fletcher) a Jeni (Melissa Roxburgh) rýchlo zistia, že idylická krajina nie je taká, aká sa na prvý pohľad zdá. Jedna z najslávnejších írskych legiend je totiž pravdivá a desivá realita, ktorá sa za ňou skrýva, je horšia než nočná mora. (Incantator)

JohnnyD

Už od prvých sekúnd na autopilota točená generická video báchorka, ktorá sa akýmsi nedopatrením dostala do série o Leprechaunovi. Totižto za a) monštrum nevyzerá vôbec ako Leprechaun (a ukáže sa až po skoro hodine), b) príbeh sa síce akože odohráva v Írsku, no na Írsko to ani zďaleka nevyzerá (v skutočnosti je to Kanada), c) mytologická leprechaunovská zápletka je asi tak o rozsahu troch viet a je strašne smiešna a nedáva veľmi zmysel. Absolútna strata času. ()

Campbell

Tak tohle se moc nepovedlo. Původně jsem chtěl dát 3* ale po uvážení nad třema věcma prostě nemůžu dát více než 2*. Takže za 1) to co tady scénárista předváděl bylo šílený, bylo sice hezké že se snaží udělat postavám nějaký charakter ale totálně to propadá. Například máme tu chlapa který je přítel hlavní hrdinky a 2x uteče místo toho aby pomohl, a když čekám že si toho konečně hlavní hrdinka všimne tak ten kluk umře. Pak tu je další postava kterou hraje Fletcher, neuvěřitelně nevyvážená postava, když se na sebe snaží upoutat Leprikonovu pozornost a pak křičí ať jde pryč, další naprosto tupá postava je ten syn, která snad 10x pustí všechny a pak zabije svého tátu a místo toho aby utekl tak si sedne a čumí jak jeho tátu zabíjí leprikón, proč mu nepomohl nebo ještě lépe neutekl?. Nemá cenu tady vypisovat ty postavy, prostě všechny stojí za prd. Další naprosto debilní věc je ten leprikón samotný, tam kde Leprechaun revenge jakž takž ještě ušel, tak tady je ta maska vyloženě odfláklá a navíc co to má sakra společného s leprikónem? Proč všechno moderní musí vypadat jak levná příšera a ne se držet podle předlohy? Navíc proč tvůrci utrácely za wrestlera? Leprikon je tu málo vidět a do toho kostýmu mohl vlézt kdokoliv. Leprikon se prostě moc nevyvedl, jediné co ho zachraňuje je pár povedených gore scén, a sem tam nějaká scéna která se snaží navodit atmosféru ale jinak velké zklamání, kde jsou ty časy kdy byl leprikon zelený hnusný skřítek? ()

*CARNIFEX*

Partia štyroch kamarátov prichádza do Írskych hôr aby navštívila čo najviac historických pamiatok. Nakoľko na miesto dorazia v pokročilej hodine, dobrí občania z tamojšej dedinky ponúkajú nocľah zdarma. V malej chate uprostred "ničoho" sa však čoskoro presvedčia, že dobrosrdečnosť tamojšieho ľudu mala svoje skryté príčiny. Ách, tie legendy. To je ako s politikou. Každí si všetko vysvetľujeme po svojom. Prvé spracovanie vraždiaceho škriatka pre hrsť "dollar's" som nevidel, a ani nemám chuť vidieť, lebo keď dnešná, pokročilá doba 21. storočia nemá čo z vizuálnej stránky ponúknuť, tak Ja už potom neviem. Nápad nie zlý, gore bolo pomenej, no keď sa už nejaké objavilo, chvála bohu, celkom ušlo. Potešil rýchly spád snímku, vďaka ktorému sa divák vyslovene nenudí. Čo ale nepotešilo, je infra videnie monštra + zahmlený, rozmazaný pohľad ala foto zo Samsungu 4. Pozrieť RAZ a pomaličky zabudnúť - 40%. ()

George Stobbart

Výlet na írsky vidiek sa stane neopakovateľným zážitkom pre dva mladé páry, ktoré tu objavia temné zákutia miestnej histórie... Podobne ako minuloročný reboot Chuckyho „Child's Play“ série, tak aj tohtoročný reboot série Leprechauna sa vracia k hororovým koreňom, nesie sa vo vážnejšom duchu a ponúka značnú dávku tajomna, pričom svoju hlavnú postavičku ukazuje čo najmenej. A tak ako pri spomínanom Chuckym, aj tu bol podľa mňa ten reboot vhodným riešením, keďže sa posledné diely série uberali už príliš komediálnym smerom. Takže Leprechaun vyzerá úplne ináč, netancuje, nespieva, nerapuje, no podstatne tomu chýba osvedčený Warwick Davis, ktorý mu vdýchol neopakovateľnú osobnosť. Toto je už v podstate béčková lesná vyvražďovačka, ktorá má bližšie napr. k Leprechaun's Revenge (Red Clover), či dokonca k Wrong Turn, takže som zvedavý ako (a či vôbec) sa Leprechaun predvedie v ďalších rokoch. ()

VenDulin85

Opět se potvrdilo, že co je psáno, to je dáno, a tudíž: věřte cestovním průvodcům! Pokud vám takový průvodce nepíše, že by se v nějaké irské vesnici měla nacházet nějaká památka a místní štamgast vám tvrdí opak a podezřele ochotně nabízí přespání v chatce u lesa (miluju to originální cabin in the woods), neberte to. Skupinka čtyř mladých a nadějných na moje povykování u monitoru nedala a jak dopadli? Celý tento popis zní, jako by se mi Leprechaun líbil, ale bohužel byl to slabý odvar, který mě nadchnul ve své podstatě jen jednou, kdy "skřítek" projevil smysl pro houmra, a pak ještě jedna scénka v závěru nebyla marná, a sice kdy neplatilo dvakrát měř, jednou sekej. Za tyto dvě scény dávám 2*. ()

Časové pásmo bylo změněno