Kabir Bedi v úlohe udatného malajského hrdinu Sandokana opäť prichádza. Mladý Grék Teodorius zachráni dievča Janillu, ktorej otca - Sandokanovho druha - zabili sultánovi vojaci. Janilla chce splniť otcovu poslednú vôľu a stretnúť sa so Sandokanom. Teodorius jej pomôže dostať sa do Indie, kde žije Sandokanov priateľ Janéz. Ten je však skeptický a tvrdí, že Sandokan sa po krvavom potlačení povstania stiahol a už nie je ten odhodlaný hrdina ako pred rokmi. Prestal bojovať a stratil o všetko záujem. Janilla sa však nevzdáva a chce sa s ním napriek tomu stretnúť. (oficiální text distributora)

drederik

Jako malej klučina sem ho miloval a pouštěl si ho na vhs skoro tak často jako Vinetoua. Dneska už to sice svým zpracováním a hlavně dialogy působí místy hodně naivně až hloupě, ale nemůžu přece Sandokana zavrhnout, když jsem na něm vyrůstal. ()

pytlik...

Ze Sandokanovy bojové taktiky jsem poněkud na rozpacích. Ano, na jednu stranu je bezesporu účinná. Když člověk stojí nehnutě proti puškám, roztáhne ruce, aby skýtal co největší terč a zařve "kupředu", a rozeběhne se, nedivím se, že jsou z toho vojáci na větvi a místo aby Sandokana v pohodě zastřelili, nechají se v klidu přesekávat mačetama a obzvlášť slabé kusy pak dokonce zapíchávat nožíkama. Na druhou stranu, pokud se do něj výjimečně někdo trefí, přináší tato taktika zbytečné oběti, jako např. dcera Sandokanova nejlepšího přítele. Navíc ztrácí drahocenný čas, který musí věnovat léčení zranění. Jinak výběr té hlavní hrdinky mě fakt nenadchl, mladá sice je, ale k fešákovi Sandokanova formátu se vůbec nehodí, vzhledově se vyrovnala tomu nesympatickému sultánovi. Naopak musím pochválit závěr, i slzička m ukápla. Navíc na rozdíl třeba od takového Avatara nenechal nikoho na pochybách, že to s Montpračemem bude dobré i nadále, protože Brůks jasně prohlásil, že už takovou díru nechá na pokoji a dál bude lovit pouze Sandokana. ()

PetrPan2

Je to sice blbost, ale krásná... příběhy o neprůstřelném a nesmrtelném Sandokanovy a jeho přátelých bojujících proti angličanům a malajsko-indickým kolaborantům všeho druhu vždy pobaví... ()

dr.jacoby

Pokračovanie Sandokana je skoro tak kvalitné ako pôvodný seriál. Za zmienku stojí aj vydarená hudba od Guida a Maurizia de Angelis. A viac už toho o Sandokanovi točiť nemali, ten seriál, ktorý vznikol v polovici 90 - tych rokov bol skutočne len na smiech. ()

Markussis

Film do jisté míry velice přeplácaný a v žádném případě technicky nějak moc vydařený. Všichni ti, kteří však hodnotí tento italský dobrodružný film dnes již s odstupem několika desítek let, musí pochopit, že se změnila samotná kritéria hodnocení kinematografie vůbec. Zde nejde vůbec o nějaké efekty o nějakou technickou preciznost, nýbrž jde zas a jen pouze o atmosféru. Tato atmosféra je zde docílena folklorem domorodců, prostředím, skvělími herci hrajícími velmi uvolněně a i samotnou legendou Sandokana. Film je zkrátka založen a vůbec se celý nese na atmosféře romantiky sedmdesátých let tehdejší kinematografie. Vše navíc podtrhuje naprosto kouzelná hudba. Tedy film má své kouzlo a určitou poetiku schovanou uvnitř. Pokud osobně mám vkus a nadšení pro tento typ kinematografie, pak ji také musím hodnotit podle takových kritérií. ()

štísko

Tak špatné pokračování jsem nečekal. Dle póz herců v některých scénách to vypadalo, že sleduji komedii. Pak zase pokus o drama. Nějaký příběh to mělo, ale mě to připadalo jako slátanina. ()

xaver

Pokračování tradičně bývají slabší, než původní film či seriál. O Sandokanovy to platí taky. Taková slátanina, která se vezla na vlně popularity původního seriálu, který ale zaky nebyl nic moc. Vidím to maximálně na 2 *. ()

Hanes88

Kabir Bedi ve své životní roli jako Sandokan. V současnosti je to spíše úsměvné, ale kdysi to byl veliký trhák. 60%. ()

Yarwen

Sice je to snímek "po deseti letech" od dobytí Mompracenu Brookem, ale ve skutečnosti herci o moc nezestárli. S ohledem na původní předlohu Emila Salgariho se tu opět setkáváme s jednou z hlavních postav - Tremal Naikem - ale i s Kamamurim. Autoři se snažili do filmu nacpat co nejvíce, ale spíš by námětu slušel vícedílný seriál, který by rozvinul jednotlivá témata do větší šíře. Každopádně - opět mě to pohltilo, i po těch všech letech jsem byl opět uchvácen příběhem Sandokana. (93%) ()

agassi68

Ako všetci, čo ako deti zažili to očakávanie pred uvedením každej časti seriálu o Sandokanovi musím už len z nostalgie pridať hviezdičku. Teraz sa na tom akurát zabávam... ()

HonzaMag

Film bych opravdu doporučil pouze skalním příznivcům hlavního hrdiny. Stejně jako na seriálu (který ději předchází) se velmi projevil zub času (zde možná ještě znatelněji). Kdo si v osmdesátkách neprožil "sandokanománii", ten stěží vydrží dokoukat snímek až do konce. Rušila mne dost nesympatická představitelka Jamilah (při jejím vyznání lásky Sandokanovi, jsem ho jen hořce politoval ...), občas se opakující záběry (např. útok domorodců na člun) a neskutečně stupidní dialogy - možná je to i způsobeno odfláknutým překladem (např. perlička - "Jamilo, ty jsi zraněná?" "Jsem, protože nemohu utíkat ..."). Protože jsem si kdysi jako dítě neskutečně užíval profláknutý seriál, dávám za 3 hvězdy (jinak bych to viděl tak na 1-2). ()

Armin82

Chápu, že se psal rok 1977, stejně jako chápu, že italská produkce byla spíš dobrá v komedii a nějakej dobrodružnej film se žlutookým orangutanem v hlavní roli byl nad jejich síly, ale tohle je filmařsky katastrofální počin i na tento rok. Ten zvuk (hlavně v soubojích) zněl, jako když se šimpanz v zajetí brání injekci proti vzteklině. Co dialog, tak výblitek...hlavně slečinka a její vyznání lásky, to byl echt zvratek :-/ Většina herců na xichtě víc make-upu, jak holky z baráku rozkoše v Holešovicích. Když si uvědomim, že v těchto letech vznikl jeden z nejlepších filmů všech dob Čelisti a pak se kouknu na tohle, tak mi přijde, že je mezi snímky propast 50ti let ---->20% za exteriéry ()

offlineman

Seriálu se to sice rovnat nemůže, ale je to mnohokrát lepší, než to, co přišlo asi po 20 letech. Tomu už nemohla pomoct ani sebelepší mačeta! ()

Stejšn

To je k nedokoukání. Původní šestidílný seriál měl celkově třikrát delší stopáž, ale proti tomuhle utahanému paskvilu měl svěží tempo. ()

subic

U mě dobrý. Velká škoda tohohle filmu je, že se na obrazovky českých televizí dostal až po úplném odeznění Sandokanománie, která zasáhla tehdejší Československo někdy koncem osmdesátek a ji já jako dítě jsem lítal v tričku se Sandokanem. Ani český dabing z roku 1995 už je jiný jak původní z osmdesátek. První půlhodina je poměrně plitká, ale pak přijde dobrodrůžo. Zábavný je kámoš Portugalec Yanez de Gomera, který tu v převleku za Francouze, Němce i Rusa drtí nepřítele v týlu. Film určitě neztratil nic z původního seriálu. Akorát že fandou se stanou jen ti, když byli v osmdesátkách děcka, tak jako já, mladším generacím už to nic neřekne a spíš to na ně bude působit dost naivně. A to je jejich škoda. 65% ()

martins

Solidní pokračování, ikdyž o dost slabší než seriál, trošku za to může i nepříliš povedený český dabing. .. ()

Gig

Opětovné setkání tygra z Mompračenu s Yanezem de Gomera. Perla Labuanu už sice spí na Mompračenu věčným spánkem, ale Sandokan získá opět chut žít a bojovat. Bratři Angelisové napsali opět kouzelnou hudbu divochů a nádherný motiv Mompračen. Režie se naposled chopil Sergio Sollima. Nu a poslední boj s James Brookem může začít. ()

Scaevola

Kouzlo původní série se tvůrcům jakýmsi nepředstavitelným vypětím všech sil podařilo udržet, byť především úvod snímku trpí nedořešenou logikou a motivací postav. Jakmile se však děj přelije k pohledným bitkám v džungli, je už zase vše v pořádku - tedy alespoň co se úrovně Sandokanovy báchorky týká. ()