poster

Síla života

 • USA

  The Homesman

 • Francie

  The Homesman

Western / Drama

USA / Francie, 2014, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Streeper
  **

  Na tenhle film jsem se těšila už do doby, co se oficiálně potvrdilo, že se bude natáčet. Navíc western patří k mým oblíbeným žánrům a v režii Tommy Lee Jonese, na to jsem se prostě nemohla netěšit, jenže buď jsem se na ten film těšila až příliš nebo je vážně nepovedený. Film se šíleně táhne a i když postavy jsou propracované, tak příběh je nuda. Vážně jsem od toho čekala daleko víc.(27.9.2014)

 • peetriss
  ***

  Autorský průnik Tommyho Lee Jonese na Divoký západ, aby v něm bořil zažité zvyklosti westernu coby svižného žánru plného akčních přestřelek a soubojů (což kvituji). The Homesman je nefalšovaným komorním psychologickým dramatem plným depresivní pachuti, který s plnou syrovostí neváhá trvdě zamávat jak s postavami, tak s divákem. Tommy Lee Jones drží opratě svého díla pevně v rukou, což spolu s výbornou kamerou a hereckými výkony Tommyho a Hilary Swank činí z filmu hodnotný zážitek. Jen to možná chtělo trochu učesanější scénář. Cením si také faktu, že producent Luc Besson má občas snahu podpořit vedle výplachů i umělecky hodnotnější filmy. Lepší tři hvězdy si film určitě zaslouží.(21.12.2014)

 • Cervenak
  ****

  Komorný western s jedinou krátkou akčnou scénou, ale rozhodne žiadna prechádzka kvitnúcou prériou. Práve naopak, Západ je tu zobrazený s až mccarthyovskou krutosťou a nemilosrdnosťou, ako miesto, ktoré je na prvý pohľad malebné, ale vzápätí vás zabije a zožerie, prípadne hodí do latríny, v najlepšom prípade pripraví o rozum. Výborní herci, skvelá kamera a réžia. Ten zvrat na konci druhej tretiny je asi najdrsnejšia vec, čo som tento rok vo filmovom svete videl.(15.10.2014)

 • castor
  ***

  Tommy Lee Jones za kamerou? Nemám s tím problém, zvykám si. I na to, že tíhne k westernu. A i jako scénárista má proklatě velký cit pro postavy. Hilary Swank táhne celou farmu sama. Když přijde dotaz na to, kdo se vydá na dalekou cestu s duševně nemocnými ženami, neváhá. Svérázný Jones se jí připlete do cesty a stává se jejím pomocníkem. Toť vše – žádné přestřelky dvacet chlapů proti dvěma, žádná explodující lokomotiva. Jednoduchý děj, postavy. Nic, na čem by si producenti chtěli namastit kapsy. Některé humorné chvíle mají nečekaně mrazivý dovětek, Tommy Lee Jones za kamerou občas překvapí (setkání s indiány, výtečná scéna zapáleného domu, flashbacky se šílenými ženami). Dojem zanechal, i když výsledek zdaleka nesedne každému.(28.11.2014)

 • kaylin
  ****

  Western žije i v dnešní době a já jsem tomu skutečně rád. Tenhle můj milovaný žánr potřebuje resuscitaci a myslím, že snímek jako "The Homesman" je tou správnou cestou. Není to "Django", to se čekat nedá, ale Tommy Lee Jones ukazuje, že má cit hlavně pro postavy, ale i pro příběh, který není nudný, i když jeho tempo je pomalé. Jako režisér a scénárista je dobrý, ale jako herec ukazuje své nejlepší schopnosti, kterým v tomto díle konkuruje jedině úchvatná Hilary Swank. Ona je tak maskulinní a ošklivá, až je prostě krásná. Úžasná herečka.(25.9.2014)

 • - Natáčení probíhalo v Tennessee, Nebrasce, Novém Mexiku a na různých místech Kansasu. Filmovat se začalo v květnu 2013 ve Westville Museum ve městě Lumpkin ve státě Georgia. (jezurka42)

 • - Po filmu Dům duchů (1993) se jedná již o čtvrtý snímek, ve kterém si Meryl Streep zahrála se svou dcerou Grace Gummer. (Sadi)

 • - Film se inspiroval stejnojmenným románem od Glendona Swarthouta z roku 1988. Práva na jeho zfilmování držel jistý čas Paul Newman, který chtěl adaptaci sám zrežírovat, kvůli častému přepisování scénáře ale nakonec od projektu upustil. (IlMagnifico)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace