Mary Bee Cuddyová je farmářka, která žije sama. Žádný muž si ji dosud nevzal a sňatek ani není v dohlednu. Když se tři místní ženy zblázní z neustálých úmrtí svých dětí nebo naopak protože své děti zavraždily, je potřeba se o ně postarat a dovézt je na východ odkud pochází. Mary se toho úkolu chce zhostit. Nemá proč setrvávat na místě o samotě, chce být prospěšná. Po cestě natrefí na podivína Goerge Briggse, kterého chtějí zabít místní za zabrání opuštěného domu. Mary Briggse zachrání pod podmínkou, že jí pomůže dopravit ženy bezpečně na východ. Briggs souhlasí a vydávají se na cestu. Musí zdolat krutou zimu, nájezd Indiánů a také vleklé šílenství tří žen. Mary se snaží naplánovat svůj život po návratu z této cesty. Chce si Briggse vzít, nabídne mu farmu a vše kolem. Briggs se ale nechce vázat a odmítne ji. Mary tedy alespoň naléhá, aby s ní strávil George jednu noc, chce poznat jaké to je. Briggs souhlasí, když se ale ráno probudí, najde Mary oběšenou. Hanbu a svůj společenský status nakonec neunesla. Briggs všechny tři pomatené ženy opouští s kapsou plnou peněz, které našel ve vaku, který vezla Mary. Ženy ho ale následují, a tak se rozhodne je přeci jen dovézt na smluvené místo... (TV Prima)

Trailer

Superpero

Syrový a pomalu ubíhající western se standardně skvělým Tommy Lee Jonesem. Líbila se mi krajina a různé situace, do kterých se během cesty dostávali. Ke cti slouží, že děj není úplně předvídatelný a taková všeobecná zkrachovalost. Krutý západ se tam s nikým a s ničím nesere. Nejvíc mi bylo líto plešatýho skandinávce, kterej musel šukat svojí ošklivou, frigidní ženu v přítomnosti její matky. Divim se, že se z toho nezbláznil on. ()

T2

Rozpočet $16miliónovTržby USA $2,429,989Tržby Celosvetovo $3,800,000▐ Ďalší čudesní western s ponurou atmosférou. Herecky je to doslova nabité lákavým obsadením, lenže dejovo to je nehybné povrchné, samozrejme herci hrajú to čo sa týka ich úloh ale pre diváka úplne nepútavá téma, kde sa moc toho neudeje a celkovo to vyznie skôr do prázdna, chladne bez prínosu, šoku, či zhnusenia, proste čohokoľvek čo mohla táto snímka vyvolať. /40%/ ()

verbal

Hilárie Labuťk trpí na Západě nepřekonatelným svrběním a zoufale shání drbátko. Je sice hnusná, ale zato piča, a tak jí pohrdne i ten nejsmradlavější kovboj. Zoufalá farmářka se tedy rozhodne tu touhu trochu vyjezdit, a proto se uvolí pohnat tři šílené krávy z náručí manželů do baptistického blázince tety Strýpové. Na cestu si sbalí kromě urputného odhodlání, pramenícího z té sexuální frustrace, i nějakého senilního dědka, aby měl kdo ty krávy krotit. Výlet je to dlouhý, Nebraska nehostinná, a tak naše hrdiny potká neuvěřitelné množství ukrutně strhujících patálií, jako například zima, horko, optimální teplota, prach, vítr, sníh a skoro jasno. A jednou dokonce, a teď se podržte, kolem nich normálně i rychle projedou Indiáni!!!! Ty z vás, kterým jde z takových bestiálně akčních dobrodružství mráz po zádech, a utrpěli by předčasným prozrazováním ještě větší psychickou újmu, upozorňuji, že následující text obsahuje bojler! Jízda nejízda, asi tak ve třech čtvrtinách Hilárie opět začne hárat, zoufale nastaví i dědkovi a traumatizována tímto romantickým zážitkem si hodí mašli, pročež ji má do krajnosti otrávený přihlížející sto chutí následovat. Tomáši Li Jonáši na stará kolena už dočista jeblo a začal patlat existenciální westerny se spoustou mrtvých. Diváků! Co u toho tutově pojdou nudou. ()

Rob Roy

Tommy Lee Jones je pořád machr a díky mu za tenhle počin. The Homesman je neakční western ze staré školy a současným postmoderním flákům nemůže a naštěstí ani nechce konkurovat. Skromný, s velkým citem pro postavy a pomalým tempem, ale zároveň vás schopný v pravou chvíli chytit za koule a nemilosrdně zmáčknout. ()

Cervenak

Komorný western s jedinou krátkou akčnou scénou, ale rozhodne žiadna prechádzka kvitnúcou prériou. Práve naopak, Západ je tu zobrazený s až mccarthyovskou krutosťou a nemilosrdnosťou, ako miesto, ktoré je na prvý pohľad malebné, ale vzápätí vás zabije a zožerie, prípadne hodí do latríny, v najlepšom prípade pripraví o rozum. Výborní herci, skvelá kamera a réžia. Ten zvrat na konci druhej tretiny je asi najdrsnejšia vec, čo som tento rok vo filmovom svete videl. ()

• Film se inspiroval stejnojmenným románem od Glendona Swarthouta z roku 1988. Práva na jeho zfilmování držel jistý čas Paul Newman, který chtěl adaptaci sám zrežírovat, kvůli častému přepisování scénáře ale nakonec od projektu upustil. (IlMagnifico)
  • Natáčení probíhalo v Tennessee, Nebrasce, Novém Mexiku a na různých místech Kansasu. Filmovat se začalo v květnu 2013 ve Westville Museum ve městě Lumpkin ve státě Georgia. (jezurka42)