Síla života

• USA The Homesman (více)
Trailer

VOD (1)

Tři duševně narušené a zcela zmatené ženy se octnou až na samé americké hranici. Náročného úkolu dopravit je zpět do Iowy se ujme svérázná Mary Bee Cuddy (Hilary Swank). Řídit dostavník plný pomatených žen na cestě dlouhé 400 mil je ovšem téměř nad její síly a proto si na výpomoc najme odpadlíka George Briggse (Tommy Lee Jones). Tato nesourodá dvojice čelí během vyčerpávající cesty prérií neustálým hrozbám a psychickému vypětí. Podaří se jim dovézt jejich zvláštní „náklad" až do cíle? (Magic Box)

Trailer

kolemjdouc

Scénář si stačil se dvěma silnými osobnostmi jako Swank  a Lee Jones.Poutavý příběh života v pustině.Žena ,která je finančně zajištěná, pracovitá, čistotná si v okolí nenajde nuže i když se velmi snaží až podbízí.Všichni potenciální partneři si hledají ženy puťky v okolních státech.Většina se jich vrací se zničenými životy zpět.V jednom záběru Briggs míjí povoz s černoškami na korbě asi začaly být žádanější  pro svou odolnost ()

Ripley

Čtvrtý režijní a scenáristický počin Tommyho Lee Jonese je syrový realisticky natočený,mírně depresivní western na který jen tak nezapomenu,ale zřejmě si ho s chutí již nikdy nepustím.Precizní režie a kamera,originální scénář bez žánrových klišé s překvapivými dějovými zvraty a vynikající herecké výkony.To vše dělá z tohoto westernu nezapomenutelné dílo.Viděno v originálním znění! ()

Superpero

Syrový a pomalu ubíhající western se standardně skvělým Tommy Lee Jonesem. Líbila se mi krajina a různé situace, do kterých se během cesty dostávali. Ke cti slouží, že děj není úplně předvídatelný a taková všeobecná zkrachovalost. Krutý západ se tam s nikým a s ničím nesere. Nejvíc mi bylo líto plešatýho skandinávce, kterej musel šukat svojí ošklivou, frigidní ženu v přítomnosti její matky. Divim se, že se z toho nezbláznil on. ()

otík

Sledoval jsem jen okrajově, ale přišlo mi to jak jebnutí do hlavy. Hlavní hrdinka na obrazovce dlouho nevydržela, bláznivé ženy to nezachrání a chudákovi Jonesovi nezbylo než sem tam vypustit dost ujetou hlášku a vést "dialog" s nemluvícími bláznivými ženami. Tohle bylo zcela nad moje síly, vydržel jsem to jen díky tomu, že jsem čekal, zda to bude i ke konci tak tupé jako na začátku. ()

kinderman

Po vynikajících Třech pohřbech si patrně T.L.Jones nechal přeložit zdejší komentáře (McCarthy sem, McCarthy tam) a pro HBO natočil rovnou toho McCarthyho (Expres na západ). Bohužel, dialog dvou mužů v jednom pokoji působí všelijak, jen ne filmově, takže díky za to, že se žánrově, režijně a herecky vrátil k tomu, co fungovalo ve Třech pohřbech (western s duchovním přesahem, nádherná vizuální stránka, pomalé tempo a nejednoznačná postava málomluvného drsňáka). ()

• Film se inspiroval stejnojmenným románem od Glendona Swarthouta z roku 1988. Práva na jeho zfilmování držel jistý čas Paul Newman, který chtěl adaptaci sám zrežírovat, kvůli častému přepisování scénáře ale nakonec od projektu upustil. (IlMagnifico)
  • Natáčení probíhalo v Tennessee, Nebrasce, Novém Mexiku a na různých místech Kansasu. Filmovat se začalo v květnu 2013 ve Westville Museum ve městě Lumpkin ve státě Georgia. (jezurka42)