Joe a Bambini patří na Divokém západě k pěkným výlupkům, málokdo ale tuší, že oba psanci jsou ve skutečnosti bratři. Když se pak po letech konečně sejdou v domě své máti, musejí odpřisáhnout, že se o sebe navzájem postarají. Bambini dostane za úkol naučit lenivého karbaníka Joa pořádnému řemeslu jako je přepadání dostavníků nebo krádeže koní a Joe má zas tahat své prchlivého bratra z problémů. A protože každý přistupuje ke svěřenému úkolu po svém, zamotá se sourozenecká dvojice do složitého plánu s převleky za vládní agenty a podivnou misií, kde mniši místo rozhřešení rozdávají monokly... Ve volném pokračování bláznivého westernu Pravá a levá ruka ďábla (1970) se opět sešlo herecké duo Bud Spencer a Terence Hill pod režijní taktovkou Enza Barboniho. (Česká televize)

abrat

Spencer a Hill v najlepšej forme... Hlavne scéna s fazuľami v nóbl reštaurácii stojí za to...to sa hneď tak nevidí... ()

soukyd33

Hláška "tu máš, udav se!" Tak to se povedlo. / "to jsou flambované palačinky PLESK! 😂😂😂 / jeď dál, nebo ti zlomím vaz slyšíš! :-) Tajný agenti, kteří jsou vlastně kriminálníci. Zábava může začít. Nejvíce jsem se smál u hlášek a situací. Rvačky zde nejsou tak zábavné. Hvězdiček 4**** ()

draxxi

Asi trochu nadhodnocuji, ale je mi 50 a ti dva jsou proste velmi silne spojeni s mym detstvim. Nostalgii neporucim.. 4/1/2022 70% ()

Mordechai

Povedené valné pokračování.S těmihle frontmeny to vypadá zase jako úplně nový film a ne nějaká dvojka... Bavil jsem se:-) ()

mara312

Pokulhavajici pokracovani leve a prave ruky dabla co se humoru tyce.ale jinak opet vyborna oddychovka od teto legendarni dvojce hercu. ()

Masinfira

Ať už jako western či jako komedie, tohle je prostě film, který stojí za shlédnutí. Osobně mě naprosto uchvátila (skoro)úvodní písnička, jinak by měl film asi jen 4*. ()

PORTER44

Povedená westernová komedie s velmi vtipnými scénami jak jinak když v hlavní roli hrají T.Hill a B.Spencer.Vtipné scény hned od začátku filmu kdy se oba bratři setkají doma a pustí se do jídla jako by měsíc nejedly a následná scéna opět při jídle po příjezdu do města jsou výborné. ()

Honzyg

Málo vtipný, příběh kulhá, jediný, co funguje jako vždycky, jsou klasické bitky a lhostejná samozřejmost, s jakou hlavní hrdinové seřežou na hromadu zástupy svých nepřátel. ()

topol999

Volné pokračování Pravá a levá ruka ďábla dopadlo hůře. Nedovolím si odhadnout proč, ale podle mě ubylo humoru, hlášek, recyklované prostředí kláštera a mnichů mě už začalo nudit a hlavně je to o něco delší než 1, ale bitek je tam ještě méně než bylo a to je asi ten zásadní problém.... Díky bohu za to, že zůstal Zahajský!!! 80% ()

VenomSK

Ak niekto trpí nechutenstvom, po pozretí tohoto klenotu ho to určite prejde...legendárne jedlové scény, ktoré nikdy nezostarnú :) ()

J.Trinity

Důstojné pokračování Pravé a levé ruky ďábla o dvou, tak trochu jiných banditech s velice humornou scénou v restauraci :-) ()

vrch07256732

Nie je to prvý film s dvojicou Hill Spencer, ale v dobách môjho detstva snáď ich najznámejší. Možno aj preto že vtedajší súdruhovia tento film láskavo dovolili premietať v kinách. Obsahovo ťažko niečo vyzdvihnúť alebo skritizovať - jednoducho vtedy frčal špageti western a neohrozené úderné dvojice (viď aj Simon a Matúš a mnoho iných zabudnutých). V súčasnosti už len nostalgická (ale stále pozerateľná) takmer filmová klasika. Film má predsa už 44 rokov. ()

SNCIS

"Poslouchej, Bambino...” - "Buď zticha a neříkej mi Bambino.” - "A jak ti mám říkat?" - "Nijak." Malý unavený Joe aneb Pravá a levá ruka ďábla 2. "Děkuji, synu. Kdyby byl každý tak šlechetný jako vy...” - "Tak byste byli milionáři." Trochu jako Jdi na to, akorát slabší a mezi kovboji. Jinak bych řekl, že dějové totožné jako jednička. Vtipnější to nebylo a song u závěrečné bitky - mi kazil celkový zážitek. - 60%. ()

Jirkacek

Snímek Malý unavený Joe jsem viděl kdysi v TV v dobách, kdy československá televize vysílala pouze na dvou programech. Pochopitelně jsem si z děje tohoto spaghetti westernu z roku 1972 nic nepamatoval a tak jsem si jej okolo roku 2008 koupil na DVD. Disk jsem uložil do šuplíku a od té doby uplynulo dalších více než 10 let, než se roztočil v našem blu ray přehrávači. Komedie s legendární dvojicí Terence Hill a Bud Spencer jsem měl vždy rád a tak jsem se na tento snímek s poměrně dlouhou stopáží 113 minut docela těšil. Hned úvodní scény mne doslova nadchly, když se v poušti setkal Drobeček (Bud Spencer) s malou skupinkou banditů, kteří si zrovna vařili fazole. Hladový a věčně naštvaný Drobeček je vtipným způsobem okradl a odjel k rodičům do chatrče, kde ho přivítala matka (Jessica Dublin) s otcem. Zanedlouho se u banditů, kteří připravovali další fazole, objevil Drobečkův bratr Malý Joe (Terence Hill), který nešťastné zloděje okradl velmi vtipným způsobem podruhé a také odjel do rodné chatrče. Následovala scéna s rodiči, kteří se strachovali o budoucnost nezkušeného Joea a tak otec (Harry Carey Jr.) na smrtelné posteli požádal Drobečka, aby svého bratra, jehož nesnášel, na učil zlodějskému řemeslu. Ten to neochotně slíbil a oba tak odjeli do blízkého města za zábavou a cestou si vyzkoušeli přepadení povozu. V něm na divoký západ zrovna přicestoval farmář (Enzo Fiermonte) s manželkou (Dana Ghia), malým věčně prdícím miminem a půvabnou dospělou dcerou Judy, kterou si zahrála blonďatá finská herečka Yanti Somer. Jenže namísto aby rodinu farmáře bratři okradli, ještě jim pomohli a dali pár svých peněz, přičemž v tomto dobráckém duchu se odehrávaly i další akce obou nesourodých hrdinů.Po nepovedeném přepadení odjeli do města, kde v saloonu obrali profesionálního hráče pokeru jménem Divoký Hendricks (Antonio Monselesan). Za vyhrané peníze oba bratři změnili svůj zevnějšek, takže vypadali jako federální agenti a odjeli do San Jose procvičit Joea v krádeži koní. Ve městě se dozvěděli od místních lidí o zvláštní misionářské stanici, kde byli věřící biti jako žito a také se zde opět setkali s rodinou farmáře a Judy se zamilovala do Joea a on do ní. Na lásku, která vyplňovala hluchá místa filmu, moc nezbýval čas, neboť bratři museli odhalit tajemství na misionářské stanici a zneškodnit nekalé obchody bohatého Parkera (Emilio Delle Piane) a tím osvobodit chudé věřící před zločinci. Jejich úmysly ovšem nebyly úplně čisté, neboť původně lup v hodnotě 50.000 dolarů chtěli získat sami pro sebe, ale osud jim přichystal jinou cestu. Během akcí zažili všichni mnoho dobrodružství, došlo i na pověstně pěstní souboje a honičky, nicméně jsem marně hledal jediného zabitého kovboje nebo zloděje či obyčejného člověka, což byl charakteristický znak italských parodií na westerny. U tohoto filmu jsem se příjemně pobavil, vyčistil si hlavu a i přes pár nelogických scének jsem byl s úrovní komedie spokojen. Suma sumárum, Malý unavený Joe ode mne získal tři unavené hvězdy ***. ()

Mike_Doe

Solídne pokračovanie tragikomických príhod bratov Joa a Bambina Trinityovcov. Vidno že sú nevlastní, vôbec sa na seba totiž nepodobajú ... nooo až na tú spoločnú nevôľu k umývaniu :) ()

gggggg

Vždy som zastával názor že komédia a western dokopy nepasujú, no mýlil som sa. V podaní Spencera a Hilla je tento film jazda od prvej do poslednej minúty a banovať môže každý, kto tento film ešte nevidel. Jediné čo mi prekážalo, bolo málo bitiek a prestreliek, ktoré mohli dodať deju ešte viac šťavy. ()

Sejkorka

Neměl jsem tu hodnocení, notoricky známá klasika. Podivné dědictví je o 2* lepší. Tohle je neustálé schematičko bumbum rána, většinou ani ne do ksichtu ale vrchem přes hlavu. Jiná zmíněná klasika Enza Barbonije poněkud kultivovanější, čemuž nahrává nepřítomnost Buda Spencera a (další) přítomnost finské krásky Yanti Somer. Ach, ty její nevinné modré oči! ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer