Jdi na to

• Itálie Nati con la camicia (více)
všechny plakáty

Terence HillBud Spencer se opět setkávají na Floridě, ale tentokrát se z nich stane dvojka neohrožených superšpiónů... Tulák Rosco (Terence Hill) se prohání po amerických dálnicích na kolečkových bruslích a míří, kam ho vítr zavane. Bezcílné svobody si užívá i Doug (Bud Spencer), kterého právě pustili z vězení, kde seděl kvůli menšímu nedorozumění s jedním jachtařem, co mu plašil ryby. Oba se náhodou setkají v zastrčeném motorestu uprostřed ničeho a od té chvíle to jde od deseti k pěti. Nejdřív se jim podaří omylem ukrást kamion, a aby si zachránili kůži, sednou na první let do Miami. Naneštěstí tím ale zaberou místa dvěma elitním špionům na tajné misi a do klína jim spadne kufřík s milionem dolarů. Aby dvojice z celé šlamastyky v pořádku vybruslila, rozhodnou se dál vydávat za agenty Steinberga a Masona a plány zákeřného gangstera K1 na ovládnutí světa překazit po svém – holýma rukama a s pořádnou dávkou štěstí... Ztřeštěnou italsko-americkou komedii s nerozlučnou hereckou dvojkou natočil Enzo Barboni, v titulcích uvedený pod pseudonymem E. B. Clucher. V zásadě jde o volné pokračování snímku Dva poldové (1977), namísto policistů proti své vůli se tu však Spencer a Hill úplnou náhodou stanou tajnými agenty a vyvléknout se z mise pro ně nebude vůbec snadné. (Česká televize)

SOLOM.

Solidní a hlavně dobře ujetá komedie s mou oblíbenou dvojicí. Tenhle film patří mezi moje nejoblíbenější. Jediné co mi na tom vždy trochu vadilo, byl ten závěr. Jinak si ovšem Barboni coby režisér nevedl vůbec špatně. Za to však může vděčit především dobře napsanému scénáři a výkonům Spencera a Hilla, kteří si natáčení doslova užívali. Na druhou stranu však musím zas podotknout, že ty pěstní souboje mě zas až tak nebrali (kromě té na začátku v bistru – ta byla super). Nicméně podobné oddechovky si vždycky rád pustím znovu. I díky nostalgii z dětství tomu dám čtyři hvězdy. ()

duklak2

Na tento film si pamatuji velmi dobře. Známá dvojka opět úřaduje a diváci žasnou. Zejména vyzdvihuji herecký výkon pana Hilla, poněvadž dle mého názoru je lepším hercem než pan Spencer. Názorně je to vidět v tomto snímku, kde v některých chvílích Spencer "nestíhá". ()

Lacike

Klasicka Spencer/Hillovka s mnozstvom blaznivych bitiek a detinskeho humoru. Tentokrat to ma aj putavu zapletku v ktorej si nase duo typkov pomylia so spickovymi agentami CIA. Takze cely film je taka komedialna variacia na Bondovky. Spolu s filmom Dvaja machri medzi nebom a peklom patri tento medzi moje najoblubenejsie tejto zabavnej dvojice a aj po rokoch stale funguje. Nie je to sice ziadna intelektualna zabava, ale pokial viete, co mate cakat, tak budete spokojni. 8/10. ()

Listeroman

Podobných parodií na 007 je hodně, ale v kombinaci s tak krásným humorem, se to ještě nikomu nepovedlo. Pro mě je to jeden z nejlepších filmů v podání Terence a Buda. Až mě překvapilo o jaký skvost jsem tak dlouho přicházel. Hlášek a scének u kterých jsem se smál nahlas bylo opravdu hodně. ()

seeker23

Nádherně debilní špiónská komedie, kde snad jediný posun v ději se nedostal do kontaktu s logikou, což bychom ovšem ani nečekali... A závěrečný mástrplán na zničení světa je opravdu zničující! ()

MikO_NR_1909

Sedliacky humor plný béčkovitých zvratov. Dá sa na tom ale dobre zabaviť, približne polovica scénok sedí mojej krvnej skupine. Hlavná dvojica bláznov je dlhodobo zohratá. ()

Pierre

Už ten úvodní záběr Terence Hilla na kolečkových bruslích mi nějákým způsobem dodal dobrou náladu a naznačil to že tahle dvojka opět nezklame. Nu, a opravdu nezklamala. Opět to mezi nimi na plátně jiskřilo a navíc jak už zde několikrát padlo v ostatních komentářích, Jdi na to neobsahuje vtipné situace pouze v podobě bitek a honiček (i když i zde samozdřejně nemůžou chybět a kdyby tady náhodou nebyli rozhodně bych je postrádal.) Ale scénář nabízí i spoustu dalších komických nápadů. břichomluvectví Terence Hilla, nástroje od důvtipného Sama kterými jsou vybaveny, výborně napsané dialogy (Co takový malý výlet na záchod) a i ta hlavní myšlenka: Jak by vypadal svět bez čísel? je zajímavá. Jeden z posledních filmů této dvojky se povedl, ale i tak mi ještě k té páté hvězdě zatím něco chybí. Každopádně všem jejich fandům doporočuji. P.S. Hlavní písnička z filmu, je geniální. ()

gogos

Naprosta PARADA... Urcite to patri mezi nejlepsi filmy. Doufam ze me nedate dohlaseni... Sefe ten v Londyne to odnes. Proste role tajnych agentu jim dokonale sedla a tentokrate byli vynikajici i ostatni postavy, treba zmrzlinar nebo parkar :D ()

kaylin

Jedna z těch lepších komedií od Buda Spencera a Terence Hilla. Nebo vlastně s nimi. Jejich setkání je náhodné, ale vede je k tak neskutečnému řetězci událostí, že je to až neuvěřitelné, co všechno scenáristé vymysleli. Dvojice je tradičně zábavná a já jsem se bavil od začátku do konce. Takové komedie se už netočí. ()

K.I.N.G.

...aneb jak Mason a Steinberg ke štěstí přišli. Nebo spíš k neštěstí? Každopádně zajímavá úvaha, jak bomba K1 může zničit svět čísel. 70% ()

MATADOR

I přes pár nepřílíš povedených scén se jedná o dobrou komedii, s parádním hudebním podtextem. Pusť tam muziku! ()

L_O_U_S

Tenhle film jsem jako malý viděl asi stokrát, ale během dlouhatánské pauzy jsem zapomněl i název... Díky levným DVD jsem si jej konečně mohl zopakovat. Určitě jeden z těch lepších, kde se o hlavní role postarali rváči Hill a Spencer, už jen díky té skvělé rohaté káře a krávě v přívěsu, příjemnému prostředí Miami Beach a luxusnímu hotelu. (541.) ()

dyfur

moja zaujímavosť: Natáčanie filmu prebiehalo na Floride v USA v lokalitách Miami, Miami Beach a Key Biscayne. (dyfur) ()

lekr

Další ulítlá blbinka dua Hill - Spencer tentokrát všakpo stránce vtipů notně horší než jiné filmy. Prostě takovej průměr... ()