Jdi na to

• Itálie Nati con la camicia (více)
všechny plakáty

Terence HillBud Spencer se opět setkávají na Floridě, ale tentokrát se z nich stane dvojka neohrožených superšpiónů... Tulák Rosco (Terence Hill) se prohání po amerických dálnicích na kolečkových bruslích a míří, kam ho vítr zavane. Bezcílné svobody si užívá i Doug (Bud Spencer), kterého právě pustili z vězení, kde seděl kvůli menšímu nedorozumění s jedním jachtařem, co mu plašil ryby. Oba se náhodou setkají v zastrčeném motorestu uprostřed ničeho a od té chvíle to jde od deseti k pěti. Nejdřív se jim podaří omylem ukrást kamion, a aby si zachránili kůži, sednou na první let do Miami. Naneštěstí tím ale zaberou místa dvěma elitním špionům na tajné misi a do klína jim spadne kufřík s milionem dolarů. Aby dvojice z celé šlamastyky v pořádku vybruslila, rozhodnou se dál vydávat za agenty Steinberga a Masona a plány zákeřného gangstera K1 na ovládnutí světa překazit po svém – holýma rukama a s pořádnou dávkou štěstí... Ztřeštěnou italsko-americkou komedii s nerozlučnou hereckou dvojkou natočil Enzo Barboni, v titulcích uvedený pod pseudonymem E. B. Clucher. V zásadě jde o volné pokračování snímku Dva poldové (1977), namísto policistů proti své vůli se tu však Spencer a Hill úplnou náhodou stanou tajnými agenty a vyvléknout se z mise pro ně nebude vůbec snadné. (Česká televize)

shantim

Dva týpci v cool-kabrioletu, zloduch s kočkou v klíně a velkým prstenem na ruce, výtah, co gangstery doveze na loď uprostřed moře, to jsou jedny z atributů tohoto zábavného filmu. Jako i ostatní filmy s dvojicí Spencer - Hill, je i tento velmi humorný, plný bitek a honiček, vše s pořádnou nadsázkou. 68% hvězdiček ()

lykan9

Jedna vůbec z těch nejlepších komedií se Spencerem a Hillem. Při pozorování těchto dvou člověku připadá, že snad ani nestárnou. Sice je bitek již o něco méně, ale vše je nahrazeno vtipnými scénami jako výslech chlapa od hotdogů nebo scény na recepci hotelu. Prostě i po tolika letech spolupráce téhle dvojice, to stále funguje. ()

spikey1

Když si tihle dva borci začnou hrát na Bondovku, je to neskutečná taškařice, VHSkou s tímhle filmem jsem rozbil video:) prostě vzpomínky vládnou. ()

manonfire

Mám dvojku Hill a Spencer vcelku rád, (hlavně druhého jmenovaného) jelikož je mustr těch dvou protipólů v zásadě chytlavej a velice funkční. Stejně tak ale musím konstatovat, že hodně kousků z jejich dílny, včetně třeba "Jdi na to" je scénáristicky zbytečně odfláknuté a pitomé i na poměry bláznivé italské komedie. Bohužel i podstatně méně vtipné než třeba proklínané parazitující duo Šimon a Matouš, jejichž kouzelně ultradebilní bitku v zastavárně s partou uprchlých galejníků Bud s Terencem v termínu kvality a nápaditosti gagu nikdy nepřebouchali. 40% ()

Dromed

Super! Bomba! Nášlap! Filmy z HillSpencerem jsou luxus. To je všeobecně známo, ale tohle! Jeden z jejich nejlepších filmů. Nechybí zde zápletka, technologie alá James Bond, typický humor a typické bitky z tak typickým ozvučením ran a facek :-). Velicé zábavné! 5 hvězdiček nedám jen proto, že je to přeci jen oddychovka. ()

vitekpe

Tenhle film jsem doted vubec neznal a ani o nem nikdy neslysel. Zabavna podivana, ktera sice ty nejvetsi klasiky dvojice Hill a Spencer neprebije, ale bavil jsem se dobre. Padouch K1 chce vymazat ze sveta cisla, dvojice falesnych agentu se mu v tom snazi zabranit. 4- ()

SG-1

"Kuchyň mi dělá přesčas od té doby, co jsi tady. Ty snad přijdeš ten stát na mnohem víc, než celej vesmírnej program." -ředitel věznice- ()

Han22

Další z absolutní klasik mezi spencer-hillovkami. Tentokrát tu máme bondovku jak když vyšije. Nechybí bondovský záporák se zvířátkem, patřičně ulítlým šíleným plánem, zlou a krásnou pomocnicí, nechybí spousta bondovských udělátek včetně úžasného auta a celé to má dokonce i hlavu a patu. Zbytek tvoří tradiční fackovačky, kterých není tentokrát tolik, ale opět stojí za to a také smršť nezapomenutelných gagů - výroba hamburgru, záchod, satelitní tabule nebo číňani v hotelu (a já jsem co sekaná). A také nejlepší opakující se hláška filmu - budeš držet hubu? Neskutečná pohoda, jeden z nejlepších filmů této dvojice a je škoda, že dneš už se podobné filmy netočí. PS: Hudbení disko motiv použitý během rvaček nápadne připomíná základ Davidova Diskopříběhu. ()

adam9

Až dnes mi dochází, jaká to je vlastně parodie na Jamese Bonda (nastavit baseta místo kočky je geniální!) a o to víc si zrovna tohoto snímku dua Spencer-Hill vážím. ()

Tydlidáš

Klasika na který sem vyrůstal. Facky, rány, kamený výraz Buda Spencera a nekončící optimismus Terence Hilla. S touhle Italskou dvojkou sem jako malej hltal každej film. S odstupem vim, že to neni to nejdokonalejší co jsem měl možnost vidět, nadruhou stranu to má svý kouzlo a tenhle film je, co si pamatuju, jeden z těch nejlepších.... ()

Paity

Super byla ta scéna s výtahem v bistru, stejně jako jejich šílená texaská kára. Nevím nevím, jestli by to u nás dostalo homologaci, kdybych měl na autě rohy s nějakého muflona nebo co to je. :) ()