Sudá a lichá

• Itálie Pari e dispari (více)

Dva rozkmotření bratři se musí spojit v boji proti cinknutému světu hazardu. A možná i něco vyhrát... Floridské pobřeží hostí sportovní hry, kde změří síly ti nejlepší z nejlepších amerického námořnictva, pěchoty i letectva. Fair play ale ohrožuje mafie, která podvody a vyhrožováním ohýbá výsledky a vydělává na sázkách. K tajnému úkolu je tak povolán poručík Johnny Ferpo (Terence Hill), aby hazardní podsvětí odhalil. Ještě před tím ho však čeká náročnější mise: přesvědčit svého odcizeného bratra, s nímž ho pojí snad jen otcovo příjmení a láska k fazolím na cibulce, aby se k němu přidal. Charlie Ferpo (Bud Spencer) ale se světem hazardu nadobro skončil a úplně mu stačí jezdit se svým kamionem. Aby bratra přesvědčil, bude se Johnny muset uchýlit k tvrdšímu vyjednávání. Jako třeba prohrát Charlieho tirák v pokeru nebo mu nalhat, že jejich taťka oslepl a nutně potřebuje peníze na operaci. A to je teprve začátek jejich eskapád, při setkání s mafií budou navíc lítat pánve, tága i kulečníkové koule a samozřejmě také facky... Jednu z nejznámějších komedií Buda Spencera a Terence Hilla natočil Sergio Corbucci v italsko-americké koprodukci. Zatímco pro komediální duo šlo už o jedenáctou spolupráci v hlavních rolích, režisér s nimi točil vůbec poprvé. Všichni tři sice platili za výrazné postavy spaghetti westernu, Corbucci ale tehdy točil hlavně s Francem Nerem. Sudá a lichá (1978) se nakonec stala jedním z vrcholů spencerhillovské série a výrazným zástupcem žánrové vlny, kdy se italský film posunul od westernů k akčnímu policejnímu žánru – důraz na bombastickou akci, překombinované podfuky a groteskový humor ovšem zůstal. (Česká televize)

J*A*M*A*L

Tihle dva chlapi prostě snad nikdy nestřílí.Za to však ani za nic nešetří svými pěstmi.Sudá a lichá je jen další příklad že to tak je.Tuhle italskou komickou dvojku prostě mám hrozně rád a jejich filmy prostě miluju a toto je jedna z těch výborných komedií které opravdu stojí za to vidět.Filmy z Evropy jsou dost dobré a především z Anglie, Itálie a Francie a ty komedie z Evropy jsou zkrátka skvělé.Sudá a lichá je další příklad u kterého by se v Hollywoodu měli učit jak má vypadat perfektní komedie.100% ()

mira007

Terence Hill a Bud Spencer ve svém dvanáctém společném filmu - kamion s delfínem, Miami, sázky proti sázkové mafii, míčová hra jai alai, dětský domov jedné jeptišky, spousta bitek, gagů a hlášek - asi jeden z nejpovedenějších filmů této dvojky. ()

rsimonyi

Jedna z nej komedií Buda Spencera a Terence Hilla.Rvačky, pěstní souboje, hazard, náklaďák plný delfínů,Casino plné stupidních protivníků a FAZOLE NA CIBULCE. Pokaždé když tento film vídím, musím si je taky udělat. Prostě klasická komedie osmdesátých let. Jo a dal bych si konečně tu pistáciovou! ()

Heavyman

"Já když spím a někdo mně tak naráz probudí vždycky pláču, když pláču rozčílím se a když se rozčílím tak musím vstát a když vstanu tak se naštvu a když se naštvu tak se musím nějak odreagovat".....a pak už je to všem jasné PRáááásk.mlask...bum!! Já když se potřebuju odreagovat tak si pustim tenhle film. ()

zelda82

Vyborna komedie s nekolia opravdu vypecenymi speky jako treba "Muj nakladak je tamhle na parkovisti, ale spi v nem bezdomovec, budete ho muset vyhodit" nebo "Mas pistaciovou? Ne, nemam. Tak bych si dal...pistaciovou." Ale musim se bez muceni priznat, ze Dvojnici se mi libili vic. ()

drankeryth

Milujem komedie zo Spencerom a Hillom. Vzdy sa na nich zasmejem a tento film neni ziadnou vynimkou. Kvalitne spracovany film nepostrada ich typicke bitky s kumpanmi okorenene komediou. ()

Hapretor

Jako malý jsem na téhle dvojici ulítával. Čím víc se mlátilo, tím víc jsem se smál. Teď už je to pro mě trapárna, ale v paměti to zůstalo. Tento snímek však řadím do průměru. ()

Joeey

"Hele, koukni se na to. Něco neklape... Tenhle by neměl vyhrát. - Voklepni to." zazní na začátku filmu. Děj této vynikající bláznivé komedie se odehrává v hráčském prostředí, při pokeru, sportovních soutěžích, na autodromech atd..... Z velké části je to samozřejmě založeno na rvačkách, ale je tu i situační humor. První polovina filmu je rozhodně bohatší (jak naznačil Legas), pak je "pauza", ale příběh vrcholí vynikající partičkou pokeru s největším šéfem bandy... ()

Cruchot

Možná vůbec nejlepší film dua Spencer - Hill. Ten se snad nikdy neokouká. Hláška střídá hlášku, gag gag, bitka bitku, vše v hodně slušném tempu. Kromě původního filmu nutno ale ještě ocenit původní český dabing. Měl jsem možnost shlédnout předabovanou novější nováckou verzi - to je nesrovnatelné. Děs. Film neskutečně ztratil své kouzlo, čemuž nejsou na vině samotní dabéři (někteří dabují i původní verzi), ale hrozný překlad (možná jen otrocký a doslovný), který ztratil původní šmrnc. Docela by mě zajímalo, jak film vypadá v originále. ()

Miki68

Strašlivá pakárna. Říkal jsem si, že z čiré nostalgie tomu dvě hvězdičky dám. Ale pak jsem film viděl po letech v televizi, a kupodivu jsem se znovu bavil... ()

Kaučuk03

Sice mě už to nebere tak, jako když mi bylo deset, ale na druhou stranu je v dnešní době krvelačnosti milé vidět spoustu ran bez krve a pěstí, které se ani nedotknou obličeje. Má to něco do sebe po tom věčném lámání končetin atd. A navíc do karet tomuto filmu hraje to, že nevsadil jen na dvojici Spencer a Hill, ale, že i příběh nestojí za zlámanou grešli. No a k tomu disko 70 let:) ()

siloalampa

Keď počujem slovo HAZARD, začne mi prudšie biť srdce a zužujú sa cievy. Hazard a títo dvaja mi takisto nahnali ten správny tep a cievy sa naopak rozšírili... ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer