Sudá a lichá

• Itálie Pari e dispari (více)

Dva rozkmotření bratři se musí spojit v boji proti cinknutému světu hazardu. A možná i něco vyhrát... Floridské pobřeží hostí sportovní hry, kde změří síly ti nejlepší z nejlepších amerického námořnictva, pěchoty i letectva. Fair play ale ohrožuje mafie, která podvody a vyhrožováním ohýbá výsledky a vydělává na sázkách. K tajnému úkolu je tak povolán poručík Johnny Ferpo (Terence Hill), aby hazardní podsvětí odhalil. Ještě před tím ho však čeká náročnější mise: přesvědčit svého odcizeného bratra, s nímž ho pojí snad jen otcovo příjmení a láska k fazolím na cibulce, aby se k němu přidal. Charlie Ferpo (Bud Spencer) ale se světem hazardu nadobro skončil a úplně mu stačí jezdit se svým kamionem. Aby bratra přesvědčil, bude se Johnny muset uchýlit k tvrdšímu vyjednávání. Jako třeba prohrát Charlieho tirák v pokeru nebo mu nalhat, že jejich taťka oslepl a nutně potřebuje peníze na operaci. A to je teprve začátek jejich eskapád, při setkání s mafií budou navíc lítat pánve, tága i kulečníkové koule a samozřejmě také facky... Jednu z nejznámějších komedií Buda Spencera a Terence Hilla natočil Sergio Corbucci v italsko-americké koprodukci. Zatímco pro komediální duo šlo už o jedenáctou spolupráci v hlavních rolích, režisér s nimi točil vůbec poprvé. Všichni tři sice platili za výrazné postavy spaghetti westernu, Corbucci ale tehdy točil hlavně s Francem Nerem. Sudá a lichá (1978) se nakonec stala jedním z vrcholů spencerhillovské série a výrazným zástupcem žánrové vlny, kdy se italský film posunul od westernů k akčnímu policejnímu žánru – důraz na bombastickou akci, překombinované podfuky a groteskový humor ovšem zůstal. (Česká televize)

Petroff

První silvestr v životě, kterej jsem táhl přes noc, jsem trávil u tohohle filmu, zatímco rodiče byli u nějakejch sousedů na mejdanu ... Rozhovor kolem pistáciový zmrzliny po právu zkultovněl...Miluju to. Hází mě to strašně moc zpět do dětství.. ()

Martin741

Pari e Dispari je absolutne presna definicia toho, comu sa hovori talianska blazniva komedia se vsim vsudy. Rozhovory su tu nezabudnutelne, zaverecna rvacka na urovni. Klasika, ktora bavila divakov v roku 1978, bavilo ma to roku 2008 a bude este sakramentsky dlho. Jedna z najlepsich komedii Spencera -- Hilla, ak nie vobec najlepsia. 100 % ()

O´Neill

A jsme opět ve městě ;) Není co říct, prostě Bud s Terencem se vším všudy! Jak se u nich patří perfektní hudba, hodně vtipu, a .... RVAČKY! Ti dva jsou prostě BEST! ...... "Charlie, zázrak, stal se zázrak!" ... "Hehe zázrak. JÁ TI DÁM ZÁZRAK!" ()

tomtomtoma

Příjemně zábavná komedie plná jemného násilí v podání bratrů Firpových Johnnyho (neustále provokující a bavící se Terence Hill) a Charlieho (často nevrlý Bud Spencer). Důvodem nevšedního dobrodružství byl zájem amerického námořnictva o čistotu ve svých sportovních kláních, které narušovala spolu s ostatním sportem banda Řeka Parapolise (Luciano Catenacci), neboť ovládala sázky. Ale to jen do doby než narazili na bratry Firpovi, kteří jsou tak skvělými sportovci, že zvládají závodit v autech, kočírovat klusáky, nebo hrát pelotu baskickou tak brilantně jako žádní jiní. A hazard? V tom jsou také dokonalí. Zkrátka příjemná oddychová zábava. ()

C0r0ner

Jestli se rozzlobíme je o level lepší, ale i Sudá a lichá je klasická veselá šaškárna, která se absolutně nebere vážně a chce pouze bavit, což se jí daří velmi dobře. Mohlo to být o kus kratší, ale závěrečná bitka byla podle očekávání bezvadná. 70% ()

agathon

"Hmmmm, príma to voní. To jsou fazole na cibulce... Mám rád fazole na cibulce." - "Jo, ale tyhle jsou moje!" - "Když mě někdo najednou v noci probudí, vždycky pláču. A když pláču, tak musím vstát. A když vstanu, tak se naštvu. A když se naštvu, tak to někdo šeredně vodskáče"" - "Pípo, ty si trouba!!" - "Hej, ty přece nejsi Sam Stalion!?" "jasně že jsem Stalion. Schválně na mě zavolej, jestli se ti ozvu." "Hej, Same!?" - "Nikdy nesázím, sestřičko!" - "Jmenuju se Johny" "Jasně, ale pro mě si frajer!" ()

campix

'' Jak je možný, že vždycky vyhraješ ? Modlí se za mě celej sirotčinec. '' Někdo by mohl komedie s legendární dvojicí Hill - Spencer odsuzovat za jejich laciný humor a rvačky, ale mě se prostě líbí a skutečně se u nich baví a Sudá a lichá patří mezi jejich nejlepší dílka. Většinu jejich filmů jsem v dětství viděl nesčetněkrát a i když se na ně podívám v dnešní době, tak se stále zasměji a dokáži se udržet u obrazovky po celou dobu. Humor, který prostě nestárne a to by se mělo vždy dokázat ocenit. Alternativy: Jestli se rozzlobíme, budeme zlí , Dva výtečníci . ()

zette

Spencer a Hill byli sympataci a i kdyz je pro me dej, odehravajici se v "soucasnosti" koukatelnejsi nez ty jejich westernovky... Tak me to stejne po par minutach prestane bavit. A nebyl jsem z toho odvareny ani v detstvi. ()

okkac

Díky pirátské VHS, kterou ještě mám, můj nejvíce viděný a nejoblíbenější film dvojky Spencer & Hill. ()

otík

Jeden z nejlepších filmů téměř nerozlučné dvojice Hill + Spencer je opět dlážděn kupou soubojů, jejichž choreografie je vtipná, zábavná i reálná. Naprosto neškodný film pro kohokoli je příběhem řidiče kamionu, jehož bratr pracuje pro námořní policii a nutně potřebuje jeho spolupráci při dopadení gangu, který ovládá sázkařský svět v Miami. Přesvědčí ho mnohými lstmi a lžemi, které jsou však ku prospěchu věci a my se tak můžeme těšit nejen na velkou závěrečnou bitku na velké výletní lodi s kasiny a hernami, ale i na hodně fackovacích scén. Ačkoliv je to dnes už docela postarší zábava, stále to dokáže vzbudit úsměv na rtech především u těch diváků, kteří s těmito dvěma hrdiny vyrostli. ()

Radiq

Tak myslím, že jeden z těch lepších filmů s těma dvěma bijcema. Nemá cenu hárat štěstím nad jejich klasickejma mlátičkama (velkej silnej s pěstma a malej mrštnej s kravinama). Ale tady se povedly taky situace. Třeba rozmluva s delfínama mě dostala. A bylo tam toho víc. Ale na druhou stranu - ne, nebyly po mě na křesle chcany. Jako že jsem se nedochcal nadšením u tohohle filma. Zůstal tam jenom môj modzog, kterej k tomuhle fakt není třeba. ()

tom88

Nijak výrazný film, ani ako komédia to zas nevyniká. Spencer s Hillom sú ako vždy zábavný a prirodzený, aj keď tie ich bitky začínajú byť trochu trápne (v tejto dobe). Ako komédia to celkom pobavilo, keď nieje nič v telke, ale žeby to bola nejak nadpriemerná komédia, to ani nie. 62%. ()

MJMilan

Povedená klasická taškařice s Terencem a Budem. Bud převáží delfíny ve svém náklaďáku a na krk se mu pověsí kdo jiný než Terence Hill a udělá mu ze života malé peklo. Asi po půlce filmu se dovíme, že zmínění pánové jsou bráchové, kteří mají stejného otce - proutníka, který předstírá slepotu. Bud jako bývalý kvalitní hráč hazardních a jiných her začne společně se svým bráchou shánět peníze na otcovu fiktivní operaci a na nový kamion. Jak to asi celé dopadne? ()

andrii

V osudí, na trase. Prostřídají se.  Představení, která počítají... s párty kravaťáků, party kravat. Podusí ty, kteří se třeba jen o píď bodu vychýlí z osy terénu, do bohatě "rohaté" hry. ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer