Sudá a lichá

• Itálie Pari e dispari (více)

Dva rozkmotření bratři se musí spojit v boji proti cinknutému světu hazardu. A možná i něco vyhrát... Floridské pobřeží hostí sportovní hry, kde změří síly ti nejlepší z nejlepších amerického námořnictva, pěchoty i letectva. Fair play ale ohrožuje mafie, která podvody a vyhrožováním ohýbá výsledky a vydělává na sázkách. K tajnému úkolu je tak povolán poručík Johnny Ferpo (Terence Hill), aby hazardní podsvětí odhalil. Ještě před tím ho však čeká náročnější mise: přesvědčit svého odcizeného bratra, s nímž ho pojí snad jen otcovo příjmení a láska k fazolím na cibulce, aby se k němu přidal. Charlie Ferpo (Bud Spencer) ale se světem hazardu nadobro skončil a úplně mu stačí jezdit se svým kamionem. Aby bratra přesvědčil, bude se Johnny muset uchýlit k tvrdšímu vyjednávání. Jako třeba prohrát Charlieho tirák v pokeru nebo mu nalhat, že jejich taťka oslepl a nutně potřebuje peníze na operaci. A to je teprve začátek jejich eskapád, při setkání s mafií budou navíc lítat pánve, tága i kulečníkové koule a samozřejmě také facky... Jednu z nejznámějších komedií Buda Spencera a Terence Hilla natočil Sergio Corbucci v italsko-americké koprodukci. Zatímco pro komediální duo šlo už o jedenáctou spolupráci v hlavních rolích, režisér s nimi točil vůbec poprvé. Všichni tři sice platili za výrazné postavy spaghetti westernu, Corbucci ale tehdy točil hlavně s Francem Nerem. Sudá a lichá (1978) se nakonec stala jedním z vrcholů spencerhillovské série a výrazným zástupcem žánrové vlny, kdy se italský film posunul od westernů k akčnímu policejnímu žánru – důraz na bombastickou akci, překombinované podfuky a groteskový humor ovšem zůstal. (Česká televize)

Prankster

Asi to nemůžu objektivně hodonotit protože tyhle dva docela žeru. Jejich rvačky by mi přišly v jiném filmu naprosto propadákové ale tady je musím označit za ryze geniální... Je to pekelná odychovka... ()

Cortesz

Legendární a kultovní dvojice Hill + Spencer = Záruka sice jednodušší, oddychové, ale vždy skvělé zábavy. A zde to platí dvojnásob, protože Sudá a Lichá je jejich jeden z nejlepších snímků s nezapomenutelnými momenty, občas i dobrými hláškami, jako vždy s minimálním dějem, ale to zde vůbec nevadí, protože o to ani nejde. Na závěr skvělá rvačka v casinu je jejich nejlepší, kterou sem od nich viděl. Na závěr dodávám, že pistáciová došla :-D. ()

Stejšn

Bud Spencer v kočárku s dudlíkem: "Maaa-máááá!" Už jenom za todle aspoň jedna hvězdička. Jeden z nejlepších filmů S+H. ()

offlineman

Velice, velice příjemné překvapení od TV Nova, dne 7. 8. 2011. Sudá a Lichá s původním dabingem, t.j. v hlavních rolích pánové Větrovec a Novotný! ne ta trapárna, kde bylo s příšerným nadabováním slyšet i originální zvuk! Kéž by se to stalo pravidlem...... Vám ukradl bratr náklaďák? Mě zase ženu! :-) ()

Aiwn

Filmový život této herecké dvojice je velmi zajímavý. Jejich první filmy, jako např. Pravá a levá ruka ďábla nebo Dva machři mezi nebem a peklem, patří mezi ty s nižší kvalitou, menší zábavou a roztáhlejším dějem. Pak se však jejich filmy začaly postupem času dostávat ke svému vrcholu, který zastupuje právě Sudá a lichá. Je zde hodně vtipných záběrů, originální příběh, podfuky a samozřejmě "bitky," které zde nesmí chybět. V každém jejich filmu představují jejich nepřátele pořád ti samí herci a pořád hrají záporáky skvěle. Tento film mi však připadá zajímavý v tom, že Terence Hill sice táhne za jeden provaz s Budem Spencerem, ale zároveň ho i tak trochu podvádí. Např. Otec je sice pravý, ale ani náhodou slepý. Bohužel po tomto filmu začal takový menší úpadek. Unavení Dvojníci, kteří už moc zajímaví nebyli, Jdi na to není špatné, ale chybí tam na závěr nějaká pořádná bitka a konečně jejich vůbec poslední film Superpolicajti z Miami se snaží navázat na úspěch Dvou výtečníků, ale právě proto mi připadá asi jako jeden z nejhorších. Proto mi tento film připadá asi nejlepší, který Bud Spencer s Terence Hillem natočili a budu se na něj koukat i opakovaně, protože ho mám opravdu rád. ()

Jerrysus

Snad jeden z nejpovedenějších filmů známé italské dvojky, která drží film svým klasickým smyslem pro humor. Až je skoro neuvěřitelné, co jejich nepřátelé musí vytrpět než na jejich tváře přestanou dopadat pěsti Buda Spancera! Prostě takhle vypadá Amerika očima Itala. ()

eFOXsize

Víte, když to teď tak hodnotím a srovnávám si jejich snímky, musím přiznat, že ač jsou jejich filmy na jedno brdo, zároveň v sobě vždy nesou mírně se odlišující prvky. Tady jsou prostě scény, které by asi v jiném podání působili tak směšně, až by to člověka vytrhlo z nálady. Jenže v podání Spencera, nebo Hilla, je to spíše úsměvné, dobře podané. Moje typické hodnocení Spencer/Hill snímků: Ale ať by byli zasazeni do jakéhokoliv prostředí, tu pohodu, ten nevtíravý humor si nesou s sebou. Svým vztahem vždycky pohladí na duši, dlouho mě to učilo o přátelství. Ostudně musím říct - lhostejno jaká zápletka. Úžasné to bylo téměř vždy. Terence Hill a Bud Spencer si prostě sedí, jakési herecké spřízněné duše. ()

Dinsberg

Kultovní hlášky jako "Taťka chce modrý" nebo "Já chci pistáciovou" už zlidověly. Líbila se mi snaha o situační komiku, nejen o tu fackovací. Hráčské prostředí ústřední dvojici navíc maximálně pomohlo a vyždímala jeho potenciál do mrtě. ()

Pitryx

Snad nejlepší klasika slavné dvojky?? Pravděpodobně ano, i když „Dva výtečníci“ jsou také dobří. Takže se nebudu zabývat složitými rozbory, mlasknu sem 80% a je to. Více takových komedií.2015022010929/11034 ()

adamix

Skvelá oddychovka plná skvelých vtipov, bitiek a množstvom obrovskej zábavy od mojej najobľúbenejšej filmovej dvojice Spencera a Hilla. Už dávno som sa takto nezasmial. Naposledy asi pri výbornom Podivnom dedičstve. Film si ide opäť skvelým štýlom, aký ponúkajú iba oni dvaja. Večne vysmiaty Terence Hill a večne nahnevaný Bud Spencer, opäť banda zlých gangstrov, ktorým treba dať príručku, množstvo skvelých vtipov a vtipných zážitkov (čítanie z rúk, slepý starý otec, podfuky) a nakoniec smiešne skvelá záverečná bitka. Hill a Spencer ma ani po rokoch nesklamali a musím uznať, že ide o slušné dielko :). Dávam 5* a 90%. ()

henrycruel

Terence Hill v roli "vyčůránka" a Bud Spencer zase v roli "dobráckého hromotluka". Film není nejlepší spoluprací tohoto dua, ale i tak se u toho člověk pobaví a zapomene na starosti! :) ()

subic

Sudá a lichá je taková docela velká blbost plná pokru, kamionu s delfíny, jednoho falešného slepého otce a spousty facek, jak jinak. Sedmdesátky tu jedou naplno, ale raději bych trochu kratší stopáž a tak jednu frčku dávám dolů, jsou lepší filmy s dvojicí S+H, které si 4 frčky zaslouží víc. 70% ()

ostravak30

Bud Spencer a Terence Hill - jedna z mých nejoblíbenějších filmových dvojic všech dob. Ty jejich jasné protikladné vlastnosti i fyzický vzhled, rvačky s klasickými zvuky, které jsou samy o sobě humorné, to se neomrzí v podstatě nikdy. Mění se jen omáčka kolem, kostra příběhu je si velmi často podobná a místo, kde se to vše odehrává. Já viděl mnoho jejich filmů, ale zde přiznám, že americká filmová anabáze mi byla přeci jen méně sympatičtější, než jejich zbylé filmy. ()

infernet

Bud Spencer v paruce a upnutym tričku, hrající, pro mě absolutně nepochopitelnej sport, mě dokonale odrovnal. Proto 4* ()

Gladi

Videl som to niekedy davno v detstve a uz som si to vobec nepamatal a po znovu pozreti som bol dost sklamany, tato dvojica ma aj ovela lepsie komedie, 3* hoci ta tretia je skor z nostalgie ()

waltosin

Paráda!!!!!!! Bud a Terence tentokrát jako hazardní hráči, kde nechybí skvělá zábava a mlátičky!!! Jeden z jejich nejlepších filmů. Jsou to prostě borci, kteří mě budou rozesmávat ještě hooooooooodně dlouho!! :) ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer