Superpolda

• Česko Superčmuchal (více)

Terence Hill tentokrát v roli ochránce zákona, omylem obdařeného nadpřirozenými schopnostmi... Příběh mladého amerického policisty Dava, u něhož se po náhodném radioaktivním ozáření začnou objevovat nadpřirozené schopnosti – vidí za roh, je schopen zabránit dopravním nehodám, pohybovat biliárovými koulemi, posunovat nákladními auty a skákat z horních oken mrakodrapů bez jediného zranění. Tyto netradiční vlohy ho však dostávají spíše do problémů: nikdo jej nechápe a jeho vnuknutím nevěří. Síla jej navíc opouští vždy, když vidí červenou barvu. V takových chvílích se David dostává do vskutku nezáviděníhodných situací, které obvykle přivádějí k nepříčetnosti jeho nadřízeného Willyho Dunlopa... Terence Hill se v bláznivé komedii Sergia Corbucciho představil bez své druhé polovičky, bručouna Buda Spencera. Společně si dvojici policistů zahráli v podobně laděných snímcích Dva výtečníci (1977) či Superpolicajti z Miami (1985). V Superpoldovi byl Hillovým parťákem Ernest Borgnine, známý například z westernu Divoká banda. (Česká televize)

korbitch22

nejpovedenější film terence hilla,kde boduje dobře mířenými vtípky i akcí bez pomoci věrného druha buda spencera.ernest borgine je mu zdatnou náhradou. ()

heyda

V dětství jsem mu strašně jeho schopnosti záviděl. Tenhle film jsem miloval. Dnes už to působí občas úsměvně, ale co bych chtěl po filmu z roku 1980, že? :) 75% zcela zasloužených ()

SOLOM.

I já se přidávám k těm, kteří v dětství na tomto filmu ulítali. Hill a Spencer patřili mezi moje nejoblíbenější herce a vždycky se rád podívám na jejich filmy. Jediným problémem je fakt, že je mám nejraději hezky po hromadě. Jakmile hrají „single“, jde kvalita filmů o stupínek dolů. To však neznamená, že by šlo o nějaké propadáky, ale prostě mi tam vždycky chybí ten druhý. Když jsem se na Superpoldu podíval po čase, už jsem z něj prostě nebyl tak odvařený, jako kdysi. Přece jenom po třicítce se vám zdá scénář už dost uhozený. Ve své době však kouzlo a půvab měl, to nepopírám. I zde se dá narazit na několik velice povedených scén/hlášek. Z nostalgie bych ty čtyři * dal, ale pokud mám hodnotit objektivně tak to bude jen za tři a příjemných 60%. ()

SLOTH

tak na to to sem se dival u stryce pepika v kasijovicich kdyz jsem byl maly vlastne mel jenom filmy s terencem hillem a belmondem a na belmonda jsme byl opravdu maly ale pak i k nemu jsme si nasel cesticku ()

duklak2

Přiznám se, že Terence Hilla a Buda Spencera moc nemusím a ani mě ty jejich filmy, kde padají rány a ozývají se takové zvuky, že to ani není možné, moc nemusím. Ale tenhle film je snad to jediné co se mi s Terencem líbilo a bylo to velmi zábavné. Z ozářeného policajta se stal superpolicajt. Jedinou jeho nevýhodou bylo to, že nesnášel červenou barvu. Jen lituji, že tenhle film jsem už hodně let neviděl a doufám, že se brzy dočkám. ()

corpsy

Terence Hill. Chlapák, ktorý mal vkus pre jednoduchý, ale vkusný humor. V tomto prípade, ale šliapol vedľa. Vtípky a gagy sa stali ešte viac naivnými až detinskými. A to na žáner sci-fi komédie pre nielen mladších divákov, nieje veľmi dobrý nápad. ()

Krt.Ek

Celkem slušně jsem se bavil, a to je přece u komedie nejdůležitější, proto nemohu hodnotit níže, i kdybych chtěl, a já ani nechci, Terence Hill je totiž sympaťák, radost pohledět na ty jeho akčně-komediální kreace (tato poznámka se vztahuje ke všem jeho filmům, s kterými jsem měl tu čest, a které jsem tu dle všeho neohodnotil, přece jen je to notná dávka let, a já nechci nikomu nadržovat). 70% ()

Korbitch

Nejlepší Hillův samostatný film. Ta scénka s metlou mě tenkrát neuvěřitelně dostala. Chytlavá hudbička, povedený scénář a vkusný humor. ()

Raztubyl

Žádný jiný film jsem za život neviděl tolikrát jako tenhle, snad jen Dobrodružství Rabína Jákoba by se mu mohlo přiblížit a to jen díky tomu že jsem ho měl nahrané na stejné VHSce hned za Superpoldou. Už si ani nepamatuju čím mě tenkrát tak zaujal ale možná je to díky tomu že ve filmu téměř nejsou hluchá místa, od úvodní scény v indiánské vesnici až po závěrečný let na bublině se pořád něco děje. Ani moc nevadí absence Buda Spencera protože Ernest Borgnine je taky mimořádný sympaťák a nechybí ani tradiční Hillův záporak Sal Borgese. Dost se mi líbi i ten 70's soundtrack, úvodní písničku jsem po dlouhé době odněkud stáhnul a poslouchal ji hodně dlouho. Hodně filmu pomohl taky skvělý český dabing se kterým mi to doma nahráli někdy v devadesátých letech z Primy, naopak na dvd od vapetu je bohužel ten nejhorší dabing co jsem kdy v nějakém filmu slyšel. ()

Vyrida

Musím předem napsat, že v mém hodnocení hraje velkou roli dětská nostalgie, protože Super Snooper je jeden z těch řady filmů, na kterých jsem zkrátka vyrůstal a viděl ho snad stokrát dokolečka. Bavily mě převážně ty vtipně natočené loupežné scény, při kterých Terence Hill předváděl své úžasné schopnosti a nedokázal jsem se toho zkrátka nikdy pořádně nabažit. Neodpustím si nepřipomenout ani skvělou úvodní skladbu od The Ocean, která tomu všemu ještě dodává energický říz. Uznávám, že druhá polovina filmu je slabší než ta první, zvlášť scéna na lodi mě nijak nebrala a není tomu ani dnes. Vše se však smazává závěrečnou pasáží, která je vtipná až hrůza a tak nemůžu jinak, než 5 hvězdiček a zařazení do mých TOP 10 životních filmových zážitků. ()

gogos

Az na ten ubohej balon je to super.... Vyborna komedie, se spoustou povedenych gagu... a Hill a fazole...navrat do starych casu :D ()

kaylin

Asi jsem si to prostě jenom pamatoval zábavnější, ale na druhou stranu se tomu nemůže vzít, že je to narvané nápady, že se pořád něco děje a dokáže to celou stopáž udržet vaši pozornost. Terence Hill je tady ve výborné formě a ukazuje, že i bez Buda Spencera dokázal utáhnout celý film, ale pravda Ernest Borgnine mu tady přicmrndává výborně. ()

MATADOR

Příjemné, vtipné jako vždy. Jde vidět, že to Terence Hill dokáže i bez své pravé ruky. Příjemně strávených 100 minut. ()

OG_Swifty

Ač kvalita po letech ucházející, pořád je to film mého mládí a mám pro Italské komedie s Budem Spencerem a / nebo Terrencem Hillem slabost ()