Superpolda

• Česko Superčmuchal (více)

Terence Hill tentokrát v roli ochránce zákona, omylem obdařeného nadpřirozenými schopnostmi... Příběh mladého amerického policisty Dava, u něhož se po náhodném radioaktivním ozáření začnou objevovat nadpřirozené schopnosti – vidí za roh, je schopen zabránit dopravním nehodám, pohybovat biliárovými koulemi, posunovat nákladními auty a skákat z horních oken mrakodrapů bez jediného zranění. Tyto netradiční vlohy ho však dostávají spíše do problémů: nikdo jej nechápe a jeho vnuknutím nevěří. Síla jej navíc opouští vždy, když vidí červenou barvu. V takových chvílích se David dostává do vskutku nezáviděníhodných situací, které obvykle přivádějí k nepříčetnosti jeho nadřízeného Willyho Dunlopa... Terence Hill se v bláznivé komedii Sergia Corbucciho představil bez své druhé polovičky, bručouna Buda Spencera. Společně si dvojici policistů zahráli v podobně laděných snímcích Dva výtečníci (1977) či Superpolicajti z Miami (1985). V Superpoldovi byl Hillovým parťákem Ernest Borgnine, známý například z westernu Divoká banda. (Česká televize)

MrPierc

Ten film je tak špatně natočen, že ani naivita komedie nezakryla nedostatky. Bytky u kterých je vidět půl metru mezera mezi pěstí a obětí vidí i dítě se zánětem spojivek. Superpolda je ozářen a má super schopnosti = výborný námět, ale bohužel nebyl moc dobře využit. Naivita ve filmu je ale tak naivní, že filmy s Bud Spencerem a T. Hillem jsou oproti tomu na úrovni Shakespearských dramat ! ()

tomtomtoma

Jednoduše zábavná komedie, kde dobro, v podobě policisty s nadpřirozenými schopnostmi Davea Speeda (Terence Hill), se pořádně zapotí, aby přemohlo nepoddajné zlo, zastupované bossem padělatelů jednodolarovek Torpedem (Marc Lawrence) a rafinovanou bývalou filmovou hvězdou Rosy Labouche (Joanne Dru). Superpoldu doplňuje lehce neschopný, naivní, ale snaživý seržant Willy Dunlop (Ernest Borgnine) a přítelkyně Evelyn (Julie Gordon), která se rozhodně jen tak nesmíří s tím, aby nad ní měl superpolda převahu. Zajímavou postavou je břichomluvec Silvius (Herb Goldstein), který je schopen prodat i mluvícího psa. A nakonec jsou padouši dopadeni a všechno může skončit svatbou. ()

Fallen_One

Terence Hill jako policista s nadpřirozenými schopnostmi u mě silně zabodoval už v dětství, kdy jsem film viděl prvně a musím říct, že ani po letech mě neomrzel. Škoda jen že ta žvýkačková bublina na konci nevypadá jako žvýkačková bublina :-D Spolu s Podivným dědictvím výborným filmem, kde Terence válí i bez Buda. Co ještě musím vyzdvihnout je hudba. Úvodní song od The oceans nemá chybu a Rocket Theme je neuvěřitelně návyková ;-) ()

pakobylka

Žádné překvapení se nekonalo. Film ve mně vyvolal spíš rozpaky než úsměv - stejně jako před lety, když jsem ho viděla poprvé. Poněkud dětinsky omezené superschopnosti Terence Hilla mě zkrátka nikdy nebraly. ()

Juto

Film nemožno brať vážne. To by malo byť zrejmé už z názvu. Je to paródia. Je to groteska. Je to zábava. 6/10 ()

otík

Terence Hill si bez pomoci Buda Spencera zahrál neohroženého policistu, který čirou náhodou prožil jakýsi jaderný test a se super schopnostmi teď brání své město od zločinu. A jeho starší kolega a velící je z toho na prášky. Tradiční hillovská komedie s příjemnou hudbou a písničkou, pár bitkami, trochu humorem, ale hlavně velkou pohodou. ()

andrii

Ten, který si podal přitažlivost zemskou, podlé padlé. David Copperfield, věštec, mentalista sboru, ale pozor na tu, která vždy znamená STOP na semaforu, i na, t. č. svou ženu, hlavičku, plnou ohnivě vlčích máků. ()

nevermore

Superpolda je horší průměr. Terence Hill má nadpřirozené schopnosti a využívá je v boji proti prači špinavých peněz. Je to až moc uhozený, a ani to není zas tak vtipný. ()

Kosmik 1

Terence Hill dokázal, že to umí i bez parťáka Buda. Tenhle film jsem v dětství viděl nespočetněkrát a strašně jsem ho žral. Kupodivu ho žeru i teď a jsem rád, že podobné filmy jsou. ()

Ravi

Perfektní reflexe na komiksové hrdiny, která baví, ale byl jsem dost zklamán jejím závěrem. Absence parťáka Spencera je znát, Hill prostě potřebuje parťáka, což jsem si vlastně uvědomil až při tomto filmu. 65% = 3/5 ()

see_sawandrew

Další šťastná vzpomínka na má dětská léta. Výborná komedie s neselhávajícím Terencem Hillem a také zajímavým narativním schématem, co tři čtvrtiny filmu staví do retrospektivy. Český dabing je výborný. 75% ()

Han22

Na noční jsem si pustil na oddech něco co najdu na youtube a volba padla na italskou HIllovku bez Spencera, kterou jsem měl v dětství moc rád. Co naplat, trošku to zestárlo. Je to taková policejní klasika, kde Hillovi v jeho typické rošťácké roli dělá spoluhráče nečekaný Ernst Borgnine jako vztekající se, nechápající a otcovský seržant, který i když hraje víceméně pitomce ho strká do kapsy. Záporák je tradiční mafián s trojicí pitomců, bitka je tu jen jedna menší. Sci-fi? Inu ano, Hill má díky ozáření schopnosti ala Superman - vznášení se, nezranitelnost, telekinezi, rentgenové vidění a jeho kryptonitem je rudá barva. Triky jsou úsměvné, pár scének pobaví (policejní šikana mafiánských poskoků), ale celkově spíše nezávadný průměr u kterého jsem se nebavil tolik jako u jiných spencerhillovek. Ovšem italodisko písnička Super Snooper je naprosto parádní :) ()