Moje pravda (E12) (epizoda)

Česko, 2014, 1 h 14 min

Moje pravda není na první zhlédnutí žádné terno, ale když se mi celý příběh rozležel více v hlavě a přečetl jsem si komentář uživatele Helmutek, dávám mu zcela za pravdu, pokud jde o vyústění celého příběhu, byť jsem si v průběhu kolikrát říkal - tohle je zbytečné, přehnané, za hranou. Na druhou stranu lidské vztahy nám nabízejí někdy i ty nejroztodivnější varianty, takže vlastně se scénáristům vztahových dramat nemusí klást žádná omezení.(17.4.2017)

Tento díl nepatřil k nejlepším z tohoto cyklu, ale velmi jsem ocenila obsazení Jany Preissové coby matky, která je věcně ve válce.(23.2.2017)

Drsnej a realistickej rozvodovej příběh s výbornym koncem, kterej je zajímavej myšlenkou, že vítězstvím v těchhle situacích často nemusí bejt jen to, že se ti dva daj zase dohromady, ale i to, že se už třeba spolu dokážou "jenom" klidně a smírně rozvést. A Vyorálek i Vágnerová byli oba skvělí.(14.11.2016)

Zbožňuji Vyorálka, takže v roli psychicky labilního týpka jsem si jej nemohl nevychutnat. Zaválel to skvěle, stejně jako Jana Preissová a dokonce i ta Hana Vagnerová zde výjimečně nebyla jen hezká, ale i něco zahrála. A ten konec jsem hlavním postavám přál - i ze zdánlivě bezvýchodné situace jde vyjít se ctí a s uchovaným zdravým rozumem.(7.8.2017)

Sepsáno někým, kdo má odžito a hlavně odpozorováno, některé momenty jsou po psycho(logické) stránce milimetrově přesné, styl vyprávění přesto postrádá vyloženě vtahující momenty a čím více se film blíží závěru, tím méně toho dokáže nabídnout.(28.4.2017)