Gunman: Muž na odstřel

• Česko Muž na odstřel (více)

Sean Penn hraje vyčerpaného bývalého žoldáka a zabijáka Jima Terriera, který by svou minulost rád nechal za sebou. Jediné, po čem touží, je konečně se usadit se svou dávnou láskou. Ale tajné služby se svých bývalých oveček tak snadno nevzdávají. Jim bude muset očistit své jméno a postavit se organizaci, pro kterou pracoval. Býval jejím vykonavatelem, dělal strašné věci a byl přesvědčen, že pomáhá světu. Mýlil se a jeho bývalí zaměstnavatelé se ho teď snaží zabít. V patách mu je démonický Javier Bardem, který už dvakrát přesvědčil, že hrát zlosyny bez špetky svědomí opravdu umí (ve filmu Tahle země není pro starý bez emocí vraždil na potkání, ve Skyfall zatápěl samotnému Jamesi Bondovi). Rozbíhá se dramatická hra na kočku a na myš, která vede Seana Penna přes půl světa. Ví, že neuteče nikam. Jediný způsob, jak se zachránit, je zabít ty, kteří ho chtějí zabít. (Bontonfilm)

Looka

100% Vzhledem k tomu že jsem čekal levičáckou sofistikovanou eko agitku mi chvilku trvalo než jsem přešaltoval na starou dobrou akční jízdu. ()

papadoce

Čo proti tomu zase máte. Gunman je Sean Penn vo výbornej forme, fyzickej i hereckej. Gunman je Javier Bardem, ktorý ako jeden z najlepších hercov súčasnosti by dokázal zahrať aj mŕtveho potkana natoľko presvedčivo, že by ste naňho volali deratizéra. Gunman je Pierre Morel, ktorý tentokrát nevsadil len na bezduchú strieľačku, ale na zmysluplný dej a príbeh a vyšlo mu to. To ale zároveň neznamená, že by akcia nedostala dostatok priestoru. Práve naopak, bolo jej hodne a zakaždým v maximálnej kvalite. Takto nejako vyzerá inteligentný akčný thriller. ()

dogma97

Bývaly doby, kdy bych dal za takovou řádně zapařenou kupu klišé, rutinérsky natočenou a zahranou, možná i 3*. Soubojová choreografie Morelovi jde, to jsem ocenil i v 96 hodin, ale pachuť promarněných 120 minut zůstává. ()

himor

Priemerný akčný film s jediným dobrým hercom. Škoda že Sean Pennis už nehrá v dobrých filmoch. Ale akčne dobré, škoda že nám ostrostrelec trošku ochorel. Celkom znesiteľné. 65% ()

boo-boo

Postava fajn, kopanec do pavučín vzťahov okolo NGOs a charity namierený tiež dobre. Po pomerne zdĺhavom úvodnom dejstve začne The Gunman celkom slušne ubiehať, ale jediná zapamätateľná vec z neho je tak maximálne Pennova fyzička a šok z toho, aké obsadenie sa zišlo vo vedľajších úlohách. ()

Shitonit

Vážné téma, vcelku superiózní zpracování, pohodová akce a jasně neposraný vztahy. Co si víc přát?? Zajímavý prostředí ?? No tak to je v tomhle akčně špijonážním guláši taky.. Prima kouketalnej biják, snadno doporučitelnej dalším nenasycenejm čumilům. ()

Veniss

Sympatické béčko se vším všudy, co by od něho měl člověk očekávat. Žádné překvapení nehledejte, poskládané je to jak podle šablony, ale naštěstí příběh nesklouzával k patetičnosti či jiným nešvarům. Seanovi role sedla, ostatní taky byli fajn, být trošku kratší stopáž, odsejpalo by to přímo skvěle. ()

lusa

Tri krát som si pre istotu gúgla, či má Penn naozaj 54 rokov, lebo tie kocky na bruchu snáď prehltol alebo čo.. Kondične schová do vačku aj o generáciu mladších pacholkov, ktorí majú snahu poštekliť ho čepeľou pod rebrami. Bardem tradične dokonalý, na môj vkus je ho tam ale strašne málo. Emočne úžasná scéna v barcelonskej reštaurácii. Jj, páčilo sa. 4* ()

lucky.loo

Režizér u mne asi přesně vychytal ten moment, kdy jsem chtěl film vypnout, protože jsem se v něm ztrácel( u starého červeného veterána vše vysvětleno ;) ). Žádný velký zázrak, ale akce diváka drží alespoň trochu při životě. Sean na 55 let v úžasné fazóně. Hodnocení: 60% ()

Guran

Sean Penn ani jeho herečtí kolegové ničím nezaujmou. Místo samotného Penna bych si v jeho roli dokázal mnohem lépe vžít do Liama Neesona, kterému by seděla líp. Scénář je hodně trapný. Je plný klišé a zhovadělostí, které už jsme několikrát v historii filmů viděli. Jasmine Trince jsem fandil po vzhledové stránce. Film má hodně málo kladů. Tohle se Morelovi nepovedlo. ()

egresh

Film som pozeral na 2x, rozdeleny casovo na dve polky. Zda sa mi, ze tak sa aj dej da rozclenit. V druhej polovici konecne nastala akcia, ktora je celkom dynamicka, ale miestami mi prisla nedotiahnuta. Bol som zvedavy na spojenie Bardem & Penn a stvrta hviezda je hlavne kvoli nim. Celkovo ma vsak film nesklamal. ()

angel.CZ

Tak Šóna jsem ve filmu už dlouho neviděl a je to paráda, takový univerzální voják ve starším provedení v nové době. Teďka vážně, prahnete po akci ? Chcete střílení, výbuchy, špionáž, zbraně a nesmrtelného hrdinu, kterého stejně trapí jedna věc v hlavě ? Film stvořený pro vás. Neokouká se ani když je vlastně většinu filmu v záběru sám. Chvílemi slabší místa filmu tam jsou, ale nic co by se nedalo vydržet. Jsou lepší akčňáky v tomto roce, ale jsou i dost horší, tohle je lepší průměr a zasloužených 60-65 % ()

Lucius55

Nenadchne, ale rozhodně ani neurazí. Nečekal bych Seana Penna v tomhle žánru, tady však odvádí skvělou práci a film vytahuje na mírný nadprůměr. Pokud se nenechá odradit pomalým rozjezdem, i tady si zarytý "akčňákožrout" přijde na své... ()

johnsnow

Poctivá akčná kriminálka s fakt dobrým príbehom o tom ako na úkor svojej chamtivosti zničiť život druhého. Lenže bohužiaľ vyber bol zlý. Ja dávam 5* aj ked 96 hodín sa mi páčilo o trochu viac. ()

Bobris

Nechapu. Jediné co na tomhle filmu bylo zajímavé, byl Sean Penn v trochu jiném kabátě, než ho znám. Jinak nic. Nulový příběh, který bych i já vymyslel na papír za 20 minut. Akce ničím výjimečná a v podstatě ani ten hlavní hrdina. Ale Sean Penn je slušná korba v jeho věku, to smekám. ()

moznazitra

Ach jo. Zase hrdina, kterému nemůžou ublížit a on sám je zbraň hromadného ničení. Nemůžu pochopit v čem spočívá mysterióznost tohoto filmu. Možná si to měl Bardem a Penn prohodit. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015