Banánový Joe přijíždí s bárkou plnou ovoce. Má sice trsy prvotřídních banánů, ale není mu to nic platné. Potřebuje nutně získat licenci, kterou požaduje mafie, ale ta se pro Joea stává nedostupnou. Silák zvyklý žít v přírodě se dočká ve městě pouze problémů. Útoky soupeřů řeší tak, jak jsme na to ve filmech s Budem Spencerem zvyklí - úderem obří pěsti. Pomůže mu jeho síla i k banánové licenci, nebo Joe vyřeší potíže jiným způsobem? (Warner Home Video CZ)

Petr.Kocfeld

Bud Spencer jako prodejce bananu.Hudba pekna a dej dobry.Proc ne?I lokace jsou pekne.Davam 60 procent!Videl jsem to vicekrat...Spencer bez Hilla v pekne solove jizde.Bananovy Joe nezklame a potesi... ()

TERRORDROME

"Čím si sa živil doteraz? Jedol som banány". Kdesi v tropickej riti strednej ameriky, v tej najzapadnutejšej dedinke kde zdochol moskyt, žije okrem nejakých tých podvýživených černoškov aj jedno vypasené indivíduum zvané Banánový Joe. Bud Spencer tentokrát nehrá svojho typického naštvaného hundroša, ale priblblého dobráka s IQ hojdacej velryby, ktorého jediným zmyslom života sú banány. Banány totiž hýbu svetom, to vie každý Jožko Mrkvička ( pre čechov Véna ). Lenže na ich predaj nemá povolenie a tak sa poprvý krát v živote musí vydať do mesta aby si ho vybavil. Lenže na to potrebuje občiansky preukaz ktorý samozrejme nemá, takže si musí vybaviť najprv ten. Lenže na to potrebuje rodný list ktorý taktiež nemá a bez občianskeho preukazu mu ho nevydajú. Skrátka sa začne topiť v plesnivom močiari byrokracie a to bohužiaľ pozná každý z nás. Nejaký tí smiešny gangsteri ktorých si proti sebe poštve sú oproti tomu len také ľahké rozptýlenie spojené s trochou nezáväzného fackovania. Najlepšia Budova sólovka, jednoduchá až primitívna, ale príjemná komédia ktorá ma vždy pobaví. ()

Pablinho

Tady se řiká, že ti dva bez sebe nejsou to pravý, přitom já se parádnĕ bavil. Naprosto hloupej, důvĕřivej převozník banánů, kterej potřebuje získat licenci, je parádní nápad a nenucenej humor... ()

bobstock

Srdečný hromotluk bez identity s vůní tropického sexu je nucen navštívit civilizaci a okusit hrůzu birokracie, mafiánských praktik spolu s vojenským drilem. I bez věrného společníka Terence se to dá zvládnout nad věcí a se spoustou srandovních situací. A teď si jdu dát ten banán, co mi vysí ve špajzu..65% ()

RedHot

Banánový Joe možná nasytil poptávku spousty lidí pár úsečnými hláškami, přičemž jeho český dabér v průběhu těch nekonečných devadesáti minut u mikrofonu několikrát usnul a podle toho výsledek také vypadá. Já jsem však šťavnatou banánovou dužinou oblažen nebyl, ba naopak jsem uklouzl po slupce. ()

Brtniik

Viděl jsem jen kousíček (okolo místa jak si nechává šít šaty a stane se vyhazovačem), ale nemohu se zbavit pocitu, že to musí být pěkná volovina. Bud Spencer coby naprostý dement z pralesa (či odkud tahal ty banány) mi nějak nesedí. Oba kluky, ve věku, kdy je to předpokládatelné, jsem samosebou žral. No nic, snad mu dobře zaplatili. ()

TostTom

“Čím jsi byl než ses dal k armádě ? Jedl jsem banány.” Banánový Joe je opravdu skvělý film a skvělá komedie, takhle jsem se už dlouhou dobu nenasmál. Bud spencer se zde v roli banánového Joe snaží získat licenci na prodej banánů, ale to není tak jednoduché a musí proto do města, kde poznává úplně nový svět. Nakonec se mu ale licenci získat povede a vše dopadne dobře. Tento film rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější z tvorby Buda Spencera. Skvěle zahráno, originální příběh a spousta vtipných scén. A na závěr, Banány hýbou světem. ()

SkyCaptain

Měl jsem trochu strach jaké to bude když tady není Hill, ale je to vážně super! Lehká až naivní komedie o prosťáčkovi Spencerovi vážně sedla a navrch jako perlička zazní ve filmu pár songů ze společných filmů Spencer & Hill (např. Sudá a Lichá a Dva výtečníci) ()

sadlokan

"Přetrhl se ti růženec,synku?"Hláška ohromná a Bud ve formě,když se mu ještě dalo věřit,že je fakt všechny seřeže!! ()

helloween93

Zábavná komedie s Budem, který je tu jako analfabet s dobrým srdcem a s láskou k banánům. Na komisaře Rizza to nemá, ale nuda to také nebyla. 3* ()

Evander

Banánový Joe je milým filmem, který pohladí po duši. Nicméně ho řadím ke slabším filmům s Budem Spencerem. 65% ()

Heavyman

Když vám nasolej na páteční den jako jedinýmu odpolední, jste v celý fabrice skoro sám a brouzdáte po netu a narazíte na film, který vás nikdy nelákal i když s vašim oblíbencem a ještě do toho na youtube. Nakonec to z bídy zapnete a říkáte si, že Bud byl stejně frajer i když je film úplná blbinka, která ovšem dokáže i po letech zachránit od nudy a mile potěšit. ()

cure

Tak ja som sa na tomto filme príjemne bavil. Úplne som sa trhal smiechom, pri naháňačke nákladných áut, keď tieto jeden po druhom havarovali a tie samotné búračky boli "natočené" s jedným a tým istým bielym angličákom hoci sa ani jedno z tých áut na ten angličák nepodobalo ani náhodou a už vôbec nebolo biele. Paródia na byrokraciu (ak je také niečo vôbec možné) mala tiež niečo do seba, rovnako ako Dorianna. Dávam 3 hviezdy a teda 55%, pretože som sa bavil a nad nejakými filmárskymi "prkotinami" sa nemá pri takýchto filmoch význam zamýšľať. Ak si niekto chce pozrieť Bud Spencera sólo, tak odporúčam môjho obľúbeného Miliónového chrobáka, alebo snáď ešte lepší, ale o to menej známy snímok Lo chiamavano Bulldozer s výborným hudobným doprovodom. ()

patroklos

Sem tam dobré vtípky ala Bud Spencer, ale jinak je to film pro děti, příběh šílený, Bud ze sebe dělá primitiva, v jeho kariéře podle mě zbytečný film... ()

Biopler

Spencerovo vyčíňanie vás baví sledovať. Hlavne bitku, pri ktorej jeden nešťastník pristane v kostolnej lavici a rozpadnú sa mu zuby. Následná reakcia sestry s tým, že mu podaruje ruženec, lebo sa mu rozpadol, je veľmi podarená. A to je asi tak všetko. ()

tranquill

V tomto filmu je Bud trochu jiný, tedy samozřejmě kromě ukrutné síly :-) Je to takové jelítko neznalé světa. A možná proto jsem se místy dobře bavil. Ale k jeho nejlepším filmům Joe nepatří... ()