Reklama

Reklama

Americká občanská válka se snad pomalu chýlí ke konci. Není však ještě úplně vyhráno. Dvě jižanské sestry a jedna otrokyně musí ubránit sebe a svůj domov před vojáky, kteří zběhli z armády Unie a hledají, kde se schovat... Augusta žije v domě se svou mladší sestrou a služkou. Během americké občanské války nevědí, jestli z nich budou manželky nebo hospodářky, kterým se z války muži nevrátí. Zvykají si na to, že žijí samy a obhospodařují své sídlo. Že kromě domácích prací musí zvládnout také ochránit domov zjišťují s příchodem dvou cizinců, válečných zběhů, na které Augusta narazí v místním  šenku, když shání léky pro svou sestru, kterou kousl mýval. Odteď je potřeba mít se na pozoru. Dva opilí zběhové, kterým velí Moses, se totiž snaží za pomoci svého psa vypátrat dům Augusty. Když se jim to podaří, začne boj o domov a holý život. Mosesův parťák se dostane do domu, kde ho Augusta postřelí do ruky, i zraněný se ale dostane do ložnice k mladší sestře Augusty, kterou znásilní. Všemu udělá konec až služka, která muže zastřelí. Mezitím svádí Augusta boj s Mosesem před domem, kde dojde k přestřelce a Moses se zraněný kácí k zemi. Zdá se, že je po něm, když se Augusta přesvědčí, že jsou všichni v pořádku, zjistí, že Moses už na místě, kde ho střelila neleží. Všechny tři ženy se ozbrojí a jdou ho hledat. (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Recenze (33)

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Do třetice všeho dobrého westernového už by to asi bylo moc. Po výborném Slow West a Bone Tomahawk letos slabší kus. Je to drsné, je to minimalistické, bohužel postavy mě moc nezajímaly, známá jména, která nemají moc co hrát. I Brit Marling chybí to charizma, které obvykle mívá. Nezajímavější zde byla černá dáma Muna Otaru. ()

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

Westerny mám celkem ráda, Hailee se skvěle předvedla už v Opravdové kuráži a Samíka mám ráda ani nevim proč, takže tahle kombinace přece nemůže zklamat, že ne? Může. Ty píčo ani nevíš jak moc může! Já už to teda vím a poslední úkryt sem hledala pod peřinou a vážně dumala o rychlo přetáčení, aby se film alespoň na oko netáhnul jak smrad z hajzlu na fesťáku. Hailee v celém filmu předvádí, že umí řvát, ječet, brečet a dělat vše, aby člověka srala a Sam tu hraje kolosálního kokota, kterej asi sám neví, jestli chce Brit Marlingů zabít nebo vošukat, bo oboje a jedno v jakém pořadí. Brit to, dle všeho neví taky a tak tu mezi nima máme "chemii" kdy snad ani sám rejža netušil jestli teda chtěj spolu prcat, nebo se sejmout. Naštěstí mezi nima proběhne spousta dialogů, který nám vysvětlí úplnou píču, jelikož spolu oba komunikují po prodělaný lobotomii. S nadlidskýma silama mi došlo, že Samík teda milou Brit asi chtěl píchat dokud je smrt nerozdělí, jenže když místo kytky hodíte do baráku molotova, tak to není nejlepší vyznání lásky, nemluvě o vystřílení celýho zásobníku jako bonus. To pak chápu, že Brit tohle tokání moc nebralo, ba dokonce lehce nasralo. Další pecka je, že Brit může Samíka asi tak 5x sejmout, on jí na oplátku taky tak nějak a ani jeden to neudělá jen proto, aby po sobě pak začli pálit, když Samík navrhne, že odložej zbraně. Poslední rozmluva nad pálenkou to už sem napůl čekala, že Brit půjde Sama sešít, aby si ho mohla vzít za manžela a mohli po sobě dál střílet. Možná by to tak i dopadlo kdyby Sam opět neodložil zbraň, což je gesto, který Brit z nějakýho tajemnýho důvodu vždy vyhecuje to do něj našít.Kdyby jí mířil na palici nonstop, možná spolu žili šťastně až do smrti. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Barber nakrútil po Harrym Brownovi ďalší zázrak alias Tri nesympatické, hysterické a neschopné kravy verzus dvaja psychopatickí blbečkovia v klobúkoch a so zúrivým čoklom, ktorý šteká aj na vlastný tieň. S takou zberbou je fakt radosť tráviť hodinu a pol. Väčšinu času som s vypúlenými očami hľadel na obrazovku a nebol schopný pochopiť, prečo baba hajzlov neodbachla pri prvej príležitosti, ale radšej utiekla a vinou toho umožnila situácii, aby sa tak krvavo vyhrotila. Nevraviac tom, že tým automaticky odsúdila na smrť barmana, prostitútku a, to najmä, koňa. Bieleho! Film ponúka viacero WTF, ale najmimoriadnejšim je odbachnutie milenca tesne na prahu domova. Tomu poviem smola, vedúci. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

“War is cruelty, there is no use trying to reform it; the crueler it is, the sooner it will be over.” Unijní generál William Tecumseh Sherman nemluví do větru. Když se válka chýlí ke konci, prohlubuje se i útlum lidskosti. Od severu přichází lačná zvěř, všechny jižanské ženy se stávají negry a okolnosti je proměňují v muže.. Tempem rozvážné emancipační drama, které má sice úchvatné kamerové kompozice (všechny záběry s ohněm), ale svůj marš osudovosti podává poněkud uměle, především při scénách vilného Worthingtona. A okamžik, kdy je postřelený Yankee uveden pažbou do bezvědomí, aby jej pak klidně z této lopaty vysypaly, mě svou nelogičností úplně otrávil. I s ohledem na zvolené téma jsem od autora Harryho Browna čekal o něco intenzivnější produkt.. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Osamělé ženy jsou pro vojáky vracející se z občanské války snadnou kořistí. Měly být i pro dvojici nadržených násilnických ochlastů, kteří se v rozvážném tempu dobývají do domu dvou sester a jejich černošské služky. Samotný příběh nebo herecké výkony nepředstavují to, co bude rozhodovat o divákově názoru na tento film. Je to atmosféra, je to pomalý styl vyprávění. Jenže to nesedne každému. Napínavé sekvence jsou totiž lehce zašlapané do země, tvůrci měli dle mého divákům předložit to, oč stojí. To, že je Daniel Barber schopným režisérem, víme už od debutu Harry Brown. Dech ale nevyrazil. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (2)

  • Zdánlivě mrtvý kůň Fern dýchá v čase 46:09 jako o život, ze zadního pohledu kamery je vidět, jak se mu zvedá břicho. (klukluka)

Reklama

Reklama