Noční jízda

Ivan Locke (Tom Hardy) je vzorný otec rodiny a úspěšný podnikatel ve stavebnictví. V nejdůležitějším okamžiku své kariéry zvedne zvonící telefon a rozhovor, který následuje, odstartuje sérii událostí, jež pomalu vnesou světlo do dřívějších mužových tajemství. Jeho kariéra, rodina i duše se zmítá v krizi. Vyjde najevo, jak může jediné chybné rozhodnutí vést k úplnému zborcení pečlivě vybudovaného, záviděníhodného života. (AMC Czech)

Hanniball odpad!

Hnus a nuda. Snad ještě horší než Birdman. Tyhle pseudointelektuální a rádoby filosofická dramata patří do trezoru a ne na plátna a obrazovky. Slovy klasika : https://www.youtube.com/watch?v=Sa9AGQHRj0s a upřímně věřím že na databázi je chyba - film totiž nemá 74 % ale 7,4% a je se to špatně zobrazuje. Na druhou stranu trpíte-li nespavostí tohle zaručeně pomůže. ()

omega_SK

Fakt by ma zaujimal rozpocet. Je to "One Man Show" takze by to nemala byt sialena suma. Medzi filmami sa najde kopa sraciek ktore mali rozpocet 10 i viac melonov a tomuto nesiahaju ani po clenky. Akurat ze toto asi nieje film pre pubertakov a zaostale jedince, ktore potrebuju kazde tretie slovo sprostu nadavku, hordy zombikov, kopec useknutych hlav alebo nahotinky minimalne na 60 minut filmu. To je o HODNOTAch, ktore dakemu nadrzanemu pribitemu paku asi tazko vysvetlit. ()

V0rK

Za prvé: Páči sa mi tá myšlienka, kedy v podstate vidíme len jediného herca. Za druhé: Tak obyčajný príbeh a ako ma dokázal upútať. Za tretie: Milujem britský prízvuk! :) To, prečo tu niektorí asi čakali viac je možno ten milý plagát, ktorý pôsobí tak trochu "akčne". Ale nie, je to skutočne len pomaly sa rozbiehacia dráma na BMW. Betón. Veru, aj ja som spadol na betón z tohto filmu. A rovno na zadok, pretože som nedával pozor..až tak som bol zažratý do tohto filmu. Zhrnutie: 5 hviezd pripínam na bundu pána Hardyho. Ale patrí to celému týmu. :-) ()

Va33ek

Důkaz, že stačí pouze auto, skvělý herec a dlouháá dálnice, aby vznikl kvalitní snímek. Jsem překvapený sám, jak mě film bavil, když se tam nic pořádně neděje, ale i tak jsem byl citově vyždímaný jak hadr na slunku, ()

symbiotic

Příšerně dlouhá reklama na BMW. Exteriérové záběry auta vůbec nebyly potřeba a korunovala to věta " já nemám nic, jenom tohle auto". Patetický klišoidní koncentrát neúspechu, nebo podprahová masírka typu: Řidič BMW X5 umí zařídit všechno, udělá chybu, ale je zásadový i v těžkém období života? ()

Wolfis

V jednoduchosti je krása. To dokazuje táto snímka, odohrávajúca sa po celý čas iba v priestoroch jedného auta, postupne odhaľujúc (ne)typický život hlavnej postavy. Neočakával som od toho v podstate nič, ale vďaka svojej pohodovej dialogickosti, čo je hlavnou dominantou tejto drámy, a zaujímavému príbehu, ktorý vás vtiahne po prvom kilometri priamo do diania, sa od zvedavosti pripútate a ďalej sledujete túto dramatickú jazdu, i keď cestou narazíte aj na nudnejšie pasáže. K obsadeniu niet čo vytknúť, znova parádny výkon Hardyho. Interiér sa strieda so zábermi nočnej svetelnej kľudnej diaľnice, ktoré sa snažia spríjemniť divácky zážitok, čo zas nie vždy tak dobre funguje. /75%/ ()

rass

Minimalistické, avšak nápadité. Jednoduché, ale nikoliv nudné. Oceňuji zejména ten nápad - prostý, nekomplikovaný, ale zajímavý a originální nápad natočit film s jedním hercem na jednom místě. Nikdy bych nevěřil, že mě bude bavit sledovat téměř hodinu a půl chlapa v autě, jak telefonuje. Ale funguje to! Díky dobře napsaným dialogům a přesvědčivému výkonu Toma Hardyho jsem se ani na okamžik nenudil. ()

splaty

Napínavá one man show, po jejímž shlédnutí jsem musela nahlas říct: "A dál??" Ten Hardyho klid v několika životních liniích byl záviděníhodný. Postavit se takhle zpříma k osudu, wow. ()

Martin2195

Veľmi zaujímavo poňatý snímok. Nemyslel som, že by ma film, ktorý sa odohráva iba v jednom prostredí, s jedným hercom a atmosféru vytvára iba samotný dialóg, až tak vtiahol do deja. Počas filmu sa vo mne striedali rôzne emócie, raz som s hlavnou postavou súhlasil inokedy si ťukal na čelo. Keď film skončil tak som mal pocity zmiešané, avšak tá atmosféra a úžasný Tom Hardy ma presvedčili. Hodnotím 75%. ()

TheAnimalOne

Tom Hardy jako Ivan Locke dupne na plyn svého zbrusu nového BMW a prožije jízdu, při které se mu přímo před očima zhroutí celý svět. Děj filmu je podán poměrně netradiční formou a právě to je na něm to jedinečné, avšak možná pro někoho nudné ba dokonce i zdlouhavé. Když tedy pomineme některé pasáže, tak to s klidem vidím na obstojné čtyři hvězdy. ()

R...

Takto preceňovaný film som fakt dávno nevidel, nebolo to zlé no ja som sa už po polhodine nudil a čakal kedy sa už konečne niečo stane čo ma preberie no čakal som zbytočne až do záverečných tituliek. Pre mňa bolo aj tých 85 minút fakt moc. Ako fanúšik Toma Hardy som dosť sklamaný a popravde nebyť jeho tak ten film ani nedopozerám.. ()

TheFilmThief

Silné nervydrásající drama, u kterého jsem si jako totální stresař ukousala všechny nehty a kdybych se nějak dostala do podobné situace tak zešílím. Když se ve vašem životě všechno posere, nebo když musíte v jednu chvíli řešit hodně věcí... Z vlastní zkušenosti vím, že ani nezáleží na tom jaký jste člověk, prostě jste jen člověk a tohle je jen svět a občas se něco podělá. Film jsem zhlédla víceméně jen ze setrvačnosti, jak to všecno dopadne. A... takovýhle film je velký risk, protože ho každý nepřijme, nikoho pořádně nezajímá obyčejný život, obyčejné maléry a to jak jde jak jde všechno obyčejně do háje. Ivan Locke je člověk, který během 90 minut přijde o všechno co má, kvůli malé "chybě" ze které vzejde dítě, nový člověk. Mohl se na to vykašlat, z práce ho vyhodili, takže ani ten beton nebyl jeho problém a na nějakou cestu do Londýnské porodnice se taky mohl vykašlat. Ale ne, prostě nesedí v koutě a nebrečí ani neutíká a to nejen proto, aby nebyl jako jeho otec. Dávám plný počet, protože mě zásáhl svou plnou silou a inspiroval, že když jde všechno do kopru... ()

baronGrga

Locke měl být podle anotace přesně pro mě. Komentáře slibovaly podobný zážitek jako u Telefonní budky nebo Tísňového volání. Vrazte hlavnímu hrdinovi do ruky sluchátko a smršť napětí může přijít. Jenže Locke není tenhle typ filmu. Locke je film o muži, jehož druhé jméno by mělo znít "okay", který jede ve svém voze a celou hodinu a půl telefonuje s různými lidmi o fotbale, manželství, porodu a betonu. Nepřijde žádná nečekaná pointa, hovory přicházejí a odcházejí, GPS naviguje, světla na dálnici ubíhají dozadu, Ivan Locke se stoickým klidem a zvláštním akcentem lije beton, uklidňuje rodičku, fandí, zachraňuje manželství, mluví s mrtvými, smrká (aniž by to mělo jakékoli opodstatnění vzhledem k ději) a celé to vypadá jako pěkně udělaná dokumentární sonda do života telefonisty. 55 % ()

1308boddah

Pozor, může obsahovat spoilery. Viděla jsem Venoma a další filmy dříve než tenhle film, ale až tady mě Tom Hardy (který pro mě do té doby představoval jen novodobý sex symbol) přesvědčil, že vážně umí hrát. Slyšela jsem dabing a to je neskutečné peklo - a netuším proč, protože češi jsou dlouhodobě považování v dabingu za špičku. Nicméně ani ten otřesný dabing mi nedokázal zkazit výkon Toma Hardyho, který je tam geniální, úžasný a dokonale přesvědčivý. Nevěru jsme zažili všichni (chtě / nechtě) a při pohledu na Toma Hardyho a jeho jednání (zásluha scénáristy) najednou máte pocit, že byste mu snad i odpustili a pochopili ho. On je prostě chlap co se všechno snaží už teď udělat správně a každopádně zahrál svou roli dokonale přesvědčivě. Nemůžu než doporučit a za mě 100% za tuto onemanshow. PS: Dokoukáno i v originálním znění a zasloužilo by si i 6 hvězd kdyby bylo možno. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari