Reklama

Reklama

Policajt drábem

  • Itálie Piedone lo sbirro (více)
Trailer

Obsahy(1)

Komisař Rizzo přezdívaný Velká noha odmítá nosit zbraň. V boji proti zločinu si vystačí se svými pěstmi, díky nimž si získal respekt celého neapolského podsvětí. Avšak Rizzovy netradiční metody práce začnou být velmi záhy trnem v oku novému policejnímu náčelníkovi, který se rozhodne, že svého podřízeného předělá k obrazu svému. Jenže na malicherné spory si nevybere právě nejvhodnější dobu. Ve městě se totiž objeví nové smrtelně nebezpečné drogy, jež si velmi záhy vyžádají i prvé oběti. Rizzo se pouští do boje s marseilleským překupníkem, na jehož stopu se dostane díky poslednímu tipu zavražděného informátora Pepita. Naštvaný hromotluk v policejní uniformě chce překupníka dostat za každou cenu. A můžete vzít jed na to, že když si Rizzo něco vezme do hlavy, nezastaví ho ani přesila mafiánských zabijáků, ani jeho nadřízený. A rozhodně to udělá po svém... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (69)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

V televizí viděný režisérský sestřih o 100 minutách byl vcelku slušnou zábavou. Bud Spencer předvádí to, co obvykle, ale tentokrát ne v příliš komediálním snímku. To je na jednu stranu dobře, protože tématika by byla komedií trochu pokažena, ale na druhou stranu tu není starý známý nadhled. Proto jsem si nebyl jist, zda to celé brát hodně vážně nebo ne... Ve výsledku tak vnímám Policajta jako průměrnou zábavu, v které to Bud zkusil trochu jinak a nevyšlo to zase tak marně, jak by jeho milovníci čekali. Mimo toho ten český název mi přijde dost divný... ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Vážné kriminální role předváděl Belmondo a teď už musím dodat že i Bud Spencer touhle výbavou disponuje také. Pro mě velice nečekané. Policajt drábem je naprosto nefalšovaná detektivka, kde teče i krev, sou zde k vidění dvě mrtvoly a Bud není přece jen tak suveréní v bitkách jako v komediích s Terencem. Tentokráte přezdívku Velká noha vyměnilo oslovení Chlupáč. ()

Reklama

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Policajt drábem maluje idealizovaný obraz přívětivého Neapolského podsvětí, které netouží spadnout do louže opravdového, skrz naskrz prohnilého zla. Takové podsvětí potřebuje i svého policajta. Se vztahem k němu, jako má rada Vacátko k pražské galerce - ovšem zemitějšího a s tvrdší pěstí. Býčí povaha, býčí vzhled a býčí styl boje = role šitá na nadmíru Budu Spencerovi. Takové role, a zřejmě jen takové, ty umí, v těch hýří charismatem. A že má pár kilo navíc? Přiznejte si to, trasořitky, že pořádný chlap trošičku nadváhy potřebuje! Jinak je to slizký metrosexuál. Slabé ***. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Prvni film o komisari Rizzovi se fakt povedl, akorat nechapu, proc se o nem vsude pise jako Velka noha, kdyz mu ve filmu rikali Chlupac. Dlouho jsem otalel, nez sem se na film podival, protoze tu precejen neni Hill a navic je tohle spis krimi, ale po skouknuti jsem spokojenej. Spencer hraje nadprumerne, navic jsou tu i realistictejsi bitky, takze kdyz to schyta, precejen to s nim zamava. I kdyz pribeh neni nijak zvlast originalni, je napsanej fakt pekne, hlavne se mi libilo, jak v Neapoli kazdyho znal a vyuzival to pro reseni pripadu. Navic se tu najde i par honicek, nekolik zvratu a bitek tu je hodne a sem tam tu je i nejakej ten vtipek. A i kdyz by se film dal krapet zkratit, ani na minutku me nenudil a celkem svizne smeroval do finale, ktery mi sice prislo krapet usekly, ale to je detail. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Nevím, jak se píšou hlášení. Nejsem spisovatel, ale policajt." Komisař Rizzo zkrátka není příliš administrativní typ, ale je to velkej sympaťák. Ve svým rajónu se vyzná, rád mlátí sprostý podezřelý, "vylepšuje" tvar Lamborghini drogovejch dealerů, jízda autem po schodech mu nečiní nejmenší problémy a když je někoho potřeba praštit zmrzlou rybou, tak to udělá. Mně se prostě líbil ten poklid městečka Neapole, ve kterým si policajti s mafiánama vytyčili meze, ve kterejch se budou respektovat. Tohle je prostě pohodovka, která občas brnkne na dramatičtější strunu, semtam nabídne vtípek a dodá hrdinu natolik kladnýho, že bych za něj snad klidně psal ty hlášení. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (3)

  • "Pamatuji si, jak jsme natáčeli jednu scénu s Budem Spencerem a čekali jsme, až nám dá režisér Steno pokyn. Byli jsme poblíž jedné banky a okolo jeli policajti. Jeden na nás namířil pistoli, protože si myslel, že tam stojíme a chystáme se banku vyloupit. Já jsem měl uniformu strážmistra a muselo to vypadat podezřele. Asi bylo zábavné vidět všechny s rukama nahoře, včetně velkého a statného Buda Spencera. Potom jsme všechno vysvětlili skutečné policii a pokračovalo se v natáčení," vzpomíná Enzo Cannavale. (GilEstel)
  • Natáčení probíhalo v Itálii ve městě Neapol. (Terva)

Reklama

Reklama