Policajt drábem

• Kanada

Fistful of Hell, A

The Knock Out Cop

Krimi / Akční / Drama / Komedie

Itálie / Západní Německo, 1973, 110 min (Director's cut: 99 min)

První setkání s inspektorem Rizzim není nijak veselé. Tento snímek, který otevírá quatrologii s "Velkou nohou" nebo chcete-li "Chlupáčem", je spíše slušnou krimi. Inspektor dostává nového nadřízeného, díky kterému je suspendován kvůli svým neortodoxním metodám, což mu ale nebrání dále pátrat po drogách a jejích hlavních dodavatelích v do té doby "čisté" Neapoli. Akčních, lépe řečeno fackovacích scén není velké množství, choreografie není nijak vymakaná, celkem se není čemu smát. Na rozdíl od především dvou závěrečných dílů (Milionový brouk, Policajt v Africe) je film prezentován hodně vážně a chybí mu klasická odlehčenost, která odjakživa patřila do tohoto typu filmu.(8.8.2007)

CITÁT - Někdo odstřeluje ulici ze střechy......... Černoch na počátku příběhu je moc uřvanej, Rico ho sice zpracuje, ale později stává nedílnou součástí těchto příběhů. Policista Rico (Bud Spencer) se snaží udržovat Neapol od grog a jak je jeho zvykem, dělá to podle svého. Je jasné, že pro ránu nejde daleko. Zločin však bují dál. CITÁT - Modrá slepice ztratila košík vajéééééc!!!!!!..... Lodní bitva je "mrazivá", tuňáci z Tunisu jsou pěkně tvrdé ryby. CITÁT - Bude to zábava........ V baru, kde se sejde Rizzo (Bud Spencer) a Manomozza (Mario Pilar) okolo 89 minuty, můžeme vidět plakát Jimi Hendrixe. Hudba od dvojice Maurizio a Guido De Angelis je příjemná a podporuje svižnost příběhu. CITÁT - Já tím nic nenaznačuju....... Následuje Policajt v Hong Kongu.(13.10.2014)

První natočený film s mým oblíbeným dětským hrdinou komisařem Ritzzem, který jsem viděl až nyní po mnoha letech. Tomu tlustýmu silnýmu pánovi, o kterym jsem se později dozvěděl, že se jmenuje Bud Spencer, jsem v dětství vždy fandil. Zážitek z filmu POLICAJT DRÁBEM už nebyl takový, jako při před mnoha lety na VHS dokola hraných MILIÓNOVÝ BROUK A KOMISAŘ V AFICE, ale i tak to pro mě byla těžká nostalgie. Všechny hudební motivy od dvojice Angelis, které jsou v dalších dílech rozvíjeny, se ve své kostře objevují již zde, stejně jako všechny povahové rysy pana komisaře. Zajímavostí filmu je, že postava Buda Spencera poprvé mluví vlastním hlasem. V minulosti byl vždy dabován Glaucem Onoratem. Zároveň Spencerův neapolský původ dodává jeho postavě větší autenticitu. Pro fanoušky Buda Spencera naprostá povinnost. 65%(4.10.2011)

Prvý film s komisárom Rizzom a na rozjazd fakt dobré. Je to v podstate jednoduchý, nenáročný, oddychový film. Je tu obrovské množstvo zlosynov, ktorí sa objavujú či už s Budom Spencerom alebo s Terencom Hillom v ich filmoch, dokonca aj vo filmoch s ich dvojníkmi (Šimon a Matúš). "Zavolej policii! Ale vždyť je tu chlupáč. No právě."(25.3.2016)

Asi nejlepší a každopádně nejzábavnější a nejlépe natočená samostatná spencerovka,což dokazuje i fakt,že se z toho nakonec vyloupla série.Každopádně kdo zná italskou kinematografii jen jako změť intelektuálů typu Fellini,Bertollucci či Pasolini,měl by se pomocí tohoto filmu přesvědčit,že Italové umí i skvěle bavit.(30.10.2012)

• - V baru, kde se okolo 89. minuty sejde Rizzo (Bud Spencer) a Manomozza (Mario Pilar), lze vidět plakát Jimiho Hendrixe. (Terva)

• - "Pamatuji si, jak jsme natáčeli jednu scénu s Budem Spencerem a čekali jsme, až nám dá režisér Steno pokyn. Byli jsme poblíž jedné banky a okolo jeli policajti. Jeden na nás namířil pistoli, protože si myslel, že tam stojíme a chystáme se banku vyloupit. Já jsem měl uniformu strážmistra a muselo to vypadat podezřele. Asi bylo zábavné vidět všechny s rukama nahoře, včetně velkého a statného Buda Spencera. Potom jsme všechno vysvětlili skutečné policii a pokračovalo se v natáčení," vzpomíná Enzo Cannavale. (GilEstel)

• - Natáčení probíhalo v Itálii ve městě Neapol. (Terva)