Policajt drábem

• Kanada

Fistful of Hell, A

The Knock Out Cop

Krimi / Akční / Drama / Komedie

Itálie / Západní Německo, 1973, 110 min (Director's cut: 99 min)

Stará dobrá škola dobré detektivky s Budem Spencerem v hlavní roli komisaře Rizza, alias Chlupáč. Ve městě se objevili drogy, a začínají být mrtví. Rizzo má nového šéfa, který mu nijak zvlášť nepomáhá, ba naopak. A tak jde sám tvrdě na věc a jeho pěsti budou mít co dělat. Vyprávění příběhu nikam nespěchá, udržuje si své přirozené tempo a nechává všemu plynulý vývoj. Tento příběh je brán vážně, takže humoru tu moc není, ale jisté odlehčení se tu najde. Nic nepadá do klišé, a vše má své pevné místo. Snímek nijak nestárne, a rozhodně má co říct i dnes.(30.10.2013)

Naprosto odlehčená a nenáročná akčnější kriminálka, která má pobavit a to dělá prostřednictvím policejního inspektora Rizza (Bud Spencer), který používá pěsti místo zbraní. Je to dobrák, který přihmuřuje oči nad drobnostma, ale neváhá jít sám proti celé mafii, pokud v jeho milované Neapoli začnou ve velkém prodávat drogy. Práci má ztíženou, protože nový policejní komisař Tabassi (Adalberto Maria Merli) neschvaluje používání jeho metod. A i když se sám stává podezřelým, jde tvrdě proti těm, co chtějí tvrdě zaujmout hlavní místo distributora drog v Neapoli, nejdříve proti Ferdinandu Scaranovi, zvanému Baron (Angelo Infanti) a po něm po Antoninovi Percuocovi, zvanému Dvouprsťák (Mario Pilar). A nouze není ani o spoustu rvaček, ze kterých vyniká ta na lodi, kdy mu pomáhají tři námořníci (černý Jho Jhenkins, Claudio Ruffini a zábavný maličký Roberto Dell'Acqua). Nenáročná, ale velmi zábavná akční oddychovka.(27.12.2009)

Policajt Drabem ani nie je tak komediou, ako skor takou odlahcenou kriminalkou o drogach a podsveti v meste Neapol. Dokonca ma aj aky-taky scenar, film vsak ponuka vsetko, co ma divak tak rad : hlasky, spencerovsku fackovacku se vsim vsudy, dokonca aj par akcnych scen sa najde. Perfektna oddychovka na odreagovanie sa po tazkom dni, ktoru mozem len doporucit. 89 %(26.1.2013)

První natočený film s mým oblíbeným dětským hrdinou komisařem Ritzzem, který jsem viděl až nyní po mnoha letech. Tomu tlustýmu silnýmu pánovi, o kterym jsem se později dozvěděl, že se jmenuje Bud Spencer, jsem v dětství vždy fandil. Zážitek z filmu POLICAJT DRÁBEM už nebyl takový, jako při před mnoha lety na VHS dokola hraných MILIÓNOVÝ BROUK A KOMISAŘ V AFICE, ale i tak to pro mě byla těžká nostalgie. Všechny hudební motivy od dvojice Angelis, které jsou v dalších dílech rozvíjeny, se ve své kostře objevují již zde, stejně jako všechny povahové rysy pana komisaře. Zajímavostí filmu je, že postava Buda Spencera poprvé mluví vlastním hlasem. V minulosti byl vždy dabován Glaucem Onoratem. Zároveň Spencerův neapolský původ dodává jeho postavě větší autenticitu. Pro fanoušky Buda Spencera naprostá povinnost. 65%(4.10.2011)

CITÁT - Někdo odstřeluje ulici ze střechy......... Černoch na počátku příběhu je moc uřvanej, Rico ho sice zpracuje, ale později stává nedílnou součástí těchto příběhů. Policista Rico (Bud Spencer) se snaží udržovat Neapol od grog a jak je jeho zvykem, dělá to podle svého. Je jasné, že pro ránu nejde daleko. Zločin však bují dál. CITÁT - Modrá slepice ztratila košík vajéééééc!!!!!!..... Lodní bitva je "mrazivá", tuňáci z Tunisu jsou pěkně tvrdé ryby. CITÁT - Bude to zábava........ V baru, kde se sejde Rizzo (Bud Spencer) a Manomozza (Mario Pilar) okolo 89 minuty, můžeme vidět plakát Jimi Hendrixe. Hudba od dvojice Maurizio a Guido De Angelis je příjemná a podporuje svižnost příběhu. CITÁT - Já tím nic nenaznačuju....... Následuje Policajt v Hong Kongu.(13.10.2014)

• - Natáčení probíhalo v Itálii ve městě Neapol. (Terva)

• - V baru, kde se okolo 89. minuty sejde Rizzo (Bud Spencer) a Manomozza (Mario Pilar), lze vidět plakát Jimiho Hendrixe. (Terva)

• - "Pamatuji si, jak jsme natáčeli jednu scénu s Budem Spencerem a čekali jsme, až nám dá režisér Steno pokyn. Byli jsme poblíž jedné banky a okolo jeli policajti. Jeden na nás namířil pistoli, protože si myslel, že tam stojíme a chystáme se banku vyloupit. Já jsem měl uniformu strážmistra a muselo to vypadat podezřele. Asi bylo zábavné vidět všechny s rukama nahoře, včetně velkého a statného Buda Spencera. Potom jsme všechno vysvětlili skutečné policii a pokračovalo se v natáčení," vzpomíná Enzo Cannavale. (GilEstel)