Komisař Rizzo přezdívaný Velká noha odmítá nosit zbraň. V boji proti zločinu si vystačí se svými pěstmi, díky nimž si získal respekt celého neapolského podsvětí. Avšak Rizzovy netradiční metody práce začnou být velmi záhy trnem v oku novému policejnímu náčelníkovi, který se rozhodne, že svého podřízeného předělá k obrazu svému. Jenže na malicherné spory si nevybere právě nejvhodnější dobu. Ve městě se totiž objeví nové smrtelně nebezpečné drogy, jež si velmi záhy vyžádají i prvé oběti. Rizzo se pouští do boje s marseilleským překupníkem, na jehož stopu se dostane díky poslednímu tipu zavražděného informátora Pepita. Naštvaný hromotluk v policejní uniformě chce překupníka dostat za každou cenu. A můžete vzít jed na to, že když si Rizzo něco vezme do hlavy, nezastaví ho ani přesila mafiánských zabijáků, ani jeho nadřízený. A rozhodně to udělá po svém... (oficiální text distributora)

Trailer

PeteBuck

Prvý film s komisárom Rizzom a na rozjazd fakt dobré. Je to v podstate jednoduchý, nenáročný, oddychový film. Je tu obrovské množstvo zlosynov, ktorí sa objavujú či už s Budom Spencerom alebo s Terencom Hillom v ich filmoch, dokonca aj vo filmoch s ich dvojníkmi (Šimon a Matúš). "Zavolej policii! Ale vždyť je tu chlupáč. No právě." ()

Xmilden

Vážné kriminální role předváděl Belmondo a teď už musím dodat že i Bud Spencer touhle výbavou disponuje také. Pro mě velice nečekané. Policajt drábem je naprosto nefalšovaná detektivka, kde teče i krev, sou zde k vidění dvě mrtvoly a Bud není přece jen tak suveréní v bitkách jako v komediích s Terencem. Tentokráte přezdívku Velká noha vyměnilo oslovení Chlupáč. ()

topi

První ze série o komisaři Rizzovi, který rozdává rány a facky svým jedinečným způsobem. V tomto případě rozehrává boj s francouzskými překupníky drog a bitky na sebe nenechají dlouho čekat. Trochu chybí nadlehčený humor, který byl naplno zúročen v Policajtovi v Africe nebo v Miliónovém broukovi, ale jako nakopnutí celé série sympaťák Rizzo zaručeně pobaví. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nevím, jak se píšou hlášení. Nejsem spisovatel, ale policajt." Komisař Rizzo zkrátka není příliš administrativní typ, ale je to velkej sympaťák. Ve svým rajónu se vyzná, rád mlátí sprostý podezřelý, "vylepšuje" tvar Lamborghini drogovejch dealerů, jízda autem po schodech mu nečiní nejmenší problémy a když je někoho potřeba praštit zmrzlou rybou, tak to udělá. Mně se prostě líbil ten poklid městečka Neapole, ve kterým si policajti s mafiánama vytyčili meze, ve kterejch se budou respektovat. Tohle je prostě pohodovka, která občas brnkne na dramatičtější strunu, semtam nabídne vtípek a dodá hrdinu natolik kladnýho, že bych za něj snad klidně psal ty hlášení. ()

tomtomtoma

Naprosto odlehčená a nenáročná akčnější kriminálka, která má pobavit a to dělá prostřednictvím policejního inspektora Rizza (Bud Spencer), který používá pěsti místo zbraní. Je to dobrák, který přihmuřuje oči nad drobnostma, ale neváhá jít sám proti celé mafii, pokud v jeho milované Neapoli začnou ve velkém prodávat drogy. Práci má ztíženou, protože nový policejní komisař Tabassi (Adalberto Maria Merli) neschvaluje používání jeho metod. A i když se sám stává podezřelým, jde tvrdě proti těm, co chtějí tvrdě zaujmout hlavní místo distributora drog v Neapoli, nejdříve proti Ferdinandu Scaranovi, zvanému Baron (Angelo Infanti) a po něm po Antoninovi Percuocovi, zvanému Dvouprsťák (Mario Pilar). A nouze není ani o spoustu rvaček, ze kterých vyniká ta na lodi, kdy mu pomáhají tři námořníci (černý Jho Jhenkins, Claudio Ruffini a zábavný maličký Roberto Dell'Acqua). Nenáročná, ale velmi zábavná akční oddychovka. ()

• Natáčení probíhalo v Itálii ve městě Neapol. (Terva)
  • "Pamatuji si, jak jsme natáčeli jednu scénu s Budem Spencerem a čekali jsme, až nám dá režisér Steno pokyn. Byli jsme poblíž jedné banky a okolo jeli policajti. Jeden na nás namířil pistoli, protože si myslel, že tam stojíme a chystáme se banku vyloupit. Já jsem měl uniformu strážmistra a muselo to vypadat podezřele. Asi bylo zábavné vidět všechny s rukama nahoře, včetně velkého a statného Buda Spencera. Potom jsme všechno vysvětlili skutečné policii a pokračovalo se v natáčení," vzpomíná Enzo Cannavale. (GilEstel)