Šerif Hall (Bud Spencer) je obľúbený pre svoju láskavosť a ústretovosť. Na jednej z obhliadok mesta stretne malého podivného chlapca, ktorý tvrdí, že pochádza z vesmíru. Šerif sa snaží zistiť jeho meno a vrátiť ho rodičom. To sa mu ale nepodarí, pretože chlapec stále tvrdí, že sa volá H7-25 a pochádza z cudzej planéty. Zároveň sa ho pokúša presvedčiť svojimi mimoriadnymi schopnosťami a mimozemskou technikou. Šerif mu postupne začína veriť a stane sa jeho priateľom. O chlapcovi sa však dozvedá aj armáda, ktorá s ním má svoje vlastné plány. Chlapca unesú a šerifovi nezostáva nič iné, len oslobodiť malého mimozemšťana z vojenskej základne, aby si ho mohol včas vyzdvihnúť jeho otec, ktorý sa už blíži k Zemi z vesmíru. (TV JOJ)

stration

Nějak mě to neoslovilo ani v deseti letech.Jednu hvězdičku navíc dávám proto, že si od té doby nechávám říkat Bostonská mlátička. :D ()

Petroff

Bylo mi tak 10-12 .... a dělal jsem si plány : jak se sakra dostanu na chalupu do kina ve čtvrtek večer, kdy budou dávat druhej díl?! Nikdy jsem ho neviděl.... Nějak to nedopadlo... ()

tomtomtoma

Naprosto nenáročný sci-fi dětský film, kde šerif Hall (Bud Spencer) potká malého mimozemšťana H7-25 (Cary Guffey), který se rád baví se svým fotonovým paprskometem. Až když šerif pochopí, že je to cizoplaneťan, tak začíná jeho úkol při jeho ochraně před armádou a kapitánem Briggsem (Raimund Harmstorf), který chce díky fotonovému dělu ovládnout zem. Z dalších postav stojí za zmínku lump Brennan (Joe Bugner), který ale v rozhodujících chvílích rozdává rány pěstí na té správné sraně, a popletený zástupce šerifa Allen (Luigi Bonos). A hlavně člověk u toho nemusí vůbec přemýšlet. ()

Juto

Tento zábavný a pútavý film je plný pästných súbojov, úderov, kopov, ohromnej kaskadérskej práce a množstva humoru. Film je určený pre deti. 6/10 ()

otík

Samostatné filmy Terence Hilla a speciálně Buda Specera jsou ve většině případů na to samé brdo. Jenže také jsou s láskou dělané a veskrze totálně pozitivní, takže i když jde o často o naprostou hloupost, člověk se u filmu usmívá a užívá si ho. Ne jinak je na tom i tahle sluníčkem prozářená komedie o šerifovi, který ve svém městečku nalezne kluka s neobyčejnými schopnostmi a hlavně mimozemským přístrojem, který chce získat "zlotřilý" armádní velitel. Jenže na šerifa si nepřijdou a jak jinak - odnesou si pořádnou nakládačku. Ve filmu se objeví řada známých bouchačů z Budových filmů a je radost pozorovat, jak si své role a roličky užili. Jednoduchý, prostý, ale laskavý film. A obzvlášť Budovi příznivce musí potěšit. ()

Dado

Nostalgia je krásna, no zároveň i zákerná vec. Dosť u mňa zarezonovala aj po tom, čo som si jedno sobotňajšie ráno zapol televíziu a v nej bežal práve film Šerif a mimozemšťan, ktorý som ako decko doslova miloval a už si ani nepamätám, koľko razí som vkladal kazetu s ním do videoprehrávača a sledoval na všetky strany rany rozdávajúceho Buda Spencera, ktorému osud do cesty prihral malého a z môjho pohľadu dosť nesympatického mimozemšťana. Z pohľadu malého chlapca by som teda neváhal a šupol tomuto filmu 5*, no keď som na tento film natrafil po rokoch, premáhala ma nuda a občas som pochyboval, že ho dokážem dopozerať dokonca. Myslím, že najvhodnejšie bude, keď film zhodnotím zo súčasného pohľadu, do ktorého pridám štipku nostalgie, z čoho mi vychádza hodnotenie veľmi dobré 3*. (60%) ()

anli

Zvlastni mix sci-fi komedie a Buda Spencera,ktereho jsem mel rad uz jako maly kluk(kdo ne?),kde neni nijak vyrazny scenar ani rezie a vlastne ani nic jineho,ale Bud je standartne dobry a s malym mimozemstanem pusobi vtipne a pohodove a o to italskym filmarum slo.Je to klasicka nostalgicka komedie 70-tych let a je potreba ji hodnotit k datu sveho vzniku.Takze mu davam 55%. ()

JohnSmith

Spencer s malým dítětem z vesmíru. Spíš rodinný film než klasická spencerovina, takže nic pro mě. a hlavně je to příšerně natočený. ()

sedm.1

"Spencerhillovky" jsem miloval odjakživa a budu je mít rád asi až do smrti,ovšem s jejich solovými kariérami už to tak slavné není.Šerif a mimozemšťan je z podobného soudku.Spencer je výborný a jeho facáky mi opět trhali bránici,ale zdaleka to není ono.Jde sice o oddychovku a v jádru je to i docela miloučký film,jen mám obavy,jestli tento můj komentář nepramení spíš jen z nostalgie,než z férového pohledu.Jinak bych totiž musel konstatovat,že Šerif a mimozemšťan je blbůstka pro děti z mateřské školy na sobotní dopoledne.Opravdu nablbloučký děj zde skutečně nezachrání nic,ani ona jeho miloučkost a pohodička.Každopádně,opět díky výborné kýčovité ústřední melodii,roztomilému chlapeckému herci a především pak díky samotnému Budovi řadím Šerifa mezi jeho lepší "bezparťákové" filmy. ()

wosho

Mám rád Buda Spencera, ale takhle ne. Pro mě asi jeho nejméně podařený snímek a to se mě nelíbil i jako malému prckovi. ()

Junglista

Dost špatný... jako mrně sem to neviděl a možná je to tak lepší. Bud je tam děsně nevyužitej, "mimozemšťan" je dost otravnej a ta jedna odrhovačka v celym filmu je jenom o málo horší než středověký mučení. Tohle bych asi neocenil ani jako šestiletej. ()

Paity odpad!

Spíše rodinná až dětská záležitost. Asi si chtěl Bud Spencer tak trochu oddychnout, když roky neustále naskakovaly, stejně jako kilogramy váhy. ()

mira007

Nenáročná pohodovka s Budem Spencerem . Já na tom byl kdysi v kině asi deset let po premiéře, ale ta nostalgie z toho dělá něco víc. ()

FireTight

Proč?? Proč se to "mimozemské dítě" muselo po celých téměř sto minut tvářit tak strašně protivně? A ten dabing, ten tomu taky moc nepomohl, ten byl vyloženě děsivý. Ale na druhou stranu věřím, že své vlastní fanoušky si film mezi dětmi do takových třinácti let určitě najde. Vždyť má dětského hlavního hrdinu, silného ochránce hlavního hrdiny, zlé nepřátele z řad americkékého "XYZ" ústavu a docela dobrý příběh. Bud Spencer mi opět ukázal, že si uměl poradit i bez svého dlouholetého parťáka Terence Hilla. Ale na víc než dvě hvězdičky to z mé strany bohužel nebude, je mi líto. ()

danny_21

Nostalgicky puštěno synovi jako pamatovaná zábava z vlastních dětských let, leč se dostavilo těžké vystřízlivění a spravedlivě se musí říct, že je to hodně slabé - pár hvězd za zpětné hrátky, jinak s odřenýma ušima 2 hvězdy pro tlusťocha - 25 % ()