Poslední lovec čarodějnic

The Last Witch Hunter

• Kanada

La dernière chasse aux sorcières

Posledný lovec čarodejníc

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Čína / Kanada, 2015, 106 min

• stuntmanMIKE

Svoj komentar k tomuto filmu by som chcel zacat uvahov o tom v akom pokrivenom svete to zijeme. Boli casy, ked sa nasinec mohol pohodlne usadit v kresle, zapnut podobnu bezbrehu kokotinu a uzit si to !!! Boli to casy, ked sa pani zidia v Holom Ude vystacili so ziskom 100 milionov dolarov za film. Boli to casy politickej nekorektnosti, kde nebolo nutne napchat aspon jedneho negra do filmu...boli to casy, ked sa hlavny hrdina neostychal zanadavat si ako pravy dlazdic...boli to casy, ked sa kadejaki prijebani moralisti z neziskoviek nemohli srat do vsetkeho a rozhodovat o nasili. A boli to casy, kde sa v uvode filmu mihla sekera alebo obojrucak, tak clovek mohol tusit, ze sa sem tam nebude curakovat so strihom ako z kridla pre epileptikov, aby sa tam nedajsatan neobjavilo nejake to nasilie. O holych kozach uz ani hovorit nebudem...to by bolo politicky nekorektne voci uvedomelym buzerantom. Takze dnes miesto paradnej stredovekej fantasy rezby, dostanete film pre poloretardovanych downov v zamori. Maximalne preplacana, srackoidno-mocopudna, nudna buzerpoviedka, ktora bola tak predvidatelna, ze som pri sledovani skusal ratat vlasy na Naftovej bujnej stici. Prestavam verit, ze by sa u tych uzkoprsych hamburgerozrutov este podarilo natocit este nieco zaujimave pre nasinca v ramci tohto zanru.(18.1.2016)

"Další výhoda věčnýho života. Můžu tě zabít dvakrát." Já jsem ještě zelenáč, který proti čarodějnicím bojuje sotva třista let, takže se pokorně nechám poučit od komanda složeného z nesmrtelného taťky, potomka dvou much a té, co má moc nad sny. V realitě mě to dokonce celkem dost bavilo, ale ve snech jsem se trošku nudil. Taky jsem poněkud znepokojen tím, že bezpečnostní prověrky na nové Dolany prováděla Sekera a kříž ještě ledabyleji než BIS a tak tímto vystupuju z jejich řad a zakládám si vlastní firmu Likvidace čarodějnic s. r. o. Máte-li doma zbytečně moc živou čarodějnici, tak brnkněte a na ceně za recyklaci se jistě dohodneme.(4.7.2016)

• AppleCore

Pravidla moderní snénáristiky mluví jasně. Když chcete téma na dvě stránky roztáhnout do celovečerní podoby, proklejte hlavního hrdinu k životu věčnému, aby mohl v průběhu staletí zničit všechno zlo. Že to nebude úplně v souladu s životním krédem čarodějnice, která ho prokleje, není důležitý! A tak sledujeme, kterak se ztrápený a nudný Vin Nafta snaží rychle a zběsile nastartovat další debilní kolotoč! Do toho nám Michael Caine poreferuje o tom, že čarodějnice jsou všude kolem nás a že iPadem mouchu nerozmáznete (to ale každej ví, oboje). Vypotit to někdo, kdo má alespoň smysl pro humor, mohlo z toho být parádní guilty pleasure, nebo dokonce palba, která by snesla srovnání s Constantinem. Život ale, bohužel, není fér!(26.1.2016)

59 % S vypnutým mozkem se to dá absolvovat poměrně se ctí. Rychle to odsýpá, Diesel je cool, efekty jsou vynikající a působí přirozeně, je tam náběh na slušné strašidelno, nějaká ta hláška se povedla (zvlášť ta finální od Caina). Člověk už to tak nějak všechno někde viděl jinde a patrně udělané lépe, přesto to jako celek funguje. Jen finální souboj má takové divné střihy a skoky, jak kdyby producenti film prostříhali. Tam a na úplném konci to trochu skřípe. A ještě skřípe celá role a účast Wooda, ten tam byl úplně zbytečný... Bez dvojky a dalšího zhlédnutí už se asi obejdu, ale přesto nemám pocit, že by to byl vyloženě zabitý čas.(22.10.2015)

Jakoby Vin Diesl byl navždy předurčen sérii Rychle a zběsile, protože to je pro mne asi tak jedinné v poslední době, na co s ním šlo koukat. Doba Ridicka je dávno pryč a tenhle nový fantasy kabátek je mu krapet těsný. Film pro mne byl takové velké trikově nafouklé, předem předvídatelné NIC :-( Chvílemi nuda a řekněme nic, co by mne dokázalo zaujmout a přesvědčit o tom, že si mou pozornost film zaslouží. Šedivý prúměr, další prasklá bublina očekávání :-((27.10.2015)