poster

Poslední lovec čarodějnic

 • USA

  The Last Witch Hunter

 • Čína

  最后的巫师猎人

 • Kanada

  La dernière chasse aux sorcières

 • Slovensko

  Posledný lovec čarodejníc

 • Velká Británie

  The Last Witch Hunter

 • Austrálie

  The Last Witch Hunter

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Čína / Kanada, 2015, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kothy
  ***

  Tohle se Vinu Dieselovi moc nepovedlo. Zřejmě fantasy žánr není pro něj. Ale špatné to taky nebylo, prostě tomu něco chybělo... Škoda že tam Michael Caine nemá větší roli. Vin jako neohrožený zabiják čarodějnic Kaulder se svou kletbou už 800 let chodí po Zemi. Pracuje pro řád Kříže a sekery a má své pomocníky zvané Dolany. Když starý dosluhuje, nahradí ho Elijah Wood. Spolu se svou nádhernou čarodějnickou přítelkyní v podobě Rose Leslie se vydává zabít královnu čarodějnic. Celý ten svět je sice hezky vymyšlený, ale chybí tomu nějaké to kouzlo. "Aspoň že to auto není červené." :D(24.2.2016)

 • sharky
  ***

  59 % S vypnutým mozkem se to dá absolvovat poměrně se ctí. Rychle to odsýpá, Diesel je cool, efekty jsou vynikající a působí přirozeně, je tam náběh na slušné strašidelno, nějaká ta hláška se povedla (zvlášť ta finální od Caina). Člověk už to tak nějak všechno někde viděl jinde a patrně udělané lépe, přesto to jako celek funguje. Jen finální souboj má takové divné střihy a skoky, jak kdyby producenti film prostříhali. Tam a na úplném konci to trochu skřípe. A ještě skřípe celá role a účast Wooda, ten tam byl úplně zbytečný... Bez dvojky a dalšího zhlédnutí už se asi obejdu, ale přesto nemám pocit, že by to byl vyloženě zabitý čas.(22.10.2015)

 • Marze
  **

  Při pohledu na výsledek právě kvalitám scénáře divák těžko věří stejně jako zprávě, že už se plánuje druhý díl. Příběh totiž není ani originální, ani důmyslný: titulní hrdina ve středověku zabil královnu čarodějnic, ta na něj uvalila kletbu nesmrtelnosti, a zatímco muž stovky let likviduje její následovnice ve velkém až do současného křehkého příměří, zlo se chystá znovu povstat. Slátanina? Jistě, ale navíc stereotypně rozvržená – lovcův tým tvoří starý kněz, mladý kněz, mladá „hodná“ čarodějka – a provázená dutými sděleními typu „Páchne to zde smrtí“ nebo „Černá magie je velmi zlá.“ Navíc se málo pracuje s humorem, takže typický zastřený hlas Vina Diesela v titulní roli postrádá vděčnější „hláškovací“ prostor. Tím víc místa naopak zabírá vetešnický čarodějnický folklor. Meče, sekery, kůly, pochodně, mouchy, červi, přízraky dětí, oživlé kořeny, slizy, kostry, lebky s vyceněnými zuby, tváře rozpadající se v prach. Plus čarodějnická rada připomínající šílenou kapelu z 80. let, jak trefně poznamená nepřítel, a hlavně digitální trikový kolovrátek. Třikrát deset procent lze vykutat za maličkosti. Za dekadentní podobu čarodějnického baru, za pokus o památeční selfíčko s lovcema zejména za okamžiky, kdy film pracuje s prvky detektivky. Kdykoli však hrdina odloží bizarní rekvizity speciálního vyšetřovatele na stopě zápachu shnilých pláňat a začne se prát, jsme zpět na půdě akční béčkové fantasy, byť za áčkové peníze.(15.6.2020)

 • Fr
  ***

  „PROKLÍNÁM TĚ ŽIVOTEM. NIKDY NEPOZNÁŠ KLID. NAVĚKY BUDEŠ PO SVĚTĚ KRÁČET SÁM. NIKDY NEZEMŘEŠ…“ /// Těží ze znalosti přírodovědy a z toho, že v životě poznal hodně lidí. Slouží Sekyře a kříži. Jmenuje se… Vin Diesel. A čarodějnice mu právě vyhlásily válku! Zas tak dokurvený to není. Diesel dělá to, co umí, samá magie a hodně fantasy CGI, tajemství, navíc se snažej vo vtip. K tomu všemu pouštěj jednoduchej příběh, kterej je spíš takovou nenáračnou fantasy pohádkou, připomínající Lovce pokladů. Nebo Sedmýho syna. Vůbec mě nesere, že si nechali votevřený vrátka, páč v temnotě furt číhá nějaký nebezpečí… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci se přesvědčit, je li přítomna magie. 2.) Potřebuju vysvětlit parchantovi, že nesmí brát sladkosti ze stromu. 3.) Thx za titule „Petr Zenkl“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(16.4.2016)

 • VenDulin85
  **

  Pokud je to opravdu poslední lovec čarodějnic a konec neměl vypadat jako nástřel na pokračování, tak teda dvě hvězdičky tomu dám. Vine Vine... jeden by se až zeptal quo vadis (???), ale protože by komenty neměly obsahovat sprostá slova... Zůstaňme tedy u toho, že do čarodějnického baru bych fakt ráda zašla a Elijahu Dřevákovi musí šibat v každém filmu, jinak by to nebylo ono.(23.2.2016)

 • - Natáčelo se v Pittsburghu koncem roku 2014. Scéna s módní přehlídkou byla natočena v Carnegie museum na University of Pittsburgh. (JORDY)

 • - Záverečná scéna s Rose Leslie jemne odkazuje na najslávnejšiu sériu Vina Diesela, Fast and Furious. (ywo666)

 • - V 79. minúte filmu, keď vstúpia do kostola Kaulder (Vin Diesel) spolu s Chloe (Rose Leslie) a Dolanom (Elijah Wood), má Chloe rozpustené vlasy. Nasleduje strih a vlasy má zopnuté. (Jayem)