Poslední lovec čarodějnic

• Čína

最后的巫师猎人

• Kanada

La dernière chasse aux sorcières

Posledný lovec čarodejníc

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Čína / Kanada, 2015, 106 min

Ono to není úplně špatné. Je to takové komornější fantasy se sympaťákem Dieselem a dalšími, které odněkaď určitě znáte. Celkově je to téma ovšem stokrát provařené, sterilní, nenápadité. Breck Eisner lovci čarodějnic zkrátka nedodal onu pověstnou jiskru, která by jeho dítko oddělovala od řádky jiných. Sice jsem ještě neviděl nejnovějšího Frankensteina, ale troufám si tvrdit, že tam se pojede na totéž a bude to taky jen průměr. Zkrátka a dobře jsem z trailerů nic moc nečekal, nic extra nedostal, snad jen kupu cgi efektů naplácaných tak nějak aby se neřeklo a vedle Vina jsem si vduchu víc představoval Paula Walkera, než Michaela Cainea. Nic proti němu, chraň pánbůh nebo radši chraň bojovník Sekery a kříže, ovšem ten má své místo u Nolana a nerad bych, aby zastával podobnou mentorskou funkci jako už pěknou řádku let Morgan Freeman v každém druhém filmu...50%(29.10.2015)

59 % S vypnutým mozkem se to dá absolvovat poměrně se ctí. Rychle to odsýpá, Diesel je cool, efekty jsou vynikající a působí přirozeně, je tam náběh na slušné strašidelno, nějaká ta hláška se povedla (zvlášť ta finální od Caina). Člověk už to tak nějak všechno někde viděl jinde a patrně udělané lépe, přesto to jako celek funguje. Jen finální souboj má takové divné střihy a skoky, jak kdyby producenti film prostříhali. Tam a na úplném konci to trochu skřípe. A ještě skřípe celá role a účast Wooda, ten tam byl úplně zbytečný... Bez dvojky a dalšího zhlédnutí už se asi obejdu, ale přesto nemám pocit, že by to byl vyloženě zabitý čas.(22.10.2015)

• Zeck

Poslední lovec talentu se po zprznění třetího Riddicka rozhodl produkovat a zabrousit do středověkých vod, kde se svými černošskými kořeny zahrál rytíře potlačujícího konkurenci katolické církve. Ano, ten kdo si svým osobitým výkladem bible a neexistujícího dědka na obloze dovolil přetlačovat ovečky Vatikánu, ten byl nemilosrdně zmasakrován jako uctívač ďábla nějakou tou fajnovou papežovou křížovou výpravou, případně inkvizicí. Chraňme křesťanské hodnoty Evropy, chraňme křes... Film bohužel tak zajímavý jako historie není, takže místo aby afroamerický rytíř prostě chcípl spolu se zlem, které přišel vymýtit v úvodu filmu a najely závěrečné titulky, ta zlá CGI čarodějnice těsně před smrtí proklela diváka tím, že Vinovi darovala nesmrtelnost a já kvůli tomu musel další hodinu a půl napjatě čekat jak to celé asi dopadne. Střih nás tedy pohodlně přemístil do dnešní fantasy verze New Yorku, kde už Vin zapadl i bez maskovacího plnovousu, no a přesně tady to začalo být nudné jako prase (cca 15. minuta filmu). Ačkoliv se Natural 95 snažil být charismatický, cool a pravděpodobně sexy, byl pouze jen trapně starý a ještě k tomu nebyl schopen uvěřitelně zahrát ani vážně myšlený smích, takže sledovat ten hodinový romantický a konverzační taneček s o dvacet let mladší zrzavou skotskou Růží bylo přímo ubíjející. No a vzhledem k tomu, že Wood byl snad ještě trapnější, bonmoty Caina nadzvedávaly pouze obočí, nikoliv bránici a celý ten čarodějnický svět mi byl úplně u prdele, bylo jasné, že celý ten film je perfektním suchým hajzlem, do kterého se naházelo 90 mega a nemohlo se to zamaskovat ani pořádným spláchnutím. 40%(20.1.2016)

• POMO

Mám laciný scenár absolútne nulovej hodnoty a chcem z neho veľký biják. Aby ma brali aspoň trochu vážne, zaplatím Michaela Caina, hoci mi pred ním na place bude trápne. Nebudem sa ho pýtať, či to dočítal do konca. V snahe o darknajtovskú atmosféru poverím ešte Jablonskeho napodobením mohutnej batmanovskej zimmerovštiny. Do hlavnej role strčím herecky najtopornejšiu, ale globálne populárnu akčnú hviezdu, ktorá moju cieľovku rozumne vyselektuje na nenáročných konzumentov non-brain zábavy. A zaplavím to secondhandovým digitálnym sajrajtom, ktorý dôveryhodne nezvláda ani rýchlu jazdu auta po newyorskej ulici z vysokého nadhľadu. Ten pocit, keď ste po filme frustrovaní z tak bolestivo nulového diváckeho uspokojenia, že si potrebujete rýchlo pozrieť akýkoľvek iný film, aby ste rýchlo zabudli a aby vo vás z toho večera zostal ASPOŇ NEJAKÝ divácky dojem, poznatok, zadostučinenie.(23.10.2015)

• klerik

50% Mám rád Vinove "bokovky" ako KOKAINOVÝ KARTEL či BABYLON AD. Ale Posledný lovec je na tom horšie. Predovšetkým ide o hrozne všednú záležitosť na úrovni televízneho seriálu. Trikári sa občas vybláznia, hudba duní ostošesť. Tvorcovia sa snažia o vybudovanie sveta plného svojských postavičiek v štýle MATRIXU či BLADEA, ale vo výsledku majú bližšie k sérii TWILIGHT. UNDERWORLD nikdy nepatril k mojim obľúbeným filmom, ale na ultradrsnú Kate sa skrátka lepšie díva ako na rozpolteného Vina...(17.4.2016)

• - Škrábanec na obličeji Kauldra (Vin Diesel) ve finálním souboji v některých scénách mizí - především během jeho závěrečného setkání s rodinou je možné si této chyby všimnout. (dickens)

• - V 79. minúte filmu, keď vstúpia do kostola Kaulder (Vin Diesel) spolu s Chloe (Rose Leslie) a Dolanom (Elijah Wood), má Chloe rozpustené vlasy. Nasleduje strih a vlasy má zopnuté. (Jayem)

• - Auto, na ktorom Kaulder (Vin Diesel) jazdí je Aston Martin Rapide S. (juditik)