Poslední lovec čarodějnic

• Čína

最后的巫师猎人

• Kanada

La dernière chasse aux sorcières

Posledný lovec čarodejníc

• Belgie

• Nizozemsko

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Čína / Kanada, 2015, 106 min

"Neviem, čo bude ďalej." - "Smrteľníci tomu hovoria život." Hlúpe od strechy až po pivnicu, ale má to štýl. Strašná hovadina, kde nemá logiku snáď NIČ (vrátane "šokujúceho" a pritom od začiatku totálne predvídateľného finálneho zvratu so zradou), ale Vin Diesel je v úlohe lovca čarodejníc menej smiešny, než som sa obával. Jasné, stále by som mu viac, než 800-ročného bojovníka proti mystickým záležitostiami veril dobráckeho strejdu z poľnohospodárskeho družstva Horné Orešany, ale inak celkom ujde. Vyvražďovač čarodejníc a čarodejnica nie je spojenectvo, ktorému by ste verili, ale spojenie s Elijahom Woodom funguje už o čosi lepšie. Potešia tiež rôzne "ksichty" vo vedľajších úlohách. A je absurdným spôsobom zábavné sledovať, ako mladý Diesel poučuje starého Cainea (ktorý je v skutočnosti od neho o niekoľko storočí mladší) a oslovuje ho "chlapče". Scenár každopádne asi písal tiež nejaký 16-ročný "chlapče" s tomu odpovedajúcimi silácko-smiešnymi hláškami typu "Tento meč som nikdy nepomenoval." Chvíľa hrobového ticha. "Ale moji nepriatelia mu hovoria Zabijak čarodejníc". No doprčic.(12.1.2017)

Z filmu The Last Witch Hunter jsem měl podobný pocit jako z filmu Dracula Untold. Jedná se totiž o stejnou nenáročnou fantasy jízdu, která se ve své podstatě nebere píiliš vážně. Bohužel, oproti filmu s Drákulou, který byl po celou dobu stopáže pěkný na pohled a oplýval několika efektními scénami, The Last Witch Hunter vypadá jako odfláknutá "bokovka", kterou Vin Diesel a Breck Elsner narychlo napsali a natočili. Nebýt tohoto rušivého elementu, odcházel bych z kina jako naprosto spokojený divák, který dostal přesně to, co očekával.(10.11.2015)

• Shakers

Na to, že je to Dieselov vysnený projekt je to teda fakt bieda. To, že ma The Last Witch Hunter jednoduchý, slabý a priehľadný scenár a príbeh mi nevadí, skôr mi vadí to, že každý to dobre vie a oni sa s toho ešte snažia spraviť seriózny film, ktorý je vo výsledku veľmi slabý. Keby tu bolo viac akcie, alebo aspoň nejaké vtipné hlášky (kedže nič moc na papieri nemám), ale nič. Dokonca aj akcia je snáď celá ukázaná v ukážkach, tak jej je až žalostne málo. A kedže sa tu len kecá a každý sa vážne tvári, The Last Witch Hunter plynie strašne pomaly, skoro až uspáva. Efekty tiež nestoja za zmienku, herci zahrali svoj štandard, no aspoň, že ten Jablonský tam trošku pre akú takú atmosféru, záhadnosť a akčnosť brnkal. Jeho hudba bola prekvapivo akčnejšia ako celý film. Obľúbený soundtrack: At Your Service. 50% - 2*(24.10.2015)

Tohle se Vinu Dieselovi moc nepovedlo. Zřejmě fantasy žánr není pro něj. Ale špatné to taky nebylo, prostě tomu něco chybělo... Škoda že tam Michael Caine nemá větší roli. Vin jako neohrožený zabiják čarodějnic Kaulder se svou kletbou už 800 let chodí po Zemi. Pracuje pro řád Kříže a sekery a má své pomocníky zvané Dolany. Když starý dosluhuje, nahradí ho Elijah Wood. Spolu se svou nádhernou čarodějnickou přítelkyní v podobě Rose Leslie se vydává zabít královnu čarodějnic. Celý ten svět je sice hezky vymyšlený, ale chybí tomu nějaké to kouzlo. "Aspoň že to auto není červené." :D(24.2.2016)

Mám ráda filmy, které jsou na čsfd podhodnocené. Na první pohled od nich nic nečekám a pak jsem díky tomu mile překvapená :) Když pominu, že posledního lovce hraje Vin se stejným výrazem jako Dominic Toretto a že tak nějak miluji čarodějnickou tématiku (stále věřím, že se ve mě jednou nějaká magie probudí), jen doufám, že to nebude jen z úst mého milovaného, který vypráví kamarádům, že se z jeho přítelkyně doma stává čarodějnice :D, tak mě tenhle snímek celkem bavil. Sice je tam plno klišé a klišé a klišé, ale děj ubýhal a i když jsem trochu nechápala, proč je ta královna jediná odporná :D ale největší plus má prostě Ygritte, tedy Chloe, no prostě ta sexy zrzka.. Nevím proč, ale hrozně se mi líbí její hlas, mimo jiné :) Takže pro mě milé překvapení, nic náročného a palec hore za song (Ciara - Paint it black)(15.1.2016)

• - Původně měl film režírovat Timur Bekmambetov. (Elwanelyn)

• - Zranění, které utrpí Kaulder (Vin Diesel) během souboje s královnou čarodějnic u mostu v New Yorku, se po několika scénách zázračně vyléčí i přes to, že Kaulder ztratil v té době svou regenerační schopnost. (dickens)

• - Škrábanec na obličeji Kauldra (Vin Diesel) ve finálním souboji v některých scénách mizí - především během jeho závěrečného setkání s rodinou je možné si této chyby všimnout. (dickens)