Poslední lovec čarodějnic

Posledný lovec čarodejníc

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2015, 107 min

• Zeck

Poslední lovec talentu se po zprznění třetího Riddicka rozhodl produkovat a zabrousit do středověkých vod, kde se svými černošskými kořeny zahrál rytíře potlačujícího konkurenci katolické církve. Ano, ten kdo si svým osobitým výkladem bible a neexistujícího dědka na obloze dovolil přetlačovat ovečky Vatikánu, ten byl nemilosrdně zmasakrován jako uctívač ďábla nějakou tou fajnovou papežovou křížovou výpravou, případně inkvizicí. Chraňme křesťanské hodnoty Evropy, chraňme křes... Film bohužel tak zajímavý jako historie není, takže místo aby afroamerický rytíř prostě chcípl spolu se zlem, které přišel vymýtit v úvodu filmu a najely závěrečné titulky, ta zlá CGI čarodějnice těsně před smrtí proklela diváka tím, že Vinovi darovala nesmrtelnost a já kvůli tomu musel další hodinu a půl napjatě čekat jak to celé asi dopadne. Střih nás tedy pohodlně přemístil do dnešní fantasy verze New Yorku, kde už Vin zapadl i bez maskovacího plnovousu, no a přesně tady to začalo být nudné jako prase (cca 15. minuta filmu). Ačkoliv se Natural 95 snažil být charismatický, cool a pravděpodobně sexy, byl pouze jen trapně starý a ještě k tomu nebyl schopen uvěřitelně zahrát ani vážně myšlený smích, takže sledovat ten hodinový romantický a konverzační taneček s o dvacet let mladší zrzavou skotskou Růží bylo přímo ubíjející. No a vzhledem k tomu, že Wood byl snad ještě trapnější, bonmoty Caina nadzvedávaly pouze obočí, nikoliv bránici a celý ten čarodějnický svět mi byl úplně u prdele, bylo jasné, že celý ten film je perfektním suchým hajzlem, do kterého se naházelo 90 mega a nemohlo se to zamaskovat ani pořádným spláchnutím. 40%(20.1.2016)

• LiVentura

Hvězda za Dieselvou blýskající se pleš.. jinak hrozná beeeelbost!!!(18.3.2016)

Bože, strašná hovadina, kde nemá logiku snáď NIČ (vrátane "šokujúceho" finálneho zvratu), ale Vin Diesel je v úlohe lovca čarodejníc menej smiešny, než som sa obával, jeho spojenie s Elijahom Woodom je značne obskúrne, ale vcelku funguje a potešia tiež rôzne "ksichty" vo vedľajších úlohách. Finále je už ale akési povinné, nebavilo ma. Aby som sa však vrátil na začiatok: miestami je to až taká blbosť, až ma bavila :-)(12.1.2017)

• Wacoslav1

Slyšte! slyšte! Distributor žumpa films uvádí nejnovější (údajně) fantasy (s)hit podzimu : POSLEDNÍ LOVEC PADOUCNIC! V hlavní roli naolejovaný, holohlavý a brutálně (ne)charizmatický pan Vin Nafta, nebo jak se ten plešatej čurák jmenuje. Ok jsem ho ještě ochotnej akceptovat jako Riddicka, tam mu to celkem sedne, přežiju i ty věčný žvásty o rodině v F+F sérii. Ostatně kvůli němu se na to nekoukám, ale tady mě střídavě sral a nudil po celej film a nejenom on. doufal jsem v pohodový nablblý fantasy z dostatkem akce a dostal brutálně vážnou, totálně ukecanou zoufalost. Další skvost kterýmu jsem se letos vyhnul v kině a dobře jsem udělal.15%(19.11.2015)

|60%| Od tohoto dílka jsem nic moc nečekal. Podobné ujeťárny moc nemusím, ale přesto na mě trailer nepůsobil až tak zle. Především jsem byl zvědav na Vina Diesela. Roli zváld celkem dobře a i místy uvěřitelně. Celkově bych k filmu vylepšil scénář, větší zapamatovatelnost a finále, které mě už vyloženě nebavilo. Akční scény, vizuální stránka, efekty – to vše bylo zajímavé. Od začátku mě film zaujal, jen tak ta cca poslední třetina snímku začala dost váznout, začal jsem se nudit. Finále nebylo vůbec zlé, ale pro mě dost nezajímavé a nepřekvapující. Jinak si moc nemůžu stěžovat. Vin Diesel mě zde bavil, stejně tak i Michael Caine, který snad zvládne veškerou roli. Elijah Wood mi zde moc neseděl, ale nevadí. Zbytek herců ok. Hudba byla celkem normální. Takže ve výsledku mírně nadprůměrná oddychovka, která by dostatečně, zabavit měla.(5.2.2016)

• - Škrábanec na obličeji Kauldra (Vin Diesel) ve finálním souboji v některých scénách mizí - především během jeho závěrečného setkání s rodinou je možné si této chyby všimnout. (dickens)

• - V 79. minúte filmu, keď vstúpia do kostola Kaulder (Vin Diesel) spolu s Chloe (Rose Leslie) a Dolanom (Elijah Wood), má Chloe rozpustené vlasy. Nasleduje strih a vlasy má zopnuté. (Jayem)

• - Původně měl film režírovat Timur Bekmambetov. (Elwanelyn)