Poslední lovec čarodějnic

The Last Witch Hunter

• Čína

最后的巫师猎人

• Kanada

La dernière chasse aux sorcières

Posledný lovec čarodejníc

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Čína / Kanada, 2015, 106 min

Jakoby Vin Diesl byl navždy předurčen sérii Rychle a zběsile, protože to je pro mne asi tak jedinné v poslední době, na co s ním šlo koukat. Doba Ridicka je dávno pryč a tenhle nový fantasy kabátek je mu krapet těsný. Film pro mne byl takové velké trikově nafouklé, předem předvídatelné NIC :-( Chvílemi nuda a řekněme nic, co by mne dokázalo zaujmout a přesvědčit o tom, že si mou pozornost film zaslouží. Šedivý prúměr, další prasklá bublina očekávání :-((27.10.2015)

59 % S vypnutým mozkem se to dá absolvovat poměrně se ctí. Rychle to odsýpá, Diesel je cool, efekty jsou vynikající a působí přirozeně, je tam náběh na slušné strašidelno, nějaká ta hláška se povedla (zvlášť ta finální od Caina). Člověk už to tak nějak všechno někde viděl jinde a patrně udělané lépe, přesto to jako celek funguje. Jen finální souboj má takové divné střihy a skoky, jak kdyby producenti film prostříhali. Tam a na úplném konci to trochu skřípe. A ještě skřípe celá role a účast Wooda, ten tam byl úplně zbytečný... Bez dvojky a dalšího zhlédnutí už se asi obejdu, ale přesto nemám pocit, že by to byl vyloženě zabitý čas.(22.10.2015)

• Shakers

Na to, že je to Dieselov vysnený projekt je to teda fakt bieda. To, že ma The Last Witch Hunter jednoduchý, slabý a priehľadný scenár a príbeh mi nevadí, skôr mi vadí to, že každý to dobre vie a oni sa s toho ešte snažia spraviť seriózny film, ktorý je vo výsledku veľmi slabý. Keby tu bolo viac akcie, alebo aspoň nejaké vtipné hlášky (kedže nič moc na papieri nemám), ale nič. Dokonca aj akcia je snáď celá ukázaná v ukážkach, tak jej je až žalostne málo. A kedže sa tu len kecá a každý sa vážne tvári, The Last Witch Hunter plynie strašne pomaly, skoro až uspáva. Efekty tiež nestoja za zmienku, herci zahrali svoj štandard, no aspoň, že ten Jablonský tam trošku pre akú takú atmosféru, záhadnosť a akčnosť brnkal. Jeho hudba bola prekvapivo akčnejšia ako celý film. Obľúbený soundtrack: At Your Service. 50% - 2*(24.10.2015)

Tohle se Vinu Dieselovi moc nepovedlo. Zřejmě fantasy žánr není pro něj. Ale špatné to taky nebylo, prostě tomu něco chybělo... Škoda že tam Michael Caine nemá větší roli. Vin jako neohrožený zabiják čarodějnic Kaulder se svou kletbou už 800 let chodí po Zemi. Pracuje pro řád Kříže a sekery a má své pomocníky zvané Dolany. Když starý dosluhuje, nahradí ho Elijah Wood. Spolu se svou nádhernou čarodějnickou přítelkyní v podobě Rose Leslie se vydává zabít královnu čarodějnic. Celý ten svět je sice hezky vymyšlený, ale chybí tomu nějaké to kouzlo. "Aspoň že to auto není červené." :D(24.2.2016)

K mému překvapení to není tak plytká a bezduchá CGI rubačka ve stylu Já, Frankenstein, nebo Van Hesling. Je tu viditělná snaha o hutnější a smysluplnější příběh a dospělejší přístup, který neni zbrklý a nedějí se tam až tak očekávané bezduché a prvoplánové cipoviny. Takže do drží pohromadě a nápinky akce a napětí fungují. Celé to ale strádá na absenci více akce, svižnosti děje a celkem mizerném hraní Vina Dízla, který mi sem moc nepasuje. Mám pocit, že se dost zaškatulkoval do konceptu F&F a těžko si na něj zvykat ve fantasy fašírce.(1.3.2016)

• - Scénář filmu se v roce 2010 umístil na Blacklistu - žebříčku nejlepších nerealizovaných scénářů. (JORDY)

• - Škrábanec na obličeji Kauldra (Vin Diesel) ve finálním souboji v některých scénách mizí - především během jeho závěrečného setkání s rodinou je možné si této chyby všimnout. (dickens)

• - Původně měl film režírovat Timur Bekmambetov. (Elwanelyn)