Poslední lovec čarodějnic

• Čína

最后的巫师猎人

• Kanada

La dernière chasse aux sorcières

Posledný lovec čarodejníc

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Čína / Kanada, 2015, 106 min

Rozpočet $90miliónovTržby USA $27,367,660Tržby Celosvetovo $140,396,650Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ toto má skôr bližšie k tuctovej video produkcii než k filmu čo má strhnúť v kine, jednoduchý scenár z jednoduchou zápletkou si veru nevystačí, Vin Diesel na oko snaživý ale dohromady tu nemá čo hrať, ani jeho odfrky tu nemajú váhu, akcia jak by dal a ešte keď sa pridá rýchli strih škoda hovoriť neviete kto s kým sa cápe, oproti tomuto je Van Helsing alebo aj taký Kazateľ skvost /videl v kine: 40%/(4.11.2015)

• Gilmour93

Ha! Eisner! Přišel nečekán, nezván, dolary otočil a nezájem probudil! Marně pátrám v paměti, kdy jsem naposledy viděl film, který se mě celou dobu snažil tak ostentativně přesvědčit, že je o naprostém hovně. Mytologie pod úrovní dění u Rákosníčkova rybníku, uzívaná změť digitálních triků, scénář během natáčení zřejmě zcizený dlouhou rukou Saxany a v hlavní roli pryžový panák, který stále nemůže pochopit, že mimo točení volantem a deratizace vesmíru pro něj není ve filmovém průmyslu místo. Chudák Michael Caine, ve 23. roli mentora za poslední dekádu působil poněkud vyděšeně. Jako by tušil, co přitahuje mouchy..(29.6.2016)

• Praxis

Scénárista si nejspíš vzal spoustu houbiček, zchlastal se nějakým levným podřadným pitím a ještě si vzal psychotropní brouky, aby vyplodil tuhle magorovinu. Zpočátku to ještě vypadá celkem slušně, i to zní, že by to mohlo být celkem fajn vypínačka mozku, jenže už brzy zjistíte, že se začnete v té nepřehledné vrstvě různých magic pojmů pěkně rychle ztrácet, a pak vám to začne být všechno tak nějak jedno... Vizuální stránka příběhu se vcelku povedla (až na pár do očí bijících šíleností), i ten Diesel je celkem zase za sympaťáka, Elijah hraje konečně (trapného a předvídatelného) záporáka a Rose to moc sluší. Jenže se pohybují v předražených kulisách v počítačovém prostředí v příběhu, který nedává celkem moc smysl. Škoda... 50%(15.2.2016)

Z filmu The Last Witch Hunter jsem měl podobný pocit jako z filmu Dracula Untold. Jedná se totiž o stejnou nenáročnou fantasy jízdu, která se ve své podstatě nebere píiliš vážně. Bohužel, oproti filmu s Drákulou, který byl po celou dobu stopáže pěkný na pohled a oplýval několika efektními scénami, The Last Witch Hunter vypadá jako odfláknutá "bokovka", kterou Vin Diesel a Breck Elsner narychlo napsali a natočili. Nebýt tohoto rušivého elementu, odcházel bych z kina jako naprosto spokojený divák, který dostal přesně to, co očekával.(10.11.2015)

"Neviem, čo bude ďalej." - "Smrteľníci tomu hovoria život." Hlúpe od strechy až po pivnicu, ale má to štýl. Strašná hovadina, kde nemá logiku snáď NIČ (vrátane "šokujúceho" a pritom od začiatku totálne predvídateľného finálneho zvratu so zradou), ale Vin Diesel je v úlohe lovca čarodejníc menej smiešny, než som sa obával. Jasné, stále by som mu viac, než 800-ročného bojovníka proti mystickým záležitostiami veril dobráckeho strejdu z poľnohospodárskeho družstva Horné Orešany, ale inak celkom ujde. Vyvražďovač čarodejníc a čarodejnica nie je spojenectvo, ktorému by ste verili, ale spojenie s Elijahom Woodom funguje už o čosi lepšie. Potešia tiež rôzne "ksichty" vo vedľajších úlohách. A je absurdným spôsobom zábavné sledovať, ako mladý Diesel poučuje starého Cainea (ktorý je v skutočnosti od neho o niekoľko storočí mladší) a oslovuje ho "chlapče". Scenár každopádne asi písal tiež nejaký 16-ročný "chlapče" s tomu odpovedajúcimi silácko-smiešnymi hláškami typu "Tento meč som nikdy nepomenoval." Chvíľa hrobového ticha. "Ale moji nepriatelia mu hovoria Zabijak čarodejníc". No doprčic.(12.1.2017)

• - Škrábanec na obličeji Kauldra (Vin Diesel) ve finálním souboji v některých scénách mizí - především během jeho závěrečného setkání s rodinou je možné si této chyby všimnout. (dickens)

• - Auto, na ktorom Kaulder (Vin Diesel) jazdí je Aston Martin Rapide S. (juditik)

• - Původně měl film režírovat Timur Bekmambetov. (Zdroj: ČSFD.cz)