Sex a Lucía

• Španělsko Lucía y el sexo (více)

Mladá servírka Lucía z restaurace v centru Madridu se po telefonu dozvídá, že její milenec, spisovatel Lorenzo Alvarez, zahynul při automobilové nehodě. I když jejich letitý vztah rozhodně nebyl ideální, hledá dívka okamžitou úlevu v útěku na osamělý středomořský ostrůvek. Ví, že právě zde Lorenzo před šesti lety prožil krátké a vášnivé milostné vzplanutí k neznámé dívce. Sex v moři pod úplňkovým měsícem vylíčil po návratu do Madridu ve svém románu - a právě tyto pasáže Lucíu přesvědčily, že Lorenzo je tím jediným správným mužem, kterého by mohla milovat. Na ostrůvku Lucía trpce prožívá svou samotu a vzpomíná na chvíle, které prožila po milencově boku. Zároveň však naráží na Lorenzovu minulost, ve které je teprve teď schopna rozluštit dříve netušená tajemství. Začíná vnímat složité vztahy mezi pravdou, lží a spisovatelskou imaginací. Některé romány totiž obsahují kapitoly, které byly dlouho skryty nejen čtenářům, ale i očím těch, kteří bezprostředně ovlivnili jejich vznik a podobu. A navíc ani samotný spisovatel nikdy nemůže tvrdit, že ví všechno... Dávná úplňková noc totiž nezůstala bez následků. Také prostřednictvím Eleny, která svou dcerku vzešlou z oné magické noci pojmenovala Luna, je teď Lucía milenci blíž než byla kdykoli předtím. Když se minulost dokáže tak nečekaně změnit, může být vůbec nějaká smrt definitivní? Temné vidiny, příběhy a touhy se slévají se skutečností podobně, jako se mořské vlny vpíjejí do bělostného písku na pláži. Každá přítomnost má budoucnost a Lucía je konečně připravena ji přijmout.

Španělský režisér Julio Medem nabízí příběh plný tělesné vášně, bolestně hluboké lásky a křehké mystiky. Stejně jako v jeho předchozích filmech i zde nacházíme jeho originální poetický pohled na svět, pro který je příznačná hra s představami a skutečností a s logikou časové posloupnosti. Důraz na osudovost mění soukromý příběh vášně, viny a odpuštění v podobenství o spletité provázanosti lidských osudů. (oficiální text distributora)

percival

právě u tohoto filmu bych potřeboval sedmou hvězdičku, protože to nejsou *** ani ****, ale přesně v tom mrtvém prostoru mezi... ()

Wawer

Velké překvapení. Možná jsem najivně čekal nenáročný odpočinkový film. O to víc mě překvapilo, když se z filmu vyklubalo drama, težké na pochopení, kterému dominovali výborné herecké výkony. Režie dokázala opoutat pozornost a udržet ji po celé 2 hodiny. Na evropské poměry je to velmi podařený film ()

fifi.m

První polovina filmu byla nudná. Byla jsem však zvědavá co přijde dál, jestli se konečně objeví nějaký děj, ale asi v polovině se to zamotalo tak, že jsem to přestala chápat. Buď to, nebo to opravdu bylo nesmyslné. Málokdy sledování filmu vzdávám, ale tohle jsem opravdu nemohla vydržet a v polovině jsem to musela tuhle hrůzu vypnout. Možná že se v druhé půlce událo něco výjimečného, co by mi mohlo změnit pohled na svět, ale já se to už bohužel nikdy nedozvím. Jednu hvězdičku dávám na sexuální scény na začátku, ty byly celkem příjemné. ()

barteca

Něco chybělo, něco přebývalo, milostné erotiky přehršel, ale nějak to nejiskří, žeby málo přesvědčivý T. Ulloa ? No nebyla jsem z toho tak odvázaná jako většina. ()

Saur.us

Když jde o sex, Medem nezná bratra. Ten sice v Sexu a Lucii toho sexu otevřeně za pomocí hlavních hrdinů a jejich bodydouble/pornohoreckých kolegů ukazuje až až, ale nadruhou stranu stejně vytrvale ukazuje i romantický vztah hlavních hrdinů a vlastně z toho nakonec je moc pěkný romantický film... ()

Narciska

Obvykle jsem dosti odmítává vůči otevřeným sexuálním scénám, jak už jsem psala v pár komentářích, sexualita je záležitostí těch dvou a netřeba ji veřejně vystavovat. Je navíc hezké zachovávat určitá mystéria a magické momenty sdílet jen s těmi, jež milujeme. V tomto případě se podařilo kouzlo uchovat a vztah Lucíy a Lorenza je čestnou výjimkou, kde sex je součástí vyprávění a je nám ukázán takový jaký je, neodmyslitelně spojený se samotnou podstatou lásky a života. Vyskytuje se tu v mnoha podobách, vždy je citlivým pohledem do světa těch dvou a ještě překonává filmové klišé ukazovat nám vždy jen ženské fyzické přednosti. Je nám branou do světa takřka pohádkového, je klíčem k vítězství nad zlem a nad smrtí, a ještě vyprávěný s dechberoucí lehkostí. ()

gusman

Tak tohle mě zase po dlouhé době opravdu dostalo. Strhující, dojemné a napínavé. I přes místy příliš přehnané, živé, zbytečně barvité a hodně výstřední erotické scény je to za pět. Už plánuji datum dalšího shlédnutí, neboť tohle si musím vychutnat minimálně dvakrát, už kvůli plnému pochopení, které není tak uplně jednoduché v jednom z dalších "střípkových" filmů... ()

gombarix

V originále zní asi název výstižněji ("lucía" v původním smyslu světlo, zářící), ale "Sex a Lucía" mi připadá dost krkolomné a zavádějící, byť obojího je tam vrchovatě... Mnohem podstatněji je film o síle a kráse lásky, vášně a přírody. Nabízí silný dramatický příběh, plejádu nádherných záběrů, výbornou hudbu i herecké výkony, jakož i sexuální scény, jejichž fyzická otevřenost mi přišla až samoúčelná. 80 % ()

Rami

K tomuto filmu nemám takřka co říct, jen že ho vřele doporučuji všem, kteří mají alespoň trochu fantazie, romantiky a vášně ve své krvi. Snoubí se v něm láska, sex, napětí, chutě, vůně a požitky Středozemního moře. Miluji to houpání mořských řas ve všeprostupující sluneční záři. Myslím, že se jedná o dosavadní vrchol Medemovy tvorby (společně s Milenci ze severního pólu). Uvidíme jestli jej někdy překoná. Při jeho frekvenci filmové tvorby se však obávám, že těžko. Krom režisérské práce je třeba vyzdvihnout také herecké výkony, hudbu, střih, exteriéry, interiéry... no prostě úplně všechno. :-) ()

*Colorado

"Umírám! Umírám!" opravdu zvláštní volba slov při sexu :) Sex v názvu není náhodný, má zde svou roli. A ač jsou erotické scény natočeny pěkně a místy i odvážně, samotný příběh uspokojí nejednoho náročného diváka, tak mě stejně nejvíc nadchly umělecké záběry a hra s kompozicí. ()

brumbrum

Zial ani tento film "nesklamal" v svojom zanre - coz je skoda. Erotiku a lasku sa spravidla nepodari fimovo spracovat napochytre. A je z toho napokon takyto sajrajt. Velmi dobre natoceny, aj herci su ok - ale je to nakoniec cele len velka sracka. Dejova linia: psychopatickemu spisovatelovi sa ponukne z cista jasna krasna zhava babenka, ktora chce za kazdu cenu, aby ju po/miloval. Je nim posadnuta a hadam ho ma fakt rada, tak virtualne, sleduje ho, obdivuje jeho roman. No kolky uzas a prekvapenie, ze sa debilek o to samozrejme pokusi: a tak sukaju kade chodia - a tu je prvy problem "romantickeho" filmu: stahovanie gatiek na verejnosti, porno fotky, kefovacka z kazdeho uhlu, hladkanie napnuteho vtaka atd. - to ma od romantiky IMHO celkom hodne daleko. Ale beriem, ze sa to nenarocnemu divakovi lahsie prezentuje touto formou. A to sa zial nevylepsi pocas celeho filmu, aj ked obcas ukazu na spestrenie deja podrezane zily, hulenie cigarety alebo zalud vylezeny z predkozky. No, takze tento humusny somar v ramci romantiky pili babu na ostrove v mori: nechce ani vediet, ako sa vola, ani ona, ako sa vola on - proste len smydlia, co to da - mesiacik svieti, more sumi, hra hudbicka a oni sa vesele mnozia: a aj sa rozmnozia nakoniec: babenka pri mesacnem uplnku fakt otehotnie, kto by to bol povedal, vsakze. To sa ale pisalek-romantik nedozvie - to az po rokoch, ked ta druha baba, co s nou sexoval nez nadobro odisiel, sa stretne s tou jeho prvou, co uz ma niekolkorocnu dceru. No ale tato mlada mamicka chrape medzicasom s potapacom - tiez velmi romanticke pozadie to ma: krasne to sama vystihne takto: "pochop lucia, carlos ma obrovsky penis, taky som este nevidela" - a ta druha len spitne "och ty mas ale stastie". Film sa zial nelepsi ani nehorsi. Baba je pekna, rezia dobra. Ale je to skor daky odpadovy soft-porn, nez romanticka drama. Tazive, dopletene, bezvychodiskove, prehulene a premrdane a nespravi to ani dobra kamera a pekne tela. "Divoky sex" sa zasa raz serviruje ako pachtenie sa tiel bez dotyku dusi, lebo o sebe poznaju len ak tu dlzku penisu a podobne dolezitosti, takze hlbka vztahu sa meria na mesiace/par rokov a dosahuje hlbku iba ak tych par decimetrov. V tomto smere dost chybaju filmy, kde by clovek co i len mohol vytusit, aky skutocne divoky moze byt sex, ked sa ludia naozaj miluju a nie sa len bezuzdne oslintaju a potom je uz konecna. Doslova pretrtkany cas. ()

strikeman

Velmi osobitý snímek se zajímavou zápletkou, který vás pohltí přirozeností postav a smyslnou španělskou erotikou... 80% ()

Lipi21

100% REŽIE / Julio Medem: ****** KAMERA / Kiko de la Rica: ****** (jedna z nejlepších kamer, co jsem kdy viděl, byl by požitek koukat i bez zvuku jen na záběry) SCÉNÁŘ / Julio Medem: ***** (přiznám se, že kdybych film neměl na videu a neměl možnost opakovat co mi uteklo, možná bych to po dvaceti minutách vzdal, že se v tom nevyznám, co je sen, co je skutečnost? To už je ale zkrátka Medem - pro někoho geniální, pro někoho zmatek, nedejbože odpad!) HERCI:****** (vynikající Tristan Uloa, Najwa Nimri a především nádherná Paz Vega, pekelně sexy Elena Anaya, charismatický Daniel Freire; v průběhu filmu jsem si všechny hlavní postavy doslova zamiloval, jako bych byl jeden z nich - jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků vůbec) HUDBA / Alberto Iglesias: ****** (geniální! takhle skvěle napsanou hudbu k filmu jsem viděl snad jen u Ennia Morriconeho, bezprostředně opatřit si soundtrack byla povinnost) ()

frbulka

Tento film byl dle mého názoru jakýmsi slepencem různých linií a rovin, kdy mě žádná natolik neoslovila a nevtáhla tak, aby se pro mě snímek stal nezapomenutelným zážitkem. I když si myslím, že pro podobný žánr jsem jako stvořená, zde jsem se poněkud ztrácela a obrázky nádherné přírody a místy krásných (místy ale i nehezkých) erotických scén zůstaly pro mé vnímání pouze těmi obrázky, neodkrytými, bez nějaké větší hloubky či smyslu. Takže trošku zklamání... ()

Ziggy Zagg

Tak tohle je nepovedené "blues" ... marně jsem hledal světlé chvilky tohoto příběhu. Kdyby tam nebyli sličné španělky, asi bych to nedoťuknul. ()

jsemzuzu

skvostné dílo !! tenhle film se nemusí chápat, stačí se jen dívat, unášet se nádhernými scénami a dokonalou hudbou :) ()

Theker

Úžasné! Príbeh s veľkým P ...a nieje to péčko. Premyslenosť a precízne spracovanie dýcha z každej scény, spletenec osudov, aký som dávno nevidel.... . oplatí sa pozrieť si tento film. ()