Sex a Lucía

• Španělsko Lucía y el sexo (více)

Mladá servírka Lucía z restaurace v centru Madridu se po telefonu dozvídá, že její milenec, spisovatel Lorenzo Alvarez, zahynul při automobilové nehodě. I když jejich letitý vztah rozhodně nebyl ideální, hledá dívka okamžitou úlevu v útěku na osamělý středomořský ostrůvek. Ví, že právě zde Lorenzo před šesti lety prožil krátké a vášnivé milostné vzplanutí k neznámé dívce. Sex v moři pod úplňkovým měsícem vylíčil po návratu do Madridu ve svém románu - a právě tyto pasáže Lucíu přesvědčily, že Lorenzo je tím jediným správným mužem, kterého by mohla milovat. Na ostrůvku Lucía trpce prožívá svou samotu a vzpomíná na chvíle, které prožila po milencově boku. Zároveň však naráží na Lorenzovu minulost, ve které je teprve teď schopna rozluštit dříve netušená tajemství. Začíná vnímat složité vztahy mezi pravdou, lží a spisovatelskou imaginací. Některé romány totiž obsahují kapitoly, které byly dlouho skryty nejen čtenářům, ale i očím těch, kteří bezprostředně ovlivnili jejich vznik a podobu. A navíc ani samotný spisovatel nikdy nemůže tvrdit, že ví všechno... Dávná úplňková noc totiž nezůstala bez následků. Také prostřednictvím Eleny, která svou dcerku vzešlou z oné magické noci pojmenovala Luna, je teď Lucía milenci blíž než byla kdykoli předtím. Když se minulost dokáže tak nečekaně změnit, může být vůbec nějaká smrt definitivní? Temné vidiny, příběhy a touhy se slévají se skutečností podobně, jako se mořské vlny vpíjejí do bělostného písku na pláži. Každá přítomnost má budoucnost a Lucía je konečně připravena ji přijmout.

Španělský režisér Julio Medem nabízí příběh plný tělesné vášně, bolestně hluboké lásky a křehké mystiky. Stejně jako v jeho předchozích filmech i zde nacházíme jeho originální poetický pohled na svět, pro který je příznačná hra s představami a skutečností a s logikou časové posloupnosti. Důraz na osudovost mění soukromý příběh vášně, viny a odpuštění v podobenství o spletité provázanosti lidských osudů. (oficiální text distributora)

berusche

Drama spojené s "animálním a vášnivým" sexem takového ražení už jsem viděla několikrát. Pořád mám dojem, že právě on tu hrál velkou roli, neb žádostivost a dychtivost jsou pro děj podstatnější, než se zdá. No a to mě nebaví. Ne proto, že bych snad byla puritánka, ani ne proto, že by sexuální scény byly necudně neskousnutelné, ale spíš proto, že to námětu pomáhá víc než je nutné. Dalším mezníkem je hysterie hlavní hrdinky a její pro mě nesmyslné chování. Možná, že mě bohužel její podání utnulo hned na začátku, takže tak nějak už nebyla snaha o další pochopení jedincova jednání. Navíc, já se neskonale od takové třicáté minuty nudila. Ani přechody v ději a dobrý scénář z toho nečiní pro mě osobně tak dobré drama, že by to tenhle můj výše popsaný pocit přebilo. ()

MartinNDL

To byl zas film. Ale ne špatnej, vůbec ne, jenom ehmm, no trochu samoúčelný (leč hezký) sex a takový ty napínavý momenty. Nechci o tom dlouze psát, tak perfektní to nebylo. Každopádně jako film je to zajímavý, originální, ale ne úplně moc dobrý po technický stránce. Proč tedy 4*? Protože mě to bavilo, což bude asi taky tím sexem. No jo, ta samoúčelnost zapůsobila. ()

Martin741

Mam velmi rad Cinema Espagna, a tentokrat padla volba na snimok Lucia y el sexo. Film to vsak je len priemerny. Od rezisera Julia Medema som videl Tierra, a ta ma tiez dost nudila. Nesadol mi jeho rezisersky styl, kde vo filme dostala nuda dostatok priestoru. Dialogy blbe, nedaju sa az miestami pocuvat, aj ked sexom sa nesetrilo /aby bolo jasne, hetero sexom, na vsetky ostatne -uchylarny treba nasrat a nastat/. Paz Vega je nadherna /snad najkrajsie spanielske dievca po Penelope Cruz/, ale herecke vykony su podpriemerne a prilis vela filmu sa odohrava v interieroch. 60 % ()

tomtomtoma

Zajímavé drama ve stylu španělského baroka, které absurditu dějového propletence telenovel zvedá do výšin umění. Zabalené do načechraných obláčků, prosvícené jasem skutečnosti, zahalené do temnoty skryté lidské duše. A výsledkem je život několika lidí, propletených cynickým sarkasmem osudu v koloběhu života, tragédie, lásky, sexuality a naděje. Vztahy a jedinci skrývají tajemství, která ve své velikostí a kombinaci strachu a vzrušení působí vzlety i pády, často nezvratné v osudech dalších jedinců i celých skupin. A přesto nám dává naději a víru. A my stále zakopáváme a padáme, abychom se opět zvedali, nebo se o to alespoň pokoušeli. Lucía (půvabná Paz Vega) je impulsivní a smyslná žena, která prožívá naplno svůj život i svou tragédii. Odhaluje tajemství, pochopení, vyrovnanost a novou naději. Lorenzo (Tristán Ulloa), je muž rozpolcený mezi životem a prací. Jeho minulost ho dostihuje v současnosti, aby nechtěně spustil řetězec událostí, které navždy a nesmazatelně poznamenají životy všech ostatních. Jeho skryté činy i touhy jsou výsledkem jeho osobní nespokojenosti a zmatenosti. Nedokáže se novým skutečnostem a výzvám postavit tváří v tvář, ale je přitahován tajemnem skrytým v neukojení takovým způsobem, až padne na samé dno své duše. Elena (zajímavá Najwa Nimri) přichází ironií osudu o největší poklad svého života, stvořený v bezstarostnosti prožitku. Její strojená síla se bortí, aby uvolnila místo novému žití. Carlos alias Antonio (Daniel Freire) se uchyluje do své samoty mlčení, aby unikl opuštění i pokleskům své vlastní mysli. Mladá Belén (zajímavá Elena Anaya) je přitahována objevováním lidského těla a sexuality. Tragédie, které je svědkem, jí však vytrhuje z bezstarostného rozechvělého chvění těla. Z dalších rolí: malá Luna (Silvia Llanos), dcera Eleny, Belénina matka (Diana Suárez), bývalá pornoherečka, a Lorenzův přítel Pepe (Javier Cámara). Absurdně zamotané a spletité a přesto odhalující život ve svých vášních, smutcích, sexu a láskách. Lidských, vřelých, odcizených, nadějných. ()

Wormboy

Skutocne velmi podareny pribeh, velmi dobre zahrane, len snad skoda prilisnej sexualnej explicity, ktora robi film nedosiahnutelny pre bezneho divaka... ()

zette

Z filmu, ktere jsou eroticky dost ladene bych vedle Sexu a Lucie jeste jmenoval Horky mesic nebo Eyes wide shut. Velice dobre herecke vykony, hudba a ztvarneni ( v dosti pripominajici tvorbu Almodovara ). Misty se ale vyznat v deji, chtelo oci i mysl plne na stopkach a i tak mi ne vse docvaklo. Coz film malinko srazi. Urcite by pomohlo jeste jednou snimek videt, nevim vsak, zda jeste budu mit nekdy chut ( i pres krasne herecky, nejvice pak Elena Anaya ). slabsi ctyrka. ()

J0hny5

Krásná Paz Vega, příběh o lásce, spousta erotických scén... to je asi tak všechno, co se mi na filmu výrazně líbilo. Přišlo mi to jako erotický film s nejzajímavěji zamotaným příběhem jaký jsem viděl. Na konci se erotika vytratí a nahradí ji závěr jak z telenovely.Celkově to nebylo špatné, ale na víc než 3 to nestačí. 60% ()

Juto

Film je zamotaný, ale nie chaotický, premyslený, no nie strašne hlboký. Napriek tomu je to intímne, zábavné a skutočné. 7/10 ()

Jim_Beam

Nádherný film, nádherný příběh, skvělá kamera, skvělí herci. Zatím jen 4,5*, protože jsem se v příběhu chvílemi ztrácel, tento nedostatek však už příště nehrozí, takže není všem dnům konec a 5* "visí ve vzduchu". :) Viděno znovu, už jsem se neztrácel, na těch 5 to není, ale 4* jsou to parádní... :) ()

messiah

Začátek filmu slibuje mnohé...zápletka je dokonale zapletená - po Evropsku. Přesně takovýhle smysl pro drama se objevuje v Evropských filmech a mě se to hrozně líbí. Jenomže potom přišla ta "sexuální" dvacetiminutovka, kdy se v podstatě nic jinýho neděje. A v tu chvíli mi také vadil moment kdy se v restauraci potká cizí chlápek s buchtou, ona mu řekne že ho miluje a že by s ním chtěla žít a on na to OK, tak jdem na to. To jsem nějak nezkousával, jenomže právě tenhle moment se nakonec stává rozhodující pro mé hodnocení. Rozleželo se mi to v hlavě (to že mi to v hlavě leželo už samo o sobě o něčem svědčí) a uvědomil jsem si že v umění není teba takovéto chování řešit. Řeší někdo snad logiku počínání Romea a Julie génia Shakespeara? Copak se během 24hodin dva lidi dokážou zamilovat tak že se jeden kvůli druhýmu zabijou? A ty kecy o lásce až za hrob...no a přesto je to naprosto famózní příběh o který se tříští věky a on přetrvává. Tak stejný přístup teď mám k oné scéně v restauraci ve filmu Sex a Lucía. A ještě něco - neměl snad každej chuť někdy udělat něco šílenýho? A když se náááhodou zrovna potkaj dva lidi s tímhle nutkáním, tak je ta scéna naprosto logická a důvěryhodná. Prostě musím těch deset procent přidat a dát těch hvězd pět, protože celkově je ten film strhující. Je tam přesně ta atmosféra, jaká se vyskytuje skoro jedině v některých evropských filmech, kterou miluju. Je to naprosto dokonale a přemýšlivě stavěnej příběh kdy se v závěru protnou osudy všech aktérů - další ohromné plus. Občas zvláštně "umělecky" pojatá práce se světlem a kamera, další věc která se nedá upřít. Parádní filmeček, kterej mi opět potvrdil že drama je doma v Evropě! PS: Takovýhle romantický filmy bych snad zkousnul i kdyby tam hrál Hugh Grant :D ()

3n3my

100% film minimálne vo svojom žánri. Doporučujem pozrieť aj ukážky z natáčania, Paz Vega to mala s mopedom skutočne ťažké :))) ()

Radiq

Zmatení přišlo hned ze začátku, kdy jsem si myslel, že sex v moři byl s Lucíou a ne s tou Elenou. Dejte si na to bacha! Ono je to celé strašně propojené, až je to absurdní a taky něco je realita a něco pasáže z knihy nebo co. Všechno je tam vždy nejdřív čiré štěstí a pak strašná tragédie. Jestli mi ale všechny souvislosti došly? Asi ne. Kdybych se snažil, tak by mi to došlo, ale tak nějak nemám potřebu. A tak mi tento film v paměti zůstane jen jako ten film, kde byla nahá krásná Paz Vega, provokativně přitažlivá Elena Anaya a kde ukázali ztopořené péro, i když to není porno. Ten děj mě ale teda zrovna neoslovil. Prostě taková motanice a blbost a navíc mi to připomínalo něco od Almodóvara. ()

Sfinkter

Barevná emocionální romantická dráma, přesně moje krevní skupina. Láska, mystika, krása, trochu štěstí, trochu tragična. ()

danoo

Sex ako hybná sila myslenia a konania je tu zobrazený veľmi impresívne, ale kto by tento film pozeral len preto, ostane sklamaný. Orgií v pravom zmysle slova sa nedočká. ()

Raven0

Tedy, počátek filmu, plný erotických scén na mne působil dosti účelově a skoro nudně. Naplácané erotické scény vedle sebe, bez jakéhokoli účelu či smyslu. Film se ovšem po-té docela slušně rozjede a působí příjemným, nostalgickým dojdem. Avšak konec mi přišel docela překombinovaný... Práce kamery je úžasná, opravdu nezapomenutelná. 3+ ()

Elementál

Fascinován Milenci z polárního kruhu, zatoužil jsem co nejdříve po podobně silném dechberoucím zážitku. První půle plná vyšperkovaných, dráždivých, sexuálních (nikoliv však pornografických!) scén mě skutečně nadchla. Je to asi poprvé, co jsem zaznamenal erotiku ve filmu v tak významné míře a to bez nemravnosti, zkaženosti, či jako lascivní efekt pro diváka. Ale nahá těla film neutáhnou a proto přichází druhá část plná chaosu, množství postav, které jsou více či méně bizarně propojeny a krásné panoramatické záběry. Jenže to mi holt nestačí - nepotřebuju nutně vědět, na co se to dívám (např. Lynchův Inland empire), ale musím dostat něco na oplátku, něco co mi vynahradí absenci děje - například atmosféru. Ta se bohužel postupně vytrácí a jak už tu kdosi psal, závěrečné shledání mě žádnými velkými emocemi nenaplnilo... Škoda. ()

Brandon

První rande s Lucíou jsem měl před pár lety v jednom brněnském klubu. Tehdy jsem ještě netušil, co je Medem zač. Prošvihl jsem začátek a rovnou jsem se vřítil do peprnější scény, lehce jsem znachověl a na pár vteřin ustrnul. Jenže pak mě Lucía okouzlila svými fantasticky barevnými políčky, dramatickým spletitým příběhem, vynikajícími hereckými výkony a typickými jinotaji. Bylo mi jasné, že to nebude nějaká tuctová holka pro každého, ale vyjímečná láska na celej život ;-) Škoda, že Medem točí tak málo, o to víc se těším na jeho další film Chaotic Ana, kterej už podle názvu zní slibně ;-) ()

sahe

Super, jedním slovem super... Pro někoho to může být až moc "erotický", ale není tomu tak... je to o vztazích, o životě, o snech, o kráse těla i duše... každý tam něco najde... ()