Tao chu sheng tian 3D

Inferno 3D

Drama / Akční / Thriller

Čína / Hong Kong, 2013, 107 min

• Kangax

Bublina okolo kedysi "vraj talentovaných bratov Pangovcov...( napr. Jian gui - Oko (2002)" spľasla síce už dávno, ale že ten ich pád bude pokračovať nepretržite až tak, že prerazia samotné dno a budú strmo pokračovať až niekde do filmového pekla som si zase nemyslel. Neskutočne prehnané vo všetkých smerom, sentiment na úrovni ružovej knihovne, všade povrchnosť, hraničiaca s debilitou... komická akcia s večným neuhasínajúcim digitálnym ohňom za patami.... Niekto by už mal asi aj tým Pangovcom riadne podkúriť pod zadkom...:)(14.2.2014)

Pangy pokládám za průměrné režiséry a tenhle film není výjimkou. Out of inferno má sice slušný spád,už od 20 minuty vypukne požár a až do konce film nepoleví,neustále se něco děje,ale nízký rozpočet jde znát,protože občas mi ten digitální oheň docela vadil,ale objevily se zde i silné atmosférické okamžiky,takže krásná trojka. Na stejné téma spíše doporučuji Korejské Tawo.60%(22.12.2013)

Je to nadpriemerný katastrofický thriller. Má dosť dobrý príbeh o dvojici bratov, mužov s bohatými požiarnickymi skúsenosťami, ktorí sa ale nerozišli práve v najlepšom a mladší brat prijal prácu odborníka na požiarne systémy vo významnej firme. No keď po rokoch v modernej výškovej budove, v ktorej sídli práve mladší z nich aj napriek mnohým opatreniam vypukne zničujúci požiar, ktorý mnohým zatarasí cestu von, musia urobiť všetko preto, aby situáciu zachránili, keďže v budove sú aj ich manželky a mnoho nevinných. Spracovanie nie je zlé, ale dalo sa to podať aj omnoho lepšie. Mám veľmi rád požiarnicku tématiku a hlavne v mestskom prostredí, preto som bol na tento film dosť zvedavý, ale vyšlo to skôr len tak priemerne. Postavy sú dobre zvolené a určite musím pochváliť výbornú dynamiku filmu, až na pár kratších dialógových sekvencií sa tu stále niečo deje a tak mi to celé ubehlo veľmi rýchlo, ale celé to pôsobí tak umelo a nedôveryhodne, vôbec som tejto katastrofe neveril, či už jej úplné začiatky, tých náhod už bolo miestami nejak moc, priebeh a ani jej záver mi neprišiel práve najideálnejší a tiež tu chýbajú nejaké sekvencie, na ktoré by sa dalo spomínať. Preto sa na to po celý čas pozerá celkom dobre, ale o väčšej spokojnosti sa určite hovoriť nedá. Akcie je tu dosť, ale je iba priemerná. Je až prekvapivo veľkolepá a celkom slušne natočená, ale najviac ma mrzí, že práca požiarnikov sa tu ani moc nedá užívať, keďže vo vnútri je väčšinu času len jeden spolu s hlavnými hrdinami a tak je z toho väčšinou vlastne len útek pred problémami a tiež mohla byť nápaditejšia, toto je hlavne o neustálych explóziách a prepadávajúcich sa podlahách, navyše až moc digitálnych, než nejakých zaujímavých situáciách a tak sa na to pozerá celkom dobre, ale opäť ma to nebavilo tak moc, ako by som chcel. S hereckým obsadením som dosť spokojný, výborné bratské duo Lau Ching-Wan a Louis Koo, aj keď práve ten tu má takú zvláštnu postavu, kvôli čomu mi niekedy aj celkom vadil, na rozdiel od jeho vyrovnanejšieho staršieho brata, k tomu ich manželky, hlavne Angelica Lee, ale aj Gillian Chung a nesklamali ma ani zvyšné postavy. Čo sa týka réžie a technickej stránky, vizuálna stránka sa mi páči, aj keď tie katastrofické scény mohli predsa len pôsobiť trochu dôveryhodnejšie a chválim aj tú dynamiku, takže na pomery blockbusterov to aj celkom stačí. V rámci podobných filmov sa mi určite viac páčil novší As a light goes out, alebo aj juhokórejský Tower, no ani Out of inferno nie je zlé, na to jedno pozretie je to celkom slušná zábava. 60%(15.6.2014)

Těžko se od toho dal čekat byť jen náznak reality, ale že to bude mnohdy působit stylem "Asylum hadr", tak toho by se nadál málokdo. Každopádně to má svůj guilty pleasure styl (jedovatý oblak!) a tak ve srovnání s ústředním duem (super)hrdinů působí i Superman jako lehce zranitelná simulantská nicka. Je s podivem, proč se vůbec plahočí skrze celou budovu a prostě nevyskočí z okna dolů na beton; pro ně těch pár desítek pater není nic, co by parakotoul při dopadu nevyřešil. Ale vážně... Ne, slovo vážně se ve spojení s tímto dílkem nedá použít. Takže nevážně. Máte-li chuť na akční podívanou, kde se ve zpomalených pozlátkově naaranžovaných záběrech v poslední možné milisekundě uhýbá výbuchům (a těch je tu více než ve všech bayovinách dohromady), tak nehledejte dál. Ve stínu zdejších dialogů a nesmyslů je pak okatě digitální oheň i kouř již jen bezvýznamným povzdechnutím. Je to tedy tuze moc blbé, ale kouká se na to vlastně překvapivě dobře. Jen to holt baví jinak, než tvůrci zamýšleli.(23.12.2013)

Tohle byl můj osobně jeden z nejočekávanějších filmů roku, jelikož bratry Pangovy mám hodně rád. Přestože žádnému jejich filmu, samostatnému, ani společnému jsem ještě nedal pět hvězd. Ale jejich tvorba se mi tak hodně líbí, sedí mi jejich styl. Tenhle film měl v Číně premiéru 30.10. a tak si myslím, že jsem patrně první kdo to u nás vůbec viděl. Možná se ale mýlím :) Očekával jsem něco ve stylu jako bylo Skleněné peklo, Word Trade Center atd. Svým způsobem to tyhle očekávání naplnilo. Bylo fajn, že předehra netrvala klasicky skoro hodinu, ale za dvacet minut už byl oheň v plném proudu. Sice u těchto filmů s hořícími věžáky je už jasně dané co a jak bude obvykle probíhat, tak to šlo. Moc překvapení na diváka nečeká, je to zažité schéma, jen trochu poupravené v Hong Kongském stylu. Navíc je v tom jedna pasáž, kterou jsem zatím nikde jinde asi neviděl a už předem jsem se na ni docela těšil. Sice ve finále mi to nepřišlo tak bombastické, přesto scéna s výtahovou šachtou je vrcholem tohoto filmu. Trochu mi vadilo, že tvůrci se snažili až přehnaně moc tlačit na city, až moc okaté a až moc plné tohoto. Na konci jsem sice měl slzy na krajíčku, ale čekal jsem spíše více akčnosti, než pláče. Samozřejmě nesmyslů, a věcí na efekt je v tom plno, plus takové zvláštnosti, že ve finále má člověk pocit, že hasiči ten barák až zase tolik nehasili. Děj se točí kolem několika hlavních postav a na tom vystavěném melodramatu, místo psychologii postav a akčnosti jako takové. Trikově jsem to čekal taky lepší, ale je to docela fajn. Docela mě překvapilo že hasiči vypadali spíše jako vojenská jednotka, ale možná to tam tak mají, to netuším. Čekal jsem podstatně více, ale nejsem ani zklamaný, je to prostě Pangovské dílko se vším všudy. Uvěřitelnost jde stranou, zábavnost není taková jaká se naskýtala, ale na mě jako na diváka to mělo slušný dopad. Hodně se mi líbila hudba, přestože v ní se nejvíce podepsala snaha o to působit na dojetí diváka. 7/10(14.11.2013)

• Louis Koo

• - Natáčení snímku, jehož rozpočet činí odhadovaných 19 mil. amerických dolarů, tzn. 150 mil. hongkongských dolarů, se z valné části orientovalo na městské lokace Kantonu, s aglomerací takřka 12 milionového města. To se nachází v čínské jihovýchodní provinční oblasti Kuang-tung, ležící při ústí Perlové řeky, která se vlévá do Jihočínského moře. (Conspi)