Tao chu sheng tian 3D

Inferno 3D

Drama / Akční / Thriller

Čína / Hong Kong, 2013, 107 min

• George Stobbart

V najhorúcejší deň za posledných 50 rokov vypukne v preplnenej výškovej budove zničujúci požiar a peklo pre zúčastnených sa môže začať... Absolútne zbytočný film, obzvlášť po tom, ako sa pred necelým rokom objavilo viac než podobné, šikmooké "Taweo". To bolo však vcelku znesiteľné a ponúklo viacero kvalitných katastrofických scén, avšak táto chobotina od bratov Pangových (ktorých renomé je už zrejme úplne out) je nielen že nudná, zdĺhavá a otravná, ale aj tak nezáživne natočená, že ani tie katastrofické scénky akosi nevedia zaujať. Nevedel som sa dočkať konca a aj tými 2* to možno nadhodnocujem.(24.12.2013)

Pangy pokládám za průměrné režiséry a tenhle film není výjimkou. Out of inferno má sice slušný spád,už od 20 minuty vypukne požár a až do konce film nepoleví,neustále se něco děje,ale nízký rozpočet jde znát,protože občas mi ten digitální oheň docela vadil,ale objevily se zde i silné atmosférické okamžiky,takže krásná trojka. Na stejné téma spíše doporučuji Korejské Tawo.60%(22.12.2013)

Těžko se od toho dal čekat byť jen náznak reality, ale že to bude mnohdy působit stylem "Asylum hadr", tak toho by se nadál málokdo. Každopádně to má svůj guilty pleasure styl (jedovatý oblak!) a tak ve srovnání s ústředním duem (super)hrdinů působí i Superman jako lehce zranitelná simulantská nicka. Je s podivem, proč se vůbec plahočí skrze celou budovu a prostě nevyskočí z okna dolů na beton; pro ně těch pár desítek pater není nic, co by parakotoul při dopadu nevyřešil. Ale vážně... Ne, slovo vážně se ve spojení s tímto dílkem nedá použít. Takže nevážně. Máte-li chuť na akční podívanou, kde se ve zpomalených pozlátkově naaranžovaných záběrech v poslední možné milisekundě uhýbá výbuchům (a těch je tu více než ve všech bayovinách dohromady), tak nehledejte dál. Ve stínu zdejších dialogů a nesmyslů je pak okatě digitální oheň i kouř již jen bezvýznamným povzdechnutím. Je to tedy tuze moc blbé, ale kouká se na to vlastně překvapivě dobře. Jen to holt baví jinak, než tvůrci zamýšleli.(23.12.2013)

Poměrně jsem byl zklamán i přes účast Kooa a Wan Laua je na filmu vidět nízký rozpočet a spíše televizní look. Příběh je klasický, ale ten jsem až tak neřešil. Nově vkládám naděje do As the Light Goes Out, což by mohl být menší blockbuster mezi novou vlnou hasičských filmů, která se žene napříč celou Asií.(14.6.2014)

Je to nadpriemerný katastrofický thriller. Má dosť dobrý príbeh o dvojici bratov, mužov s bohatými požiarnickymi skúsenosťami, ktorí sa ale nerozišli práve v najlepšom a mladší brat prijal prácu odborníka na požiarne systémy vo významnej firme. No keď po rokoch v modernej výškovej budove, v ktorej sídli práve mladší z nich aj napriek mnohým opatreniam vypukne zničujúci požiar, ktorý mnohým zatarasí cestu von, musia urobiť všetko preto, aby situáciu zachránili, keďže v budove sú aj ich manželky a mnoho nevinných. Spracovanie nie je zlé, ale dalo sa to podať aj omnoho lepšie. Mám veľmi rád požiarnicku tématiku a hlavne v mestskom prostredí, preto som bol na tento film dosť zvedavý, ale vyšlo to skôr len tak priemerne. Postavy sú dobre zvolené a určite musím pochváliť výbornú dynamiku filmu, až na pár kratších dialógových sekvencií sa tu stále niečo deje a tak mi to celé ubehlo veľmi rýchlo, ale celé to pôsobí tak umelo a nedôveryhodne, vôbec som tejto katastrofe neveril, či už jej úplné začiatky, tých náhod už bolo miestami nejak moc, priebeh a ani jej záver mi neprišiel práve najideálnejší a tiež tu chýbajú nejaké sekvencie, na ktoré by sa dalo spomínať. Preto sa na to po celý čas pozerá celkom dobre, ale o väčšej spokojnosti sa určite hovoriť nedá. Akcie je tu dosť, ale je iba priemerná. Je až prekvapivo veľkolepá a celkom slušne natočená, ale najviac ma mrzí, že práca požiarnikov sa tu ani moc nedá užívať, keďže vo vnútri je väčšinu času len jeden spolu s hlavnými hrdinami a tak je z toho väčšinou vlastne len útek pred problémami a tiež mohla byť nápaditejšia, toto je hlavne o neustálych explóziách a prepadávajúcich sa podlahách, navyše až moc digitálnych, než nejakých zaujímavých situáciách a tak sa na to pozerá celkom dobre, ale opäť ma to nebavilo tak moc, ako by som chcel. S hereckým obsadením som dosť spokojný, výborné bratské duo Lau Ching-Wan a Louis Koo, aj keď práve ten tu má takú zvláštnu postavu, kvôli čomu mi niekedy aj celkom vadil, na rozdiel od jeho vyrovnanejšieho staršieho brata, k tomu ich manželky, hlavne Angelica Lee, ale aj Gillian Chung a nesklamali ma ani zvyšné postavy. Čo sa týka réžie a technickej stránky, vizuálna stránka sa mi páči, aj keď tie katastrofické scény mohli predsa len pôsobiť trochu dôveryhodnejšie a chválim aj tú dynamiku, takže na pomery blockbusterov to aj celkom stačí. V rámci podobných filmov sa mi určite viac páčil novší As a light goes out, alebo aj juhokórejský Tower, no ani Out of inferno nie je zlé, na to jedno pozretie je to celkom slušná zábava. 60%(15.6.2014)

• - Natáčení snímku, jehož rozpočet činí odhadovaných 19 mil. amerických dolarů, tzn. 150 mil. hongkongských dolarů, se z valné části orientovalo na městské lokace Kantonu, s aglomerací takřka 12 milionového města. To se nachází v čínské jihovýchodní provinční oblasti Kuang-tung, ležící při ústí Perlové řeky, která se vlévá do Jihočínského moře. (Conspi)