Křik černých vlků

Krik čiernych vlkov

Wolf Killer

Dobrodružný / Western

Západní Německo, 1972, 85 min

"...má z tebe strach." "A ty ne?" "Mě je všechno jedno, stejně se oběsím!" Zvláště dobrodružná byla scéna s útokem smečky německých ovčáků! U zásahu metali kotrmelce jakoby to měli nacvičené dopředu; holt, jen občasně problesknuvší lano prozrazovalo trik filmařův... stejně tak napínavý byl útok, kdy němečtí ovčáci vyskočí do vzduchu na chrabré dobrodruhy a na zem dopadají zdolaná umělá vycpaná zvířata jiných rozměrů a barev srsti. :) Jinak je z filmu trochu cítit Vinnetou... že by režisér měl jistou zkušenost? :D(20.9.2009)

Příjemná odpočinková podívaná, nicméně více než tři hvězdičky tomu dát nemohu. Naivní rvačky včetně útoku smečky vlků mně nevadí, jako dobrodružný film to není moc napínavé. Harald Reinl natočil rozhodně lepší filmy a co se týče mayovek - všechny snímky z Orientu a Mexika (natočené Siodmakem a Gottliebem) jsou podle mě mnohem lepší než Křik černých vlků. 60-65 %(25.10.2009)

Na začátku máme co do činění s charakterním padouchem,který okamžitě zhyne.Prokousneme se k hlášce"Ten kluk bude viset,má to v rodině",přes největší masakr psů německými vlky v dějinách asi nejen fimu se dostáváme do finále.Zde všichni,omámeni asi výškovou nemocí,zapomenuvše,že mají kvéry jsou zmydleni potupně klacíkem hlavního hrdiny.Závěrem tento šlechetný muž pohrdne dvěma velice ztepilými ženami,adoptuje chlapce,jenž už genově zdá se býti předurčen pro šibenici a společně s druhým největším,leč polepšeným,zlotřilcem ujíždí v širou dál,tipnul bych si cirka směrem na Double circle.Leč zůstávají zde po něm nezodpovězené otázky týkající se sexuální orientace.(4.12.2011)

Na můj vkus poněkud uspěchaně vyprávěný western, jehož postavy by si zasloužily hlouběji prokreslit a příběh (který je spíše bezděčnou skladbou vnitřně nemotivovaných a vzájemně nesetkaných epizod než opravdovým příběhem) celistvěji sepnout. Tuto výtku, bezmála běžnou v tomto žánru, však nutno jednohlasně doprovodit chválou za místy zdařile stupňované napětí a okouzlující exteriéry. Škoda chvatu.(23.9.2014)

Musím se vyjádřit k filmu, který režiroval Dr.Harald Reinl. Ano, tentýž Harald Reinl, který režiroval nejlepší MAYOVKY ! A věřte mi, je to poznat. Z mladého Billa Robina udělal neohroženého, chytrého muže se "silnou pěstí". Zkrátka nového "Old Schatterhanda." Film je výborně natočen, krásná příroda, překvapující závěr a divácké "pošušňáničko" je zde. Byla jsem nadšena a vřele doporučuji. (Ty útoky vlků...no - něco musíte odpustit, ale jinak super!).(23.10.2009)