Detektivka Hazel Micallef (Susan Sarandon) si poklidně žije ve společnosti své matky (Ellen Burstyn), utišujících léků a alkoholu. Brutální vražda v sousedství ale jejím nerušeným životem pořádně zatřese. S pomocí svého kolegy (Gil Bellows) a policejního nováčka (Topher Grace) odhaluje sérii podobných vražd, ke kterým došlo v celé zemi. Když místní kněz (Donald Sutherland) naznačí možnou spojitost s dávným rituálem, Hazel své pátrání zaměří na náboženského fanatika, kterého k činům žene smrtící vnitřní hlas. Film na motivy románu Ingera Ashe Wolfea nabízí výpravu do temné krajiny víry a strachu. (Bontonfilm)

Aljak

Zaujímavá detektívka s dobrým námetom a zápletkou, ale s dosť priemerným spracovaním. Vo svojej podstate mi to prišlo akoby sa nasilu chceli inšpirovať kultovým filmom Se7en, keďže aj v tomto prípade sériovým vraždám dominovala náboženská tematika a samotný vrah sa tváril akoby robil tým ľuďom láskavosť. Ale celý ten vyšetrovací proces mi prišiel miestami až príliš absurdný, obzvlášť pri "čítaní" slov z úst mŕtvych - to by fakt nevymysleli ani v bájnych vyšetrovaniach seriálu CSI. Ale ako celok to rozhodne nebolo úplne na zahodenie, hoci Susan Sarandon v úlohe depresívnej detektívky nebol zas až tak šťastná voľba. ()

bourec

Tak překvapivě mi tady ten náboženskej a biblickej motiv ani nevadil,ale jinak film jen ryze průměrnej.Plynulo to bez většího vzrušení,jednu hvězdu filmu přidalo solidní obsazení rolí,a slušný herecký výkony.50%. ()

Streeper

První hodina filmu je takové to seznamování s postavami, s oběťmi a vrahem samotným. Postupně se dostáváme k cíli, což nezní tak špatně, jen kdyby to nebylo tak zbytečné zdlouhavé a tím tak hrozně nudné. Ovšem velký zvrat nastává v posledních 43 minutách, kde se konečně děje nějaká akce, ale zbytek filmu to prostě nezachrání. ()

Rodriguez

Takový nemastný neslaný, jako když mi zrovna dochází žvanec u kompu a já začínám být nevrlý, že se budu muset nečekaně zvednout a dojít pro zásobu. Sice záměr autorů byl velmi nápaditý a Susan to celkem seklo, ale ta stopáž to celý zazdila pod hromadu kytek! 40% ()

carlos 2010

Zas take zlé to nebolo, na úvod trocha z Farga, počas filmu trocha zo Seven, ale chýbala tomu hustejšia atmosféra. Ale pre väčšinu je to podľa mňa pozerateľné. ()

Johnny.ARN

Keď som videl, že v tom má prsty Kanada, až ma zamrvilo. Našťastie, je to solídna záležitosť. Bčkové krimi so zápletkou, vyšetrovaním, brutalnymi vraždami, priemerným obsadením a feelingom TV filmu, ale s názorom. Záver možno trochu vyšumí do prázdna, rozhodne do vtedy sa to pozerať dá. Silné 2 z 5 ()

hanagi

Klasická detektivka, zachmuřená a bez efektů, která si bere vzor ze skandinávských kriminálek. Hrdinové sledují stopy a neřídí se žádným zázračným vnuknutím, konec je tedy předvídatelný, protože se drží logiky a nesnaží se šokovat. Občas mě vysloveně potěší právě ta jednoduchost, snaha držet se reality a jen lehce nahozený nějaký ten otazník. A Susan Sarandon ještě nikdy nezklamala! ()

venison

Taková klasická oldschool detektivka, která ze začátku hodně svižně drží krok s těmi severskými.. Bohužel napětí pomalu chladne, až ke konci vychladne úplně.. Susan Sarandon velmi potěšila v jiné roli, než jak jí běžně známe.. Příjemná podívané, která nijak neutkví v paměti a možná i trošku uspí.. ()

JohnSmith

Biblické vraždění, které svéhlavě řeší Susan Sarandon s lahví whiskey v jedné ruce a lahvičkou prášků v druhé. Takový druh filmů mám rád,ale tento mě zvlášť nechytil a jde o lehce podprůměrnou krimi. ()

MickeyStuma

Detektivní příběh o sériových vraždách opírající se o určitý druh manipulace spojené s biblí. Scénář by se hodil i na obyčejný televizní film, ale tady tomu byla dána řádná výprava a tak celý příběh přeci jen vyznívá krapet jinak. Ten je jako takový vcelku zajímavý. Očekávané akce či napínavé drama se tentokrát nekoná. Určitá atmosféra sice vyznívá, ale divák nesmí být nijak moc náročný. Vyprávění je pomalejší, ale po literární stránce uspokojivé. Susan Sarandon v roli vyšetřující detektivky pojala svou postavu zcela přirozeně a tak se nejedná o postavu drsnou, jak to povětšinou bývá. Nejedná se tedy ani thriller, ani o výsostné drama, ani se neobjevuje vlivem tématu alespoň lehce hororová atmosféra. Film je tím více civilnější a tak moc diváků neosloví. ()

kluzo

Výborný příběh s výbornou atmosférou, rozehraný v typicky kanadské produkci s výbornou (jako vždy) Suzan Sarandon. Plochá, nenápaditá kamera. Jinak film mne přitáhl i udržel. 1* navíc za všechna ta zdejší negativní hodnocení holywoodskou komercí vymytých lidí. ()

DAPDO

Průměrná kriminálka, které prostě něco chybí. Zhruba hodina velmi dobrá, potom tomu ale úplně chybí napětí a překvapení. Rozhodně se z toho dalo vytřískat víc. 50%. ()

Sammy.Boy

Silné 4 hvězdy za originální námět, skvělou atmosféru kanadského maloměsta, senzační Susan a celkem nečekanou závěrečnou scénu. . .typ filmu přesně podle mého gusta! ()

JimDeNiro

Tak jak jsem byl v očekávání po shlédnutí traileru, který byl pomalu zajímavější než celý film, o to víc jsem zklamán. Tuctová detektivka, nezáživný padouch a velikán Donald Sutherland se opět objeví jen tak, aby se neřeklo. Ale tímto film nezatracuji. Dvě a půl si to zaslouží, a když tu ty půlky nejsou, tak bohužel zaokrouhlit nahoru nemůžu, bohužel. Těšil jsem se hlavně kvůli Susan Sarandon, kterou mám moc rád, ale tady nemohla chudina díky scénáři ukázat více, i když hrála jako vždy moc dobře. ..... Po druhém shlédnutí v klidu musím filmu zvednout hodnocení ze dvou na tři hvězdy.. Zas tak špatný to nebylo.. Já taky napoprvé více zaspal, než díval... 55% 18.5.2015 ()

papadoce

A mne sa to páčilo. Skvele natočená žánrovka. Hudba perfektne zladená so situáciou, skvelá cielene znepokojivá atmosféra, dobré herecké výkony, hlášky Susan Sarandon znesú kritériá aj tých najväčších majstrov sarkazmu. Výborné. ()

TommyDiamond

Susan Sarandon je vysloužila, mrzutá a zakomplexovaná policistka v malém zapadlém prdelákově. Žije v domě se svojí starou uštěpačnou matkou a celej život čeká na svůj velkej případ. Když dojde v jejím rajonu po dlouhých letech k vraždě ani netuší, že má co do činění se séviovým vrahem a náboženským fanatikem.... Atmosféru stupňovaného napětí pokazil až závěr a konečné rozuzlení. S.Sarandon nepředvedla špatný výkon, ale kdyby jsme se nemuseli seznamovat se všemi postavami a dalšími zbytečnými faktory vydal by film na jednu epizodu v nějakém kriminálním seriálu. Myslím, že dvě hvězdy jsou akorát... ()