The Invitation

Muž pronásledován svou vlastní minulostí dostane pozvání k večeři od své bývalé manželky a jejího nového manžela do domu, kterému kdysi říkal domov. Brzy však shledává, že jeho hostitelé a další stolovníci mají nečisté postranní úmysly. Večer začíná vyplňovat stoupající paranoia a hrůza. Nikdo si však nemůže být jist, co je opravdu skutečné a co nikoli... (FAITH.BABE)

jarmil8

Trnitá a nudná cesta vede k celkem banálnímu "hororovému" rozluzlení. Na krátkou epizodu by to snad stačilo, na film je toho strašně málo. ()

naytsirk

Jako nebylo to špatný, ale zas tak na prdel sem si z toho nesednul. Určitě stojí za vidění... Úplnej konec celkem mile překvapil.... ()

tahir odpad!

Horor? Sialeny hipster pobehuje po dome byvalej zeny. Lebo teraz je to IN ostat priatelmi, pozvanie prijme aj s novou priatelkou. Dialogy 0 bodov, stupnovanie napatia 0 bodov, nejaky twist 0 bodov, zaujimavost postav 0 bodov. Samozrejmostou je v skupine ludi - par gayov, par aziatov, par beloch s cernoskou. Dalsia samozrejma vec ze v hollywoode v LA nie je signal, to je predsa normalne. 90 percent filmu cakate ci sa vobec aspon nieco udeje a ono cely cas bude hipster chodit po drevo, pobehovat kade tade a vyplakavat. ()

Mesmeric

Byl to horor? Nikoliv. Bál jsem se u toho? To už vůbec ne. Byl to zajímavý film? Ale co by nebyl. Hezká připomínka Heaven's Gate a dalších podobných pošuků, co si mysleli, že když se echt dobře odkrádlujou, tak se přesunou na nějakou mimozemskou loď směřující k nirváně. Také bylo milé vidět Michiela Huismana dělat něco jiného než souložit s třináctiletou blondýnou se 3 draky a bandou mongolů za zády. K dokonalosti tomu lecos chybělo, například koncept oddaného fotříka, ze kterého se stane po letech smutku smrdutý hipík, co vypadá, že právě opustil měsíční regé maraton a teď teprve začal vnímat realitu, spolu s odulou krávou, která by neposloužila ani k opření kola, prostě neberu. Navíc, já být dospívající týnejdžr v sousedství, tak bych v rámci ochrany generace budoucí také vzal bejsbolku a tento pochybný gen umlátil k smrti. No nic, 3 hvězdy si to zaslouží a ne že ne. ()

Jardatekk

Když se sejde parta starých dobrých kamarádů na několikachodové večerní menu v luxusní vile nad městem kde není signál, tušíte, že je něco špatně...Každopádně The Invitation je pro mě výborný psychologický triller. Každý se v životě dostane do situace, která ho může po zbytek života mrzet a jak je zde vidět člověk hledá cestu jak se té vracející myšlenky nebo bolesti zbavit. Odpustit si můžete hodně způsoby.... A ten konec...100% ()

Brumbambule

Docela ucházející psycho, které nenudí. Začátek byl trochu delší, nicméně konec filmu vše dohnal. Chvíli jsem si říkala, kdo je z oné společnosti ten blázen a kdo ne. Nakonec se vše dozvíme. Doporučuji shlédnout, jeden z těch lepších snímků. ()

AmunRa

Komorní psychohoror se odehrává v jednom domě mezi skupinou lidí pozvaných na večeři. Počáteční klišé s přejetým kojotem mi moc optimismu k následujícímu ději nedodalo a další klišé s traumatem ze smrti dítěte posunulo očekávání na bod mrazu. Děj byl asi od třetiny filmu předpovídatelný a žádné překvapení se nekonalo - snad mimo poslední scény, která příběh posumula do jiného světla. Naštěstí jsou tu klady v podobě kvalitně budované atmosféry s působivým (byť předpovídatelným) finále a kvalitní herecké výkony, což obstarává především výborný Michiel Huisman, ale i zbytek obsazení podává solidní výkony. Zážitek z hereckých výkonů mi kazilo to, že většina děje se odehrává v šeru nebo skorotmě, což je pro psychologický horor zcela zbytečné. Neurazí, ale nenadchne. ()

gatuso

Slusna konverzacka s atraktivnim a zajimavym koncem, ergo me zde prekvapuje docela nizke hodnoceni. Faktem je, ze pred gradacnim zaverem tam bylo trochu hlucheho mista, proto davam jednu hvezdu dole ale jinak solidni snimek. ()

Naby

Už od začátku je film v zajímavé atmosféře, která velice rychle vygraduje a zůstavá v napětí první hodinu. Za tu dobu je napětí přerušeno jen párkrát a krátce. A to dalším, doplňujícím a vysvětlujícím dějem, který je neméně zajímavý a dobře zpracovaný. Po nastoupení hlavní zápletky je rozuzlovaní takové hodně přímé a celkem reálně neohrabané, takže to napětí malinko klesá, ale ne úplně. Rozhodně zajímavej kousek, pro všechny co mají rádi psychologické thrillery určitě k doporučení. Když opomenu pár drobných zaváhání v ději, rychlé a hodně přímé rozuzlení společně s občas průměrným hereckým výkonem, tak byl film hodně nad půměrem. Za skvělou atmosférů a nějaké to malé překvápko dávám nadprůměrných 4,6* ()

zeleznak

3* za odvahu a konec. Pokud by to rejza zhustil na 2/3 stopaz, bylo by o hvezdu vic (imho u vsech). Takhle jednou zkouknout a pak uz nikdy netreba vyhledavat. ()

Paulie2

Příjemná atmosférovka, příjemně napínavé. Dobré herecké výkony, Logan Marshall-Green umí vytvořit příjemnou ústřední postavu, kterou si zamilujete. Škoda, že komunikace mezi postavy a akce jsou doust nevyvážené, určitě bych uvítal o trochu víc akce a ještě tak o 10 minut stopáže navíc. Rozhovory mezi postavami jsou ale dobře udělané a skvěle budují napětí, takže se od toho dá odhlédnout. ()

Lacro

Will jede se svou manželkou ke své bývalé a starými známými na véču, co se asi tak může posrat ? Snímek má skvěle stupňovanou paranoiu a nejistou atmosféru, za mě moc povedené. ()

elEStet

Strasna sprostost. Cakal som nieco inteligentne, nie to co bolo jsne od 5 minuty :D Naco sa tocia taketo filmy?! Klady ziadne. ()

Martin29

Tohle je přesně ten typ filmu, který ocení jen málo lidí. 3/4 filmu se tvoří napětí, aby se to nakonec rozjelo. Za mě spokojenost pokud vydržíte tu vatu okolo toho mohli by jste být spokojeni. Z daného žánru mírný nadprůměr navíc hlavní hrdina vypadá jak Chris Hemsworth. ()

lineker

Obecně mám filmy "něcojecítitvevzduchu" velmi rád. Je však třeba s tím vzduchem dobře pracovat a to především z pohledu udržování napětí a nevědomí diváka. Nic nesmí být jasné před posledním nádechem. A to se v tomto pozvání partičky starých přátel povedlo. Co na tom, že krom dvou hlavních postav o těch dalších skoro nic nevíme, jejich dosavadní životy jsou totiž bezpředmětné. Nejsilnější životní zážitek na ně teprve čeká......vyplatí se počkat na poslední půl minutu filmu. Ta tomu totiž dá další silný rozměr. ()

brondy

od začiatku predvídateľné, otravné, miestami až príšerne iritujúce. na takomto večierku by som ostal 30 minút zo slušnosti a išiel by som preč bez ohľadu na počet zámkov alebo tvrdosť skiel, či výšky terasy. väčšinou sa dokážem s percentuálnym hodnotením filmov jakž-takž v rámci 10-20% tolerancie zhodnúť. v tomto prípade namiesto odpadu dávam jednu hviezdu za skrytý message "neverte žiadnym sektám, žiadnym" /// rada - nestrácajte čas týmto filmom a už vôbec si ho nepúšťajte v spoločnosti priateľov a známych. pos@riete si večer. ()