The Invitation

Muž pronásledován svou vlastní minulostí dostane pozvání k večeři od své bývalé manželky a jejího nového manžela do domu, kterému kdysi říkal domov. Brzy však shledává, že jeho hostitelé a další stolovníci mají nečisté postranní úmysly. Večer začíná vyplňovat stoupající paranoia a hrůza. Nikdo si však nemůže být jist, co je opravdu skutečné a co nikoli... (FAITH.BABE)

oLí

Na malém prostoru velké divadlo, ani chvíli mě to nenudilo a pořád udržovalo v nejistotě a napětí. Slušný thriller s výborně zahranými rolemi, protože pár z nich jsem fandil ( Logan Marshall-Green ), někomu bych nejradši ukop hlavu ( Tammy Blanchard ), dalšího bych zas nerad potkal sám v tunelu ( John Carroll Lynch ) a jednu bych pígloval vod rána do večera ( Lindsay Burdge ). Za mě dobrý 7.5/10 ()

Lacike odpad!

Niečo ako Get Out, ale oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa oveľa  nudnejšie. 80 minút tam banda totálne mimóznych postáv kecá dve na tri a niektorí aj na štyri, aby im na konci definitívne drblo v gebuliach a trochu sa zredukovali. Naviac je to celé strašne predvídateľné a aj keď som dopredu o filme nič nevedel, tak som celý čas čakal, kedy k tej redukcii dôjde. Sekty a tie ich hovadiny na mňa vôbec nefungujú, jak vo filmoch, tak ani v reály. 0/10. ()

Ouwen

Psát komentář k něčemu, co ve mě zanechalo tolik smíšených pocitů, bude hodně složité. Od podobných filmů si často slibuji něco víc a pak jsem zklamán a totéž málem dopadlo aj u Invitation, pač jsem očekával tajemný děj, který se bude rozvíjet po celej film. Teď, aby mě nikdo nechápal špatně - mám pocit, že jsem byl svědkem dvou vynikajících filmů, které se vzájemně doplňují. Netuším, zda to bylo účelem, ale nasmál jsem se opravdu hodně, padlo i spoustu slz a pokoušelo to moje nervy, mnohdy jsem ani nedýchal. Na jednu stranu jsem sledoval psychopatickou, ujetou komedii kde se majitelé domu chovaj jako naprostý šílenci, přetvařují se a jejich "uvědomělé" dialogy jsou jak od Sokratese a pak zde bylo ukázkové drama, ve kterém exceloval Logan Green v každým záběru, za doprovodu prvotřídního ambientního soundtracku a často se nacházel mimo byt, v krásných nočních záběrech na město. Sakra, uvědomuji si jak mi bude chybět Quarry!!! A některé dialogy se mi tak zavrtali do hlavy, že před spaním si je ještě promítnu v hlavě. Některé záběry, kde Logan projevuje emoce, na mě zapůsobily svojí bezmocností, protože je podbarvují flashbacky, ve kterých bylo ještě všechno dobré. Poslední záběr mě zděsil a rozesmál zároveň, protože mě to utvrdilo v tom, že lidi musej bejt skutečně vypatlaný a je smutné, děsivé a zároveň k pobavení, že se něco takového ve světě děje. Posledních 15 minut je nařachaná, akční a bizardní jízda, kde se střílí ze zbraně, krev stříká, kouše se, bodá nožem a zdrhá po bytě. Dodal bych ještě něco, to by se však neobešlo bez spoilerů... ()

Padme_Anakin

Týkráso.. Krása! Mrazení v zádech, husí kůže, tísnivý pocit, dusno k zalknutí, jedním slovem atmosféra. Hra na kočku a na myš. Jen se tak nějak přesně neví, kdo je vlastně ta kočka.. To se takhle sejdou staří známí, přátelé ze studií, kurzů a pobytů, bývalí se současnými, současní s bývalými, současně noví se starými a staří s novými, jasně, že jo, vznikne z toho jeden velkej bordel, osvícenej červenou lampičkou. ()

zablaga

Celkom dobrá atmosféra, i keď nelogická...časové prestrihy a nevysvetlené veci sa kopia až napokon všetko prepukne. A práve kvôli tomu koncu zvyšujem hodnotenie na 3 hviezdy. ()

Hoyt

Mírné zklamání. Kdyby se to podařilo navodit atmosféru jako například v Coherence tak by to byl jistě nevšední zážitek takhle je to až moc průhledné a bez absolutně zajímavé závěrečné části. Další věc, která mi vadila bylo herecké obsazení. Slabší 3*. ()

hous.enka

Tohle ale bylo hodně velký psycho. Mám ráda, když si se mnou režisér hraje, ale tohle bylo přece jen už trochu přes čáru (červené lampičky, video). Hodinu se nic neděje a já pořád jen tápu, co to sakra je a kam zmizel Chi, a pak posledních dvacet minut je tak vyhrocených a rychlých a zbrklých, že to prostě není ono. Akce s Claire mi přišla teda taky nedotažená. Respektive ano, dotažená, ale mohl tam být aspoň jeden šikovný záběr nebo něco. Zkrátka takové to neurazí, nenadchne. ()

maddy

Karyn Kusama už v Hollywoode po prepadáku Aeon Flux nikto nedal vyše desať rokov šancu na ďalší film aspoň so stredne vysokým rozpočtom a tak si musela natočiť aspoň toto „pozvanie“ k zhliadnutiu filmu, ktoré sa síce oplatí prijať a solídne si nim napravuje reputáciu, no úplne top zážitok to stále nebude. The Invitation je pomalý, ba priam veľmi pomalý film založený po väčšinu stopáže čisto na komunikácii osôb než na nejakej konfrontácii, takže kto v prvom rade očakáva horor môže rovno skúsiť niečo iné. Invitation je totiž výhradne psychologickou drámou, z ktorej sa postupne stáva veľmi atmosférický psychothriller. Karyn Kusama má k dispozícii slušne napísaný scenár, dokáže príjemne zneistiť diváka a pohrávať sa s tým, či to podivné správanie majú skutočne hostitelia alebo hosť, ktorý postupne upadá do čoraz väčšej paranoje. Bohužiaľ, The Invitation je zároveň čo sa týka tempa a gradácie mierne nevyrovnaný, pretože tá „paranoja“ tu trvá až pridlho, po nejakej trištvrte hodinke sa dosť točí v kruhu, ponúka viac menej neustále to isté a k samotnému konfliktu dochádza až v posledných desiatich minútach stopáže. Záver v štýle „home invasion thrillerov“ je následne priam bravúrny, s potrebnou dávkou napätia, až som si od Karyn Kusama zaželal vidieť čistokrvný home invasion horor. Akurát to predošlé verbálne konfrontovanie sa postáv je o nejakých pätnásť/dvadsať minút zdĺhavejšie než by malo byť a v druhej polovici mierne monotónne. Navyše záverečné rozuzlenie (SPOILER o kulte KONIEC SPOILERU) mi ten pokus o psychológiu z prvej polovice mierne zhadzuje. Po tých inteligentných predošlých minútach mi to prišlo ako to najjednoduchšie, najmenej prekvapivé a najmenej nápadité rozuzlenie, ktoré ako sa ukáže trochu balamutilo diváka, pretože sa počas predošlých minút až priveľmi spoliehalo na náhody (napríklad príchod nezvestnej postavy do domu). Keby film aj v závere ostal minimalistický a bez väčších ambícii, pracovalo sa skôr so psychológiou a ukázalo, že buď jedna alebo druhá postava nie je tak úplne v poriadku, prípadne celé dianie ostalo v medziach neurčitosti, tak aby si ho mohol divák interpretovať ľubovoľne sám bol by som asi spokojnejší, pretože by to bol dôvod na opätovné pozretie filmu a analyzovanie chovania postáv. Takto tomu záverečné minútu síce vpichnú potrebný adrenalín (scéna úteku bez akéhokoľvek zvuku je prvotriedna!), ale samotná „pointa“ je skôr sklamaním. Vo výsledku tak dobre zrežírovaná jednohubka, ktorá pri troche vypilovania mohla byť ešte niečím viac. CELKOVO: 3* (6/10) ()

TomX2

The Invitation ponúkol všetko, čo sa od neho predom očakávalo. Akcia sa síce dostaví až v poslednej štvrtine, no inak ju nahrádzajú nepríjemné pocity a prípadné napätie, kedy divák súcití s hlavnou postavou a má dojem, že tu niečo naozaj nie je v poriadku. Film je v celku dobre zahratý (niektorých hercov vidím prvý krát, iní, mne už známi nesklamú), mimo poslednej urýchlenej štvrtiny si udržiava dobré tempo a na konci (tom úplnom) nás čaká absurdný, no účelný a výborný zvrat. Film však pôsobí celú dobu tak nejak priemerne, nijak zvlášť nenadchne a po konci si divák povie, že to je jeden z ďalších filmov, ktoré videl raz a za pár hodín už na neho zabudne. Silnejšie 3*. ()

GodComplex

Skryty klenot filmoveho napeti. Nejlepsi na tom je, ze si to tu suspenzivni atmosferu a otaznik nad tim co se vlastne deje drzi az temer do konce, ne jen na zacatku jak je u podobnych filmu obbvykle. Navic to cele pusobi pomerne dost uveritelne. Nenapadne a o to prijemnejsi prekvapeni. 8/10 ()

kaylin

Zajímavý snímek, který vás nenechá na pochybách, že mezi lidmi je něco zlého. Je to dobré z hlediska psychologického, v které, tenhle film vítězí. Samotné východisko originální není, ale to, jak se to všechno zvrtne, a co se děje. To je dobré. Přesto mě ale snímek nedokázal ohromit. Dobrý, ale pro mě ne výjimečný. ()

gojackill

Velmi napínavý film, který buduje nejistou atmosféru postupně. Film nemá ambice stát se klasikou žánru, ale je řemeslně naprosto výtečný a všichni herci jsou dobří. Jdu se kouknout na na další počiny režiséra. ()

topi

Will se svou novou přítelkyní jede na pozvání své bývalé manželky k ní domů, kde se má sejít větší společnost lidí, kteří se dva roky neviděli a cestou srazí kojota. Zřejmě znamení, že v následujících hodinách se bude odehrávat něco hodně divného a nebezpečného. Perfektní budování paranoické atmosféry, která houstne s každou další přibývající minutou a diváka připravuje k luxusnímu finále. Sektařské psycho drama sází na perfektní herecké obsazení, každá postava - dokonale zahraný charakter. Nemám výhradu k jediné roli, prostě zatraceně přesvědčivé. Logan Marshall-Green jakoby vypadl z oka Tomu Hardymu a John Caroll Lynch je psychouš od pohledu. Úplná špička je hudba, složená z různých smyčcových zvuků, pazvuků a skřípotů, působících dokonalým ambientním duchem. Velice povedený film. ()

Helo

Konečně horor (nebo spíš asi psychologickej thriller), kde se postavy chovaj tak, jak maj a zároveň maj nějakej psychologickej základ. A když už se nechovaj tak, jak maj, tak k tomu taky maj psychologickej základ. Nejistota jak má bejt. ()

stration

Tak toto je opravdu lahůdka! Tak skvěle budovanou atmosféru všudypřítomné paranoie jsem už dlouho neviděl. Už od začátku si říkáte, že pozvání na návštěvu nebude jenom příjemné posezení u jídla a vínečka. Postupem času si začnete klást otázky, proč právě tito lidé a co za tím vším sakra je. Pointa se dá odhalit brzy, příběhu to ale neubírá na dramatičnosti a poslední záběr filmu je pak opravdu dokonalý. Herci jsou přirození a všem věříte jejich motivace, jednání, přetvářku i finální rozhřešení. Ze začátku jsem si myslel, že půjde o něco ve stylu Coherence, ale tady se hraje o něco jiného. Výborný film, který je spíše psychothrillerem než hororem a na který budete myslet ještě dlouho. ()

a.keram

Ten plot twist jsem měl vyspoilerovaný, což pravděpodobně výrazně ovlivnilo můj dojem z filmu. Plot twist totiž vlastně je celí film. ()

Derek

finale je vynikajuce, ale to nemeni nic na tom ze prva hodina je viac menej nuda (i ked chapem ze ide o budovanie paranoidnej atmosfery)... ()

AlistairMir

Tak nějak nedokážu sdílet vesměs všeobecné nadšení hororových maniaků a marně dumám co na tom bylo tak skvělého. Kdo bude hodnej a kdo zlej mi bylo jasné celkem rychle a překvapuje mě, že hodně lidí píše, že si nebyli až do konce jistí. Jsou filmy, kde člověk tápe kdo je hodnej a kdo zlej, ale tady? S trochou nadsázky fakt ani vteřinu. Dialogy také nejsou tak dokonalé, aby člověk časem nezačal skoro až zívat a závěrečná cca patnáctiminutovka také není nijak převratná. Jediné velké plus dávám za poslední scénu, ta byla velmi povedená, ale cca 20ti vteřinová scéna nedokáže zachránit celej film. Prostě 70 minut tlachání s občas nakouknuvší atmoférou a pár flashbacky a následně čtvrthodina akce, není dobře rozložená doba. Slabší 2* ()

dyfur

.........to úvodné naťahovanie bolo neúmerne dlhé , vzhľadom na ten koniec....keď už to tak šponovali čakal som niečo extra a  :(    ...pozrieť sa dá ale nič moc... ()