The Invitation

Muž pronásledován svou vlastní minulostí dostane pozvání k večeři od své bývalé manželky a jejího nového manžela do domu, kterému kdysi říkal domov. Brzy však shledává, že jeho hostitelé a další stolovníci mají nečisté postranní úmysly. Večer začíná vyplňovat stoupající paranoia a hrůza. Nikdo si však nemůže být jist, co je opravdu skutečné a co nikoli... (FAITH.BABE)

Přemek

SPOILER? Idea tohoto příběhu je inteligentně ukryta už v první scéně se sraženým kojotem: kdo trpí, toho je třeba utratit, aby se netrápil. Atmosféra v domě se dá krájet, já bych odtam zdrhnul asi po pěti minutách. Dobrý thriller. ()

Schuldiner

Sice kvůli efektu asi stačí vidět jednou, ale pro jednou je to vcelku slušný psycho-thriller. Vlastně není moc co vytknout. Dobré herecké výkony, scénář, pointa a efektní konec, má to všechno.. Ne, že by se nedalo předvídat, ale já se zkrátka snažím většinou nepředvídat. Ono je to tak lepší.. ()

MatejNosal

Výborný psychologický horor s mysterióznou atmosférou, ktorú po celú dobu sprevádza skvelá hudba a paranoja. Intenzívne finále. (85%) ()

aLPaC

Spíše než o horor se jedná o psychologicko-paranoidní thriller. Ale skvěle vystavěný. Od prvních minut, kdy hlavní hrdina dorazí do sídla své ex je ve vzduchu cítit, že je něco špatně. Tyto pocity neustále narůstají díky drobným nuancím a situacím a vyústí až v závěrečnou hororovou sekvenci. No a ten poslední záběr, to je tedy něco. ()

Wancohoff

pozor, mozny spojler ! prva hodina filmu je viac menej znepokojiva drama podfarbena hudbou z ktorej ide husia koza.cely cas ste v neistote a vysvetleni deja Vam v hlave vznikne niekolko.potom sa na to trochu zvrhne a premeni sa to na boj o zivot. velmi mile prekvapenie ktore je hlavne velmi dobre natocene, a nepozerame sa na huliacich teenagerov. p.s. hlavny hrdina bol sympatak a velmi mi pripominal Hardyho. 75% ()

Heero

Hned ze začátku bych rád podotkl, že tohle nemá s hororem nic společného, ani trochu. Ve filmu se absolutně nic neděje, ale vůbec nic. A nezachrání to ani posledních 15 minut, který byly stejně zpracovány dost zle. A tak nejzajímavější je asi scéna s kojotem. První půl hodinu se všichni seznamují, no to jsem myslel, že už vylítnu z kůže. "Ahoj, jak se máš, dlouho jsme se neviděli, mám tě moc ráda, chci, aby jsi to věděl, jsem moc rád, že jsi tady". Koho tohle do prdele zajímá? Tyhle laciný kecy jsou tam celou dobu, odpornost. ()

Flopik

Podľa mňa je hneď od začiatku jasné o čo pôjde aj keď sa to režísér snaží skrývať skoro celý film.A presne toto bola tá najväčšia chyba.Celý film sa prakticky nič nedeje čo by pri takomto filme nevadilo , problém však je, že film sám o sebe nieje vôbec tak znepokojivý ako by mal.Skoro celý film je to vlastne len priateľská večera ktorá nedopadne tak ako by mala.No a všetci tu opisujú dychberúci koniec.. Úprimne sa tam nič poriadne nestalo.Absolútne nechápem ten podtitul horor pretože krvavejšie zabitia sú hádam už v každom akčnom filme...Celkovo nuda vôbec nedoporučujem. ()

majec4

Potrebovalo by to nieco navyse. Myslienka sa mi pacila, aj dom bol super :-), ale ja neviem, cakal som asi cosi lepsie. Urazalo ma sledovat tych tlkov ako nikomu nic nedopina. Osobne by som k lepsiemu hodnoteniu potreboval nejaku castejsiu konfrontaciu s opodstatnenim tej vecere. Kazdemu to bolo fuk okrem hlavnej postavy. Ocenil by som viac otazok, ktore by boli elegantne zodpovedane. Ok, bol to vraj aj "horor", ale tym tomu scenarista nemusel odpalit zdravy rozum. Inak, fakt neviem co tam bolo hororove. Vdaka za poslednych 20 min, no ani tie mi nedokazali zmenit nazor na pocet hviezd. Ako zanrovku to zvladnete, ale celkovo som cakal viac. ()

Klajnik

Komorní dramata mám rád. To však vyžaduje dobrý námět, hravej scénář a zajímavé postavy, jejichž interakce musí bavit. Invitation je spíše průměrné a divákovi bude jedno, jak to celé skončí. ()

JM87

Výhoda tohoto filmu je, že dlouho nevíte na čem jste. Nevýhoda je, že je to fakt dlouho a tak to začne být trochu nudný. Ve finále jste ale rádi, že jste ho viděli. Jinak super herecký obsazení a celkově vás to nutí přemýšlet. Což mám rád. PS: Logan Marshall Green je super kopie Toma Hardyho. Nebo je to opačně? :D ()

Harpy

Menej je niekedy viac- v tomto prípade to zafungovalo naozaj skvelo! Postupné budovanie atmosféry a stúpajúca paranoja so mnou lomcovala tak isto ako s hlavným hrdinom :D Moja topka to samozrejme nebola, ale bola som veľmi milo prekvapená, dobre sa mi to pozeralo. ()

no2

9/10 - Thriller pro introverty, aneb za málo peněz hodně muziky. Chápu, že The Invitation se nemusí líbit každému, ale to je přesně moje krevní skupina. Film odehrávající téměř po celou jeho délku v jednom baráku (tedy spíše v honosném sídle) jsem sledoval se zatajeným dechem, užíval si oné "paranoie", přemýšlel nad chováním i pohnutkami jednotlivých postav a čekal na to, co přijde... Obzvlášť Logan Marshall-Green v hlavní roli byl skvělý (později se objevil i v hlavní roli jiného vynikajícího filmu Upgrade), špatní však nebyli ani ostatní (zejména Tammy Blanchard v roli jeho ex-manželky a "starý známý" plešoun John Carroll Lynch). Vadilo mi snad jediné - zjistil jsem, co inspirovalo tvůrce jiného filmu Get Out, kteří "slízli smetanu" (to ale není zápor The Invitation). Pointa mohla být jakákoliv a mohla srazit celkový dojem o jednu dvě hvězdičky níž, ale závěr se k tomuto filmu skvěle hodil a nezklamal. Pro mě jeden z nejlepších filmů roku 2015. ()

warrenur

Vynikajuce psycho. Ta hromadna priatelska navsteva bola ozaj divna a brnkala na nervy svojimi ucastnikmi a ich skrytymi pohnutkami. Zaverecny pohlad stal za to a predpokladal som ho uz pri prvom "rozsvieteni". Slusne, avsak skoda, ze sme cakali dost dlho, kym dojde k odhaleniu. Chapem, ze mnohych ludi to moze nudit. Odporucam. ()

johnymdoe

Jediné slovo, se kterým můžu souhlasit od mého oblíbence Verbala tentokráte byl: Opruz! Hodina a půl keců a nudy, kterou závěrečná desetiminutovka nezachránila a výborná "pointa" taky ne. ()

ink flo

Taky máte někdy mezi spokojenými veselými lidí, kteří vám vykládají o tom, jak se zbavili svých strachů a bolestí neodbytný pocit, že tu něco nesedí a snažíte se pod jejich maskami zahlédnout skutečnou podstatu? Tak tohle je film přesně pro vás, pokud navíc nemáte rádi oficiální večírky s partou přátel, tak si k horrorovému efektu tohoto filmu můžete přičíst 20 procent navíc. Dějově příjemně ambivalentní (vidíme paranoidní zkreslený úhel pohledu hlavního hrdiny, nebo objektivní realitu?), mistrovsky budované napětí, stylová hudba...v ranku thriller/horror se to pro mě řadí za poslední rok k tomu nejlepšímu po boku It Follows ()