Keoma

• Itálie Keoma (více)

Keoma, indiánský míšenec, se vrací po občanské válce domů. Jeho bratři jej však kvůli jeho původu nevítají právě s otevřenou náručí a spiknou se proti němu. Keoma se bude muset vypořádat nejen s nimi, ale i s bandou desperátů, která terorizuje celé okolí. A jeho pomsta bude řádně krvavá! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

morlumak

Špinavý a depresivní western, s fantastickou atmosférou, kterému vévodí démonický Franco Nero, to vše doplněno skvělou hudbou. ()

slavikzbojni

Franco Nero v tomto filme- ktorý má viaceré variaácia, podal výborný výkon- ako sú diváci od neho zvaknbutí. Konflikt bratov a polobratom sa vinie červenou niťou cez celý film- až Keoma nemá iný výber, než bratov sprevadiť zo sveta. Kamera sem tam sa zahľadí do zvíreného prachu, takže neviem, aký zámer tým kameraman sldoval. Režisér o G. Castellari zrejme nezvládol kameramana Aiace Parolina, ktorý si uplatňoval miestami vlastné videnie- nie vždy k propechu kvality filmu. Dej filmu až na podľa mňa príliš dlhé hudobno spievané vstupy má dobrý spád, je to skutočne western- a ako to býva v spaghetti westernoch- ovplvný talianskym temperamentom. Ako vždy však- ako v rozprávke- veď každý western je svojho druhu rozprávka pre mužov- sa končí víťazstvom dobra nad zlom. ()

Boban_23

*** 1/2 Hodně netradiční western, ale rozhodně ne špatnej. Jen padouch mohl být trochu vymakanější, včetně 3 nevlastních bráchů. ()

Angel7

Áno, pekne natočené! Oproti westernom, ktoré boli produkované dovtedy skutočne charizmaticky spojená retrospektíva s drsnou realitou západu. Mínusom pre mňa sú zdĺhavé prelínačky pohľadov v spojení s pesničkami, čo z môjho pohľadu film oslabuje. Hlavné postavy, vykreslené ako rozhodne jednajúcich hrdinov, odrazu dostáva do nelogických až infantilných polôh. Ale čo je niekedy v našom živote logické? ()

violik

Ač westerny 2x nemusím, tenhle na mě zapůsobil svým mystickým a dramatickým nádechem a Franco neměl chybu ()

pupidup

Vzhledem ke snižující se kvalitě snad úplně všeho, včetně filmů, jsem skoro po 40 letech od jeho natočení skutečně nadšena! Fantastický film. A ta hudba... ta mě fakt dostala... sháním soundtrack. ()

PORTER44

Docela dobrá western podívaná,F.Nero jako kladný a nesmrtelný hrdina který si to rozdá s bandou okupující město a na konec i se svými bratry kteří se ho snažily zbavit ale v závěrečné přestřelce odjede jen Keoma na koni. ()

G.Bookwrom

Mě to nebavilo. Přiblblý a místy nelogický děj. Stále se opakující uhrančivé pohledy. Příliš mnoho zpomalovaček. Jedna hvězda za hudbu a za komičnost střelených, kteří při zásahu vždy vyskočili cca 2 metry s působivou piruetou. ()

Ziral

Naprostá SRA.KA normální maskr lidí, který je dosud běžný již od počátků USA. Padesát lidí postřílejí tři muži a přesto jich stále zůstává nepočítaně. Padouch je mrtev ihned po jednom zásahu, ale hrdinové vydrží i pět zásahů, postačí se schovat za plaňkový plot a nic hrdinu neohrozí, takové to jsou "směšné zbraně", je vidět, že režiséři dělají z diváků blbce, když si neuvědomují co střelná zbraň ve skutečnosti dokáže. ()

milos.bradik

Tak kdyby toho míšence hrál někdo, kdo aspoň trochu vypadá jako míšenec, neječela tam pořád dokola ta písnička a odpustili si tu hroznou ženskou tahající káru a ten trapný konec, tak bych jim odpustil i tu neprůstřelnost hlavního hrdiny, ale takto bohužel. Typická italská špageta, která se tváří jako western. ()

Hugho

Ďalšia varianta ublíženého lúzra (alias rasovo znevýhodneného pištoľníka/zabijáka s pochybnosťami o všetkom a klasickou americkou traumou z detstva), ktorý síce presne nevie, čo chce, ale nekompromisne ide za tým s odhodlaním fanatického komsomolca, ktorý má vždy pravdu a vieru v svoje sily bez ohľadu koľko lumpov má zabiť a koľkí jeho priatelia za to zaplatia životom. Mysticko-hipisácky nádych tomu dodáva šťavu, ale banálne hlášky a stupídna "inteligencia" nepriateľov, ktorí tam po jednom chodia na porážku to zase zrážajú dole. Nakoľko principiálne mi je to proti srsti, nemôžem dať viac ako dve hviezdy. Divadelno akrobatické predvádzanie umierania zloduchov je dnes už trápne, sorry. A finále to dorazilo, kriste pane, nestojí to ani za tie dve hviezdy.            Vhodné pre romanticko-spravodlivé duše, ktoré ešte netušia, ako to chodí v reále a majú radi masové zabíjanie tých druhých. ()