Keoma

• Itálie Keoma (více)

Keoma, indiánský míšenec, se vrací po občanské válce domů. Jeho bratři jej však kvůli jeho původu nevítají právě s otevřenou náručí a spiknou se proti němu. Keoma se bude muset vypořádat nejen s nimi, ale i s bandou desperátů, která terorizuje celé okolí. A jeho pomsta bude řádně krvavá! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

bearmeedek

Možná bych byl příznivější v minulém století, ale teď mě to opravdu nebavilo. Divné podání a je zbytečné rozebírat jednotlivé věci. ()

Tormentor665

Měl-li toto být odchod, tak ve velkém stylu. Je to ukázka toho, jak s malými prostředky a pomocí improvizace může vzniknout nezapomenutelné dílo. ()

hiczech

S odstupem času jsem se k hodnocení tohoto kousku musel vrátit. Celý film je podle mne trochu přeplácaný a nesedělo mi to už i tehdy, kdy jsem ho viděl poprvé. Nějak divně to drhne, fakt nevím čím to je. To musím s lítostí napsat. Ovšem soundrack... ten je naprostá delikatesa a pošušňáníčko. Něco tak krásně zazpívaného pro western (Sybil.. aka Susi Lion)... musím se sklonit před tou ženskou s jakým nasazením to je provedené. ()

Romeroo

Láska z dětství nerezaví spíše se čím dál tím víc leskne…nemůžu nezmínit úchvatného Franca Nera, vypadal prostě jako pravej pistolník a ten jeho pohled ( a ty modré oči )…nezapomenutelný western ze staré školy, nezapomenutelná hudba a poslední přestřelka za „zvuku“ rodící ženy…TOP 5 western u mě...jasných 5* ()

subic

Rádoby drsňáský špageťák o pomstě a likvidaci nepřítel, protože jiná cesta není, ale někde se něco pokazilo... Franko cibuláč Nero opět v roli drsňáckého Djanga a docela mu to sedne. Ale mě to stačí vidět jednou. ()

ilclassico

Film, který zaujme. Ne svým dějem (příběh nic moc), ale "jak" je natočený. Dokonalá práce bratrů De Angelisových, jejich hudba vás uhrane nebo naštve, ale přehlédnout ji nelze. V rámci žánru za 3,5. ()

cinema_cz

Spaghetti western zajímavý nejen lví hřívou Franca Nera, ale též na svou dobu novátorskými filmovými postupy. Zvláštní kouzlo umocňují nechtěně úsměvné filozofické dialogy. (Leoš Flodr, Ci 07/2008) ()

ostravak30

Keoma je další z westernů, které působí dost násilnicky, na tehdejší dobu rozhodně. Hlavní hrdina navíc opět není žádný bouchač, který všechny vybije, postavit se taky musí vlastní rodině. Řeší se též indiánský původ v rovnítku s působením mezi běžnými bělochy. Zajímavé také je, že se tvůrci zřejmě svezli na vlně hippie a podle toho Franco Nero i vypadá. Bylo tady zmíněno, že se snímek podobá Djangovi. V lecčems asi ano, ale tento film je i trochu psychologický a pídí se po duševním rozpoložení v případě rodinných vazeb, když proti nám stojí protivník, kterého dobře známe a on či oni znají dobře nás. ()

DooFooS

Ze začátku mě trošku odradila první potyčka, která byla děravá a přehraná, ale pak už mě pohltilo hudební pozadí i uhrančivé oči Olgy Karlatos a Franca Nera a já se nechal unášet na vlně nejzvláštnějšího westernu, jaká jsem kdy viděl. ()

brasek

Neohrozený Franco Nero, tentoraz ako indiánsky miešanec Keoma. Na vysoké hodnotenie (aktuálne 77%) som očakával oveľa lepší western a nie kovbojský odvar bez duše. ()

clint123

Perfektne zvládnutý, vydarený spaghetti western - ozaj majstrovské dielo spaghetti westernu. Úžasné scenérie, nádherná hudba, biblické motívy, prepracované scény do detailov - výborné. Franco Nero ako Keoma, indiánsky miešanec, tulák z nešťastnou minulosťou. Klasika tohoto žánru na vynikajúcu!!! ()

AlDelon

Ač jsem si vědom, že se nejedná o nijak výsostně kvalitní film, mě skrátka na čtyři hvězdy přesvědčil. Asi na tom mají větší zásluhu bratři DeAngelisové se svou hudbou. ()

PTuranyi

Slušný špagety western s celkom dobrou atmosférou vytvorenou chytľavými piesňami s heroickou náladou a silným hlavným hrdinom. O toho sa veľmi dobre postaral Franco Nero. Scenár je postavený na pevných základoch rodinného napätia. Keoma ako poloindiánsky bastard a otcov miláčik s podporou sluhu Georga stojí proti svojim trom nevlastným bratom. K tomu scenáristi primiešali trocha mystiky v podobe indiánskej čarodejnice predstavujúcej smrť, ktorá s pomocou výborne komponovaných záberov pridáva mnohým scénam určitý nadprirodzený náboj. Samotný príbeh je však príšerne deravý. Hneď na začiatku sa Keoma nepochopiteľne ale fatálne zamiluje do práve ovdovelej Lízy. Nespráva sa síce ako puberťák, ale jeho ochrana sa sústreďuje primárne na ňu, hoci celé mesto je plné ohrozených ľudí. Mesto je uzavreté a po pomoc sa neodváži ísť ani hlavný hrdina. Ďalej sa tu miešajú dva rôzne motívy. Separácia ľudí nakazených morom a snaha hlavného záporáka ovládnuť mesto. Jeho banda je veľká a pri prestrelkách síce banditi padajú ako hrušky, ale ich akosi neubúda. Nehovoriac o tom, že nikoho nenapadne namieriť zbraň priamo na vodcu bandy - Caldwella. Hlavný hrdina často deklamuje akoby až ezoterické pravdy, ale sú to len vyprázdnené frázy. Odporúčam recenziu od Gilmour93. 65% ()

Henk

Western je již dlouhou dobu žánrem,který nemá ve filmovém byznysu na růžích ustláno. Co vím, tak pouze jedna vlaštovka dolétla k vyšším metám(Tanec s vlky) a to nebyl rozhodně klasický western. Proto mne vcelku překvapuje nevelký zájem médií a nakonec i diváků o tento "Spaghetti" western. V době,kdy jsem tento film poprvé viděl, mi při představě "Spaghetti"westernu vytanuly na mysli snímky jako "Podivné dědictví,Malý unavený Joe,Vůně cibule" apod. Tento film, řazený taktéž do této kategorie mne naprosto šokoval. Temný, smutný, ponurý a tak dále. Další překvapení mi připravil konec, který byl sice spravedlivý, ale rozhodně by se nedal označit jako "happy". Už proto a pro jímavou titulní píseň stojí za vidění a je škoda,že se zatím u nás zřejmě ještě neobjevil na DVD. Franka Nera normálně moc nemusím,ale tady byl slušně drsný. ()

lajkus

Dokonalá hudba, Franco Nero alias Keoma (spolu s Eastwoodem nejdrsnější kovboj západu), špinavé město, zpomalené záběry, zajímavě natočené přestřelky.... takový western už se asi nikdy nenatočí..... ()