Utajené dítě (festivalový název)

• Švédsko

The Hidden Child

Krimi

Švédsko / Německo, 2013, 105 min

• MartinezZ

Rádoby mysteriózné propletené, ve skutečnosti poněkud přeplácané krimi, v jehož hlavní roli je mladá matka nedávno narozeného caparta, která naň kašle a místo toho lítá po všech čertech a zjišťuji minulost matky i nedávno objeveného a záhy ztraceného dosud neznámého staršího bratra. Postavy se tu objevují, aby následně z příběhu zmizely a pak se zase objevily. Celé to rodinné drama mi bylo jaksi ukradené a ani jsem se jaksi nevžil do role maminy, co dědí po mámě, objeví se u ní chlap, tvrdí, že je její starší bratr, někdo ho zabije a ona pak zjistí, že měl pravdu, a jme se vyšetřovat historii. Doteď ho neznala a už ani nepozná, tak proč to řešit. No, ale o něčem ten film být musel. Fakt musel? O čem že byl?(9.11.2013)

• dozana

Severský filmový podzim 2014 / Neslané, nemastné. Pocit že tohle už někdo, někde natočil a bohužel lépe.(16.10.2014)

• sochoking

Tyskungen by bol dobrý, ako pilot k seriálu. Tu, na ploche 105 minút, vystupuje až príliš mnoho ksichtov na môj vkus a ešte viacej mien (!!), aby sa v tom normálny človek zorientoval.(1.11.2013)

Docela slušně natočené drama o tíze vlastní minulosti a o tom, že nic není černobílé. Mladá spisovatelka dávající dohromady útržky z neznámé části matčina života svým vyšetřováním píchne do vosího hnízda a pozná, že všemi akceptovaná válečná minulost nemusí tak úplně odpovídat realitě. Svět se totiž nedělí jen na válečné hrdiny a zrádce. Lidské osudy jsou složitější, což tento film pěkně vystihuje. Nejedná se o nijak převratnou záležitost, která by diváka zvedala z křesla, na druhé straně se na film příjemně dívá a určitě nenudí. Závěrečné odhalení sice žádné velké překvapení nepřinese, ale za jedno podívání to rozhodně stojí.(11.11.2013)

Už trailer byl dost zvláštní. Až film mě ale přesvědčil, že tenhle film je spíš průměrným kouskem ze Skandinávie. A přitom, co se týče příběhu, neřekl bych, že by byl úplně bez nápadu. Jenže zpracování už bylo daleko horší. Především ty průlety mezi současností a minulostí, které jako kdyby byly z naprosto dvou rozdílných filmů. Dalším problémem je i to, když Vám ty postavy během hodiny nepřirostou k srdci, to se pak těžko dokoukává s nějakým větším nadšením.(18.10.2014)

• - Snímek vychází z literární novely "The Hidden Child" švédské novelistky Camillie Läckbergové. (Conspi)