Blue Ruin

(festivalový název)

Dwight je tulák stranící se společnosti, který žije u pláže, jídlo hledá v popelnicích a spí ve starém, zrezivělém autě. Jeho bezvýznamná existence je narušena zprávou, že jeden muž z jeho minulosti byl propuštěn z vězení. Dwightův smysl života se přes noc náhle změní a za účelem pomsty se vrací do rodného města ve Virginii. (dresi)

chelseaman22

To bych byl nevěřil, že nějaký producent tohle pošle do kina. Ideálně bych do substituoval za mordy v městysu Mydsamr, jelikož zápletka je naprosto tuctová a předvídatelná jako ODS se svými polulistickými slogany. Hlavní hrdina je absolutně nesympatický, quest zvládá levou zadní a s technickou si zjevně nedělá hlavu. 50% ()

Cedr

Čerstvě působící revenge film s mstitelem amatérem pomocí něhož sází na (relativní) uvěřitelnost. Což se mu víceméně daří. S indie filmem tohoto ražení to mohlo dopadnout všelijak, ale Jeremy Saulnier předvedl až překvapivě dospělý look, který by mu mohla závidět lecjaká "větší" konkurence. ()

VanTom

Oceňuji zejména nepředvídatelný scénář, který sebevědomě obměňuje mantinely "revenge" thrillerů - ruku v ruce s odhodlaným, tichým a na pohled slabým bezdomovcem v roli vykonavatele. Pomalu, atmosféricky "modře", naturalisticky umírněně a detailně zblízka asistuje jeho cestě za pomstou letitého zločinu. ()

pursulus

Ko-hout, nebo ko-ko...?¬         Tenhle snímek o pomstě mi způsobem projevu připomíná romány L. Céliného, kdysi proslulé, budící dojem, jako by na pozadí příběhu mělo být něco víc, než ona popředná slátanina.¬                 A Blue ruin jde dokonce i dál: ani se nesnaží ten dojem vzbudit; jde o děj, nasolené maso; psychologie postav i dějová jsou mu pojmy cizí, měsíční; estetika v jakékoli podobě (estetika zvrácenosti třeba) jest pojmem přímo martovským. V tomto prostředí odmítám hodnotit jednotliviny jako hudbu nebo cokoli jiného jako pozitiva, takové dílo já mohu ohodnotiti pouze výrazem napsaným jako čtvrté slovo v následujícím odstavci.¬                 Je to stejná kokotina jako daleko výše oceňovaný (a lépe nasolený) snímek bří Coenů "Tahle země není pro starý"; s dalšími díly námětově blízkými, pomstovými, jako na příklad "Cesta samuraje" J. Jarmusche nebo "Les 7 jours du talion" Sénecala a Groua, která nejsou světoborná, ale aspoň načrtají pojmový smysl o vztazích a hře obrazů (tedy psychologii a estetiku) se díla Saulnierova (ani uvedené dílo bří Coenů) neporovnají. ()

zolo23

Plazivý dej, presvedčivý hlavný hrdina a pár brutálnych vrážd. Pekne sa na to pozeralo, pretože atmosféra filmu gradovala od prvého záberu po posledný . Páčilo sa mi i to, že pointa (čo sa stalo v minulosti) nebola odhalená na začiatku, ale postupne a tým sa Blue Ruin stal zaujímavejším. Ja som celkom spokojný. ()

Wbcko

Dost mě to bavilo, ale co Vám na tom, diváci Oko naslepo, přišlo tak směšný, že se půlka sálu válela po židlích smíchy?! Napínavé, pomalé, neukecané. Dost mě to připomínalo No country for old men - až na hlavní (kladnou postavu). Do kina, či klidný, osamělý večer vynikající. ()

cachina

Poměrně příjemný nezávislý thriller. Film se vyznačuje pomalým tempem, které je přerušováno výbuchy explicitního násilí. Primárním motivem díla je pomsta, jenž představuje hnací motor málomluvného ústředního hrdiny a zároveň i jeho nepřátel. První třetina až polovina byla dle mého názoru lepší než zbytek snímku. Divák v této části příběhu je v napětí a nachází se v neznalosti. Nevíme důvody jednání postav ani jejich minulost. Scény jsou velice krátké a odehrávají se téměř beze slov či s dialogy, které se ale neodvíjejí v hlavní částí záběru, ale někde v pozadí. Je škoda, že si film takovýto styl nedrží po celou dobu. ()

Lukoboss

Neskutečně pomalej a nudnej film, kde hlavní hrdina je totální nýmand. Jasně, nemusí tam naběhnout jako Jason Statham a všechny pokosit na první ránu, ale dělat ze sebe idiota skoro v každé scéně, tak to je moc. Bohužel tomu nepřidává ani dějová linka, která je na začátku zajímavá a jako divák si říkáte, že se to zajímavě vyvíjí. Jenže ono to brzy sklouzne v takový mdlý nic a ani ten konec hitparádu nedobývá. No teda, čekal jsem od toho podstatně víc. ()

klukluka

Těžko říct, jak zemřeli Dwightovi rodiče, ale vůbec nerozumím tomu, že měl po Wadeově propuštění strach i o sebe..? Neřeknu, kdyby ho kdysi dostal do kriminálu, ale syn zavražděného manželského páru v ohrožení? To je divoká konstrukce... Takže nám odpadly reálné příčiny. A následky? Jak utajit násilnou smrt chlapa, k níž došlo za bílého dne v restauraci? Kam ho pak uklidit? Jak vysvětlit jeho dlouhodobou nepřítomnost- propuštěnýho vězně, kterej jede ve zpřísněným, probačním režimu..? Tady žádnej problém. Evidentně jinej kraj. Nebo filmařská divoká fantazie vydávaná za běžný jev. Celý je to vlastně o civilním, přirozeném lidském chování a postupech v extrémní situaci. Ta je ale kompletně nereálná. Včetně po uši ozbrojených kamarádů barmanů, včetně babiček, co mají pod otomanem ukrytou zbraň číslo deset. To ale neznamená, že mě na to nebavilo koukat... Bavilo. Bylo to blbý, ale dobře udělaný. V tomto případě to není protimluv. ()

Jan Tucnak

lidi vyserte se na to uz tu nic nekomentujte a nehodnote ste banda totalnich debilu co vic rict at vam prasknou hlavy srackama dekuju ()

SpaceOdyseus

Netradicni film, ktery je vypraven spravne pomalu, jak se na revenge thrillery slusi a patri. Celou dobu film doprovazi gradujici hutna atmosfera, hlavni hrdina je skvele obsazen a pribeh se ubira obcas zajimavymi zakruty. Skvela zanrovka. ()

Corpsegrinder

Klasicky pomalý indie s velice dobrou kamerou. Bohužel na to jak je film dlouhej se v něm skoro nic nestane a úvodních 20 minut je tak nejzajímavějších. V jedný z rolí vyžranec Buzz ze Sám doma :) ()

lucijelucije

Tak Blue Ruin byl pro mě teda hodně slabý. Nevím, kdo komu se nakonec mstil, ale začátkem, který velmi rychle vygradoval, skončilo úplně všechno. To, co následovalo potom, byla spíš jakási slátanina, která spíš zobrazovala kreslenou pohádku "Jen počkej zajíci", jen tady nebylo jasné, kdo v jaké roli vlastně hraje. Nuda. ()

TheDude

Archetypální revenge story v netradičním a svěžím civilním hávu, zde nevkusně podhodnocena. Pomalejšímu tempu a sugestivní atmosféře napomáhá hudební složka. Ne nadarmo dává ironický realismus zavzpomínat na oceňované Blood Simple bratří Coenů. Jen tak dál. 85%. ()

Fresh Film Fest uvede v Praze téměř 100 filmů

Fresh Film Fest uvede v Praze téměř 100 filmů

15.09.2014

Přes 90 celovečerních a krátkých snímků, které nejsou běžně v kinech k vidění, zajímavé filmové osobnosti od nás i ze zahraničí, a řadu doprovodných akcí nabídne program 11. ročníku mezinárodního… (více)